Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomkowski, Jan
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-01-03, 19:08   Tomkowski, Jan

Jeśli lubicie książki o książkach to warto sięgnąć po pozycje Jana Tomkowskiego. "Zamieszkać w Bibliotece - kiedyś Ravena pisała o tej książce, chyba, pamiętam, że w tedy książka ta utkwiła mi w pamięci. Niedawno brat wypożyczył z biblioteki i miałem okazję kilka esejów przeczytać. O książkach, o czytaniu, o motywach literackich.
Klasztor Maulbronn to również eseje, choć nie tylko o książkach. Ale są przynajmniej dwa o literaturze - o czytaniu i pożyczaniu książek na przykład. :) Naprawdę świetny tekst, nie mam go teraz pod ręką, ale chetnie bym kilka zdań zacytował.

Czytaliście może coś Tomkowskiego? :)

Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-01-07, 20:55, w całości zmieniany 2 razy  

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-06-05, 20:38   

Nie wiedziałem tego, ale Jan Tomkowski regularnie pisuje artykuły o tematyce książkowej do tygodnika Angora. Ravena dała mi cynk co do ostatniego numeru. Poleciałem do kiosku i kupiłem. Ale później poszukałem w sieci i okazało się, że jest tego więcej. Dla zainteresowanych zamieściłem niektóre na forum.

Szukajcie w zakładce DOWNLOAD w menu forum, tam gdzie jest przycisk logwania, statystyki i inne.

Tomkowski

Zachęcam do lektury. Nie są to długie teksty ani nazbyt skomplikowane. Autor porusza się w tematyce książek, ale bardziej tak od strony czytelnika i swoich odczuć literackich a nie jako naukowiec i profesor od literatury. A nuż jakaś ciekawa dysputa na forum wyniknie zainspirowana jakimś fragmentem artykułu Jana Tomkowskiego? :)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-06-06, 08:04   

Artykuły Tomkowskiego mają urok tekstów pisanych przez prawdziwego pasjonata i wielbiciela książek :) Na ostatni w "Agorze", zatytułowany "Książki czytane, książki kupowane" natrafiłam przypadkiem, a potem przeczytałam wymianę zdań Córki i Ucznia na temat nieprzeczytanych zakupionych woluminów i ten tekst idealnie do Waszej dyskusji pasuje :) Sam w sobie zresztą jest uroczy, czytałam z przyjemnością. Lubię felietony na temat książek; czytać teksty, które pisane są z perspektywy czytelnika i opowiadają o miłościach i pasjach czytelniczych. Tomkowski robi to z polotem.
Zaraz zabieram się za pozostałe teksty, dostarczone przez Ucznia :)

Lektury Kawoholiczki

hejhejtuhajbej

Wysłany: 2011-12-12, 21:31   Genialne

strasznie się cieszę, że znalazłem te teksty w internecie! W jednym z esejów prfo. Tomkowski pisał, że siec daje wielkie możliwości! Niechcący oceniłem na 5, oczywiście daje 10! Pozdrawiam!

iskradeus 

Wysłany: 2012-06-21, 01:00   

Skoro warto przeczytać to poszukam...

Odpowiedz do tematu