Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Meyer Stephenie - Cykl "Zmierzchu"
Autor Wiadomość
Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-18, 13:56   Meyer Stephenie - Cykl "Zmierzchu"

Książki Stephanie Meyer, opowiadające o miłości wampira i śmiertelniczki zyskały sobie rzeszę fanek i bodaj tyleż samo przeciwników. Na amerykańskich listach bestsellerów zdeklasowały "Harry'ego Pottera". Początkowo zapowiadający się na trylogię cykl doszedł do czterech tomów, z których dotychczas trzy wydano w naszym ojczystym języku.

"Zmierzch"
"Księżyc w nowiu"
"Zaćmienie"

Stephenie Meyer
Zaćmienie

Liczba stron: 500
Rok wydania: 2008
Wydawnictwo: Dolnośląskie
ISBN: 978-83-245-8609-7
Okładka: broszurowa
Wymiary: 13x20.5

Cytat:
Trzeci tom wampirzej sagi miłosnej. Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca żądna zemsty wampirzyca, Bella uświadamia sobie, że znowu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. W dodatku, wiedząc, że jej decyzja może doprowadzić do odnowienia odwiecznego konfliktu pomiędzy wampirami a wilkołakami, zmuszona jest wybierać pomiędzy miłością Edwarda a przyjaźnią Jacoba. Zbliża się też zakończenie roku szkolnego, a więc termin przemiany - czy Bella ma wybrać życie czy śmierć? Cykl Zmierzchu (The Twilight Saga) zajmuje czołowe miejsca na światowych listach bestsellerów.

Przeczytaj fragment:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Ponieważ "Zaćmienie" zostało wydane w kwietniu zdecydowałam się zmienić trochę Twój post i przesunąć go. R.
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2009-02-06, 21:11, w całości zmieniany 2 razy  

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-18, 17:59   

Na styczeń zapowiadane jest wydanie po polsku ostatniego tomu cyklu "Breaking dawn". Niecierpliwi mogli zapoznać się z ta powieścią po angielsku, na polski rynek weszła bodajże w sierpniu. Polskie wydanie ostatniego tomu związane jest z premierą filmu na podstawie "Zmierzchu", która będzie miała miejsce właśnie w styczniu.

Lektury Kawoholiczki

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2008-11-18, 23:53   

Podczas jednego z ostatnich pobytow w Polsce zaopatrzylam sie we wszystkie wydane do tej pory w naszym ojczystym jezyku tomy. Liczylam na wspaniala lekture poniewaz mam slabosc do ksiazek o wampirach jednak powiem szczerze ze zarzucialam lekture po przeczytaniu okolo 100 stron "Zmierzchu". Autorka zepsula fantastyczny moim zdaniem temat. Z kazdej strony tej opowiesci zieje przerazajaca nuda. Moze kiedy przeczytam juz wszystko co jest do przeczytania w mojej biblioteczce i bede spragniona jakiejs lektury dam temu cyklowi druga szanse.

Tina 

Wysłany: 2008-11-22, 14:05   

Przeczytałam "Zmierzch" i muszę przyznać, że raczej będę się zaliczać do grupy fanek tego cyklu. :) Nie mogłam się oderwać od tej książki. Może nie jest w niej szczególnie wiele akcji, ale autorka sprawnie poradziła sobie z opisywaniem uczuć. Książka nie jest nienaturalnie wyidealizowana, brak w niej cukierkowatych rozwiązań, które spotyka się w niektórych książkach dla nastolatek. Jednak jak na opowieść o wampirach trochę mało w niej mroczności, a rozlewy krwi są bardzo, ale to bardzo sporadyczne (o ile w ogóle występują... jakoś nie mogę skojarzyć). Liczę jednak, że w kolejnych tomach to się zmieni. Ale kolejną cześć przeczytam dopiero za jakiś miesiąc, bo możliwe, że "Księżyc w nowiu" dostanę od koleżanek na urodziny...

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2008-11-23, 17:52   

Jakos tak spontanicznie siegnelam ostatnio po "Zmierzch" i zmeczylam kolejne 100 stron. Teraz juz wiem co mnie razi najbardziej. Autorka po prostu nie potrafi pisac. Fatalnie buduje zdania. Jeszcze sie z czyms takim nie spotkalam. Sama historia tez ciagnie sie w nieskonczonosc. Trzeciego podejscia nie bedzie. Szkoda mojego czasu i energii.

Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-23, 17:56   

Hmm... a ja już miałam zamiar kupić sobie tą książkę na mikołaja. Ale skoro mówisz że nie warto to się wstrzymam i wybiorę coś innego.

