Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SAPKOWSKI, Andrzej
Autor Wiadomość
zuko 

Wysłany: 2013-11-11, 14:56   

Skąd w ogóle ta książka się wzięła? Sapkowski przez tyle czasu się zarzekał że nic więcej o Wiedźminie nie napisze, a teraz nagle wyskakuje - będzie nowa książka, premiera za dwa tygodnie? Na początku myślałem że to jakiś głupi żart :D Teraz czytając komentarze czuję że chyba po prostu zabrakło mu pieniędzy i napisał coś na odwal się...

Kamil 

Wysłany: 2013-11-11, 15:23   

zuko napisał/a:
Sapkowski przez tyle czasu się zarzekał że nic więcej o Wiedźminie nie napisze, a teraz nagle wyskakuje

Nie nagle tylko zapowiadali z rok temu...

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-11-11, 22:19   

Z jednej strony łacina, ale strasznie natrętna i przekombinowana (to miałam na myśli, czepiając się errorów, ja wiem, że to łacina, aż tak źle ze mną nie jest... :P ) a z drugiej strony całe sceny pisane tandetnym, zwykłym, całkowicie współczesnym językiem.

Moja koncepcja z porzuconym opowiadaniem temu odpowiada - te sceny, który już były, głupio podkręcił, a te, które dodał, napisał byle jak. Ot i efekt. Jakże żałosny.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Kamil 

Wysłany: 2013-11-12, 09:53   

Córka Lavransa napisał/a:
, ja wiem, że to łacina, aż tak źle ze mną nie jest...

:D chciałem tylko dla innych zasygnalizować, że Sapkowski jeszcze angielskiego w wiedźmina nie wciska ;) chociaż pewnie nie potrzebnie:)

Skończyłem wczoraj. Końcówka szybko mi szła i nawet bez wielkiego bólu.
Wszystko jest jakby niedopracowane, taki zlepek pomysłów (w większości kiepskich, ale i kilka fajnych w drugiej połowie). Myśle że z tego mogło być przyzwoite opowiadanie na 100 stron.
Spoiler:
Pech wiedźmina (utrata mieczy) > zlecenie u magów > masakra w wiosce > bagna i lisica > zakończenie sprawy w jaskini > epilog
I chyba najlepiej jakby w tej książce było z 4-5 opowiadań...

EDIT. końcówka fajna, nawiązanie do Pani Jeziora, nawiązanie do pierwszego opowiadania z Ostatniego życzenia..

Nie powiedziałbym że żenada, czy że jest żałosna, to po prostu słaba książka i tyle. Kupić - szkoda pieniędzy, ale przeczytać można.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2013-11-12, 14:01   

Ja właśnie zaczęłam, bo dostałam w prezencie, jak dotąd mam tak 1/3 za sobą i zachwycona nie jestem. Może nie jestem aż tak krytyczna jak moi poprzednicy, niemniej mam wrażenie, ze czytam zupełnie inną książkę, nie kontynuację. Jaskier zupełnie jakiś inny mi się wydaje, Geralt tylko znajomo cierpi na weltschmerz, ale to nic w porównaniu z tym, że stylistycznie mi niezbyt odpowiada. Sapkowski! Stylistycznie!
Powiedzcie, że mi się tylko wydaje, ale mam wrażenie, że językowo "Sezon burzy" ma się nijak do sagi... :roll:
No cóż, pocieszam się, ze na razie tylko napoczęłam tytuł i nie powinnam oceniać zanim nie przejdę całości... ^^

Lektury Kawoholiczki

Kamil 

Wysłany: 2013-11-12, 14:55   

Ravena napisał/a:
Powiedzcie, że mi się tylko wydaje, ale mam wrażenie, że językowo "Sezon burzy" ma się nijak do sagi...

