Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hołownia, Szymon
Autor Wiadomość
M 

Wysłany: 2010-12-17, 10:58   Hołownia, Szymon

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Ponoć na te święta "Zaginione królestwa" Daviesa rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Nie ma się co dziwić, Norman Davies to oprócz tego, że świetny historyk, ma dar opowiadania o rzeczach ważnych z czasów minionych. Chyba nikt tak jak on, nie potrafi przystępnie opowiedzieć historii. Gdyby nie ceny, miałbym na półce wszystkie książki tego pana ;-)

Na spółkę z "Bóg. Życie i twórczość" Hołowni.
A tego to już nie rozumiem. Co prawda treści książki nie znam, ale wydaje mi się, że Szymon jedzie nieco na popularności z programu "Mam talent" ;-)
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-01-04, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-12-17, 13:29   

Martinus Jachus napisał/a:
A tego to już nie rozumiem. Co prawda treści książki nie znam, ale wydaje mi się, że Szymon jedzie nieco na popularności z programu "Mam talent

Niekoniecznie. Jego wcześniejsze książki są naprawdę ciekawe, a program wprawdze pozwolił mu wypłynąć, niemniej nie umniejsza to wartości tych tytułów. Są dosyć poczytne. "Boga" nie czytałam, ale czytał znajomy i twierdzi, że wcześniejsze tytuły były lepsze.

Lektury Kawoholiczki

M 

Wysłany: 2010-12-17, 18:32   

Ravena napisał/a:
Niekoniecznie. Jego wcześniejsze książki są naprawdę ciekawe, a program wprawdze pozwolił mu wypłynąć, niemniej nie umniejsza to wartości tych tytułów. Są dosyć poczytne. "Boga" nie czytałam, ale czytał znajomy i twierdzi, że wcześniejsze tytuły były lepsze.
Nie rozumiem jak książki o tematyce etyczno-teologicznej mogą być ciekawe, ale jestem w stanie zrozumieć, że osoby mocno wierzące lubią czytać o sprawach religijnych. Ja nie lubię, więc po książki Hołowni raczej nie sięgnę. Podejrzewam, że nawet gdyby Szymon nie prowadził z Prokopem programu "Mam talent", to i tak jego książki nieźle by się sprzedawały. Program po prostu pomógł mu jeszcze bardziej wypłynąć i trafić do masowej rzeszy widzów i dzięki temu jeszcze lepiej sprzedać książki ;-)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2010-12-17, 21:08   

Trochę off-topic:

Nie oglądam widowisk typu "Mam talent", nie czuję się grupą docelową.
Hołownię znam m.in. z "Polityki". Wydaje mi się, że jest czymś w rodzaju autorytetu, choć tematyka, w której się porusza, jest mi zupełnie obca.
Po "Boga" w pewnym momencie miałam ochotę sięgnąć, ale nie kupić, raczej wypożyczyć - i to pomimo, że religią nie interesuję się specjalnie ani od strony teoretycznej, ani praktycznej. Ciekawa jestem, czy podołam. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-12-17, 21:23   

Można potraktować książki Hołowni jako ciekawostkę z zakresu religii. Raczej nie musi on mi rozjaśniać prawd wiary i treści Pisma Świętego, ponieważ co nieco się w nim orientuję. Niemniej jeśli miałbym wybierać prezent na święta, wolałbym otrzymać coś, co naprawdę chciałbym przeczytać. A to, że tak dużo ludzi dostanie "Boga..." na prezent - nie wiem czy wynika to ze wzrostu religijności polaków czy po prostu z jakiegoś chwilowego trendu - ludzie to kupują to i ja zafunduje to na prezent..

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-12-17, 21:57   

Martinus Jachus napisał/a:
Nie rozumiem jak książki o tematyce etyczno-teologicznej mogą być ciekawe, ale jestem w stanie zrozumieć, że osoby mocno wierzące lubią czytać o sprawach religijnych.

Hołownia pisze książki raczej dla tych wątpiących czy słabo wierzących. Lubię jego styl, nie prawi kazań, nie jest moralizatorski, raczej stara się przybliżyć kościół współczesnemu człowiekowi ^^
Córka Lavransa napisał/a:
Po "Boga" w pewnym momencie miałam ochotę sięgnąć, ale nie kupić, raczej wypożyczyć - i to pomimo, że religią nie interesuję się specjalnie ani od strony teoretycznej, ani praktycznej. Ciekawa jestem, czy podołam.

