Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MARTIN, G.R.R. - Pieśń Lodu i Ognia
Autor Wiadomość
motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2012-07-23, 07:39   

OK :-P Przyjadę i sobie wezmę, a co! :D

Kitty 

Wysłany: 2012-08-10, 07:22   

motylek727, pożyczaj i czytaj, ja już jestem po. :) Ta seria wciąga jak narkotyk. ;-)

Obejrzałam też serial. Moim zdaniem kawał dobrej roboty, jednak drażniły mnie drobne nieścisłości z książką. Lubię, jak film czy serial na podstawie jakiejś książki jest zgodny z nią w 100% xD

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-08-10, 07:28   

Kitty napisał/a:
Lubię, jak film czy serial na podstawie jakiejś książki jest zgodny z nią w 100% xD

A ja nie zawsze i nie do końca ^^ Co więcej wybaczę nawet istotne różnice, jeśli tylko są dobrze umotywowane i wprowadzone z sensem dla rozwoju fabuły :)

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-08-10, 20:24   

Kitty napisał/a:
Ta seria wciąga jak narkotyk. ;-)

To prawda. Zaczyna się fajnie, potem jest dół i z wdzięcznością przechodzisz przez odwyk, żeby już nigdy po to nie sięgnąć. :P

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Kate4484 

Wysłany: 2012-08-19, 15:13   

Wczoraj skończyłam "Starcie królów" i jak najszybciej musze dorwać "Nawałnicę mieczy" bo nie spocznę do póki nie dowiem się co dalej!

http://www.czytoholiczka.blogspot.com/
http://www.swiatbarw.blogspot.com/

Goldi_91 

Wysłany: 2012-09-03, 10:10   

Jestem w trakcie czytania "Gry o tron" i na pewno na tym się nie zatrzymam. Już czuję, że ta książka ma moc :mrgreen: Podoba mi się styl jakim napisał książkę. Elementy fantastyki świetnie wplecione są w byt bohaterów, co strasznie mi odpowiada.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2012-09-04, 07:55   

Skończyłem dziś przed wyjściem do pracy drugi tom Tańca ze Smokami. Miło było wrócić do krainy Siedmiu Królestw. To chyba najdłuższa, najbardziej obszerna saga jaką miałem w rękach.
W II tomie znów spotykamy ulubione postacie, z których wiele jest na kartach opowieści od samego początku. Jon, Tyrion, jest dość obszerny wątek o Daenerys, co nieco ludziach z Żelaznych Wysp, śladowo pojawia się Arya Stark. Generalnie powieść rozjechała się Martinowi w trakcie pisania na kilka oddzielnych opowieści i autor prawdopodobnie stracił panowanie nad całością fabuły. Tak, że po kolejnym, długo oczekiwanym tomie, po jego zakończeniu mamy jeszcze więcej niewiadomych niż na początku lektury. Dużo wątków z poprzednich tomów zostało tylko lekko wspomnianych lub w ogóle pominiętych.
Choć nadal chętnie wracam do tej historii to jednak pierwsze 2 tomy, kiedy była ona jeszcze w miarę jednolita, cenię sobie najbardziej.
Czytelnik powinien odnaleźć w powieści bohaterów, z którymi będzie sympatyzował, którzy go zaciekawią, zaintrygują. Na obecnym etapie niemal wszyscy przyzwoici ludzie wyginęli. Poza kilkoma wyjątkami.
Przeczytałem książkę praktycznie w dwa dni. I chętnie poczytałbym dalszy ciąg, gdyby to było możliwe. Ale kiedy pojawi się ta okazja? I czy w ogóle?

jagus 

Wysłany: 2012-09-10, 20:44   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Przeczytałem książkę praktycznie w dwa dni. I chętnie poczytałbym dalszy ciąg, gdyby to było możliwe. Ale kiedy pojawi się ta okazja? I czy w ogóle?

Pozostaje powiedzieć tylko Ehhhhh

U mnie od maja leży na półce Taniec, lecz zawsze gdy moje oko zatrzyma się na tej pozycji, czuję ukłucie żalu, że po tych kilkuset stronach znowu będę musiała czekać te kilka lat :cry: Tak więc z uporem maniaka ją ignoruję i sięgam po biografię Steve'a Jobsa (podejście numer 3, tym razem skończę);)