— Joe Black

Tina 

Wysłany: 2009-02-15, 18:28   

Przebrnęłam przez kolejne tomy cyklu i moje zdanie o nich całkowicie się zmieniło. Głupie toto, nudne i nie za bardzo wiem, co może się w tych książkach podobać. Przecież tam nawet wiele akcji nie ma (akurat obecność dużej ilości akcji nie ma dla mnie znaczenia pierwszorzędnego, jednak tym powinna cechować się typowa powieść rozrywkowa. Przynajmniej moim zdaniem...).
Choć stylowi to ja wiele do zarzucenia nie mam. Coś w nim musi być, że takie czytanie o codziennych czynnościach nie nudzi. Większości nie nudzi (mojego przypadku w tym miejscu nie ma co omawiać, bo jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę). Jednak nie potrafię dojść do tego, co. To, że lekki? Nie wydaje mi się. Jest lekki, ale to chyba nie o to chodzi...
A to, że ta książka miała być połączaniem horroru z romansem wydaje się niedorzeczne. Tam w ogóle nie ma nic strasznego :roll: Co najwyżej sceny, które z założenia mają wzbudzić dreszcz strachu. Jednak tylko z założenia.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2009-02-22, 13:48   

Właśnie skończyłam czytać Księżyc w nowiu. Na początku byłam bardzo zafascynowana tą serią . Ale to już mi na szczęści przeszło . Jakie to się nudne zrobiło. Zero akcji . Nic. Tylko ciągle kocham cię Edward , kocham cię Bella. Ale przeczytam sagę do końca. Chcę wiedzieć jak to się skończy. ;D

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-03-26, 13:44   

Wczoraj chyba wyszedł czwarty tom tej dziwnej książki - Przed świtem. Czy kolejki w księgarniach przypominają te za Harrym Potterem? :)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-03-26, 13:57   

A skądże! U nas leży na półkach póki co! Gwoli jednak informacji:

Przed świtem
Autor: Stephenie Meyer
Tytuł oryginału: Breaking Dawn
Ilosc stron: 720
Rok wydania: 2009
Wydawnictwo: Wydaw. Dolnośląskie

Stworzona przez Stephenie Meyer bestsellerowa seria książek, którą rozpoczyna Zmierzch, stała się prawdziwym fenomenem kulturowym i zjawiskiem społecznym napędzanym przez wielomilionową rzeszę fanów.
Czym zakończy się rok oczekiwania, marzeń, rozterek, lęków Belli? Czy rozdarta między uczuciami do wampira i wilkołaka nastolatka zdoła któregoś z nich wybrać? Czy zdecyduje się na mroczną, ale pociągająca egzystencję nieśmiertelnego wampira, czy też zwalczy miłość do Edwarda i zdecyduje się pozostać zwykłym człowiekiem? Czy ten romans skończy się ślubem? I jakie będą jego konsekwencje?

W Polsce powieść ukaże się w rekordowym nakładzie 175 tys. egzemplarzy. Jest to absolutnie niestandardowa ilość.

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-04-30, 05:26   

Ravena napisał/a:
W Polsce powieść ukaże się w rekordowym nakładzie 175 tys. egzemplarzy. Jest to absolutnie niestandardowa ilość.

Na takich właśnie "bestsellerach" wydawnictwa zarabiają najwięcej. Mag wydaje piekną serię "Uczta Wyobraźni" i traci na niej, mimo, że są to całkiem dobrze i ciekawie napisane książki, pomijając już przepiekne okładki. Ale też nakład którejkolwiek książki z serii nie przekroczył 5 tys. egzemplarzy.
Ale takie drobne straty wydawnictwo na pewno odrabia na "Eragonie", który też wydano w ilości grubo ponad 100 tys egzemplarzy.

Pandora 

Wysłany: 2009-04-30, 10:39   

Jak wiecie mam totalnego fioła na punkcie książek o wampirach. Najlepszy i najbardziej genialny wizerunek wampira powstał moim zdaniem pod piórem Rice i nie ma dlań rywala ;-) .
Z omawianej tu serii przeczytałam Zmierzch (kolejną część serii ukrywa przede mną mój współlokator, żebym się uczyła, a nie czytała). Nie wyczułam w tej książce złego stylu i ten obraz wampira też mi się podoba. Przede wszystkim nie jestem zwolenniczką ujmowania tego gatunku stworzeń w postaci bezmyślnych, krwiożerczych bestii. Moim zdaniem najważniejsza jest atmosfera, mroczny klimat powieści i ja go tu odnajduję, szybka akcja wskazana, ale nie na pierwszym miejscu. Zgadzam się z Tifą, że trochę za dużo jest tego "kocham cię", ale wybaczam to autorce. Nie patrzę też pewnie na to zupełnie obiektywnie, bo jak wspomniałam po prostu kocham czytać o wampirach...

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2009-04-30, 13:51   

:shock: Kurde, do dzisiaj niewiedzialam co to za ksiazki, u mnie w empikach chyba sa chowane pod lade:P

Nula 
gem set pasja

Wysłany: 2009-04-30, 17:10   

Ishi, to gdzieś ty się podziewała, że nie słyszałaś o tych ksiązkach? :lol:

Okładki są przecudowne, ale już treść tych książek mnie nie pociaga ani nie interesuje.

Pandora 

Wysłany: 2009-04-30, 19:00   

Czy ktoś, kto czytał cykl, albo część cyklu widział także film? Bo zastanawiam, się nad obejrzeniem "Zmierzchu", a nie chcę popsuć wrażeń po przeczytaniu tej książki.

Odpowiedz do tematu