Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co aktualnie czytacie?
Autor Wiadomość
tubi 
Kłobuk

Wysłany: 2019-02-10, 18:59   

Lód Jacek Dukaj
wyczytałem iż jest to książka 20 lecia według "Polityki"
no to czytam, no na grubość to widzę waga superciężka
zobaczymy czy podołam

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2019-02-11, 09:49   

Raziel napisał/a:
J.G. Ballard - "Wieżowiec"
Cytat:
Komfortowy czterdziestopiętrowy wieżowiec na przedmieściach Londynu zbudowano by zaspokoić wszystkie potrzeby i zachcianki bogatych, wykształconych mieszkańców. Nie brakowało w nim szkół, banków, basenów i supermarketów. Ledwie jednak budynek został zasiedlony nieustanne drobne awarie i niewygody zaczęły budzić nerwowość i agresję jego lokatorów. Bardzo szybko jednolita grupa dobrze zarabiających ludzi rozpadła się na wrogie obozy. Dawne podziały społeczne oparte na władzy, pieniądzach i interesie osobistym odtworzyły się tutaj ze zwielokrotnioną siłą. Przerażeni postępującą anarchią i jednocześnie jakby zahipnotyzowani narastającą nienawiścią sąsiedzi dali się wciągnąć w morderczą konfrontację. A to był dopiero początek chaosu!

Brzmi nieźle. A jak wyszło?

Ja weekend spędziłam z "GórFanką" Anny Czerwińskiej, a dziś zabrałam się wreszcie za "Tańczącego z wilkami" od Tify. :-D

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2019-02-11, 12:02   

Przeczytałam w ramach obowiązków recenzenckich dwie książki, o których wolałabym jak najszybciej zapomnieć. Obie polskie. Jedna to "Krok w ciemność" - banalna opowieść napisana stylem ucznia piątej klasy na zaliczenie klasówki; druga, "Protektor", jeszcze gorsza. Apogeum bezsensu, chaosu, rwanych wątków, nielogiczności, miszmaszu. Coś jak bigos z mnogości składników, przypadkowo znalezionych w lodówce i wrzucanych jak leci. Na dodatek dostałam egzemplarz recenzencki przed korektą i serdecznie tej korekcie współczuję, bo błąd na błędzie. Uff, muszę teraz koniecznie przeczytać coś dobrego.

Swoją drogą polecam thriller "Może pora z tym skończyć" Iaina Reida. Zagadka trudna do rozwiązania nie jest, ale jej pokazanie bardzo ciekawe i skłaniające do myślenia. Ponadto odświeżam sobie teraz serię książek z agentem Pendergastem Lincolna Childa i Douglasa Prestona, obecnie "Gabinet osobliwości". W zasadzie częściowo odświeżam, częściowo odkrywam, bo niektóre kiedyś, kiedyś czytałam, innych zaś wcale:)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2019-02-20, 23:40   

Ja ostatnio przeczytałam dość ciekawe "Ja nie leczę, ja uzdrawiam. Tajemnice bioenergoterapeutów" K. Janiszewskiej, niezwykle niechlujnie wydane i lekko jednak stronnicze "Kuba-Miami. Ucieczki i powroty" J. Szyndler i mocny "Szklany klosz" Sylvii Plath.
Teraz w ręku mam "Becoming" Michelle Obamy. Przewidywalna, ale mimo wszystko inspirująca.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2019-02-21, 20:38   

W mieszkaniu czytam "Opowiadania kołymskie" Szałamowa, a w domu ze względu na formę opowiadań "Historię twojego życia" Chianga.
www.lowking.pl

alibaba 

Wysłany: 2019-03-29, 09:53   

Niezupełnie, ale jednak, pokonałam kryzys czytelniczy i na szczęście trafiłam na książkę taką, jakie mnie najbardziej interesują- historyczną. Akcja zaczyna się w 1485 r. po klęsce i zamordowaniu Ryszarda III, przejęciu władzy przez Henryka VII. Ciekawie ujęta sprawa powracających pretendentów do korony angielskiej - potomków Yorków. Rozterki Elżbiety York, zmuszonej do małżeństwa z Henrykiem VII, jej trudny wybór- po której stronie ma stanąć Yorków cz Tudorów, ma przecież synów Artura i Henryka Tudorów, przyszłych spadkobierców korony angielskiej. A Elżbieta jest przecież z rodziny Yorków.
Kilka lat temu- chyba w 2011 r. pisałam o książce o Ryszardzie III - Bidwella. wtedy zafascynowana byłam tym, w jaki sposób Bidwell przedstawił Ryszarda III - zupełnie inaczej niż przedstawiał go Szekspir. Tak więc książka którą teraz czytam, jest w pewnym stopniu kontynuacją tego, co czytałam o Ryszardzie III.
No i syn Elżbiety Henryk został przecież osławionym Henrykiem VIII.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2019-03-31, 22:16   

Ja ma teraz na tapecie "Małych bogów" Reszki i powiem tylko tyle, że jak wiedziałam, że mamy chorą służbę zdrowia tak teraz uważam, że mamy totalnie martwą służbę (dość niefortunne słowo, bo o służbie to tu ciężko mówić) zdrowia... :-?

