Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W jakiej książce chcielibyście się znaleźć?
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2011-09-01, 14:59   

Nie tylko o samą zabawę mi chodziło, ale o doświadczenia i odczucia z tym związane, co by stać się lepszym dla swojej kobiety, wiedzieć, co ona czuje i takie tam :mrgreen:

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2011-09-21, 14:10   

Cytat:
poszukałbym ustronnego miejsca, gdzie byłoby pomieszczenie z lustrem - najlepiej dużym zwierciadłem, jakie bywają w powieściach fantasy... po czym chciałbym stanąć przed nim, rozebrać się i cały dzień bawić się cyckami

Dobre, dobre! :mrgreen:

Chciałabym przenieść się do świata Harry'ego Pottera, oczywiście jako czarownica, a nie mugol ;-) Byłoby super, magiczna szkoła, ćwiczenie na lekcjach zaklęć, ważenie eliksirów, nauka run. I miałabym możliwość teleportacji do dowolnego miejsca na świecie :mrgreen: Sam Hogwart jest niesamowitym miejscem, olbrzymi, tysiącletni zamek, z pewnością kryjący wiele tajemnic. Wspaniale byłoby znaleźć się w Pokoju Życzeń albo zajrzeć do lostra Ain Eingarp.

I jeszcze do książek Jane Austen, w których wszystko jest poukładane i pogodne. Uwielbiam obraz angielskiej wsi z początków XIX wieku.

W dzieciństwie marzyłam też o rozwiązywaniu zagadek kryminalnych z Janeczką i Pawełkiem z kryminałów Chmielewskiej albo z Panem Samochodzikiem.

Chętnie przeniosłabym się też do Ankh-Morpork, podobnie jak Żabka, i też w roli czarownicy :) Chętnie nauczyłabym się czarowania, poznała czarownice z książki i magów, a szczególnie Myślaka Stibbonsa, mojego ulubieńca :)

Byłoby też miło poznać świat z "Trzech muszkieterów", a szczególnie dwór Ludwika XIV z ostatniej części cyklu. Chętnie zostałaym dwórką królowej lub księżnej... ale tylko na bardzo krótko, na dłuższą metę atmosfera tego dworu była nie do wytrzymania.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2011-09-22, 11:05   

Chcialabym sie znalezc w jakiejs ksiazce o Muminkach.

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-23, 08:59   

Sądzę, że chciałabym się znaleźć w "Lwie, Czarownicy i Starej Szafie". Czytałąm tą książkę po raz pierwszy, gdy byłam małym dzieckiem i już wtedy ciągnęło mnie do ośnieżonej Narnii. Dobrze by było znaleźć się w kraju dzieciństwa.

Poza tym kocham Narnię całym sercem i często o niej marzę. Może byłabym jak ta Łucja, która wierzyła zawsze w Aslana i miała dzielne serce?
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

timon

Wysłany: 2011-10-26, 18:40   

W" imieniu Róży" - zwiedzić klasztorną bibliotekę i samemu przejść się po jej labiryncie. Sprawdzić, czy wygląda tak jak w mojej wyobraźni.
No i w obojętnie której książce Cejrowskiego :D Marzy mi się Ameryka Południowa, Indianie i zwiedzanie świata - może to byłby sposób!

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-10-26, 20:16   

W typowej powieści fantasy! Krasnoludy, elfy, dużo magi i dużo oręża! Zdecydowanie odmawiam przenoszenia się w urban fantasy.
Może w takim razie Wiedźmin, Wydrwiząb czy coś w tym guście. Uwielbiam ten świat, a w natłoku niesamowitych, nowoczesnych pomysłów dzisiejszych autorów (nie mówię, że źle! nawet popieram x]) brakuje mi takiego typowego, zwykłego świata ^^

