Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SAPKOWSKI, Andrzej
Autor Wiadomość
Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-09-29, 19:31   

kenaz napisał/a:
Jakby zatrudnili grafika Fabryki czy Runy

Z fabryki przerzucają się teraz na zdjęcia na okładach, coraz rzadziej, chociaż nie powiem, że wcale bo nadal jest ich trochę widać fajną grafikę :)
ale prawda Fabryce nie można

kenaz napisał/a:
ale w sumie takie czarno-szare nic prezentuje się lepiej od tych okładek z postaciami z gry
zarzucić, że ma brzydkie wydania.
Zgadzam się! A jeszcze ładnie prezentują się na półce ułożone jedna po drugiej. Marzy mi się!
I te pierwsze (?) chyba białe... Też mi leżą.

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-29, 19:39   

Jestem zatwardziałą fanką gry i nadal będę optować, że "growa" wersja jest najlepsza :-P Bo kolorowa, o! A ja lubię, jak jest kolorowo i czerwono ^^

Poza tym ta czarna wersja w ogóle mi do gustu nie przypadła, ale białej mam dwa tomy, trzeci i czwarty i jakoś żyję, choć jeszcze nie czytałam.

I tak najważniejsza jest treść ;-)
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Kamil 

Wysłany: 2011-09-29, 21:37   

Loki napisał/a:
Jestem zatwardziałą fanką gry i nadal będę optować, że "growa" wersja jest najlepsza

Obie części są wyśmienite (nie lubię tylko pierwszego spotkania z zielonymi psami, bo zawsze ginę), co nie zmienia faktu, że okładki growe i filmowe są niefajne.

Myślicie, że Sapek kiedyś jeszcze wróci do Wiedźmina? Może z jakimś zbiorem? Ktoś się interesował wywiadami itp.? pewnie takie pytania padały.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-09-29, 21:50   

Tak przeglądam własnie stronki i znalazłam coś takiego:

http://www.witchersite.pl...wiedzminie.html

Niestety sam wywiad jest po rosyjsku i póki co niewiele mi to mówi x] Niemniej wkleję linka.
http://www.sapkowski.su/m...icle&artid=1204

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-30, 06:25   

Ooo, to coś nowego. Strasznie bym chciała, by Sapek wrócił do Wiedźmina, a nawet do samego świata wiedźmińskiego. Już nawet nie Geralt, tylko ktoś inny. Choć i Geraltem bym nie pogardziła ^^

Cykl wiedźmiński jeszcze przede mną, ale czytałam opowiadania i już wiem, że ten świat złapał mnie na dobre łapskami ^^
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-09-30, 17:43   

Cóż nie miała bym nic przeciwko, bo Geralta nigdy za mało.. ale "Żmija" troszkę mnie przestraszyła i nie jestem pewna czy nowy świat Geralta, nowy Geralt nie będzie czymś zupełnie innym, niż ten starty.

Kamil 

Wysłany: 2011-09-30, 17:59   

Radament napisał/a:
Cóż nie miała bym nic przeciwko, bo Geralta nigdy za mało.. ale "Żmija" troszkę mnie przestraszyła i nie jestem pewna czy nowy świat Geralta, nowy Geralt nie będzie czymś zupełnie innym, niż ten starty.

Zastanawiałem się dlaczego "Żmija" zbiera w większości negatywne opinie, poszperałem szukając tych dobrych, których jest tak nie wiele.. wynika z nich, że książka ta jest dla fanów broni palnej i historii opisywanych regionów. Może biorąc to pod uwagę książka nie jest tak totalnie bezwartościowa?

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-09-30, 21:14   

kenaz napisał/a:
Może biorąc to pod uwagę książka nie jest tak totalnie bezwartościowa?

Nie napisałam, że jest bezwartościowa. Zwyczajnie razi mnie, jak oddalona jest od wcześniejszych dzieł Sakowskiego. Ania fabuła, ani ogólna wizja mnie nie urzekła, mimo że same klimaty całkiem lubię... A motyw samej żmii... Nie twierdzę, że książka jest całkiem beznadziejna, ale jest zupełnie czymś innym, niż to na co liczyłam i przez to cholernie rozczarowująca.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-10-13, 17:38   

Po fenomenalnym (moim zdaniem) audiobooku Narrenturm, pojawiła się w sprzedaży ostatnio książka audio "Wiedźmin". Na stronie z abookami można posłuchać fragmentów. Nagranie jest dobre, aktorskie, choć dość nietypowy jest podział - każde z 6 opowiadań z I tomu ( i kilka z II) można kupić osobno.

Lektury Kawoholiczki

Bartek 

Wysłany: 2012-01-21, 14:07   

Przeczytałem i "Wiedźmina" i "Trylogię Husycką". Zacząłem od trylogii, potem przeskoczyłem na wiedźmina. Pod koniec miałem już trochę dosyć (9 książek Sapkowskiego pod rząd), ale mimo wszystko Wiedźmina czytało się bardzo dobrze. W trylogii moim zdaniem jest zbyt dużo zwrotów łacińskich, których znaczenia trzeba szukać na końcu książki. Wiedźmin mnie od tego uwolnił. Tematyka książek bardzo fajna, polecam ;-)

EDIT: Próbowałem swego czasu audiobooka Wiedźmina (chyba jedyny audiobook którego słuchałem), ale jakoś mnie to nie oczarowało. Wolę papierowe wersje książek :>

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-01-31, 23:47   

http://wyborcza.pl/1,1154...iedzminie_.html

Łoooo :O
Nowy Wiedźmin?

Kamil 

Wysłany: 2012-02-01, 01:22   

też już o tym słyszałem :)
mam nadzieję, że to będzie zbiór opowiadań typu Ostatnie życzenie / Miecz przeznaczenia. jak ja lubię te dwa zbiory...

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-02-01, 01:49   

kenaz napisał/a:
mam nadzieję, że to będzie zbiór opowiadań typu Ostatnie życzenie / Miecz przeznaczenia. jak ja lubię te dwa zbiory...

Prawda, też na to liczę. Chociaż.. Jeśli rozpocznie nową 'przygodę' może nie skończy się tylko na jednej książce?

Kamil 

Wysłany: 2012-02-01, 10:12   

Radament napisał/a:
Prawda, też na to liczę. Chociaż.. Jeśli rozpocznie nową 'przygodę' może nie skończy się tylko na jednej książce?

To byłoby miłe... tylko wydaje mi się, że saga została definitywnie zakończona. No i zdecydowanie wolałem opowiadania, drobne przygody, najlepiej z Jaskrem :) Te pomysły z alternatywnymi światłami to.. takie se były. Chyba zamiast sobie Sagę odświeżyć to przeczytam kolejny raz któryś zbiór :mrgreen:

Zresztą dla mnie taką kontynuacją sagi jest gra :D choć wiem, że Sapkowski od tej historii się odcina (mimo że pomagał :) )

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-02-01, 13:39   

No tak oczywiście, niemniej cokolwiek by nie wyszło mam nadzieję, że będzie długie i przyjemne ^^ Bardzo stęskniłam się za bohaterami!

Odpowiedz do tematu