Lektury Kawoholiczki

alibaba 

Wysłany: 2019-03-31, 23:01   

W mojej bibliotece są trzy jego książki. Przeczytam, choć bardzo się boję.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2019-04-02, 19:09   

"Ostatni pustelnik" Finkela. Bardzo dobre.
Cytat:
Jeśli czytaliście Wszystko za życie Krakauera lub zachwyciło was Walden, koniecznie poznajcie historię ostatniego prawdziwego pustelnika Ameryki.

Z niektórych domków ginęły zapasowe butle z gazem. Jedzenie, słodycze, latarki. Albo książki z nocnego stolika. W letnim obozie dla dzieci masowo znikały baterie.

A wszystko to za sprawą człowieka, który w 1986 roku wyszedł ze swojego domu z postanowieniem, by zgubić się w lesie i nigdy więcej nie wrócić do cywilizacji.

Jak Christopher Knight przeżył tyle lat? Kradł. Dlatego na wieść o jego aresztowaniu w 2013 roku w USA rozgorzała dyskusja. Przeciwnicy i zwolennicy Pustelnika z North Pond spierali się nie tylko o winę i wymiar kary, lecz też o to, czy zatrzymany mówi prawdę. Jak to możliwe, że przez 27 lat nikt nie natknął się na niego w lasach Maine, mimo systematycznego rabowania okolicznych domków letniskowych i obozu Pine Tree? Jak udało mu się przetrwać surowe i mroźne zimy, nie korzystając z niczyjej pomocy?

Michael Finkel, reporter m.in. „New York Timesa” i „National Geographic” przygląda się tej sprawie z bliska, próbując opisać i zrozumieć pragnienie życia w całkowitej izolacji. Choć być może właściwsze byłoby pytanie nie dlaczego ktoś opuszcza społeczeństwo, tylko dlaczego ktokolwiek chce w nim zostać?
www.lowking.pl

andy 

Wysłany: 2019-04-03, 17:38   

Hmm, teraz? To jestem na etapie Fabrycznej Zony. Cykl S.T.A.L.K.E.R i okołopodobne

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2019-04-03, 18:37   

andy napisał/a:
Hmm, teraz? To jestem na etapie Fabrycznej Zony. Cykl S.T.A.L.K.E.R i okołopodobne

I jak, ciekawe to jest? Bo na razie tylko z Uniwersum Metra czytam, ale ciągnie mnie dalej.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2019-04-04, 19:32   

"Zombie" Chmielarza. Fajnie toto idzie do przodu, ale z czasem robi się głupiej i głupiej.
www.lowking.pl

andy 

Wysłany: 2019-04-05, 19:38   

Tifa Lockhart napisał/a:
I jak, ciekawe to jest? Bo na razie tylko z Uniwersum Metra czytam, ale ciągnie mnie dalej.

Zacznij od Gołkowskiego. W sumie to jego pomysł. To w skrócie o Czarnobylu, a w zasadzie .... Później to się rozwinęło i naszą Polskę również. Pisali różni i nasi i Ukraińcy i Białorusini Bibliografię Gołkowskiego udostępniłem.
Moim zdaniem warto, ale z gustami się nie dyskutuje.

alibaba 

Wysłany: 2019-05-05, 16:13   

Mimo, że kryzys papierosowy jeszcze tak zupełnie nie zniknął i czytam tylko podczas posiłków /a jak je celowo przedłużam!/ ostatnio przeczytałam trzy wspaniałe książki.
1. "Kto jak nie ja?" Katarzyny Kołczewskiej. Z okładki: "Anna nigdy nie chciała mieć dzieci. Nie lubiła ich. Jednak, kiedy w wypadku ginie jej siostrzenica z mężem, okazuje się, że Anna jest jedyną osobą, która może zająć się trzyletnią,osieroconą Olą. Inaczej dziewczynka trafi do domu dziecka. Czy uzależniona od leków i alkoholu kobieta zdobędzie się na heroizm, stawi czoło słabościom i demonom przeszłości? Stawką jest szczęście dziecka, a w tej walce wszystkie chwyty-szantaż, manipulacja, przekupstwo- są dozwolone."
2."Dziewczyna o siedmiu imionach" Hyeonseo Lee. Z okładki:" Niezwykła relacja o życiu w Korei Północnej -jednej z najbardziej bezwzględnych i tajemniczych dyktatur świata - opowiedziana przez kobietę, która walczy o wolność dla siebie i swojej rodziny."
3."Papierowy chłopiec" Kristina. Szwedzki niby bestseller. Piszę "niby" bo choć ciekawa treść, to czasem przynudza. Ale warto przeczytać chociażby dla poznania stosunków szwedzko- żydowskich.

tubi 
Kłobuk

Wysłany: 2019-05-09, 18:26   

W dziwnej sprawie skaczącego jacka podczytuje aby się dowiedzieć cóż to takiego ten steampunk.
a i Neuromancera skończyłem tym razem to cyberpunk.
Chaotyczny trochę ten ostatni, w chwili wydania na pewno przełomowy obecnie niekoniecznie.

Odpowiedz do tematu