Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Peter Berling
Autor Wiadomość
M 

Wysłany: 2011-07-29, 12:58   Peter Berling

Dzieci Graala to pierwsza część obszernego cyklu (w Polsce wydane zostały już kolejne trzy książki: Krew królów, Korona Świata i podzielony na dwie części Czarny kielich).
W roku 1244 po długotrwałym oblężeniu poddaje się niezwyciężona twierdza katarów, Monségur. Załoga wojskowa odchodzi wolna, a chroniący się w warowni heretycy giną na stosie. Jednakże w noc poprzedzającą zbiorowe samobójstwo katarzy spuszczają z murów twierdzy dwoje dzieci, które jako spadkobiercy Świętego Graala, mają się stać w przyszłości władcami uniwersalnego królestwa pokoju. Dzieci mają co prawda potężnych protektorów, ale czyhają też na nie równie potężni wrogowie. Największe siły trzynastowiecznego świata rozpoczynają bezpardonową walkę o władzę.

Właśnie nabyłem pierwszy tom tego cyklu. Rzuciłem okiem na znajdujące się w Sieci fragmenty i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, jeśli zaś spodoba mi się pierwszy tom, to będę namiętnie polował na kolejne ;-)

Paleolog 
czytaczszerokopojęty

Wysłany: 2011-07-29, 14:22   

Nie polecam. Mimo zamiłowania do powieści historycznych "Krew królów" to jedna z najgorszych książek, jakie czytałem i najgorsza, jaką kupiłem.

Ale jestem ciekawy Twojej opinii.

M 

Wysłany: 2011-07-29, 14:34   

Paleolog napisał/a:
Nie polecam. Mimo zamiłowania do powieści historycznych "Krew królów" to jedna z najgorszych książek, jakie czytałem i najgorsza, jaką kupiłem.
A dlaczego zacząłeś czytać od drugiego tomu? ;-) Może dlatego zrobiła nie najlepsze wrażenie? A tak w ogóle, to dlaczego ci się nie podobała? Co było nie tak? :->

Paleolog napisał/a:
Ale jestem ciekawy Twojej opinii.
Podzielę się na pewno, w tym wątku ;-)

Watson 
doktor

Wysłany: 2011-07-29, 19:23   

Koniecznie podziel się opinią, ponieważ już nieraz robiłem do tego cyklu przymiarki. Dosyć niedawno skończyłem "Królów Przeklętych" Druona i teraz wypadało by coś nowego znaleźć.

alibaba 

Wysłany: 2011-07-29, 21:23   

Przeczytałam wszystkie książki tego cyklu. Było to jednak już dość dawno i nie potrafię podać przyczyny, ale mnie się nie podobały. Przeczytałam, bo jak zaczęłam to musiałam dokończyć.
A "królowie przeklęci" to jest to! Czytałam to w latach chyba 80-tych i chętnie do tego cyklu wrócę. Czekam tylko aż zostaną wydane wszystkie części. Jak zaczynam nowy cykl to lubię mieć wszystkie części w domu. Korzystam wyłącznie z bibliotek.

Paleolog 
czytaczszerokopojęty

Wysłany: 2011-08-07, 10:54   

"Krew królów" czytałem dawno, więc jestem w stanie opisać tylko ogólne wrażenie - generalnie książka po prostu mi się nie podobała - tak pod względem językowym, jak i konstruowanej historii - którą uznałem za nazbyt bzdurną. Podobała mi się natomiast okładka, cena (to zachęciło mnie do kupna :) ) i papier, na jakim była wydrukowana -
złej jakości, ale pozwalający na niską cenę - zdecydowanie zbyt mało książek jest drukowanych w takich wersjach. A przecież można.

Niestety co do zawartości - dla mnie słabo. Bardzo słabo.

Odpowiedz do tematu