Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytanie książki, kiedy znamy jej zakończenie...
Autor Wiadomość
Janosik

Wysłany: 2011-02-27, 21:18   

I tak jest najlepiej :) To żadna frajda znać zakończenie i tylko kartkować książkę , żeby w końcu znaleźć się na samym końcu książki i przeczytać to co już się wiedziało.

jagus 

Wysłany: 2011-02-27, 21:30   

Ja niestety w 90% po pierwszym rozdziale czytam kilka ostatnich stron. Nie potrafię się powstrzymać, a później czytam z nadzieją, że coś źle zrozumiałam (gdy zakończenie okazuje się nie po mojej myśli) lub z radością.

A co do zaskoczenia o którym piszecie, to dobra książka zawsze potrafi zaskoczyć, nie ważne czy wiem, jak się skończy.

zonka_88 

Wysłany: 2011-03-01, 15:08   

jagus napisał/a:
Ja niestety w 90% po pierwszym rozdziale czytam kilka ostatnich stron. Nie potrafię się powstrzymać, a później czytam z nadzieją, że coś źle zrozumiałam (gdy zakończenie okazuje się nie po mojej myśli) lub z radością.

A co do zaskoczenia o którym piszecie, to dobra książka zawsze potrafi zaskoczyć, nie ważne czy wiem, jak się skończy.

Całkowicie się z Tobą zgadzam :)
Ja bardzo często zaglądam na koniec, bez względu na to, na jakim etapie książki jestem. Nawet w kryminałach i sensacji. Potem bardzo często z jeszcze większym zaangażowaniem czytam całość, bo ciekawi mnie, jakim cudem cała historia mogła się tak skończyć :)

A jeśli ktoś czytał książkę przede mną (np mama albo siostra), to bardzo często molestuję je, żeby zdradziły mi, kto zabił, albo jak to się skończy.

I absolutnie nie mam z tego mniejszej przyjemności.

A powrót do książek już przeczytanych? Nagminnie.
Moja mama powiedziała kiedyś (tłumacząc tacie czemu lepiej żeby kupiła sobie książkę, a nie jakieś badziewie), że książka to coś co przeczyta i odłoży, żeby po jakimś czasie do niej wrócić. I ja wracam bardzo często, czasem nawet po kilka razy :)

katja 

Wysłany: 2011-03-01, 17:56   

Nie czytam ostatnich stron książki. Jedyne co to posiłkuję się opisem na okładce... jest tam wprowadzenie, nawiązanie do sytuacji, ale nigdy nie jest zdradzane zakończenie. Nie chcę psuć sobie zabawy i czytać tylko po to, żeby się dowiedzieć jak do tego doszło.

Powroty do książek? Rzadko. Z braku czasu i z mnogości innych tytułów do pochłonięcia A jeśli już to po długim czasie. Muszą swoje odleżeć.

Tina 

Wysłany: 2011-03-01, 21:12   

Szczerze mówiąc, nigdy nawet nie pomyślałabym o tym, aby zajrzeć na koniec i przeczytać kilka stron. Byłam bardzo zaskoczona jak pierwszy raz z czymś takim się spotkałam. Jak książka mnie zainteresowała to staram się jak najwięcej czasu poświęcić na czytanie, aby w końcu dojść do końca i poznać zakończenie.

zonka_88 

Wysłany: 2011-03-01, 21:14   

Ja nie raz chcę się pohamować, ale to jest niestety silniejsze ode mnie... :)

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-03-02, 22:55   

Aktualnie czytam książkę, która okrutnie mnie męczy. Gdy byłam w połowie, musiałam zerknąć na koniec. Kiedy już wiem, co z tego wyniknie, jakoś wytrzymam, bo dokończyć ją muszę....

katja 

Wysłany: 2011-03-03, 10:19   

Eva del Dolores napisał/a:
Aktualnie czytam książkę, która okrutnie mnie męczy. Gdy byłam w połowie, musiałam zerknąć na koniec. Kiedy już wiem, co z tego wyniknie, jakoś wytrzymam, bo dokończyć ją muszę....

Aż mnie samą coś zabolało ;)
Musisz?
Co to za książka?

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-03-03, 14:39   

Jak miałem 8 - 9 lat to tak czytywałem książki, których nie chciało mi się kończyć :D
Obecnie czasem przekartkuję, ale nigdy na koniec.
www.lowking.pl

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-03-03, 23:04   

katja napisał/a:
Musisz?
Co to za książka?

Kiedyś pisałam, że kończę nie bardzo pasujące mi książki głównie, gdy pożyczyłam je od znajomych, którzy czekają na moją opinię i to jest właśnie ten przypadek :roll:

A to "Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki" Vargasa Llosy. Mam mieszane uczucia... Jak skończę, napiszę, co mnie w niej tak męczyło... ;-)

Odpowiedz do tematu