Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SAPKOWSKI, Andrzej
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-11-28, 23:37   

Raziel napisał/a:
Są już jakieś czytniki z kolorem, ale chyba jeszcze nie wprowadzone na rynek.

W tej sytuacji taki gratis:
Cytat:
Cyfrowy album z ilustracjami z gry "Wiedźmin 2 - Zabójcy Królów", przedstawiający postaci i krajobrazy ze świata Sagi Andrzeja Sapkowskiego

ma średni sens. Na laptopie mam sobie obrazki z gry oglądać...? Poroniony pomysł.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2013-11-28, 23:37   

O gdybym nie pogardzała czytnikami, te obrazki z gry zachęciłyby mnie absolutnie ^^

Kamil 

Wysłany: 2013-11-30, 13:13   

Córka Lavransa napisał/a:
ma średni sens. Na laptopie mam sobie obrazki z gry oglądać...? Poroniony pomysł.

Czemu poroniony? Super pomysł. Artbook będzie w formie PDF więc i tak nie da sie oglądać na czytnikach, to jest na tablet lub kompa, najlepiej pewnie jak ma sie większy ekran. Mam artbooka do pierwszej części Wiedźmina - bardzo fajny, ciekaw jestem tego drugiego.
No i jeszcze album Percivala dają, też poroniony pomysł bo Kindle nie ma wyjścia słuchawkowego?

Utopiste

Wysłany: 2013-11-30, 14:08   

Kindle Touch ma wyjście na słuchawki - kiedyś w pociągu korzystałam z opcji Text-to-Speech jak współpasażerowie tak się wydzierali, że nie można się było na niczym skupić.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-12-01, 23:42   

Kamil napisał/a:
Czemu poroniony?

Bo na laptopie to w grę można grać, a nie patrzeć na print screeny...
Zresztą nie wiem, może ja mam inną wrażliwość estetyczną po prostu, dla mnie kanciasta postać z gry na białym tle to żadna sztuka. Co kto lubi.

Kamil 

Wysłany: 2013-12-02, 10:40   

Cytat:
Bo na laptopie to w grę można grać, a nie patrzeć na print screeny...

To nie print screeny. Artbook przybliża proces tworzenia gry, są tam szkice, koncepty (też takie które nie weszły ostatecznie w produkcje), rysunki (nie żadne kanciaste postacie z gry na białym tle! zresztą, od lat postacie nie są kanciaste) itd. generalnie - ciekawa rzecz.

Artbook do pierwszego Wiedźmina ma 200 stron i format A4. Zaczyna się od mapy i procesu przygotowywania Kare Morhen. Są szkice, zdjęcia, teksty... pokazane jest jak lokacje zmieniały się od początku procesu twórczego do ostatecznego efektu w grze... Może nie jesteś zainteresowana, ale tak tylko sprostowuje Twoje wyobrażenie o artbookach, bo jest błędne :P

Ciekawy jest rozdział o tworzeniu postaci Geralta, na początkowych rysunkach wyglądał zupełnie inaczej :)
Mój ulubiony rozdział, jakżeby inaczej, ma tytuł "Erotyka" :D
Jest rozdział o symbolach użytych w grze, o alfabecie..
Rozdział o projektowaniu filmu Bagińskiego (tego od Katedry).
Końcówka to zbiór różnych rysunków (prace artystów, nie żadne screeny... których w książce prawie nie ma).

Chyba przy każdej grze pracują graficy malarze, dopiero potem projektuje sie lokacje na komputerze. Np. w Batman Arkham jeden z rodzajów "znajdziek" to właśnie grafiki koncepcyjne dostępne potem w menu - rewelacyjne prace służące potem grafikom za punkt wyjścia przy projektowaniu danych lokacji.

