Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dom bez książek
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2011-10-25, 09:39   

Tak się zastanawiam: co można mieć na półkach jeśli nie książki? czy w domu bez ksiązek jest echo? :D Wydaje mi się, że książki to jeden z najlepszych materiałów do stworzenia odpowiedniej akustyki w pomieszczeniu gdzie np. oglądamy głośno filmy :)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-10-25, 11:01   

Wiesz, nie tylko regały z książkami mogą zdobić ściany. Zawsze można sobie powiesić np. 50 calowy telewizor. :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-10-25, 19:17   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
50 calowy telewizor. :)

Czy 46 cali już podpada pod tą ukrytą krytykę...? :mrgreen:

Moja znajoma z pracy właśnie urządza swoje nowe 90-metrowe mieszkanie. Na ścianach będzie miała jakieś grafiki, jakieś durnostojki, półeczki na świeczki i oczywiście szafy na ciuchy.
Pomijając fakt, że w ogóle nie leży mi jej styl, to mieszkanie bez książek rzeczywiście wygląda trochę nieciekawie.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-10-25, 21:24   

U mnie tam się mieści wszystko, i książki i durnostojki :]

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-10-26, 19:21   

Córka Lavransa napisał/a:
Czy 46 cali już podpada pod tą ukrytą krytykę...? :mrgreen:

Córko, powiedzmy, że 46 cali jeszcze mieści się w granicach tolerancji. :)

Ale tak na serio, pisząc o tej 50 calówce miałem przed oczyma kumpla który urzadzając sobie nowe mieszkanie tak właśnie zaplanował wystrój pokoju. Po jednej stronie duża narożna kanapa, po drugiej szafka (w zasadzie to regał) RTV-ka na całą ścianę a na niej 50 albo nawet 55 calowy telewizor. Reszta jakoś tam będzie, ale te dwa elementy były priorytetem. :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-10-26, 20:44   

miałem przed oczyma kumpla który urzadzając sobie nowe mieszkanie tak właśnie zaplanował wystrój pokoju

Czyżbyś się znał z moim mężem...? :mrgreen:
U nas kanapa nie jest narożna, ale ostatnio wpadłam na fajny pomysł (mamy 3osobówkę z ikea i do niej dwa pufy + stolik do kawy), a mianowicie przesunęłam pufy pomiędzy stolik a kanapę, wszystko zsunęłam razem i mamy przewygodne leże, na którym się wspólnie w trójkę kotłując, oglądamy telewizję albo czytamy. Jestem zachwycona. :)
Już chyba gdzieś pisałam, że książki mam za kanapą, ze względu na malucha i kurz - ale dla mojego męża priorytetem takiego ustawienia było właśnie odpowiednie dopasowanie położenia kanapy do tylnich głośników. :) Świetnie więc rozumiem twojego kumpla, jak ma niezły sprzęt, to trudno go marnować... :mrgreen:

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-10-26, 20:50   

Świetnie więc rozumiem twojego kumpla, jak ma niezły sprzęt, to trudno go marnować... :mrgreen:

Wtedy kumpel jeszcze tego sprzętu nie miał, dopiero się przymierzał. Tak jak w pewnym starym filmie - mamy ogromny telewizor. To znaczy telewizora jeszcze nie ma, ale miejsce już jest. :)
Nigdy nie miałem okazji korzystać z tych dzisiejszych nowoczesnych i wielkich sprzętów telewizyjnych, może więc nie wiem co tracę. Ale jakoś na razie jeszcze nie zamierzam kupować. Laptop zżera mi i tak sporo czasu. :)
Zamiast ogromnego telewizora kupiłem sobie ogromne biurko. :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-10-26, 21:09   