Jak mi sie wydaje też, a żaden ze mnie polonista, to coś jest na rzeczy. Córka też wspominała.

andy 

Wysłany: 2013-11-13, 16:03   

MAm zamiar to przeczytac. Niechętnie, ale. Dam gos, bo w sumie Sapka cenie za to co czytałem wcześniej. Pomijając Trylogię Husycką i Żmiję -tego nie czytałem i chyba niewiele straciłem

Tina 

Wysłany: 2013-11-27, 10:14   

Natchnęło mnie ostatnio, żeby przypomnieć sobie całą sagę, poczuć na nowo ten klimat, wciągnąć się w ten świat. Ale, jestem już w trzecim tomie, ale jakoś tak... bez rewelacji. Czytam to tak, czytam, licząc, że jeszcze mnie zauroczy, ale jakoś nie ma dla mnie nic interesującego w tej książce. Bohaterowie, fabuła, wszystko wydaje mi się takie... nijakie. Może trochę przesadzam, bo gdyby było tak źle, to nie dotrwałabym do tego trzeciego tomu, ale jakoś tak bez większego zapału sięgam to tę książkę, aby poczytać.

Trochę mi się zmienił gust i taka typowa fantastyka przygodowa jest dla mnie po prostu nudna.

"Sezon burz" mam w domu i pewnie niedługo przeczytam, jak skończę sagę.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2013-11-27, 15:53   

Aha, zapomniałam podsumować "Sezon burz" ^^ Otóż przebrnąwszy do połowy, nagle zaczęło mi się dobrze czytać i reszt poszła z górki. Mam wrażenie, że gdzieś po drodze właśnie zmienia się klimat i "zaskoczył" ten właściwy styl, charakterystyczny dla sagi. Zakończenie mi się bardzo podobało - ale ja jestem sentymentalna bardzo i taki zabieg mnie rozczulił nieco ;) Generalnie powieść wyszła ostatecznie w moim odczuciu na przeciętniaka, ale nie na całkiem słabą i nie do przebrnięcia.

Lektury Kawoholiczki

Kamil 

Wysłany: 2013-11-27, 18:20   

Ravena napisał/a:
Otóż przebrnąwszy do połowy, nagle zaczęło mi się dobrze czytać i reszt poszła z górki.

No druga połowa dużo lepsza (bagna, lisica, zakończenie), ale niesmak po pierwszej polowie nadal mi pozostał.

andy 

Wysłany: 2013-11-27, 18:24   

Ravena napisał/a:
Mam wrażenie, że gdzieś po drodze właśnie zmienia się klimat i "zaskoczył" ten właściwy styl, charakterystyczny dla sagi. Zakończenie mi się bardzo podobało

Mam inne wrażenie, ale to chyba jak jakąś reckę napisze. A w sumie gorąco? Do poprzednich z cyklu wiedźmińskiego lekko przystaje. Subiektywnie jakieś 50%. Co do cyklu huckiego poprawa wyraźna. Żmiji nie oceniam, bo nie czytałem

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-11-28, 22:12   

Patrzcie, jak mu rura zmiękła: :hehe:

e-book

Nagle się chłopaczyna zorientował, że mogą być z tego dodatkowe pieniądze... a żeby zachęcić naród, który może miał już okazję zapoznać się z niektórymi mało pochlebnymi opiniami, dorzucili kilka obrazków z gry... Żenujące.

:-/

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-11-28, 22:22   

Jak są obrazki z gry to kupię!
www.lowking.pl

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-11-28, 22:26   

W specjalnej, promocyjnej cenie, z ekskluzywnym wstępem samego Mistrza!
Jak kupisz, daj znać, cóż to tam raczył powiedzieć...

Swoją drogą - czy nowe modele czytników dają ilustracje w kolorach?

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-11-28, 22:45   

Są już jakieś czytniki z kolorem, ale chyba jeszcze nie wprowadzone na rynek.
A Sapka nowego sprawdzę jak będzie w bibliotece. Przeszedłem gry to nie będę płacił za jakieś czytadło bez muzyki i wyboru stronnictwa :P
www.lowking.pl

Odpowiedz do tematu