PS jeśli to są kanciaste postacie... http://img360.imageshack....witcher4zt7.png ;)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-12-02, 23:18   

Kamil napisał/a:
kanciaste postacie z gry na białym tle! zresztą, od lat postacie nie są kanciaste

A to zwracam honor. Nie widziałam czegoś takiego nigdy na oczy i zasugerowałam się wyłącznie obrazkiem pokazanym tutaj:
ebook
na którym Triss Merigold wygląda jak jakiś koszmarny babochłop. Powinna ich pozwać.

Kamil 

Wysłany: 2013-12-03, 11:04   

Nie widziałem artbooka do Wiedźmina 2, mówię o tym do pierwszej części.
W drugim też myślę że jest dużo więcej niż przedstawienie głównych postaci z gry.
Mi sie Triss w Wiedzminie 2 podobała bardziej niż w pierwszej części, nie kojarzy mi sie z babochłopem :P ot, ładna czarodziejka ubrana do walki. W Wiedźminie 1 wszystkie kobiety miały większe cycki i sporo było nagości (oprócz w wersji amerykańskiej gdzie pozasłaniali wszystko w trosce o amerykańskiego gracza), w Wiedzmienie 2 - chyba w ogóle z tego co pamiętam.

Pazzak 
I Love Looking Good

Wysłany: 2013-12-08, 17:40   

sasasasasa mam "Sezon burz"! Chyba pochłonę go w 1 dzień...

EDIT:
Przeczytałem "Sezon burz" i jestem zachwycony! AS znowu w formie. Może to kwestia mojego wyposzczenia w kwestii wiedźmińskiej, ale połknąłem książkę błyskawicznie i z dużą przyjemnością. Mniam! :mrgreen:

"Widzę piękne miasto z białego marmuru"

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2013-12-09, 07:42   

Pazzak, jesteś chyba pierwszą osobą, której się podobało. :)
Ja wczoraj zaczęłam czytać, na razie dopiero parę stron, bo mam dziś egzamin. Na razie zaciekawiła mnie to, że wszędzie występują kobiety (nie żebym coś do nich miała. :P ) W sądzie, strażniczki. Ciekawe jak będzie dalej. :D

Pazzak 
I Love Looking Good

Wysłany: 2013-12-09, 21:48   

Jestem fanbojem Sapka także wiesz... :roll:

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-12-09, 22:57   

Ja jestem fanką starego wiedźmina. "Sezon burz" koło porządnego wiedźmina nawet nie leżał.
To tak jak usiłują mi teraz sprzedawać "szynkę z liściem" za jakieś potworne pieniądze i wmówić, że to szynka robiona jak za dawnych czasów. Kpina, nie szynka.

Pazzak 
I Love Looking Good

Wysłany: 2013-12-10, 01:22   

Hmpf... No może poziomu starego Wiedźmina nie trzymał, ale wciąż było przynajmniej półtora tuzina słów których nie rozumiałem i które musiałem sobie wynotować, a to zaliczam na duuuży plus i to zwykle było charakterystyczne dla Sapkowskiego, że poszerzał moje horyzonty.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2013-12-31, 16:59   

Udało mi się skończyć książkę parę dni przed Wigilią i było mi trochę smutno z tego powodu. Myślę, że pierwszą połowę książki można by spokojnie wyrzucić i czytać od fragmentu z lisicą. Albo zrobić z tego opowiadanie. Nie było jakoś bardzo tragicznie, kilkakrotnie się śmiałam. Ale też po skończeniu odczuwam spory niedosyt.

Bruixa 

Wysłany: 2014-04-03, 22:52   

Pazzak napisał/a:

Przeczytałem "Sezon burz" i jestem zachwycony! AS znowu w formie. Może to kwestia mojego wyposzczenia w kwestii wiedźmińskiej, ale połknąłem książkę błyskawicznie i z dużą przyjemnością. Mniam! :mrgreen:
Przeczytałam książkę może bez szczególnego zachwytu, ale z przyjemnością. Jakbym cofnęła się w czasie do pierwszej lektury wiedźmińskich opowiadań, miałam bardzo podobne odczucia. Chyba mocno się stęskniłam za tym światem i bohaterami.

Odpowiedz do tematu