Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeffery Deaver
Autor Wiadomość
Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2010-01-26, 23:46   Deaver, Jeffery: "Mag"

Kopia oryginalnej recenzji z forum KGB, napisanej 2007-09-03, 18:09
---------------------------------------------
Akcja książki rozpoczyna się w nowojorskiej szkole muzycznej. Morderca jednej ze studentek, uciekając przed goniącymi go policjantkami zamyka sie w pustej auli wykładowej. Później rozlegają się tam krzyk i strzał, ale po wyważeniu drzwi do sali policjantki nikogo w niej nie znalazły.

Ta tajemniczą sprawą postanawia zająć się były policyjny specjalista od mikrośladów znajdowanych na miejscach zbrodni Lincoln Rhyme oraz jego protegowana policjantka Amelia Sachs. Przykuty do wózka i niemal całkowicie sparaliżowany po wypadku Rhyme wierzy, że on i jego protegowana będą w stanie wyśledzić i doprowadzić do pojmania przebiegłego mistrza iluzji zabijającego kolejne swe ofiary.

To pierwsza książka tego autora, która trafiła w moje łapki, ale już wiem, że nie będzie ostatnią. Jest jedną z serii książek o duecie Rhyme - Sachs, ponoć najlepszą lub jedną z najlepszych. Jeffrey Deaver, nazwany przez prasę "mistrzem wybuchowego suspensu"

odwalił kawał dobrej roboty, czytelnik ani chwilę nie domyśla się prawdy drzemiącej pod całym zestawem zmyłek i sztuczek iluzjonistycznych... Bardzo mi się spodobała ta książka.

Spodobała mi się również dlatego, że ciekawie opisuje przeżycia wewnętrzne bohaterów - tego zamkniętego w świecie kilku ruchów palca wskazującego lewej ręki i głowy... i tego zamkniętego we własnym świecie iluzji i... magii.

Ocena: 8/10.
Caroline*
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-01-04, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-02-09, 11:54   Deaver Jeffery "Przydrożne krzyże"

Tytuł: Przydrożne krzyże
Autor: Jeffery Deaver
Wydawca: Prószyński Media
Data wydania: styczeń 2010

Wstrząsający thriller o niszczącej sile blogów internetowych!

Przy autostradzie w Monterey pojawiają się tajemnicze krzyże. Okazuje się, że nie upamiętniają ofiar wypadków, lecz zapowiadają przyszłe zbrodnie. Sprawę przejmuje agentka Biura Śledczego Kalifornii Kathryn Dance. Zabójca, planując poszczególne zbrodnie, sprytnie korzysta z informacji zamieszczone przez ofiary na blogach i w serwisach społecznościowych. Głównym podejrzanym staje się nastolatek odpowiedzialny za tragiczny wypadek samochodowy, po którym został zaciekle zaatakowany na popularnym blogu. Wykorzystując umiejętności wyćwiczone w grach komputerowych, chłopiec ukrywa się przed organami ścigania. Ofiar przybywa, a Dance, by powstrzymać falę zbrodni, zwraca się o pomoc do autora blogu, samozwańczego obrońcy moralności, dla którego wolność słowa ma większą wagę niż spokój i bezpieczeństwo mieszkańców półwyspu Monterey.

Jeffery Deaver - wielokrotnie nagradzany autor ponad dwudziestu thrillerów psychologicznych. Z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Przez kilka lat współpracował z dziennikami "New York Times" i "Wall Street Journal". Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych i nagradzanych pisarzy amerykańskich, jego powieści były tłumaczone na kilkadziesiąt języków, dwie zostały zekranizowane. Światową sławę przyniósł mu "Kolekcjoner Kości".

Za: iik.pl

Lektury Kawoholiczki

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2010-02-09, 17:35   

Czytałam kilka jego książek, nawet wciągający autor:)

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-02-16, 15:24   

Lubię cykl o Rhymsie i Sachs, lubię zbiór opowiadań (nawet mam na półce własny), "Ogród bestii" jest ale "Śpiąca laleczka" rozpoczynająca cykl o K. Dance była już przeciętna. Tutaj opis wręcz mnie odrzucił. Szczególnie zdanie :
"Wykorzystując umiejętności wyćwiczone w grach komputerowych, chłopiec ukrywa się przed organami ścigania. " :lol:

Jak będzie w bilbiotece to przeczytam.
www.lowking.pl

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-02-16, 15:30   Jeffery Deaver

Skoro ów autor ma temat poświęcony najnowszej pozycji to czemu nie zrobić zbiorczego?
Cenię sobie jego twórczość za sposób przedstawienia śledztwa, krok po kroku. Lubię wykreowanych przez niego bohaterów - mających swoje słabostki, dobrze skonstruowanych. Podoba mi się powolne tempo akcji - zbieranie dowodów, przesłuchiwania. Po prostu doskonale czyta mi się jego prozę.

