Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydawnictwo MAG
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-23, 09:44   Wydawnictwo MAG

Ostatnio sporo książek z tego wydawnictwa mi przybyło. Podoba mi się to, że tak pięknie wydają niektóre tytuły. Dla dobrej książki w eleganckim wydaniu gotów jestem dopłacić te kilka złotych, by móc potem przez lata cieszyć oczy dobrym, solidnym wydaniem.

Z ostatnich tytułów, które kupiłem mogę wymienić chociażby cykl hyperioński Dana Simmonsa:

Hyperion,
Upadek Hyperiona,
Endymion.

Ale oczywiście można tu z powodzeniem wymienić jeszcze piękne wydania dzieł Gaimana czy serię Uczta Wyobraźni. No i pewnie wiele innych, których na półkach nie mam.

A jak Wy oceniacie działalność wydawniczą MAGa? Zdarza Wam się kupować ich książki, podobają się Wam ich tytuły? :)

Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-23, 10:06   

La bardzo lubię to wydawnictwo także z powodów pięknego wydania książek także ich solidnością. Mam 2 tytuły z Maga i z Ambera w mniej więcej tej samej objętości. Ta pierwsza trzyma się bez zarzutu a książka z wydawnictwa Amber już dawno jest rozklejona.

Jeśli chodzi o książki to ja w pierwszej kolejności patrze na tytuł, autora czy okładkę dopiero na samym końcu zwracam uwagę na wydawnictwo. Dopiero po przeczytaniu posta powyżej uświadomiłam sobie że seria Hyperiona jest wydawana przez Maga. Więc raczej na to nie zwracam uwagi, pewnie jak większość osób czytających :) Ale muszę przyznać że mag ma dużo dobrych tytułów. 8-)

— Joe Black

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-23, 10:27   

Oczywiście, że kupując książkę na wydawnictwo zwracamy niewielką uwagę. W końcu najbardziej liczy się tytuł, ewentualnie potem oprawa książki.
No, ale później przeglądając sobie książki na własnych półkach możemy ocenić, czy jesteśmy zadowoleni ze sposobu wydawania książek przez daną firmę, czy podobają się nam tytuły, które wypuszczają na rynek.
To, między innymi, ile książek wydawnictwa mamy na półkach świadczy o tym czy przypadło nam ono do gustu czy też nie. :)

Tina 

Wysłany: 2008-11-23, 14:32   

Z Maga nie posiadam zbyt wiele książek. Właściwie to mam tylko dwie - "Eragona" i okropne (filmowe!!) wydanie "Gwiezdnego pyłu" (jak będę mieć trochę więcej funduszy, to chyba muszę zainwestować w ładniejsze wydanie, bo na to ciężko mi patrzeć). Jednak okładki wielu książek Maga są naprawdę świetne. Poza tym wydawnictwo ma na swym koncie bardzo dobre tytuły (niestety do tej pory nie miałam okazji się zapoznać :-/ ).

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2008-11-23, 16:58   

Ja mam w domu sporo ksiazek wydanych przez wydawnictwo MAG. Jesli chodzi o same ksiazki to musze przyznac ze zawsze byla to fantastyka na najwyzszym poziomie. Jesli chodzi o sposob wydania to wiele zmienilo sie na plus. Kiedy porownuje wydanie trylogii o Kuszielu z najnowszymi wydaniami ksiazek tego wydawnictwa naprawde widze ze zmiany sa kolosalne. Ja najbardziej jestem zadowolona z ekskluzywnego wydania "Eragona" i "Najstarszego". Jakosc wydan bardzo mi odpowiada, jednak poza cyklem wspomnianym wyzej nie lubie projektow graficznych w wydawanych przez MAGA ksiazkach. Nawet tak zachwalane projekty wydan "Hyperiona" zupelnie mi sie nie podobaja ale to juz kwestia gustu.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-23, 19:43   

Z Maga mam tylko dwa tomy "Niecnych dżentelmenów" Scotta Lyncha i "Nigdziebądź" Gaimana, które graficznie średnio mi się podoba, no i jest klejone, jeśli książka przejdzie przez większą ilość rąk, nie ma prawa się utrzymać. Ale Mag wydaje dobrą fantastykę, a wspomniana przez Ucznia seria Uczta Wyobraźni jest też ucztą dla oczu, bardzo profesjonalne wydanie w twardych oprawach, z kuszącą wzrok grafiką.

Lektury Kawoholiczki

Natalia 

Wysłany: 2012-09-10, 09:49   

Szczerze mówiąc to nie mam żadnej książki z tego wydawnictwa, chociaż mam na oku kilka tytułów. Jednak póki co nie mogę sobie pozwolić na zakup nowych książek:/

Salindor

Wysłany: 2012-10-24, 19:38   

A czy ktoś z Was czytał może "Trojkę" z serii Uczta Wyobraźni i może ją polecić?

qqłka 

Wysłany: 2012-10-26, 09:48   

Salindor napisał/a:
A czy ktoś z Was czytał może "Trojkę" z serii Uczta Wyobraźni i może ją polecić?
Ja jestem po przerobieniu. Polecam. Zresztą cała Uczta Wyobraźni jest godna polecenia :)

Czarna Stopa 

Wysłany: 2012-10-26, 11:14   

Salindor napisał/a:

