Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Władca Pierścieni
Autor Wiadomość
Cthulhu 

Wysłany: 2012-03-05, 19:38   

Radament napisał/a:
Sam mógł radośnie zginąć niczym bohater, a nie wkurzać mnie do samego końca x]

Sam był właśnie najdzielniejszy ze wszystkich. Gdyby nie on, Frodo nie doniósłby Pierścienia do Orodruiny. Będe go bronił z całych sił, nie pozwolę na obelgi pod jego adresem :zlo ;-)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2012-03-06, 18:46   

Teraz, znając doskonale fabułę z filmu i książki można lekko marudzić, że to przydługie, a tu bohater się głupio zachowywał itp. Można znaleźć wiele takich rzeczy, które byśmy chętnie poprawili. Przyznam jednak, że jak czytałem pierwszy raz Władcę Pierścieni moje odczucia były raczej podobne do tego, co napisał kilkanaście postów wcześniej Cthulhu, książka wciągnęła mnie bez reszty swoim pięknym baśniowym, magicznym klimatem.
Po prostu ma w sobie to coś, co charakteryzuje wielką literaturę. A może zachwyciła mnie dlatego, że poglądy autora na wiele spraw są mi bliskie? Później, po WP i innych dziełach Tolkiena czytałem trochę o nim samym. I jak tak pełniej spojrzeć, naprawdę wiele z siebie przelał w swoje książki.

Dzięki Cthulhu za piękną recenzję. Wydawało się, że wszystkim WP się przejadło, ale jednak można jeszcze spotkać prawdziwy, czysty entuzjazm i zachwyt lekturą tej wspaniałej opowieści.

:tea:

Cthulhu 

Wysłany: 2012-03-07, 11:07   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Dzięki Cthulhu za piękną recenzję. Wydawało się, że wszystkim WP się przejadło, ale jednak można jeszcze spotkać prawdziwy, czysty entuzjazm i zachwyt lekturą tej wspaniałej opowieści.

Dziękuję za słowa pochwały. Gdybym miał odrobinę więcej czasu, rozbudowałbym ją bardziej i skupiłbym się na wielu detalach, bo o tym aż chce się pisać i przekazać innym radość, jaką się czuło podczas czytania tej lektury. Ale mimo wszystko, cieszę się, że Ci się podoba Uczniu :)

kfoker

Wysłany: 2012-05-21, 11:24   

3 razy podchodziłem do władcy pierścieni i nie mogłem przejść tej książki. Jest niewciągliwa :P
Narzędzie Google Analytics to absolutny niezbędnik, bez którego pozycjonowanie stron http://ditum.org nie miało by prawa istnieć. Dostarcza ono wszystkich informacji pomagających w optymalizacji strony pod kątem użytkowników.

gewinda 

Wysłany: 2012-05-23, 14:42   

Coooooooo??? O matko, ja przeczytałam pierwszą część w 3 dni, nie mogłam normalnie funkcjonować jeśli nie wiedziałam co wydarzy się dalej!!! Kocham Władcę Pierścieni!!!

iskradeus 

Wysłany: 2012-06-21, 00:45   

Jakoś nie mogłem przebrnąć przez tą trylogię...
By zwiększyć swoje umiejętności pozwalające na skuteczne pozycjonowanie stron www http://ditum.org w internecie warto zapoznać się z informacjami i zasadami, które udzielane są bezpośrednio ze strony supportu Google dla webmasterów.

Dolly 

Wysłany: 2012-07-07, 13:59   

Ja właśnie ją zaczełam i muszę przyznać ze wcxiągnął mnie ten magiczny, barwny i czarodziejski świat Władcy pierścieni :Dteraz chcę dodac że wręcz oszalałam na punkcie prezentowanej we Władcy fantastyki;) uwielbiam tę trylogię całym sercem... :D

awalanz

Wysłany: 2012-11-23, 07:59   

Ja próbowałem kiedyś ją przeczytać, ale niestety poddałem się po przeczytaniu 60 stron. Strasznie ciężko mi to szło. Jak dla mnie za dużo opisów przyrody.

yeed

Wysłany: 2012-12-27, 15:38   

Może i książka ma w sobie dużą ilość opisów przyrody i nie tylko, ale to właśnie dzięki tym opisom Śródziemie podoba się tak wielu czytelnikom.

Władcę Pierścieni przeczytałem już kilka lat temu i było pierwsza powieść, która mnie tak wciągnęła. To właśnie od niej zaczęła się moja prawdziwa przygoda z fantastyką. Do tej pory uznaję to dzieło za jedno z najlepszych jakie przeczytałem. Wszystko co zostało wymyślone przez autora było spójne, pasowało do siebie w najmniejszych szczegółach, zawsze podziwiałem Tolkiena za jego wyobraźnie i nadal podziwiam.

I powtarzam: nie ma co narzekać na za długie opisy, bo to dzięki nim możemy sobie tak na prawdę wyobrazić całe Śródziemie, bez nich książka byłaby o wiele, wiele uboższa.

tomeo 
tomeo

Wysłany: 2013-04-07, 21:50   

Władce przeczytałem dość nie dawno bo jeszcze w tym roku.
Dla niektórych może wydawać się ,,za monotonna", bo co parę stron jest sporo opisów przyrody. Jednak gdyby nie te opisy nie mielibyśmy wyobrażenia o tej magicznej i przecudownej krainie jaką jest ,,Śródziemie".
Jeśli komuś nie udało się przeczytać WP a tego na prawde chce to polecam aby przestał skupiać się tylko na tym aby ją przeczytać. Władcy Pierścienia nie da sie przeczytać. W tej książce trzeba ,,wejść" w fabułę i wcielić się w każdą rolę bez wyjątku- tak jakbyśmy sami uczestniczyli w tych wielkich wydarzeniach :)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-04-08, 07:06   

tomeo napisał/a:
W tej książce trzeba ,,wejść" w fabułę i wcielić się w każdą rolę bez wyjątku- tak jakbyśmy sami uczestniczyli w tych wielkich wydarzeniach :)

Bo książka to 'brama do magicznego świata'. :) Jakże wspaniale byłoby znów czytać Władcę pierwszy raz. :)
Twoje entuzjastyczne słowa przypominają mi, że trzeba odświeżyć lekturę. Przynajmniej fragmentami. Może ukryć się wraz z hobbitami i podsłuchać trochę narady u Elronda, spędzić wieczór z Faramirem i jego kompanami pod Henneth Annûn? A może wybrać się tam, gdzie żadne smutki nie sięgają, do Złotego Lasu, Lothlorien? Hmm? :)

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2013-04-08, 08:30   

Rivendell czy Lothlorien, oto jest pytanie...

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-04-08, 09:08   

Deina Eldathiel napisał/a:
Rivendell czy Lothlorien, oto jest pytanie...

W sumie, jeśli miałbym wybierać, chyba wolałbym, jak Bilbo, pomieszkać trochę u Elronda. W Lorien jest pięknie, ale to jest takie melancholijne, jakoś smutne piękno, czuć, że złote czasy bezpowrotnie odchodzą.

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2013-04-08, 09:29   

I w Rivendell więcej słońca.

tomeo 
tomeo

Wysłany: 2013-04-08, 15:57   

Ja jednak wybrałbym Lothlorien aby móc codziennie patrzeć na piękną panią Galadriele :)
Tam jest tak spokojnie i błogo, że każdy problem odchodzi w zapomnienie, każda przyszła ciężka wędrówka znika z naszej głowy i zostaje nam tylko to co jest teraz :)

Odpowiedz do tematu