Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hobbit, czyli tam i z powrotem
Autor Wiadomość
Nitra 

Wysłany: 2012-03-01, 15:24   

kenaz napisał/a:
Nitra napisał/a:
Ja czytał Hobbita niedawno, nie miałam pojęcia że jest rowniez "Hobbit" bo bym ją przeczytała duzo wcześniej:(

Czy tylko ja nie rozumiem tego zdania? :)

Film w grudniu tego roku. Jakoś pare dni po końcu świata :-P

Wybacz poprostu pisane na kolanie :lol: A raczej usuwa mi sie czesc tekstu jak chce napisac polskie zanki i nie zauwazylam, ze wycialo mi czesc zdania :)
Dzieki za zwrocenia uwagi;)

To chyba nie damy rade go obejrzec :shock:

A znasz jeszcze jakies dobre ksiazki w stylu Hobbita?
Pozdrawiam ;-)

Najaa 

Wysłany: 2012-03-02, 14:18   

Książki fantasy w stylu Hobbita ?
Prawdę mówiąc nic sobie takiego nie przypominam, ale może w fantasy dla młodzieży.

Koyot_com_pl

Wysłany: 2012-04-30, 13:50   

Było kilka podobnych książek,jednak tytuły szybko zostały zapomniane. Próbowano kopiować zarówno styl jak i cały świat,okazało się to marną podróbką

kfoker

Wysłany: 2012-05-21, 12:18   

Jedynie Hobbita moim zdaniem dało się czytać bo już Władca Pierścieni to żena...

Przypominam o poprawności ortograficznej! Ravena
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2012-05-21, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2012-05-21, 12:27   

kfoker napisał/a:
Jedynie Hobbita moim zdaniem dało się czytać bo już władca pierścieni to żena...

Żena? Co to znaczy? Żenada?

Kamil 

Wysłany: 2012-05-21, 13:21   

Kolejny "jestem altarnatywny, więc nie lubię Władcy Pierścieni bo jest taki popularny"? Bo jakoś nie wierze, że można tak powiedzieć o tej książce.
Nawet jak kogoś znudziła to nie sposób nie doceniać Tolkiena.

Żabka 

Wysłany: 2012-12-28, 08:44   

Odświeżę trochę wątek...
Wyobraźcie sobie, że zupełnie co innego pamiętałam po pierwszym przeczytaniu książki niż teraz... Pamiętam jak ją w łapkach miałam jako małolata 6 klasa czy coś takiego. Były ferie i czytałam wieczorami pod kołdrą z latarką. Jakie to było straszne, w sensie książka. Bałam się o biednego pana Bagginsa i w ogóle o drużynę. Pamiętam też jakiej ulgi doznałam jak dobrnęłam do końca ;)

A teraz jak czytałam jako dorosła już osoba nie bałam się tak, ale byłam tam z nimi, przeżywałam przygody. Jestem zauroczona jeszcze bardziej światem jaki stworzył pan Tolkien i żaden film tego nie pokaże. Dochodzę do wniosku, że jednak warto wrócić do książek z dzieciństwa, bo na pewno spojrzymy na nie innym wzrokiem. Może lepszym, a może trochę bardziej krytycznym.

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2012-12-28, 10:16   

Żabka napisał/a:
Jestem zauroczona jeszcze bardziej światem jaki stworzył pan Tolkien i żaden film tego nie pokaże.

A właśnie film wchodzi na ekrany. Można się bardzo zdziwić jak można 'twórczo' zinterpretować przygody Bilba. Legolas ze swoimi akrobatycznymi umiejętnościami z ekranizacji Władcy nie ma szans z krasnoludami z Hobbita. Postawiwszy Thorina i kompanów przed Minas Tirith można byłoby być spokojnym o los miasta. :)

tamara124 

Wysłany: 2013-01-24, 13:37   

Ja osobiście uwielbiam tolkiena - byłam na filmie Hobbit i bardzo jestem zadowolona zarówno z książki, jak i z filmu:)

MewaTrzech 
Skromny Autor

Wysłany: 2013-01-27, 16:27   

Hobbit jest wg mnie baśnią, wartościową z perspektywy historii Śródziemia - jeżeli kogoś fascynuje - ale baśnią i nie należy oczekiwać, że przewróci czyjś czytelniczy świat do góry nogami.
Chociaż film wiele minusów miał, to ducha książki oddaje dobrze - no i sięga po wątki nie opisane w samej "Niezwykłej Podróży" jak obrady Białej Rady. [Albo, choć to słaby przykład, nieszczęsny Pale Orc zaczerpnięty z gry].
Ogółem jedna z dwóch książek Tolkiena, które udało mi się skończyć - fascynuje mnie świat który stworzył, ale mógłby opisać go w formie dużo atrakcyjniejszej.