Warto zwrócić uwagę, poza cyklem rozpoczętym "Kolekcjonerem kości", na zbiór opowiadań "Spirale strachu" (niby już we wstępie koncepcja jest wyłożona od razu - pod koniec historii wszystko zmienia swoje barwy, ale i tak byłem pod wpływem pomysłowości Deavera) i "Ogród bestii" (akcja rozgrywa się w nazistowskich Niemczech, bohaterem jest płatny amerykański zabójca niemieckiego pochodzenia).
www.lowking.pl

M 

Wysłany: 2011-09-13, 09:34   

Czytałem kilka powieści J. Deavera i uważam, że gość pisze naprawdę dobrze. Umie zainteresować czytelnika nie tylko samą intrygą (które to intrygi buduje o wiele lepiej niż przereklamowany Harlan Coben), ale również wszelkimi "technicznymi" aspektami dotyczącymi prowadzenia śledztwa. Zdecydowanie najlepszą książką tego pisarza jest: "Tańczący trumniarz", nie miałem jeszcze przyjemności czytać "Kolekcjonera kości", ale widziałem film. Biorąc pod uwagę że z reguły wersja książkowa bardziej przypada mi do gustu podejrzewam, że również ta pozycja z dorobku Deavera mi się spodoba, bo film był całkiem niezły. Z innych jego książek czytałem jeszcze: "Kamienną małpę" i "Puste krzesło".

Dolly 

Wysłany: 2012-02-24, 00:35   

Czytałam "Tańczącego trumniarza" - świetny thriller, szybko się czyta, wciąga. Teraz zaczynam "Maga" i "Kamienną małpę". Zamierzam przeczytać wszystkie pozycje z cyklu Rhyme - Sachs.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2013-06-08, 12:41   

Skończyłam właśnie ''Modlitwę o sen''. Szczerze mówiąc, to książka zupełnie mnie nie zachwyciła. Głównym wątkiem jest ucieczka Michaela Hrubeka, pacjenta zakładu psychiatrycznego. Zrobił to po to by odnaleźć Lisbonne Atcheson. Oczywiście w trakcie lektury poznajemy bliżej o bohaterów, skomplikowane sytuacje życiowe. Przyznam jednak, że żadna z postaci nie wzbudziła mojej sympatii. Lis zachowywała się jak robot, wyobraziłam ją sobie jako bezwolną istotę pielęgnującą kwiaty. Czytało mi się tak jakoś nijako. Jest to jednak moje pierwsze spotkanie z tym autorem, więc dam mu jeszcze w przyszłości szansę. :)

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-06-08, 13:33   

Cykl o Rhyms i Sachs oraz opowiadania całkiem okej, resztę można sobie odpuścić.
www.lowking.pl

Viwoo 
flainigr

Wysłany: 2013-06-08, 15:12   

''Modlitwa o sen'' akurat taka średnia jest.
Z cyklu Rhyms i Sachs czytałam "Tańczącego trumniarza" i "Maga" - te były dużo ciekawsze, więc może Raziel ma rację? Choć podobała mi się też "Błękitna pustka" (mimo, że o 'komputerach' nie mam większego pojęcia).

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-06-08, 15:17   

"Maga" wspominam najlepiej, moze dlatego, że to mój pierwszy Deaver.
www.lowking.pl

pawlik 
pawlik

Wysłany: 2013-09-21, 14:31   

Czytałem ''tańczący trumniarz''. MOCNA

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2015-03-08, 22:57   

Przeczytałem ostatnio "Konflikt interesów" Deavera, tym razem jest to osobna książka, nie związana z żadną z prowadzonych przez niego serii.
Cytat:
Taylor Lockwood pracuje jako aplikantka w jednej z najznakomitszych nowojorskich kancelarii prawniczych na Wall Street. Znany adwokat, Mitchell Reece, prosi ją o pomoc w poszukiwaniu ukradzionego dokumentu. Taylor, zafascynowana przystojnym, błyskotliwym mężczyzną i zaintrygowana sprawą, przyjmuje jego propozycję. Im bardziej jednak zagłębia się w tajemnice firmy Hubbard, White and Willis, tym większe ogarnia ją przerażenie.
„Konflikt interesów” to nie tylko doskonale napisana powieść sensacyjna – zaglądając za zamknięte drzwi firmy prawniczej, pracującej na potrzeby wielkich korporacji finansowych, poznajemy zwyczaje, słabości i motywy działania rekinów amerykańskiej finansjery.

Da się czytać, ale nie ma mocy książek z Lincolnem Rhyme, jest to raczej słaby napitek i nie uderza do głowy. Nie polecam, chyba że komuś się nudzi a nie ma nic innego pod ręką.
Caroline*

Odpowiedz do tematu