Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co aktualnie czytacie?
Autor Wiadomość
Bruixa 

Wysłany: 2019-01-07, 21:13   

"Białe kruki" Christera Mjåseta. Troje młodych lekarzy stara się o etat na oddziale neurochirurgii szpitala w Bergen. Zacięta rywalizacja, intrygi, ciężka praca w niezbyt przyjaznym środowisku, problemy osobiste, dylematy moralne. Obyczajówka z wątkiem sensacyjnym, a nie thriller medyczny, jak stoi na okładce, ale dobrze napisane, ze znajomością tematu, bo autor sam jest lekarzem.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2019-01-08, 14:36   

Raziel napisał/a:
Bardzo dobry wybór.

Podchodziłam do tego jak pies do jeża, ale to było wyjątkowe przeżycie.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

tubi 
Kłobuk

Wysłany: 2019-01-12, 20:22   

Wodnikowe wzgórze Richard Adams

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2019-01-13, 11:32   

Joanna Kuciel-Frydryszak, "Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie". Niewiele dotąd wiedziałam o niej i jej poezji, oprócz kilku haseł (sekretarka Piłsudskiego, skromny dzielony pokój itd.), więc z przyjemnością dowiaduję się więcej.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2019-01-14, 11:30   

A u mnie Emma Donoghue "Muzyka żab". Dopiero zaczęłam, ale początek intrygujący. Chociaż jeśli będzie jak w "Ladacznicy", to zapowiada się mnóstwo brudu, fizycznego i moralnego :-|

Jest lato 1876 roku. San Francisco nawiedza fala bijących rekordy upałów oraz epidemia ospy, z powodu której wiele dzielnic zostało objętych kwarantanną. Jenny Bonnet zostaje zastrzelona przez okno sypialni w pensjonacie Eight Mile House przy stacji kolejowej, podczas gdy jej przyjaciółka stoi obok, zupełnie bezradna. Blanche Beunon, która ledwo uszła z życiem, to młoda francuska tancerka burleskowa, trudniąca się również prostytucją. Do Kalifornii przyjechała ze swoim charyzmatycznym kochankiem/alfonsem i jego najlepszym przyjacielem. Wszyscy troje, jak na prawdziwych przedstawicieli cyganerii przystało, wiodą wspólny żywot. Jednak przez ostatni miesiąc coraz gorzej się między nimi układa, od chwili, gdy na ich drodze pojawiła się Jenny, ekscentryczna młoda dziewczyna, która nosi spodnie i jeździ na bicyklu. Strzelanina w Eight Mile House staje się punktem wyjścia do podróży, w którą zabiera nas Blanche – podróży po świecie pełnym zdesperowanych nędzarzy, zazdrosnych mężczyzn i skrzywdzonych dzieci. Blanche zakwestionuje swoje dotychczasowe wybory i zaryzykuje wszystko, co ma, by walczyć o sprawiedliwość w imieniu swojej zmarłej przyjaciółki – jeśli oczywiście wcześniej nie dopadnie jej morderca.

Lektury Kawoholiczki

Bruixa 

Wysłany: 2019-01-15, 21:52   

Skończyłam "Widziałam" Ewy Ewart, w której pisze o swojej drodze życiowej i zawodowej, a głównie o tym, jak powstawały jej filmy. Bardzo ciekawe i szybko się czyta.
Wróciłam do napoczętych "Biegunów" Olgi Tokarczuk i to mi już tak lekko nie wchodzi, jestem w połowie.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2019-01-16, 09:41   

Mam chwilowo dość dramatów i tragedii, po Steinbecku i "Byłam sekretarką Rumkowskiego" Cherezińskiej, pogrzebałam więc na półkach syna i wzięłam do ręki "Czerwoną piramidę" Riordana, pierwszy tom cyklu o rodzie Kane. A co. :lol:

autorka1290

Wysłany: 2019-01-17, 02:01   

A ja totalnie odjechałam po reportażach o medycznej marihuanie i wchłaniam: ,,Ira Bo jest paru ludzi".

Pułapka życia - Klaudia Morawa

www.klaudiamorawa.com

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2019-01-23, 08:49   

U mnie "Droga do wyzwolenia" Wrighta, o scjentologach. Na razie jestem na etapie biografii Hubbarda, co to był za typ...! :lol:

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2019-01-30, 12:13   

A ja po "Muzyce żab" poszłam w zupełnie inną stronę teraz "Siostra na krawędzi" o siostrze Joannie Glapce, uwielbiam takich charakternych ludzi, czytam wywiad z nią i sama lektura budzi we mnie mnóstwo pozytywnej energii.
Na półce czeka kolejna Flawia de Luce :)

Lektury Kawoholiczki

Żabka 

Wysłany: 2019-02-05, 22:40   

A ja po lekturze Harrego Pottera czytam Jeffrey Archer "Synowie fortuny".

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2019-02-06, 09:02   

Bardzo lubię Archera. :)

A propos tego, że mam dość tragedii - kupiłam sobie wczoraj "Szklany klosz" Plath i będę czytać... :lol:

Procella 

Wysłany: 2019-02-06, 14:44   

Skończyłam zbiór opowiadań Marty Kisiel. Mam do niej słabość, bo to moja "bliźniaczka", urodziłyśmy się tego samego dnia :lol: Ale ogólnie całkiem fajne, nie tylko dlatego ;)

Żabka 

Wysłany: 2019-02-08, 20:49   

Zaczęłam czytać "Błękitna krew" Harman Cohen.
Lubię czasem coś takiego z oczywistymi historiami ;)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2019-02-09, 15:25   

J.G. Ballard - "Wieżowiec"
Cytat:
Komfortowy czterdziestopiętrowy wieżowiec na przedmieściach Londynu zbudowano by zaspokoić wszystkie potrzeby i zachcianki bogatych, wykształconych mieszkańców. Nie brakowało w nim szkół, banków, basenów i supermarketów. Ledwie jednak budynek został zasiedlony nieustanne drobne awarie i niewygody zaczęły budzić nerwowość i agresję jego lokatorów. Bardzo szybko jednolita grupa dobrze zarabiających ludzi rozpadła się na wrogie obozy. Dawne podziały społeczne oparte na władzy, pieniądzach i interesie osobistym odtworzyły się tutaj ze zwielokrotnioną siłą. Przerażeni postępującą anarchią i jednocześnie jakby zahipnotyzowani narastającą nienawiścią sąsiedzi dali się wciągnąć w morderczą konfrontację. A to był dopiero początek chaosu!
www.lowking.pl
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2019-02-11, 09:49, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu