Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hobbit, czyli tam i z powrotem
Autor Wiadomość
Aura 
dama z książką

Wysłany: 2013-12-16, 16:11   

Już niedługo Hobbit 2 :mag:

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2013-12-16, 18:40   

Nie mogę się doczekać kiedy usiądę w fotelu kinowym. :mg: Ciekawi mnie przede wszystkim postać tej rudej elfki.

Yacek 

Wysłany: 2013-12-16, 22:46   

Mnie film rozczarował - wędrowały te krasnale i wędrowały, film się nagle kończy a smok wciąż żyje! Potem dowiedziałem się, że mają być kolejne części :p
Sama książka dla mnie jest słabsza od WP ale o niebo lepsza niż silmarilion - takiej kichy nie czytałem od 100 lat samotności!

Massmedium 

Wysłany: 2014-01-22, 21:51   

Właśnie silmarilion jest książką rewelacyjną. Nie jest tak porywająca jak WP, ale jednak ogrom świata, zakręcające koleje losu, no rewelacja:D

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2014-01-23, 18:14   

Oj, Yacek, bluźnisz ^^ Inna sprawa, że sama też doceniłam piękno Silmy dopiero za drugim razem. Tolkien wymyślił coś niesamowitego, własną wizję historii i mitologii - i do tego ten piękny, poetycki język - smutno mi było, gdy czytałam zakończenie, o odejściu elfów. Mnogość tych wszystkich historii może przyprawić o zawrót głowy. Czytałam niedawno, ale za choinę nie mogę sobie przypomnieć fragmentu o Thranduilu (królu elfów z Hobbita_, który ponoć gdzieś tam był wpsomniany.
100 lat samotności jest boskie. Choć trzeba się wczytać i mieć nastrój, bo ksiązka jest pełna smutku.

Yacek 

Wysłany: 2014-01-23, 18:17   

Aura napisał/a:
100 lat samotności jest boskie. Choć trzeba się wczytać i mieć nastrój, bo ksiązka jest pełna smutku.

Pełny smutku to byłem po lekturze, że tyle czasu na nią straciłem ;)

Monikucha 

Wysłany: 2014-05-30, 15:06   

Ah, pamiętam jak czytałam Hobbita pierwszy raz, miałam 19 lat i była to moja pierwsza styczność z Tolkienem. Wcześniej widziałam oczywiście Władce, ale filmy to nie książki ;) Książka mnie tak wciągnęła, że nic się nie liczyło, jak zaczęłam w czwartek to w piątek skończyłam. Byłam po prostu zachwycona całym wykreowanym światem i przygodami Bilba i krasnoludów. W zeszłym roku przeczytałam jeszcze raz, dla odświeżenia przed obejrzeniem filmu. I tak niczego nie pamiętałam z książki, więc czułam się jakbym czytała po raz pierwszy. Czytało mi się również przyjemnie, ale miałam inne odczucia, jest to zdecydowanie książka dla dzieci i młodzieży, troszkę naiwna. Na pewno jest to pozycja dla każdego, kto chce zapoznać się z fantasy. Nie jestem absolutnie znawcą gatunku, ale dzieła Tolkiena są kamieniem milowym fantasy i cała masa autorów wzoruje się właśnie na nim.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2014-05-30, 21:39   

Jak to napisał niegdyś Ryszard Kapuściński - w różnym wieku czyta się książki, różnie. Tą samą rzecz inaczej odbiera się w wieku 15 lat, inaczej mając 25 czy 50. Za pierwszym razem Tolkien zachwycił mnie bezgranicznie. Mimo upływu parunastu lat nadal mam Śródziemie głęboko w pamięci.
Są dzieła mające bardziej zagmatwaną fabułę (może ciekawszą), więcej intryg, zwrotów akcji, ale niewiele jest powieści, w których świat opisany jest z takim bogactwem wyobraźni jak u Tolkiena. Wracając do jego książek nie liczę, że akcja mnie zaskoczy (fabułę znam na pamięć), ale chcę poczuć spokój Rivendell, zobaczyć góry, przespacerować się z Frodem i Samem po Ithilien. Po to tam wracam. :)

sylwica87 
sylwiszon

Wysłany: 2014-11-21, 00:45   

Hobbita czytałam będą w gimnazjum, z tego co pamiętam najpierw przeczytałam WP a potem Hobbita. I Hobbit jakoś bardziej mi się podobał. Ciekawe jak było by teraz :) może sprawdzę jak będę mieć czas.

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2014-12-22, 17:03   

Ja przeczytałam dość późno ale jeszcze przed ekranizacją, a teraz zmierzam szybciutko sobie przypomnieć po raz drugi przed kolejną i ostatnia już częścią "Bitwa pięciu armii" Idę na pewno.

lifelover

Wysłany: 2014-12-27, 20:33   

Właściwie to też skusiłam się na powtórkę z literatury właśnie przed premierą 3 części Hobbita, ale jednak książka... to nie moja bajka. Natomiast film - szkoda, że to już ostatnia część!

lukaszmigura 

Wysłany: 2014-12-29, 18:56   

myślicie, że jackson mimo zapewnień zrobi silmarilliona?

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2015-01-01, 21:00   

Chciałabym, ale ponoć są jakieś problemy z prawami autorskimi...

Renata122 

Wysłany: 2015-01-14, 12:05   

Syn się nie zgadza na ekranizacje książki, ale w sumie starszy Tolkien też się nie zgadzał i co? I wyszły 2 rewelacyjne trylogie. Duża strata dla kina, jeśli na tym poprzestaną.

Najaa 

Wysłany: 2015-02-02, 09:35   

Nie wiem czy Silmarillion to dobry materiał na film. Fabuła jest raczej dość skomplikowana.

Odpowiedz do tematu