Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć
Autor Wiadomość
Czarna Stopa 

Wysłany: 2008-11-16, 14:12   Cześć

Hello^^

Przyjemnie tu u Was, przytulnie, więc przysiądę sobie z boku i posłucham książkowych opowieści. Lubię różne gatunki i trudno sprecyzować, które są mi najbliższe. Ostatnio powróciłem - choć wcześniej zarzekałem się, że już nigdy - do fantastyki i nie mogę się jej naczytać. Cieszę się, że tu trafiłem i mam nadzieję, że przymkniecie oko, gdy zdarzy mi się jakiś niekontrolowany wojenny okrzyk ;)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-16, 14:26   

Witaj.

Cieszymy się z każdego miłośnika książek, który do nas dołącza. Mam jednak nadzieję, że nie ograniczysz się tylko do słuchania i weźmiesz udział w dyskusjach. :)

Nie wiem dlaczego zarzekałeś się, że nie weźmiesz do ręki fantastyki, przecież to taki ciekawy gatunek literacki, jeden z moich ulubionych. :)

W każdym razie, czuj się jak u siebie. :)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-16, 14:26   

Howgh, Czarna Stopo! :)
Czarna Stopa napisał/a:
Przyjemnie tu u Was, przytulnie, więc przysiądę sobie z boku i posłucham książkowych opowieści.

Mam nadzieję, że od czasu do czasu również się jakąś książkową opowieścią podzielisz. Witam cię serdecznie i zapraszam do naszego grona! :D

Lektury Kawoholiczki

jagus 

Wysłany: 2008-11-16, 14:58   

Witam :)
Czarna Stopa napisał/a:
Przyjemnie tu u Was, przytulnie, więc przysiądę sobie z boku i posłucham książkowych opowieści.

Proszę nie z boku, tylko w sam środek i pisać i pisać i pisać, bym miała co czytać :D

burli 

Wysłany: 2008-11-16, 16:20   

no właśnie! prosimy o wypowiadanie się i zawsze wyrażanie szczerych opinii na każdy temat. jeżeli nie będą wulgarne na pewno chętnie podyskutujemy

witamy :mag:

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-16, 17:54   

Chciałbym zapytać nowego kolegę o gusty literackie, ulubiony gatunek książek, który jest mu szczególnie bliski. I ogólnie parę słów o zainteresowaniach książkowych i nie tylko. :)

Utopiste

Wysłany: 2008-11-16, 19:03   

Dołączam się do pytania Ucznia i również zachęcam do aktywnego udzielania się na forum :D

Czarna Stopa 

Wysłany: 2008-11-16, 19:05   

Bardzo trudno mi określić gatunek najbardziej ulubiony, bo w dużej mierze zależy to od nastroju i potrzeby chwili. Przychodzi nieraz taki czas, że z niechęcią patrzę np. na książki historyczne, choć czytuję ich na ogół bardzo dużo. Podobnie było i z fantastyką, lecz w tym przypadku chyba nieco zagubiłem się w realnym życiu i zapomniałem, że świat wyobraźni i marzeń jest taki piękny. Myślę, że teraz udało mi się go odnaleźć i dzięki temu odkrywam go w pewnym sensie na nowo.

Poza tym z dużą przyjemnością wracam do książek młodzieżowych, a nawet dziecinnych - bardzo lubię przeczytać sobie kilka rozdziałów o Muminkach lub Kubusiu Puchatku i powrócić choćby częściowo do tych chwil, gdy po raz pierwszy przewracałem kolejne strony wspomnianych utworów. Wprawdzie spoglądam na nie teraz troszkę już innym okiem, ale czasem mam jednak takie przelotne wrażenie, że jestem tym samym malcem, który przeżywał wtedy przygody swoich ulubionych bohaterów. To bardzo dziwne uczucie, ale i chyba bardzo przyjemne, bo czekam na te chwile z utęsknieniem.

Nie stronię również od książek dla bardziej dorosłych czytelników - tutaj prym wiodą tacy autorzy jak Ryszard Kapuściński, Tadeusz Konwicki, Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, Umberto Eco, James Joyce, Fiodor Dostojewski, Michaił Bułhakow i inni.
Z utworów pisanych wierszem bliscy są mi William Szekspir, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, nieśmiertelny Homer i kilku innych. Nie jestem jednak żadnym znawcą poezji, a nawet wręcz przeciwnie, bo znaczna część wierszy, zwłaszcza tych nowocześniejszych, jest dla mnie w dużym stopnie niezrozumiała.