Kamil 

Wysłany: 2012-09-12, 10:07   

Przeczytałem Nawałnice Mieczy cz. 1. Zajeło mi to z miesiąc chyba. W międzyczasie przeczytałem 5 innych książek co chyba nie najlepiej świadczy o Nawałnicy.
Nie jest to zła książka, mam tylko wrażenie, że Martin coraz bardziej się rozwleka, pisze na ilość (masa akapitów opisujących w co ktoś jest ubrany, akapity wymieniające 10 nazwisk z rzędu - po co?).
Często zwyczajnie nic sie nie dzieje, a jak zaczyna (np. wydarzenia nad Koroną Królowy) to nagle się urywa na jakieś 200 stron albo na dobre. Nic specjalnie emocjonującego nie wydarzyło się przez ponad 600 stron, a przebijać się przez kolejne setki (żeby dotrzeć do ponoć znakomitego zakończenia Nawałnicy części 2) jakoś zwyczajnie nie mam ochoty.
Rozgrywki polityczne? Trochę (rozdziały o Tyrionie, trochę u Deny i Catelyn i jeszcze Devos z którym było chyba z 4 krótkie rozdzialiki).
Militaria? Pominięte niemal całkowicie (główny bohater siedzi w namiocie, sługa przychodzi oznajmić jaki jest wynik bitwy).
Akcja? 100-200 stron / 600.
Zaskoczeń - zero (to że Deny rzuci Nieskalanych na Dobrych Panów było oczywiste, nierozumiem jak mogli być tak głupi i sprzedać jej całą armię, a jeszcze ona ich pewnie zmarnuje oddając im wolność...).

Ale ciesze się że przeczytałem, bez żalu rozstanę się z serią na dłuższy czas. Być może jeszcze przyjdzie okres w którym chętnie wrócę do takiego fantasy. I bardziej docenie.
Dzięki Uczniu za udostępnienie :)

PS. Wegner i jego Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza - oryginalniejsze, ciekawsze, lepiej napisane, ładniej wydane, bardziej zróżnicowane. Lepsze.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2012-09-12, 10:45   

kenaz napisał/a:
Dzięki Uczniu za udostępnienie :)

Nie ma za co. :) Po mało optymistycznej recenzji rozumiem, że Uczty dla wron raczej nie będziesz chciał ode mnie pożyczyć? :)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-09-12, 10:53   

No i może zaserwuj sobie raczej jeszcze drugą część "Nawałnicy mieczy", ja Cię zapewniam, że jest lepsza.
Caroline*

Kamil 

Wysłany: 2012-09-12, 11:03   

Nieznany napisał/a:
No i może zaserwuj sobie raczej jeszcze drugą część "Nawałnicy mieczy", ja Cię zapewniam, że jest lepsza.

Hmm.. już z tydzień temu miałem Uczniowi odesłać wszystkie książki :P

No może zacznę, sprawdzę. Ciekaw jestem głównie wątku dotyczącego Jona. Nieciekawą ma sytuację, fajną "pocałowaną przez ogień" dziewczyne, ciekawe co z tego wyniknie. No i czy Rob wreszcie ruszy dupe i coś zrobi, póki co przez cały tom nie robił zupełnie nic - aż prosi się, żeby go uśmiercić.

Najlepszym krótkim wątkiem wzbudzającym ciekawość "co będzie dalej" były przepowiednie staruchy w rozdziałach o Aryi.

Najbardziej polubiłem Jamiego Lannistera.. Coś ze mną nie tak? :D
I właściwie to jest największy plus tej części, ukazuje Jamiego w trochę innym świetle, poznajemy przyczynę śmierci króla Aerysa (chyba nie mylę imienia?)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-09-12, 19:10   

kenaz napisał/a:
No i czy Rob wreszcie ruszy dupe i coś zrobi, póki co przez cały tom nie robił zupełnie nic - aż prosi się, żeby go uśmiercić.

Spoiler:
:evil2:

kenaz napisał/a:
Najbardziej polubiłem Jamiego Lannistera.. Coś ze mną nie tak?

Chyba nie, ja też go dość lubiłam. Ale nie na tyle, żeby dalej się babrać w tej serii.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Goldi_91 

Wysłany: 2012-10-31, 16:29   

kenaz napisał/a:
Martin coraz bardziej się rozwleka, pisze na ilość (masa akapitów opisujących w co ktoś jest ubrany, akapity wymieniające 10 nazwisk z rzędu - po co?).

Miałem dokładnie to samo uczucie czytając nawałnicę mieczy. Martin troszkę za bardzo zwleka z akcją. Czułem się, jakbym czytał literacką "Modę na sukces". Z chęcią przeczytałbym jakąś wersję okrojoną ze spraw, które można pominąć. Troszkę zbyt duża rozwlekłość delikatnie zniechęca, ale i tak zarezerwowałem sobie już kolejny tom w bibliotece:).

Procella 

Wysłany: 2013-06-01, 22:11   

http://www.literatura.gil.../ach-ten-george :brawo:

Odpowiedz do tematu