Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak szybko czytacie?
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 

Wysłany: 2011-01-25, 07:25   

Dosyć szybko czytam. Zapamiętuję tylko te ważne informacje, więc jak potrzebuję szczegółów, to muszę wrócić do tekstu. Czasami denerwuje mnie moja szybkość czytania, bo ledwo zaczynam książkę a ona się kończy. Albo na lekcjach, gdy trzeba czytać wspólny tekst na dwie osoby, to czekam i czekam, aż druga osoba skończy i przewróci kartkę.

Tina 

Wysłany: 2011-01-25, 20:37   

Czytam dość wolno, co bardzo mnie irytuje. Zwłaszcza jak czytam jakieś artykuły w gazecie i interesuje mnie tylko myśl przewodnia, a spędzam nad tekstem kilkanaście minut. W książkach z reguły mi to tak nie przeszkadza, bo czytam dla przyjemności. Jednak mimo wszystko chciałabym jakoś popracować nad tempem czytania, bo to bardzo przydatna umiejętność jak codziennie chce się dużą ilość tekstu z różnych źródeł przyswajać.

Janosik

Wysłany: 2011-03-02, 13:57   

Ogólnie to czytam dość szybko ale jednocześnie staram się czytać ze zrozumieniem. Ważne jest też , żebym miał czas na czytanie. Poza tym jeśli książka mi się podoba to mogę ją pochłonąć dość szybko (tak np. się stało z "Futurospekcją") :)

zonka_88 

Wysłany: 2011-03-02, 13:58   

Raczej dość szybko i co ważniejsze od razu ze zrozumieniem :) choć zdarza się, że coś odwraca moją uwagę na tyle, że muszę się kawałeczek cofnąć...

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-03-02, 14:45   

U mnie zależy to od pory. Potrafię uwinąć się np. z książką mającą 600 stron w jeden dzień, ale z drugiej strony np. teraz mam okres, w którym czytam jedną książkę tydzień.
www.lowking.pl

katja 

Wysłany: 2011-03-03, 10:30   

Raziel napisał/a:
Potrafię uwinąć się np. z książką mającą 600 stron w jeden dzień

Wow. Zostaję Twoją fanką :mrgreen: Mnie to zabiera min. 2-3 dni i nie z powodu lenistwa, ale oczy mi się męczą :-( no i brak czasu, chociaż to akurat słaba wymówka ;-)

Średnio jedna książka tygodniowo. Czasem dwie.
Mogło być gorzej ;-)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-03-03, 11:22   

katja napisał/a:
Średnio jedna książka tygodniowo.

To bardzo dobra średnia. W rozliczeniu rocznym wypadną około 52 książki. Przyjmując, że tylko co drugi statystyczny Polak bierze do ręki TYLKO jedną książkę wynik jest imponujący. :)

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-03-03, 23:08   

To całkiem dobra średnia. Może wystawię sobie za cel te 52 rocznie :) Przeważnie nie wychodzę poza 2 miesięcznie :]

katja 

Wysłany: 2011-03-05, 09:43   

Eva del Dolores napisał/a:
Przeważnie nie wychodzę poza 2 miesięcznie :]

Nie liczy się ilość lecz jakość :mrgreen:
W tym tygodniu nie tknęłam ani stronnicy z powodu obowiązków. Czuję jednak złowieszcze spojrzenie książki na swoich plecach, więc będę musiała znaleźć czas ;)
Przyzwyczaiłam się do częstego czytania: dojeżdżam do pracy - czytam, w przerwach - czytam, ciche dni z chłopem - czytam ;) Jednak żeby nie było tak różowo - coś za coś - stos prasowania czeka ;)

Żabka 

Wysłany: 2011-03-06, 20:03   

A ja mam teraz taką pracę,że mam możliwość czytania i w ciągu miesiąca czytam średnio od trzy cztery książki

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

ajaxen 

Wysłany: 2011-03-21, 16:40   

Czytam chyba w średnim tempie. Będzie około 40-50 stron na godzinę, chociaż oczywiście zależy jakiej książki, czy jest dużo dialogów, wielkość liter itd. Czytam ze dwie książki tygodniowo, a przynajmniej staram się, bo wiadomo jak jest, czasem 2 tygodnie nic, a potem w ciągu tygodnia z 5 książek. Tak za jednym zamachem to jak mnie wciągnie to jestem w stanie przeczytać kilkaset stron, taki mój ostatni rekord, który sobie przypominam to "Madame" Libery. Książka z 400 stron i jak siadłem wieczorem to coś do 3 w nocy czytałem. Mój szwagier czyta bardzo szybko, bo kiedyś chodził na kurs czytania, ale przez to szybciej zapomina o czym była książka. Potrafi przeczytać ze 100 stron jakiejś książki i dopiero wtedy przypomnieć sobie, ze już przed paroma laty to czytał. Mi się takie coś nigdy nie zdarzyło, zresztą czasami jak gadamy o książkach to widzę, ze pamiętam więcej szczegółów od niego.

Trauma

Wysłany: 2011-03-23, 23:08   

To zależy. Jeżeli mam w miarę czysty umysł i duzo wolnego czasu a ksiazka jest dobra to potrafie w ciagu jednego dnia przebrnac przez setki stron. Taką "Aliedorę" +/- 500 stron wchłonąłem w ciągu kilku godizn. Troche to denerwujace, bo nie mozna sie nawet podelektowac literatura

benti 

Wysłany: 2011-07-06, 22:30   

U mnie też w zależności od tego, jak "wciągnie" mnie dana książka. Ale też od tego, ile mam akurat czasu. Często np. czytam w środkach lokomocji i kiedy książka mnie zaciekawi, denerwuję się, że muszę przerwać, bo zbliża się mój przystanek :|

bookfan 

Wysłany: 2011-07-14, 15:16   

Lubię czytać powoli. Delektować się. Co nie znaczy, że czytam stronę dziennie.
Oczywiście mogę też ze zrozumieniem prześledzić tekst szybciutko, ale nie lubię tego.

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-24, 08:06   

Czytam dość szybko, ale i tak wychodzi mi około półtorej książki tygodniowo. Nigdy nie zdarzyło mi się przeczytać całej książki w jeden dzień, nawet cienkiej, takiej choćby jak pierwsza część Pottera. Łatwo się rozpraszam, jak i muszę mieć idealną ciszę do czytania.
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Odpowiedz do tematu