Polecałabym raczej "Tabletki z krzyżykiem" albo "Ludzi na walizkach", chyba jest w tych książkach klarowniejszy. Może jeszcze Monopol na zbawienie, napisana z humorem i sporym dystansem muszę przyznać, choć od trudnych tematów nie ucieka :)
Hmm, chyba wydzielę temat na Hołownię

Lektury Kawoholiczki

M 

Wysłany: 2010-12-17, 23:09   

Nie oglądam widowisk typu "Mam talent", nie czuję się grupą docelową.
Ja oglądam "Mam talent" i "You Can Dance". Resztę omijam szerokim łukiem ;-)

Wydaje mi się, że jest czymś w rodzaju autorytetu, choć tematyka, w której się porusza, jest mi zupełnie obca.
Autorytetem bym go nie nazwał, on zresztą sam też by się tak nie nazwał ;-) Jest osobą wierzącą w to, o czym opowiada... a że dodatkowo wypowiada się dość rozsądnie, to jest szanowany. Ja też nigdzie nie pisałem, że go nie lubię ;-)

A to, że tak dużo ludzi dostanie "Boga..." na prezent - nie wiem czy wynika to ze wzrostu religijności polaków czy po prostu z jakiegoś chwilowego trendu - ludzie to kupują to i ja zafunduje to na prezent..
Marketing działa ;-) Dlatego też piszę, że Szymon korzysta na popularności którą dało mu prowadzenie wraz z Marcinem Prokopem programu "Mam talent". Jego książka jest w tym sezonie po prostu modna i dobrze zareklamowana. Tyle w temacie.

Ravena napisał/a:
Hołownia pisze książki raczej dla tych wątpiących czy słabo wierzących. Lubię jego styl, nie prawi kazań, nie jest moralizatorski, raczej stara się przybliżyć kościół współczesnemu człowiekowi ^^
Jam osoba kompletnie nie wierząca, więc książka tym bardziej nie do mnie skierowana ;-)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2010-12-18, 21:29   

Ravena napisał/a:
Polecałabym raczej "Tabletki z krzyżykiem" albo "Ludzi na walizkach", chyba jest w tych książkach klarowniejszy.

Zanotowane. :) Głosy forumowe ciągle w akcji... :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-12-27, 15:45   

Jedna z moich ulubionych blogowiczek pokusiła się o recenzję najnowszej ksiażki Hołowni:
http://niecodziennikliter...echmocnego.html

Lektury Kawoholiczki

M.przy herbacie

Wysłany: 2012-04-17, 23:09   

Czy chodzi o "Bóg, życie i twórczość" czy o "Bóg, kasa i rock'n'roll"?
Co do tego "drugiego" to po przeczytaniu fragmentów stwierdzam, że jest napisana w sposób prosty, przystępny, uporządkowany i dość ciekawy. Myślę, że może być inspirującą lekturą dla agnostyków. Jeśli chodzi o chrześcijan, to chyba bardziej przemawia do męskiej części populacji. Choć i ja znalazłam w niej ciekawe dla mnie fragmenty :)
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2012-04-18, 13:02, w całości zmieniany 1 raz  

iskradeus 

Wysłany: 2012-06-21, 01:57   

Imponuje mi ten człowiek. Nie wstydzi się swoich poglądów w tak stabloidyzowanym świecie....

M.przy herbacie

Wysłany: 2012-06-21, 18:32   

To prawda, słowo wstyd zupełnie tutaj nie pasuje. Myślę, że taką swobodę wypowiedzi w temacie wzbudzającym tak silne kontrowersje można zdobyć poprzez gruntowne i szczere odpowiedzenie najpierw sobie na trudne pytania. A intuicja podpowiada mi, że odpowiedzi te nie mogą pochodzić z płaszczyzny wyłącznie teoretycznej. Tak, czy owak lektura jest zajamująca.

kfoker

Wysłany: 2012-06-30, 12:04   

Potrafi mówić o rzeczach ważnych w zrozumiały i klarowny sposób. Hołownia to fenomen :)

agaanc 

Wysłany: 2012-11-26, 14:11   

Właściwie nie czytałam tylko najnowszej książki pana Hołowni- ,,Last minute...", ale na pewno największe wrażenie robią dla mnie obie części ,,Ludzi na walizkach". W reszcie książek mam wrażenie, że się powtarza. Przez ,,Bóg. Życie i twórczość" nie mogłam przebrnąć, coś tam mi nie grało. Podobnie w rozmowie z Prokopem- nie umniejszam, że to dwie osoby o ciekawych światopoglądach, jak się czyta urywkami to nawet-nawet, ale na dłuższą metę coś zgrzyta . Nie licząc ,,Ludzi na walizkach" poleciłabym pierwszą Jego książkę- ,,Kościół dla średniozaawansowanych", ewentualnie ,,Monopol na zbawienie"

Pazzak 
I Love Looking Good

Wysłany: 2013-05-04, 21:56   

Polecam gorąco książki Hołowni, czytałem kilka z nich i tak jak mówi kfoker "Potrafi mówić o rzeczach ważnych w zrozumiały i klarowny sposób. Hołownia to fenomen" :)

"Widzę piękne miasto z białego marmuru"

Odpowiedz do tematu