Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycja BANA
Autor Wiadomość
M 

Wysłany: 2010-12-28, 07:59   Propozycja BANA

Składam wniosek, aby zbanować forumowicza zoczorek, który już wcześniej ostrzegany - nadal uprawia spamerstwo.
Proszę o przychylne rozpatrzenie mojego wniosku ;-)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-12-28, 12:32   

Na razie Użytkownik Zaczorek otrzymał ostrzeżenie ^^

Lektury Kawoholiczki

M 

Wysłany: 2010-12-28, 12:53   

Ravena napisał/a:
Na razie Użytkownik Zaczorek otrzymał ostrzeżenie ^^
Cieszy mnie ta decyzja :)
A co do wątku, to myślę, że można go zostawić, aby forumowicze mogli informować na bieżąco o problemach z natrętnymi reklamodawcami ;-)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-08-10, 18:34   

Co robimy z osobami, które rejestrują się tylko po to, by namiętnie reklamować swoje stron lub usługi? Przejrzałam niedawno zarejestrowanych użytkowników i jest ich, hm... sporo ^^

Lektury Kawoholiczki

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-08-10, 18:59   

Banować, mnie można potem dać namiary na IP takiej osoby. Wtedy jest pewność, że już nic nie napisze. Na żadnym forum. Nie będzie miała czym.
www.lowking.pl

M 

Wysłany: 2011-08-10, 19:56   

Banujemy :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-08-10, 20:49   

Mój tasak czuwa. Ostatnio trochę był opadł (wszelkie zastrzeżenia w tym temacie proszę zgłaszać kenazowi, on wie, co - nie chwaląc go - sprawił), ale nadal jest ostry.
Czując ogólną aprobatę, zamierzam od dziś palić, gwałcić i rabować. To znaczy, banować. Ale za to z pełnym okrucieństwem. :mrgreen:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

M 

Wysłany: 2011-08-10, 21:19   

Córka Lavransa napisał/a:
Mój tasak czuwa. (...) nadal jest ostry.
Na to liczymy ;-)

Czując ogólną aprobatę, zamierzam od dziś palić, gwałcić i rabować. To znaczy, banować. Ale za to z pełnym okrucieństwem. :mrgreen:
Nie poznaję koleżanki ;-) Od tej dzisiejszej deklaracji czekam z niecierpliwością na jej spełnienie i nie mogę się doczekać pierwszych efektów :mrgreen:

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-08-10, 21:28   

Amatorzy mocnych wrażeń mogą się ustawić w kolejkę 8-)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-08-10, 21:30   

Martinus napisał/a:
Nie poznaję koleżanki ;-)

A bo ja taka trochę nieśmiała jestem. Ale jak się zamachnę, to łoooo...!

Pooglądałam sobie użytkowników i jestem w szoku. Pierwsze 3 strony z 21 z łącznej listy użytkowników po sortowaniu wg postów to ludki, które nie spłodziły ani jednego. Jedna wizyta w 2009 r. i zgon. Po co trzymać takie trupy, przecież nie zależy nam na statystykach...? Czyżbyśmy czekali na powrót dzieciątek marnotrawnych?

M 

Wysłany: 2011-08-10, 21:45   

Martinus napisał/a:
Nie poznaję koleżanki ;-)

A bo ja taka trochę nieśmiała jestem. Ale jak się zamachnę, to łoooo...!
8-)

Pooglądałam sobie użytkowników i jestem w szoku. Pierwsze 3 strony z 21 z łącznej listy użytkowników po sortowaniu wg postów to ludki, które nie spłodziły ani jednego. Jedna wizyta w 2009 r. i zgon. Po co trzymać takie trupy, przecież nie zależy nam na statystykach...? Czyżbyśmy czekali na powrót dzieciątek marnotrawnych?
Ja w ogóle jestem zwolennikiem czystek etnicznych ;-) Oczywiście na forum, żeby nie było, że nawołuję do rasowej nienawiści ;-) Osoby, które nigdy nie weszły na forum po zarejestrowaniu się - Out! (chyba, że rejestracja była w ciągu tygodnia). Ktoś ma 0 postów i nie logował się od pół roku - Out!
itd.

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-08-10, 21:48   

Córka czuje moc, pozwólmy jej działać. Będzie czysto i przejrzyście :)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-08-10, 21:53   

Takich trupów jest niestety sporo na każdym otwartym forum, to i tak dobrze, że nie macie najazdu spambotów, to dopiero jest zabawa, wtedy dzień zaczyna się od kasowania co najmniej kilkunastu postów i parunastu nowych userów. Ja sam w zeszłym roku robiłem dość mocne dziesiątkowanie ludów i pozbyłem się ich chyba z tysiąc. :shock: W tej chwili mamy na KGB 1218 użyszkodników a wtedy było ponad dwa tysiączki. Niestety również zauważam napływ dwóch grup userów: milczków (zarejestruje się i nie napisze jednego jedynego postu nawet) i cioć i wujków dobra rada (zaraz po rejestracji piszą post typu "czytaliście autora xxx? jest świetny!!!! słyszałem, że najtaniej można go kupić w księgarni internetowej yyy, jest tam na prawdę ogromny wybór i niskie ceny!!!!"). Od razu uprzedzam, że masowe kasowanie może spowodować wylanie dziecka z kąpielą, a jest to bardzo łatwe w Panelu Admina, jednak zawsze powinno się pierwej przejrzeć listę kasowanych userów, bo może być tam ktoś, kto po prostu nie pisuje postów, ale jest np. aktywny w SB albo po prostu miał gorszy rok, ale jest użytkownikiem z dużym stażem, którego powrót będzie mile widziany, kiedy tylko zechce wrócić. ;-) tego typu działania muszą być podejmowane (przez admina) z rozwagą i raczej w ostateczności. :)

Natomiast co do banowania dobrych wujaszków i cioć, wykonujących prace zarobkową na forum bez uzgodnienia tego z administracją, to jestem osobiście przeciw. Dałbym im raczej po ostrzeżeniu, bo albo się później w ogóle nie odezwą, więc co zmieni ban, albo może zechcą wziąć udział w życiu forum po odbębnieniu swojego łorku, a wtedy ban im raczej w tym nie pomoże. A ban zawsze zdążycie dać, w razie wu.
Caroline*

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-08-10, 22:11   

O, proszę. Jak to dobrze, jak czasem ktoś mądry i doświadczony zatrzyma cios tasaka jednym uniesieniem brwi. :)

Co do użytkowników-milczków, zgadzam się, że trzeba ostrożnie, choć palce mnie świerzbią, jak widzę takich, co to jak wyżej. Na szczęście chyba nie mogę ich usuwać - inaczej naprawdę poświęciłabym godzinkę i Martinus byłby zaspokojony w swoich czystkach. :)

Co do reklamiarzy, usuwam posty i tematy bez komentarza. Oni wiedzą, za co, zresztą pewnie nawet tego nie sprawdzają, odbębnią swoje i więcej tu nie wracają. Jeśli wrócą z tą samą ofertą, recydywy nie potraktuję już tak łagodnie :) .

Procella 

Wysłany: 2011-08-11, 08:32   

Kiedy na forum, którego adminką jestem, mieliśmy przeprowadzać taką akcję, jeden z adminów technicznych ostrzegł nas, żeby lepiej na tego typu rzeczy uważać, bo może się uszkodzić bazę danych. Nie wiem, czy to dotyczyło akurat forum takiego jak nasze, czy każdego, ale od tamtego czasu unikamy usuwania kont poza sytuacjami, kiedy to jest konieczne (spamboty itp.).

Odpowiedz do tematu