może więc nie wiem co tracę

Moim zdaniem niewiele. :) Mojego męża do bladego szału doprowadza, kiedy on mi tłumaczy właściwości naszych fantastycznych głośników, a ja mu mówię, że nie słyszę różnicy - no może poza tym, że ogólnie jest głośniej, co mi akurat prawie zawsze przeszkadza. A już kiedy jest mowa o "właściwej czerni" danego modelu telewizora po prostu odjeżdżam... :hehe: Ale co robić, ja mam swoje książki, on swój sprzęt.
On czasami czyta, ja czasami oglądam i się jakoś zgadzamy... ;-)
Ogromne biurko też bym chciała mieć. Już mi się kluje taki koncept przerobienia na gabinet połowy mojej sypialni - uznałam ostatnio, ze nie potrzebuję aż tyle miejsca na ciuchy, których nie mam, i na stoliki nocne, które tylko gromadzą śmieci. Powoli, krok po kroku, dojdę do mojego olbrzymiego biurka i regałów z książkami... 8-)

Atłasowa 

Wysłany: 2011-11-02, 09:54   

A mnie zastanawia co byście pomyśleli o mnie :p Książek w sumie nielewe, bo tylko te osobiście zakupione (lektury szkolne zostały u rodziców) i to dość specyficzne. Głównie historie konfliktów i ludobójstw i to prawdziwych, bo za beletrystyką tak bardzo nie przepadam. Plus ewentualnie reportaże z życia nizin społecznych i innych patologii. Z powieści to może Michael Houellebecq, którego książki też do delikatnych nie należą :p Psychopatka?

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-11-02, 10:29   

Atłasowa napisał/a:
Z powieści to może Michael Houellebecq, którego książki też do delikatnych nie należą :p

Też mam zestaw powieści Houellebecqa, to jeszcze o niczym nie świadczy. :)
Poza tym, zastanawiamy się, co można powiedzieć o osobie po obejrzeniu jej księgozbioru. Co nie znaczy, że jak ktoś ma mniejszą biblioteczkę będziemy mówili coś krytycznego. :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-11-02, 11:31   

Atłasowa napisał/a:
historie konfliktów i ludobójstw i to prawdziwych

Ja bym była zachwycona. Czemu nie widzę postów na ten temat na forum, hm...? :->

Atłasowa 

Wysłany: 2011-11-02, 12:58   

Atłasowa napisał/a:
historie konfliktów i ludobójstw i to prawdziwych

Ja bym była zachwycona. Czemu nie widzę postów na ten temat na forum, hm...? :->

Masz rację, potrzeba trochę więcej krwawych wątków :)

Żabka 

Wysłany: 2011-11-02, 14:49   

A ja wam powiem, że bardziej negatywne wrażenie robią na mnie ludzie, którzy nie mają żadnych książek bądź są to tylko atrapy. Nie miałabym do takich osób zaufania, choć sama nie mam za dużo książek. W porównaniu z niektórymi to mój jeden regalik jest niczym ,ale jednak coś tam stoi na półce...

Ja lubię patrzeć na to, co ktoś posiada w swoim księgozbiorze... Dla mnie to odkrywanie rąbka tajemniczy o danym człowieku ;-)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Atłasowa 

Wysłany: 2011-11-02, 15:05   

Brak książek rzeczywiście jest niepokojący, ale niepokojące są też książki "tylko dla ozdoby". Rozumiem przez to zestaw widocznie nieużywanych, ładnych wydać tego, co według czyjegoś mniemania powinno być w domu, czyli powiedzmy encyklopedia plus lektury szkolne. W ogóle, jeśli ktoś ma w domu tylko lektury (o to te z Grega z opracowaniem - do samego wydawnictwa nic nie mam, bo książki są przyjemnie tanie) to od razu nachodzi mnie myśli, że zakończył lekturę czegokolwiek wraz z opuszczeniem szkoły.

Żabka 

Wysłany: 2011-11-02, 15:21   

Mnie jeszcze bardziej przerażają ludzie, którzy na półce mają atrapy czyli pomalowany styropian albo samą okładkę... Dla mnie to już jest zgroza...
To już nawet nie jest oszukiwanie, że się jest inteligentnym, ale po prostu jakaś ściema i paranoja...

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Odpowiedz do tematu