Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak szybko czytacie?
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2011-09-24, 09:17   

Cytat:
Czytam dość szybko, ale i tak wychodzi mi około półtorej książki tygodniowo. Nigdy nie zdarzyło mi się przeczytać całej książki w jeden dzień, nawet cienkiej, takiej choćby jak pierwsza część Pottera. Łatwo się rozpraszam, jak i muszę mieć idealną ciszę do czytania.

A ja lubie czytać 'na jeden raz'. Ostatnio tak zrobiłem z dwoma tomami opowiadań Wiedźmina, dwa dni mi zajeły. I też muszę mieć ciszę, ale z tym u mnie nie problem. Mam swój pokój i nie mam zwierząt :)

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-09-24, 10:45   

Ja sobie czytam "Grę o Tron" góra po ponad sto stron dziennie, bo jak dałem za to 50 zł, to nie chcę za szybko skończyć :lol: Do książek z bilbioteki takich skrupułów nie mam, aczkolwiek tempo mi spadło do góra 300 stron dziennie, częściej tak ze 100 mniej.
www.lowking.pl

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-24, 11:34   

kenaz napisał/a:
Mam swój pokój i nie mam zwierząt :)

Wbrew pozorom zwierzęta nie przeszkadzają w czytaniu :-P A ja tak się przywiązałam do pokoju gościnnego, że mi się nie bardzo chce wychodzić do swojego, po to, by poczytać. Po prostu mówię "mama, cicho, czytam" i jest względny spokój ^^
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Żabka 

Wysłany: 2011-09-26, 11:14   

To ja nie mam żadnych problemów ze skupieniem się. Mogę czytać zawsze i wszędzie. Mój mąż gra sobie na kompie i często jest głośno, a ja siedzę obok i mi to w ogóle nie przeszkadza.... Czytam mało w porównaniu z Wami, bo wychodzi tak średnio 4-5 książek miesięcznie.

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-09-26, 14:36   

Cóż książki czytam dość szybko, co czasem denerwuje, bo chciałbym pozostać przy tym wspaniałym świecie nieco dłużej, a nie zabierać się już za następna, jednak... W natłoku obowiązków, szkolnych i nie tylko, mam zadziwiająco mało czasu. I mimo, że czytam w autobusie, domu szkole, gdzie tylko mogę (bo gwar i trudne warunki zupełnie nie przeszkadzają mi się wyłączyć) już nie osiągam takiego tempa, jak na przykład w leniwe wakacyjne dni, kiedy to była jedna pozycja dziennie i kilka biegów do biblioteki w miesiącu.

Jedyne co przeszkadza... A właściwie nawet nie przeszkadza! Po prostu nie lubię gdy w tle idzie, jakąś muzyka, która "nie jest tłem". Wtedy mam taki żal, że nie mogę skupić się na obu rzeczach na raz i pogrążyć się w tych światach jednocześnie.
Czasem żałuję, że jako jedna z nielicznych (co ostatnio zauważyłam, przynajmniej wśród mojego pokolenia... Jej jak to brzmi o.O) skupiam się na muzyce i słowach.

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-09-28, 18:46   

Żabka napisał/a:
bo wychodzi tak średnio 4-5 książek miesięcznie.

Dla mnie to dużo :)

Lubię czytać przy muzyce, ale nie polskiej (tzn. nie przy polskim tekście), bo wtedy mi się słowa mieszają w głowie ^^

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-28, 20:20   

Gdyby podczas czytania grała w tle muzyka, nic bym z tekstu nie zrozumiała. U nas zawsze w domu cicho było, więc się przyzwyczaiłam ^^

Dla mnie to też dużo ;)
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2011-09-29, 05:18   

Ja potrafię bez problemu odrabiać lekcje/czytać przy włączonym telewizorze. Ale przy muzyce już nie potrafię się skupić.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-09-29, 10:48   

Czytać mogę nawet przy koncercie heavy metalowym za oknem. Jak się wciągnę w świat książki, nic "poza" dla mnie nie istnieje. Dlatego próbuję nauczyć wszystkich w domu, żeby nie wydawali mi poleceń, próśb, listy zakupów, gdy czytam, bo na 200 procent tego nie usłyszę, a potem mają pretensje... ;-)

Lektury Kawoholiczki

anczika 
anczika

Wysłany: 2011-10-15, 15:29   Ebook o szybkim czytaniu

Witam Was,
to mój pierwszy wpis na forum - dlatego przy okazji się z Wami witam :) .

