Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tess Gerritsen
Autor Wiadomość
zonka_88 

Wysłany: 2011-04-28, 12:08   Tess Gerritsen

Tess Gerritsen (ur. 12 czerwca 1953) – współczesna amerykańska pisarka, z zawodu lekarz internista.

Po studiach praktykowała w Honolulu na Hawajach, wraz z mężem także lekarzem. W 1987 opublikowała pierwszą powieść, romans z wątkiem kryminalnym, a potem kolejno osiem książek o podobnej tematyce.

Kariera pisarska Gerritsen nabrała rozpędu w 1996, gdy ukazał się jej pierwszy thriller medyczny Harvest (Dawca), do którego prawa filmowe zakupił Paramount. Dzięki odniesionemu sukcesowi mogła zrezygnować z praktyki lekarskiej. Wydała min. powieści Grawitacja (1999), Skalpel (2002), Grzesznik (2003), Sobowtór (2004), Autopsja (2005), Klub Mefista (2006).

Książki Gerritsen ukazały się w przekładzie na 20 języków i regularnie ukazują się na listach bestsellerów w USA i Europie.

źródło: Wikipedia

Świetna autorka. Najbardziej przypadły mi do gustu tytuły [i]Chirurg
, [/i]Skalpel, Grawitacja. Od tych trzech pozycji zaczęłam swoją przyjaźń z tą panią i nie żałuję. Z największą przyjemnością sięgam po każdą nowość i jeszcze nie zdarzyło się, żeby pani Gerritsen mnie rozczarowała. Nawet jeśli opis na okładce sprawia, że sięgam po nią z lekkim wahaniem.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-04-30, 10:54   

Ciągle mi jakoś nie po drodze z tą autorką. Może zresztą mam przesyt thrillerami medycznymi? Swego czasu czytałam tego stosami: Cook, Palmer, Lynch, McClure, Shobin. A na Gerritsen mnie nie ciągnie, od czasu, gdy znajoma lekarka stwierdziła, że nawet dla niej to za brutalne :shock:

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-04-30, 20:10   

Bardzo lubię thrillery "tematyczne" - prawnicze i medyczne. Swego czasu, podobnie jak Ravena, łykałam Cooka i McClure'a jak rutinoscorbin. Kiedy ostatnio byłam w empiku, książki Tess Gerritsen warczały na mnie z każdej półki. Chyba nawet ze dwie wzięłam do ręki, "Ciało" i jeszcze coś, nie pamiętam. Ale albo wyrosłam, albo coś w tej autorce mi nie leży, bo żadnej nie zabrałam ze sobą do domu. Czegoś mi brakowało, opisy na okładce i szybkie przekartkowanie nie chwyciło.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

zonka_88 

Wysłany: 2011-05-16, 09:02   

Przyznam, że z medycznych czytuję tylko ją. Za pozostałych jakoś nie mogę się chwycić... Choć przyznam, że Reichs też piszę trochę medycznie, w końcu sporo tam sekcji zwłok :D

Ale co do Gerritsen... Nie wiem, kto redaguje notki na okładkach, ale powinien zmienić styl, albo wydawnictwo niech go zwolni, bo nie mają wiele wspólnego z fabułą.

Do tej pory przeczytałam wszystkie książki tej autorki, które ukazały się w Polsce. Brutalne? Sama nie wiem, choć o "Ogrodzie kości" faktycznie można tak powiedzieć, ale to dlatego, że opisane są praktyki lekarskie z XIX w. Opisy rozciągania na sali wykładowej jelita cienkiego lub zakażenia po porodzie potrafią wstrząsnąć...

annika 

Wysłany: 2011-08-24, 19:47   

Moim zdaniem jedna z najlepszych autorek kryminałów. Czytałam 2 książki i obie naprawdę mega. Chyba tylko Alex Kava ją wyprzedza.

Patty 

Wysłany: 2012-10-14, 20:36   

Dziwię się, że tak mało tu postów na temat jej książek. Są na prawdę świetne! Bardzo lubię te z cyklu Rizzoli & Isles. Nakręcono też ta tej podstawie serial, może inaczej sobie wyobrażałam bohaterki ale też jest fajny ;) . Będę nieskromna i pochwalę się, że posiadam jej autograf z dedykacją :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-10-14, 20:42   

Ja ostatecznie przeczytałam tylko "Ciało" i było to tak słabe - więcej romansidła, ochów i achów niż czegokolwiek innego - że dałam sobie spokój. To podobno jej pierwsza książka i dlatego taka nie bardzo, ale jakoś na razie nie mam ochoty na więcej.

Patty 

Wysłany: 2012-10-17, 16:38   

Każdemu podoba się co innego- to jasne. Jest więcej pozycji, które na pewno by Cię zaciekawiły. Oczywiście wybór należy do Ciebie :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-10-17, 17:05   

A są jakieś bez wątków romansowych?
Bo ja okrutnie praktyczna jestem... :-/

Patty 

Wysłany: 2012-10-18, 13:54   

Właśnie nie wiem dlaczego, ale sięgnęłaś po "Ciało", które jest właśnie jedną z kilkunastu książek z cyklu romansy kryminalnych tej autorki. Jeśli wolisz konkrety to myślę, że jeśli sięgnęłabyś po "Chirurga" i "Skalpela" byłabyś zadowolona. Proponuję najpierw "Chirurga" potem resztę, bo jest to cykl ze sobą powiązany ;)

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-10-18, 14:00   

O ja czytałam "Chirurga". Musze powiedzieć, że szło zgrabnie i dość szybko, a przede wszystkim pozwoliło mi zabić czas na wakacjach kilka lat temu. Teraz już dokładnie nie pamiętam jaki styl ma autorka, ale wydaje mi się, że to po prostu takie czytadło było.

Patty 

Wysłany: 2012-10-18, 14:34   

"takie czytadło"... widać nie doceniłaś tej książki;p zresztą nie wiem w czym gustujesz.

annika 

Wysłany: 2012-10-18, 14:58   

Uwielbiam tę pisarkę!

I warto zapoznać się z recenzjami jej książek na tym blogu:
(linki usunięte)

Mocno wyczerpujące, myślę, że wyrobicie sobie opinię :)

Świetnie. Ale na FK istnieje osobny temat na reklamę bloga (jest faktycznie ciekawy), myślę, że gdy przejrzysz bliżej działy to go znajdziesz. Tam możesz zalinkować. Temat jest do dyskusji i opinii, można napisać własną recenzję, wkleić fragmenty przytoczonej recenzji. Tego się trzymajmy, dobrze? Pozdrawiam. Ravena :)
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2012-10-19, 11:13, w całości zmieniany 1 raz  

Patty 

Wysłany: 2012-10-18, 21:02   

Recenzji osobiście nie potrzebuje, ocenie jak sama przeczytam. Recenzje psują czytanie, bo opinie są różne, tak jak i ludzie są różni.

Turn The Page 

Wysłany: 2012-10-19, 17:21   

Przeczytałam "Nosiciel" i naprawdę ta książka mnie wciągnęła. Bardzo ciekawa akcja i wiele medycznych informacji czyli to co lubię.

Odpowiedz do tematu