Na LC oceniłem ją na pięć gwiazdek, czyli jako przeciętną, może trochę na wyrost. Dla mnie okazała się mało atrakcyjna i długimi fragmentami po prostu nudna. Nie twierdzę, że to zła książka, zła literatura. Nie taką jednak fantastykę chcę czytać. Ogólne wrażenie jest takie: nie nadaję z autorem na tej samej fali - on coś próbował przekazać, ja nie potrafiłem zrozumieć. W rezultacie książkę przeczytałem, zostało mi w głowie bardzo niewiele, jakieś zarysy fabuły, która miejscami przypominała opowieść pijanego szaleńca z wysoką gorączką, i właściwie nic więcej.
Jestem zadowolony, że oparłem się pokusie i jej nie kupiłem - zupełnie nie mam ochoty na powtórną lekturę.

qqłka 

Wysłany: 2012-10-30, 09:05   

Czarna Stopa: "Trojka" jest kapitalna. Zakręcona. Zwariowana. Trochę podobna do "Opowieści sieroty", w sensie zbioru kolejnych, powiązanych ze sobą historii, jednak klimat inny. U Valente są opowieści, u Chapmana kompletnie odjechane wizje, zapis szaleństwa. I wcale nie wiadomo czy te obrazy to rzeczywisty (o ile w ogóle można użyć tego słowa) zapis psychicznych przeżyć bohaterów, czy tylko gdybanie autora pt. że mogłyby takie być. Perełka. Oczywiście książka nie dla każdego, ale chyba jednak warta włożenia odrobiny czytelniczego wysiłku, czego chyba u ciebie zabrakło :) Nie każdy jednak musi docenić wielkość wizji autora. Niektórzy wolą książki w stylu "Przyszły elfy i dały w ryja".

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-10-30, 20:18   

Co za żenujące dowartościowywanie się :lol:
"Jak się nie podoba to jesteś cham i prostak" :lol:
Czyli co, jak ktoś nie strawił "Ślepowidzenia" (dla mnie bardzo przejrzystego, ale dla wielu ciężkiego) to generalnie czytelnik drugiego sortu? :lol:
Nie marnujesz się przypadkiem na fantastykę? :mrgreen:
www.lowking.pl

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-10-30, 20:36   

Przecież ludzie miewają różne gusta, sympatie, upodobania itp. - to, co jeden uznaje za książkowe objawienie inny oceni jako słabe, bo zwyczajnie nie nadaje na tych samych falach, co autor. :)
qqłka napisał/a:
Nie każdy jednak musi docenić wielkość wizji autora. Niektórzy wolą książki w stylu "Przyszły elfy i dały w ryja".
To było raczej niemiłe. :evil:
Caroline*

qqłka 

Wysłany: 2012-11-05, 14:02   

Raziel napisał/a:
Co za żenujące dowartościowywanie się :lol:

Ni wiem o czym mówisz. PRzedstawiłem swoje zdanie. Jedni wolą "Przyszły elfy dały w ryja", a inni coś bardziej ambitnego. Widać Czarna Stopa woli te łatwiejsze książki.

Cytat:
Czyli co, jak ktoś nie strawił "Ślepowidzenia" (dla mnie bardzo przejrzystego, ale dla wielu ciężkiego) to generalnie czytelnik drugiego sortu? :lol:

Zależy co rozumiesz przez pojęcie drugiego sortu. Dla mnie ktoś komu się nie podobało Ślepowidzenie nie powinien czytac więcej fantastyki. Kto zaś nie zrozumiał Ślepowidzenia ma niski iloraz inteligencji.

Nieznany napisał/a:
Przecież ludzie miewają różne gusta, sympatie, upodobania itp. - to, co jeden uznaje za książkowe objawienie inny oceni jako słabe, bo zwyczajnie nie nadaje na tych samych falach, co autor. :)

Inteligencję też się miewa na różnym poziomie. A może się mylę?

Cytat:
qqłka napisał/a:
Nie każdy jednak musi docenić wielkość wizji autora. Niektórzy wolą książki w stylu "Przyszły elfy i dały w ryja".
To było raczej niemiłe. :evil:

PRawda może czasem zaboleć.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-11-05, 14:39   

Widzisz zatem korelację pomiędzy tym, czy ktoś czyta fantasy czy SF a tym, jaki jest jego poziom inteligencji? Nie najlepiej to świadczy o osobach przyznających się do fascynacji Pratchettem, Tolkienem, Sapkowskim czy innymi poczytnymi autorami fantasy. :-( A jeśli ktoś jeszcze, nie daj Bóg, czytuje kryminały i romanse, to musi być kompletnym imbecylem! :shock:

qqłka napisał/a:
Ni wiem o czym mówisz. PRzedstawiłem swoje zdanie. Jedni wolą "Przyszły elfy dały w ryja", a inni coś bardziej ambitnego. Widać Czarna Stopa woli te łatwiejsze książki.
qqłka napisał/a:
Zależy co rozumiesz przez pojęcie drugiego sortu. Dla mnie ktoś komu się nie podobało Ślepowidzenie nie powinien czytac więcej fantastyki. Kto zaś nie zrozumiał Ślepowidzenia ma niski iloraz inteligencji.
Kategoryzujesz ludzi według jednej książki, którą uznajesz za wybitną. Nie znam lektur Czarnej Stopy, ale negowanie Jego inteligencji, bo nie podobało Mu się "Ślepowidzenie"... a może po prostu woli space opery lub military science fiction, takie jak książki Webera? Albo political fiction jak książki Orwella? A Tyś się zafiksował na "Ślepowidzeniu"... to dobra książka, ale czy wybitna? I czy każdemu musi się podobać? :roll:
Caroline*

Odpowiedz do tematu