Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MARTIN, G.R.R. - Pieśń Lodu i Ognia
Autor Wiadomość
jagus 

Wysłany: 2009-02-28, 17:05   

Śmierć Neda umiałam sobie jakoś usprawiedliwić, potrzebna była jakaś siła napędowa, jakieś zdarzenie które spowoduję całą lawinę zdarzeń. Jednak tej śmierci nie rozumiem!!! Aby wszystko jeszcze bardziej zagmatwać, gdy i tak wszystko jest poplątane na całej linii?!? Nie rozumiem zagrań Martina. Nie chodzi mi o to by było wszystko łatwo, szybko i przyjemnie, jednak trochę "wyrozumiałości" dla głównych bohaterów by się przydało! Każdy czytelnik spodziewa się w pewnym sensie pomyślnego zakończenia, a ja mam co raz większe przeczucie, że dla Starków będzie oznaczać kryptę pod Winterfell......

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-05-25, 09:00   

Żeby odświeżyć troszkę temat:

Pieśń lodu i ognia

Powyżej ciekawy filmik (amatorski), który można by uznać za trailer filmu, jeśli taki kiedykolwiek by powstał. Filmik zmontowano na podstawie wielu innych filmów fantasy. Ciekawie się ogląda. Już mi się przypomniały przygody moich ulubionych bohaterów. I fakt, że na kolejny tom trzeba jeszcze niestety czekać. Nie wiem ile...

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-05-25, 10:26   

Filmik mi się nawet podoba, choć cyklu nie czytałam i znam go jedynie z Waszych postów, więc nie jestem w stanie ocenić na ile oddaje ducha powieści ;) Jako trailer ciekawa rzecz, ale za dużo kadrów z WP, choć twórczy starali się, żeby nie były zbyt rozpoznawalne. Poznałam też fragmenty "Lady Hawk" i "Joanny D'Arc" ^^ Ale to dobry kawałek fanowskiej roboty, czyż nie? :)

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-05-25, 13:34   

Ravena napisał/a:
Ale to dobry kawałek fanowskiej roboty, czyż nie?

Bardzo dobry. Widać, że Ci, którzy to zrobili są zafascynowani sagą Martina. Inaczej czy chciałoby im się tak bawić?
Nie oglądałem wszystkich filmów, które pokazano, kilka rozpoznaję, ale podobały mi się ujęcia także z filmów, których nie kojarzę. Może skłoni mnie to do obejrzenia ich, jeśli na nie gdzieś trafię.

Ravena napisał/a:
Filmik mi się nawet podoba, choć cyklu nie czytałam i znam go jedynie z Waszych postów

A z naszych postów można chyba wnioskować, że to dobre książki są? Hmm? ;)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-05-25, 13:37   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
A z naszych postów można chyba wnioskować, że to dobre książki są? Hmm? ;)

Niooo :mrgreen: I jest na mojej liście Read On, z tym że gdzieś w odległej przyszłości. Bo na razie mam co czytać ^^'

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-09-01, 22:50   

Ravena napisał/a:
Niooo :mrgreen: I jest na mojej liście Read On, z tym że gdzieś w odległej przyszłości. Bo na razie mam co czytać ^^'

A szkoda, że na odległej. Chętnie bym porozmawiał jeszcze o tej wciągającej serii. Może nawet zacznę jeszcze raz ją czytać... Jakoś zżyłem się z tym światem, z Siedmioma Królestwami.
Ciekawe czy jagus doczytała do końca... :) Jaaaagus, jak tam u Ciebie z Martinem? :)

rygor
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-02, 17:16   

U mnie sytuacja identyczna jak u Raveny. Od dawna ten cykl znajduje się na mojej liście, ale na razie nie zamierzam czytać z jednego powodu: jest on, przynajmniej z tego, co mi wiadomo, nieukończony. Zanim pojawią się kolejne części, zdążę zapomnieć, co się wydarzyło...

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-09-02, 17:56   

Nie jest ukończony, nad czym też ubolewam. Ale wydaje mi się, że nie warto czekać nie wiadomo ile lat (a może i wieczność? W końcu autor jest już po sześćdziesiątce, a pisze wolno...) by zabrać się za ten cykl. Jest w moim przekonaniu bardzo dobry jak na fantasy, wciągający, pełen ciekawych bohaterów.

Szkoda czekać. :)

rygor
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-02, 18:02   

Czy "Gra o tron" jest zamkniętą historią, tak jak np. "Diuna", czy też akcja urywa się w którymś momencie i jest kontynuowana w następnej części (vide "Władca Pierścieni")?

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-09-02, 19:16   

Cały cykl Pieśni Lodu i Ognia jest jedną historią. Zatem bardziej jak Władca Pierścieni.

jagus 

Wysłany: 2009-09-08, 21:32   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Ciekawe czy jagus doczytała do końca... :) Jaaaagus, jak tam u Ciebie z Martinem? :)

Czytam, wściekam się i rzucam książkę najdalej jak mogę, wracam do poprzednich części, przypominam sobie wcześniejsze fragmenty, oglądam mapki, szukam jakiś szczegółów, ... nie chce skończyć :(

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-02-19, 21:12   

Jagus nie zagląda to i o Siedmiu Królestwach rozmowy ucichły. Panie i Panowie, kto lubi dobrą fantastykę, niech przy jakiejś okazji zaopatrzy się w Grę o Tron. Później już nie trzeba będzie polecać, bo lektura kolejnych części to naturalna kolej rzeczy. :)

jagus 

Wysłany: 2010-03-13, 16:51   

Jaguś zagląda czasami, ale sama ze sobą nie chce dyskutować :lol:

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-03-14, 04:30   

jagus napisał/a:
Jaguś zagląda czasami, ale sama ze sobą nie chce dyskutować

Może dyskutować ze mną. Zawszem chętny. :)

jagus 

Wysłany: 2010-03-28, 23:30   

Niedawno kupiłam 2 tom Uczty dla wron. Wcześniej, miałam dosyć tej sagi, tego, że wszystko idzie nie tak jakbym chciała, tego, że ksiązka jest tak genialna, że nie potrafię przeczytac strony bez nerwów...
Po dłuższym okresie zatęskniłam za tym wszystkim, jednak leży przede mną i wszystko inne ją prześciga. Jednym powodem jest to, że znowu będę wszystkiemu przeciwna, znowu będę wściekła na autora, na bohaterów. Drugim jest to, że za 300 stron będzie jeszcze więcej pytań, więcej zagmatwanych zdarzeń, więcej niepożądanych sytuacji...

Uczniu, czy słyszałeś coś o kolejnym tomie? Czy mamy szanse w tej dekadzie dostać w ręce kolejny tom? Bo ja nigdzie nic nie widzę :-(

Odpowiedz do tematu