Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co wpływa na odbiór książki?
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2012-04-30, 21:35   

Koyot_com_pl napisał/a:
Jest takie powiedzenie: nie oceniaj książki po okładce,a jednak wielu z nas robi ten błąd i patrzy czy miękka czy twarda oprawa,oraz na różne detale.

Oprawa ma znaczenie dla odbioru.
Książka sponiewierana z biblioteki choćby była Wiedźminem napawa mnie obrzydzeniem i do treści podejde w negatywny sposób. Mała szansa na spodobanie się. Ta sama książka w dobrym stanie, w pięknym wydaniu ma dużo większą szanse.
A ładnie wydane ksiażki cieszą nie tylko na półce ale i w ręku. I nos też cieszą (te z bibliotek i osób które palą papierosy - lub ktoś pali w domu - śmierdzą) no i dużo lepiej pachnie książka na białym papierze niż ta na szarym.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-04-30, 21:43   

A ja lubię stare książki z biblioteki i antykwariatów. Oczywiście, te zadbane, nie śmierdzące papierosami, ale starym papierem, starym drukiem. :)
Oprawa ma bardzo duże znaczenie. Musi pasować do reszty... :-P

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Kamil 

Wysłany: 2012-04-30, 21:51   

Córka Lavransa napisał/a:
A ja lubię stare książki z biblioteki i antykwariatów. Oczywiście, te zadbane, nie śmierdzące papierosami, ale starym papierem, starym drukiem.

Tylko że jak ide w dział fantastyki w bibliotece to nie mam co liczyć na stare i w dobrym stanie... Co innego jakieś antykwaryczne książki. Mam w domu sporo takich z lat 60-70, nie takie stare, ale cudownie pożółkłe i pachną też dobrze :)

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-04-30, 21:58   

kenaz napisał/a:
Oprawa ma znaczenie dla odbioru.

Ja nie znoszę i rzadko chwytam się za takie absolutnie nudne okładki o.O No po prostu jak widzę biały kawałek twardej okładki, w dodatku gdzieniegdzie powyginany, nazwisko autora i niezbyt intrygujący tytuł wystukany czarną czcionką, a w dodatku! bez żadnego opisu, to mi się odechciewa o.O

Kamil 

Wysłany: 2012-04-30, 22:18   

Mnie odpychają białe okładki. "Kłamca" ma szczęście, bo wtedy jeszcze nie miałem nic do białych... "Achaja" też ma szczęście, bo mam okładki nie-białe więc po następne tomy sięgnę mimo wszystko :) - a własnie, czytał ktoś?

Obecnie najbardziej podobają mi się okładki z Uczty Wyobraźni, tylko te wielkie litery w opisie na odwrocie! nieporozumienie.
No i niektóre Fabryki i Runy.
I Murakami.

I jeszcze zszywane dużo lepsze od klejonych - to też ma znaczenie na odbiór :D

Ciekawe jaki odbiór miałbym na Kindlu.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-04-30, 22:29   

kenaz napisał/a:
I Murakami.

Ła, a okładki jego książek w ogóle mi się nie podobają O_O Takie tam bez wyrazu. Nie sięgnęłabym x]

Saule 

Wysłany: 2012-05-04, 17:28   

Na pewno wygląd okładki ma wpływ na odbiór książki. Kiedy przeglądam książki, nie szukając niczego konkretnego, to wówczas ciekawa, intrygująca okładka może mnie zachęcić do przeczytania, zwłaszcza jeśli autor nie jest mi znany.

bielun 

Wysłany: 2012-05-26, 16:24   

Nie zwracam uwagi na okładki, niektóre książki zapowiadają się dobrze właśnie po oprawie, a treśc odrzuca. Zazwyczaj otwieram książkę i zaczynam czytac pierwszą stronę, jeśli język autora mi odpowiada to kończę lekturę już w domu.

aleksanderdzoga

Odpowiedz do tematu