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-12-11, 11:57   

Po lekturze "Bozego Narodzenia w Lost River" chcialabym sie znalezc wlasnie w tej osadzie. Marze o takim wlasnie miejscu. Tyle ciepla i serdecznosci dobrze by mi zrobilo na codzien. :-D

magragora 

Wysłany: 2014-12-11, 14:40   

a ja w "Zaułku arlekina" albo w Bullerbyn i nie ma znaczenia, że czytałam te książki ponad 40 lat temu:-)

Belial

Wysłany: 2014-12-11, 15:58   

W żadnej.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-12-11, 17:11   

magragora napisał/a:
a ja w "Zaułku arlekina" albo w Bullerbyn i nie ma znaczenia, że czytałam te książki ponad 40 lat temu:-)

"Zaulek arlekina"? Prosze, opowiedz cos wiecej o tej ksiazce Mag. Domyslam sie, ze to jakas klasyka dziecieca, ale nigdy nie slyszalam o tej ksiazce. Z checia dowiedzialabym sie wiecej.

Byl czas, ze i ja marzylam o Bullerbyn. Mieszkajac w Norwegii, spotkalam kilka osob ze Szwecji, czesto przedstawicieli mojego pokolenia, ktore wspominaly swoje dziecinstwo w malutkich szwedzkich osadach, takich jak Bullerbyn i uwazaly, ze ich dziecinstwo bardzo przypominalo dziecinstwo bohaterow Astrid Lindgren. Szczesciarze. :-D

magragora 

Wysłany: 2014-12-11, 18:36   

dokładnie - klasyka dziecięca:-)
Perypetie trójki rodzeństwa przebywających na wakacjach u wujostwa, właścicieli sklepiku z różnościami, z którego zaczynają ginąc kostiumy teatralne. Dzieciaki postanawiają wyjaśnić zagadkę i tak nudne początkowo wakacje przeobrażają się w fascynującą przygodę.
Pamiętam, że zauroczył mnie klimat tej książki...:-)
Muszę poszukać w moim ulubionym antykwariacie czy gdzieś na półce nie stoi zakurzony "Zaułek arlekina" Pameli Brown.

Bruixa 

Wysłany: 2014-12-12, 23:30   

Przenieść się na dłużej do jakiejś powieści i uczestniczyć w akcji chyba bym nie chciała, ale wpaść na chwilę z wizytą, rozejrzeć się po tym świecie, to i owszem. Np. we "Władcy pierścieni były ładne okolice.
elfrun napisał/a:
Chcialabym sie znalezc w jakiejs ksiazce o Muminkach.
Też bym miała ochotę :)

magragora napisał/a:
Również bym się na to pisała. Odwiedziłabym też szkołę do której chodziła bohaterka "Małego świata na Cromwell Road" P. Brown. Londyn u schyłku lat 60' - chętnie bym tam wpadła.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2014-12-13, 08:20   

Minęły trzy lata od mojego pierwszego postu, a ja nadal chciałabym znaleźć się w Hogwarcie. Chciałabym osobiście poznać nauczycieli (poza Severusem), odbyć te wszystkie wspaniałe lekcje. :D Znalezienie się w Bullerbyn też byłoby niezapomnianym przeżyciem. Znowu mogłabym się czuć tak cudownie beztrosko.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2014-12-14, 15:59   

Tifa Lockhart napisał/a:
poza Severusem
A ja bym poznał również chętnie SS :) Ale najchętniej bym pochodził na lekcje transmutacji ;)
Caroline*

Mormolyke 
Widmo forumowe

Wysłany: 2014-12-17, 17:55   

Ja chciałabym się znaleźć w książce opowiadającej o życiu XVII-XIX w.

Czara wyroczni
Wichrowe Wzgórza
Duma i uprzedzenie
Lalka
Opowieść wigilijna
i inne...

Fascynuje mnie życie w tym okresie. Chyba w poprzednim wcieleniu to były moje lata, żałuję, że nie pamiętam. ;)

Odpowiedz do tematu