Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Władca Pierścieni
Autor Wiadomość
Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-23, 18:00   

To prawda, może to odrzucać w Samie, jednak ja go lubię ze względu na - aż przesadny, ale przez to chwytający za serce - heroizm jego postaci. Nawet mogę dla niego przeboleć te jego "panie Frodo".
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-09-23, 19:28   

Ja z "Władcą" mam podobnie jak kenaz - już teraz tak nie wzrusza jak za dawnych lat.
Krasnoludy wolę u Sapkowskiego, a hobbici... wolę kenderów w sadze Dragonlance autorstwa Weis i Hickman, mają więcej charakteru.
Tylko elfy są niezmienne. :)
Tolkien stworzył niezłą bazę, ale jakoś tak wszystko na niej ewoluuje ku lepszemu. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-09-24, 06:14   

Ciekawa wymiana poglądów, ale nikt jednak nie wspomniał o czarodziejach albo np. o Drzewcu i entach. Jako że zawsze w książkach fantasy (ale tak samo w grach wszelkiego typu) bardziej skłaniałem się ku postaciom magicznym czarodziej Gandalf jest mi bliski. Jest dobrym duchem Drużyny jak i całego sojuszu przeciw Sauronowi. Rozdział, w którym Gandalf siedzi z Frodem w domu Bilba i opowiada mu pierwszy raz o Sauronie i Pierścieniu (Cienie przeszłości) jest jednym z moich ulubionych. Lubię Gandalfa za jego umiłowanie mądrości, za znajomość historii Śródziemia. :)

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-24, 06:38   

Ja za to w ogóle nie mogę "pojąć" Gandalfa, czyli po prostu nie czuję z nim żadnej więzi emocjonalnej. Wolę bardziej przyziemne byty, jak już wspomniane hobbity i krasnoludy. Być może Gandalf jest dla mnie...za mądry? :)
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-09-24, 10:53   

Ja ostatnio przeczytałem pierwszy tom - znaczy kiedyś za dzieciaka próbowalem, ale mnie odrzucało. Teraz pokonałem "Drużynę Pierścienia" zaciskając zęby, aby ten cykl odklepać. Mam wielki szacunek dla Tolkiena za wykreowany świat, ale czyta mi się to z bólem. Postacie zbyt nijakie bym kogokolwiek polubił, narracja niezbyt mi leżała. Może to też skutek urazu do filmu - w wakacje z przyjaciółmi zrobiliśmy sobie maraton filmowy. Pech chciał, że trafiło na trzy części "Władcy Pierścieni". Nigdy więcej. Nigdy. Czuję ból na samą myśl o filmie.
www.lowking.pl

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-09-24, 11:12   

Gandalf jest jak Sam! Działa mi na nerwy i pomimo tego, że rozumiem jego postać... To nie mogę x]!

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-24, 11:22   

Postacie rzeczywiście nie są rozbudowane, Tolkien większy nacisk położył na kreowanie świata. Znaczy może inaczej, są na swój sposób rozbudowane, ale bardzo do siebie podobne.

A Gandalf a kysz! Inny niż Sam! :-P
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-09-24, 19:21   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
nikt jednak nie wspomniał o czarodziejach albo np. o Drzewcu i entach.

Enty były fajne, ale... drugoplanowe. :) Traktowałam je bardziej jako miły przerywnik w rozlicznych cierpieniach Froda, takie westchnienie ulgi. :)

Co do magów - ja jestem skrzywiona przez gry RPG, nie lubię magów, zanim taka sierota podniesie ręce i zacznie inkantację, to mój barbarzyńca pozbywa się już połowy wrogów. :) Gandalf bardzo podobał mi się w filmie, w książce wydaje mi się mniej wyrazistą postacią, jak dla mnie pełnił funkcję takiego wujka Dobra Rada - coś nie idzie, on się zjawia, mówi, co dalej, i znika.