Ach, no i Hobbit to pierwsza prawdziwie fantastyczna powieść, więc z jej kluczową rolą dla gatunku dyskutować nie sposób.

Jestem sobie Skromnym Autorem bloga recenzenckiego. Jeżeli ktoś chce głębiej poznać mój gust na drodze innej niż dyskusja, zapraszam: www.review-library.blogspot.com

tomeo 
tomeo

Wysłany: 2013-04-07, 22:45   

Jeśli przeczytacie Hobbita po Władcy to możecie mieć pewien niedosyt dlatego, że Władca jest bardzo rozbudowany nie koniecznie pod względem fantasy ale przede wszystkim pod względem przygód. To czyni WP jedną z najdoskonalszych powieści jakie czytałem. Jednak ,,Hobbit" ma też w sobie pewien urok. Czasami ma wątki straszne a czasami zabawne. Potrafi śmieszyć a zarazem uczyć. Jeśli ktoś raz zapozna się z historią Śródziemia nigdy o nim nie zapomni - tak samo jest w moim przypadku :)

Berrenika 

Wysłany: 2013-10-17, 19:33   

Dołacze się do dyskusji i powiem,że gdy byłam w 6klasie szkoły podstawowej szarpnełam się na czytanie Władcy Pierścieni,ale nie podołałam, język był dla mnie ciężki, zresztą , byłam w podstawówce i myśle,że to miało duże znaczenie,natomiast wróciłam do całej seri mając już 20 lat i moge śmiało powiedzięc,że jest to kunszt pracy Tolkiena, a co do Hobbita jeśli ktoś czytał Trylogie i Hobbita nie umknęło jego uwadze,że mimo że dzieją się w tej samej krainie to język i powaga zachowana w obu ksiązkach jest całkiem inna, Hobbita czytało mi się bardzo lekko czego nie moge powiedzieć o Trylogii. A co powiecie na ekranizacje Trylogii i Hobbita ?
"Wychowana wśród wzgórz, oczekiwała raczej,że nie spodobają jej się równiny, i nie spodziewała się tak rozległego nieba ani znaczenia, jakiego przydawało ono samotnemu drzewu, pojawiającym się z rzadka kominom czy pojedynczej koscielnej wieży" A.Franklin "Mistrzyni Sztuki śmierci"

Mexic 

Wysłany: 2013-10-21, 23:44   

Hobbit to jednak książka i dla czytelnika młodszego i starszego. WP już nie do końca. Klimat cięższy, mroczniejszy. Świat bardziej rozbudowany, wielowątkowy. Tak czy inaczej obie te książki bardzo mi się podobają. Moje zdanie jest mocno subiektywne, ponieważ Silmarillion przeczytałem parę razy. I całą twórczość Tolkiena miałem w łapach:) A filmy? WP to przykład dobrej ekranizacji. Hobbit już tak nie podoba mi się, ale nie narzekam. Cieszę się, że ktoś z takim kunsztem i zapałem odtwarza świat Tolkiena, który uwielbiają miliony. To, że zrobił trylogię z Hobbita też nie jest złe. Zawrze w filmach więcej wątków, wtrąci to co jest opisane w innych dziełach Tolkiena niż H.. Choć wiem, że zarzuty o rozwlekłość i zamach na kasę też mają coś na rzeczy.

Gorgona 

Wysłany: 2013-10-22, 10:52   

Zdecydowanie popieram. Książki są bezkonkurencyjne, ale o ile Władca Pierścieni jest dobrą ekranizacją ( choć drażni mnie brak niektórych wątków, ale gdyby je wszystkie uwzględnić, film miałby pewnie z trzydzieści godzin ), o tyle Hobbit, niestety nie. Dla mnie książka po prostu miażdży film...

zuko 

Wysłany: 2013-11-11, 14:49   

Książkę kocham i zawsze kochać będę, ale film również mi się podobał. Wiadomo, niektóre sceny spokojnie można by wyciąć - na przykład przerysowanego do bólu Radagasta. Ale bawiłem się w kinie bardzo dobrze, i z chęcią zobaczę kolejne części :)

Odpowiedz do tematu