Zainteresował mnie ten wpis podczas przeglądania wpisów, bo sama uwielbiam grube książki i czasem zajmuje mi to nawet kilka dni. Sama jednak coraz częściej sięgam z dobrodziejstw sieci i sięgam po e-booki. Ostatnio właśnie miałam okazję trafić na internetowy kurs szybkiego czytania dostępny pod linkiem: Internetowy Kurs Szybkiego Czytania i przyznam szczerze, że fajna pozycja, która wiele wnosi. Poczytałam i faktycznie korzystając z rad - zaczęłam czytać szybciej stosując wskazówki. Naprawdę szczerze polecam. Może też macie jakieś doświadczenia z podobnymi kursami?

sushi 
Prawie polonistka :D

Wysłany: 2011-10-15, 16:50   

anczika napisał/a:
Może też macie jakieś doświadczenia z podobnymi kursami?

Koleżanka (jeszcze w ogólniaku) chodziła na kurs szybkiego czytania. Po którymś tam spotkaniu powiedziała wprost, że szkoda pieniędzy i czasu, i że już lepiej było zapisać się na jakiś język.

Kamil 

Wysłany: 2011-10-15, 16:56   

anczika napisał/a:
Może też macie jakieś doświadczenia z podobnymi kursami?

Przeglądałem jakąś książke poświęconą szybkiemu czytaniu... rzeczywiście przyśpieszyc można, ale... po co? Nawet teraz moge czytać bez problemu 2x szybciej niż czytam, tylko że tracę przy tym przyjemność. Lubie swoje tempo.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-10-16, 11:21   

sushi napisał/a:
Koleżanka (jeszcze w ogólniaku) chodziła na kurs szybkiego czytania. Po którymś tam spotkaniu powiedziała wprost, że szkoda pieniędzy i czasu, i że już lepiej było zapisać się na jakiś język.

Przyznam, że gdy byłam nieco młodsza w ramach jakichkolwiek zajęć zapisałam się własnie na kurs szybkiego czytania, mieliśmy zajęcia w małych grupkach i faktycznie. Czytam dużo szybciej, a i pamięć mi się polepszyła. Zdaję sobie jednak sprawę, że efekty były by większe gdyby regularnie wykonywała ćwiczenia, które tam mi pokazano, niemniej po skończeniu kursu, jak to zwykle bywa olałam sprawę.
Powiem szczerze, że mimo wszystko jest to całkiem przydatna umiejętność. Czasem muszę po prostu przeczytać jakiś tekst, który niespecjalnie mi się podoba, a w dodatku wyłapać w nim jakieś konkretne rzeczy nie marnując przy tym za dużo czasu, własnie w takich rzeczach to się przydaje. Jeśli czytam natomiast książki... Z którymi chcę zostać dłużej, fantasy i tego typu sprawy, muszę się odrobinę powstrzymywać i delektować każdym zdaniem, żeby nie zrobić rach, ciach skończyć książki, ale bez żadnego zabarwienia emocjonalnego czy czegoś w tym guście.

anczika 
anczika

Wysłany: 2011-10-17, 13:24   

Radament - tu się z Tobą zgodzę.
Gdy czytam coś dla samej siebie, z własnego wyboru i w celu relaksacyjnym - również wolę pozostać z książką na "dłużej" ;) .
Uważam jednak podobnie jak Ty, że umiejętność szybkiego czytania przydaje się w życiu, szczególnie podczas np. studiów, gdzie trzeba w krótkim czasie przyswoić sporo wiedzy zawartej w literaturze. Nie zawsze informacje te są bliskie naszym gustom literackim i często mamy ochotę jak najszybciej to skończyć ;) .

Pozdrawiam!

chuda

Wysłany: 2011-10-17, 20:59   

Jak szybko? Wszystko zalezy co się czyta! :)
Uwielbiam kryminały i te książki czasami doslownie pochałaniam. Tak mialam z kilkoma pozycjami Christie, ale przede wszystkim z "Imieniem Róży" Eco. Dosłownie nie mogłam się oderwać.

A tak to mimo wszystko około 1-2 książki na miesiąc. Niestety, ale czas mnie ostro ogranicza...

Odpowiedz do tematu