Kamil 

Wysłany: 2011-09-24, 19:49   

Córka Lavransa napisał/a:
Co do magów - ja jestem skrzywiona przez gry RPG, nie lubię magów, zanim taka sierota podniesie ręce i zacznie inkantację, to mój barbarzyńca pozbywa się już połowy wrogów.

A najgorsze, jak jakaś zabłąkana strzała trafi maga i przerywa inkantację...
Maga trzeba wytrenować. W Baldur's Gate 2 w ostatnich rozdziałach i w dodatku nie ma szybciej zabijającej postaci, prawdziwa eksterminacja! Obszarowa :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-09-24, 21:47   

kenaz napisał/a:
Maga trzeba wytrenować.

Wiem, ale brak mi do tego cierpliwości. :)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2011-09-25, 14:37   

kenaz napisał/a:
Tak, te jego ciągłe "panie Frodo". Wolałbym widzieć w nim przyjeciela Froda, przyjeciela który go wspiera, a nie niewolnika, który jest ślepo zapatrzony w swego pana.

Dokładnie.
A co do bohaterów Tolkiena, to ostatnio bodajże na kwejku trafiłam na rysunki, gdzie Aragorn i Legolas są parą. Litości. :!: Ja wiem, że teraz raptem pojawiło się mnóstwo fanficów ze świata książkowego gdzie są pary niestworzone przez autora. Ale bez przesady, niektórych nie powinno się nigdy ruszać.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-09-25, 14:43   

Tifa Lockhart napisał/a:
A co do bohaterów Tolkiena, to ostatnio bodajże na kwejku trafiłam na rysunki, gdzie Aragorn i Legolas są parą.

Rzeczy takie krążą już w internecie od dłuższego czasu. Obserwuje je dość długo i muszę przyznać, że najwięcej ich było w okresie takiego wielkiego boomu na homoseksualizm, zwłaszcza wśród małoletnich fanek anime i mangi : )
Później wracają co jakiś czas, ale już dużo rzadziej.

Tifa Lockhart napisał/a:
Ale bez przesady, niektórych nie powinno się nigdy ruszać.

Swojego czasu trafiłam na Legolasa i Gmliego ^^

Kamil 

Wysłany: 2011-09-25, 15:21   

Radament napisał/a:
najwięcej ich było w okresie takiego wielkiego boomu na homoseksualizm, zwłaszcza wśród małoletnich fanek anime i mangi : )

?!?! :zlo

Dobrze, że unikam wszelkich fanficów.

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-25, 15:25   

Boom na homoseksualizm :evil:

Gdybym jeśli kiedykolwiek miała parować jakąkolwiek postać literacką, nie byłaby to postać Tolkiena. Tolkien po prostu się do tego nie nadaje. On jest czysty, tak samo w przypadku Narnii.

Zresztą to bzdura.
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

sushi 
Prawie polonistka :D

Wysłany: 2011-09-25, 16:38   

bardziej skłaniałem się ku postaciom magicznym czarodziej Gandalf jest mi bliski

Gandalf jest moją ulubioną postacią. Przyznam, że zawsze miałam słabość do "dojrzałych" mężczyzn :mrgreen:

Lubię Gandalfa za jego umiłowanie mądrości, za znajomość historii Śródziemia.

Zdecydowanie tak! Chociaż jest bardzo tajemniczy, niewiele wiadomo o jego przeszłości. Podąża własnymi ścieżkami. I jest przesympatycznym staruszkiem. Nic tylko usiąść przy kominku z kubeczkiem kakao i zatracić się w jego opowieściach.
Oczywiście dla mnie Gandalf to także postać filmowa. Ian McKellen był wyśmienitym Gandalfem.

Nie przypadł mi do gustu Boromir. Był chciwy, żądny władzy i taki słaby, ale chyba o to chodziło, żeby pokazać jacy ludzie w ogóle są słabi i się wywyższają. Za to uwielbiałam jego młodszego brata - Faramira. Może się trochę nad nim litowałam. Zawsze był tym drugim, pomijanym, poniżanym przez ojca.
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2011-09-25, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu