Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak szybko czytacie?
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2016-08-15, 21:22   

Chat scaliłam temat, bo taki już u nas istnieje :)

Lektury Kawoholiczki

ChataChatson 

Wysłany: 2016-08-16, 20:45   

Ravena, dzięki bardzo :D

justi

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2016-08-28, 06:10   

To wszystko oczywiście zależy od książki, niektóre pochłaniam błyskawiczne np. Dziewczynę z pociągu inne powoli.
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2016-08-29, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  

ChataChatson 

Wysłany: 2016-08-29, 08:51   

U mnie jest to uzależnione przede wszystkim ilością wolnego czasu :P

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2016-08-29, 13:32   

Niby czytam szybko, ale ostatnio po maks 20 minut więc można powiedzieć, że ostatnio bardziej "męczę" książkę niż czytam. Może to przez upały...

dyksia 

Wysłany: 2016-11-28, 18:18   

Zależy co czytam i czy muszę się do tego zmuszać :D Są książki, które potrafię wchłonąć w jeden dzień (tak koło 300 str) i są inne, będące ciężkie i zmuszające mnie do zastanowienia się nad nimi (jakoś z 100 dziennie potrafię) A te, które już naprawdę muszę przeczytać idą okropnie i rozkładam je sobie tak by codziennie czytać jak najmniejszą ilość stronic :v ale to też może wynikać z tego, że zwykle czytam w weekendy i nic mi nie przeszkadza, dlatego dużo mi wchodzi ^^

Justyna 1987 
Wszystko co czytam

Wysłany: 2016-12-04, 11:14   

Nie umiem jakoś szybko czytać. Nigdy nie przeszłam jakiegoś kursu szybkiego czytania. Nie potrafię powiedzieć ile str na dzień czytam, bo tego nie liczę. Nie idę na ilość a na jakość. Wiadomo, że jak w padnie mi w ręce ciekawa książka to pochłaniam ją szybciej niż jakąś przynudnawą :lol:

Sebastian 

Wysłany: 2018-06-11, 17:01   

Zdarzało mi się kilka razy przeczytać dwie średniej grubości książki i kilka rozdziałów z podręcznika w jedną noc (tzn. np. od 18 dnia pierwszego do 6 dnia kolejnego) a potem zdać na ich podstawie egzamin. Zwykle były to pozycje biograficzne (często napisane tak, że czytało się jak powieść). Jednak przyswajanie dużych partii informacji w tak krótkim czasie wiąże się ze sporym ubytkiem przyswojonej wiedzy w bardzo krótkim czasie. Na dłuższą metę takie czytanie jest bezcelowe.

Teraz czytam ok. 50-100 str dziennie w czasie wolnym (a czasem w ogóle nie czytam). Nie ścigam się z nikim. Moja praca polega na czytaniu, więc mam mniejszą chęć gapienia się w literki popołudniami. Za to dużo słucham teraz audio i podcastów.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2018-06-12, 16:19   

Ja mam wrażenie, że z audiobooka pamiętam więcej, niż z książki czytanej w papierze. Czytam szybko, ale tak jak piszesz, porę dużo treści mi umyka i nie potrafię sobie przypomnieć niektórych szczegółów...

Lektury Kawoholiczki

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2018-06-14, 21:48   

Sebastian napisał/a:
Zdarzało mi się kilka razy przeczytać dwie średniej grubości książki i kilka rozdziałów z podręcznika w jedną noc (tzn. np. od 18 dnia pierwszego do 6 dnia kolejnego) a potem zdać na ich podstawie egzamin. Zwykle były to pozycje biograficzne (często napisane tak, że czytało się jak powieść). Jednak przyswajanie dużych partii informacji w tak krótkim czasie wiąże się ze sporym ubytkiem przyswojonej wiedzy w bardzo krótkim czasie. Na dłuższą metę takie czytanie jest bezcelowe.

Teraz czytam ok. 50-100 str dziennie w czasie wolnym (a czasem w ogóle nie czytam). Nie ścigam się z nikim. Moja praca polega na czytaniu, więc mam mniejszą chęć gapienia się w literki popołudniami. Za to dużo słucham teraz audio i podcastów.

Mam bardzo podobną sytuację.
www.lowking.pl

Odpowiedz do tematu