Czytuję również książki należące do innych gatunków literackich, ale to, żeby już nie przedłużać i tak długaśnej wypowiedzi, z czasem, gdy już tu będę nieco dłużej, automatycznie, podczas rozmów, samo się ujawni :)

Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-16, 19:13   

witaj Czarna Stopo, i czuj sie jak u siebie :)

— Joe Black

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-16, 19:19   

Czarna Stopa napisał/a:
Podobnie było i z fantastyką, lecz w tym przypadku chyba nieco zagubiłem się w realnym życiu i zapomniałem, że świat wyobraźni i marzeń jest taki piękny

A nie wolno o tym zapominać! :)

Bardzo wszechstronne masz gusta literackie, to bardzo dobrze. Mam nadzieję, że z nami zostaniesz i podzielisz się z nami swoimi wrażeniami z lektur. Bułhakow, Prus, Sienkiewicz, Eco, Kapuściński - wszyscy Ci autorzy są mi bardzo bliscy, mam ich dzieła na swoich półkach w domu i z wielką chęcią do nich wracam.

Powroty do książek młodzieżowych i dziecinnych - jest w tym coś pasjonującego, zwłaszcza jeśli są to naprawdę wyjątkowe książki. Ja do dziś lubię wracać do Opowieści z Narnii, książek Frances Hodgson Burnett, a z literatury młodzieżowej do Tomków Szklarskiego i książek Maya. A nawet zdarzyło mi się czytać Porwanie Baltazara Gąbki. :)
Dobre książki dla dzieci z powodzeniem można czytać także, gdy się już z tego wieku wyrośnie.

No, ale ja nie będę również przedłużał, bo to nie miejsce do tego.
Jeszcze raz zapraszam na nasze forum. :)

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2008-11-16, 23:17   

Witaj na forum! Wspaniale ze jestes tutaj z nami. Ja rowniez lubie powracac do moich ksiazek z dziecinstwa. Jak juz pisalam w innym watku ksiazki o Muminkach towarzysza mi od grubo ponad 20 lat. Prosze nie stoj na uboczu, czytaj i pisz, podziel sie z nami swoim pieknem. :D Jeszcze raz witaj.

burli 

Wysłany: 2008-11-17, 09:47   

książki 'dla dzieci' to również moja dziedzina :mrgreen: moja mam uwielbiała baśnie i bajki dlatego Bracia Grimm i Brzechwa zajmują szczególnie ważne miejsce u mnie w pokoju :mrgreen: poza tym moją miłością z dzieciństwa jest 'Mikołajek' i jego przygody.

nie należy się wstydzić tego czego się czyta. a przynajmniej nie na tym forum

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-19, 11:52   

Że zapytam Cię Czarna Stopo o fantastykę, wspomniałeś, że ostatnio wróciłeś do niej. A co konkretnie czytujesz jeśli o ten gatunek chodzi? Pytam, bo to jeden z moich ulubionych i książek fantasy i sf mam na półkach sporo. :)

Czarna Stopa 

Wysłany: 2008-11-19, 12:56   

Na początku czytałem wszystko, co tylko wpadło mi w ręce. Skompletowałem nawet niemal wszystkie wydania "Fenixa", "Fantastyki" i "Nowej Fantastyki". Zresztą dużą część mam do dziś dnia. Potem moje zainteresowania skupiły się już na wybranych autorach - czytałem głównie Zelaznego, Howarda, Carda, Strugackich, Bułyczowa, Harrisona, Oramusa, Le Guin, Dicka, Tolkiena, Wolfe'a, Sheckleya, Herberta, Clarke'a, Moorcoocka, Borunia, Trepkę, Zajdla, Wiśniewskiego-Snerga, Fijałkowskiego, Sapkowskiego, Lema, Dukaja, Huberatha i sam już nie pamiętam, kogo jeszcze, ale chyba głównych, tak na szybko, udało mi się mniej więcej wymienić. Bardzo niewielu przetrwało próbę czasu, lecz jednak paru pisarzom się to udało, choć o innej fantastyce na jakiś czas zapomniałem.
Teraz z dużą przyjemnością przypominam sobie starsze utwory, właśnie tych autorów, których wyżej wymieniłem, powyciągane gdzieś z tylnych części szafek, no i mam przy tym dużo zabawy. Z nowościami jestem niestety mocno do tyłu, część pisarzy jest mi kompletnie obca, ale szybko nadrabiam straty :)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-19, 14:54   

Czarna Stopa napisał/a:
czytałem głównie Zelaznego, Howarda, Carda, Strugackich, Bułyczowa, Harrisona, Oramusa, Le Guin, Dicka, Tolkiena, Wolfe'a, Sheckleya, Herberta, Clarke'a, Moorcoocka, Borunia, Trepkę, Zajdla, Wiśniewskiego-Snerga, Fijałkowskiego, Sapkowskiego, Lema, Dukaja, Huberatha

Imponujące grono. Dorzuć jeszcze do niego koniecznie Dana Simmonsa i jego Hyperion. Ja odkryłem tę książkę ostatnio i jestem pod wielkim wrażeniem. :)

Odpowiedz do tematu