Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Reklama forum
Autor Wiadomość
M 

Wysłany: 2010-11-29, 09:24   Reklama forum

No właśnie. Jestem z wami już równe 2 tygodnie i zauważyłem, że poza kilkoma osobami, ruch jest nieduży. I tak sobie myślę, że może byłoby trzeba trochę rozreklamować forum w celu ściągnięcia jakiegoś większego odsetka użytkowników?
Co wy na to? I ewentualnie jakie macie propozycje?

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-11-29, 11:17   

Martinus Jachus napisał/a:
No właśnie. Jestem z wami już równe 2 tygodnie i zauważyłem, że poza kilkoma osobami, ruch jest nieduży. I tak sobie myślę, że może byłoby trzeba trochę rozreklamować forum w celu ściągnięcia jakiegoś większego odsetka użytkowników?
Co wy na to? I ewentualnie jakie macie propozycje?

Nasze forum nigdy nie było masowe. Jak przychodziłem przed dwoma czy już więcej laty (szybko leci) też nie było tłumów. Za to na niewielu forach da się odczuć tak sympatyczną atmosferę jak tutaj. :)

Nie mam jednak nic przeciw, żeby więcej osób tu zaglądało. Drzwi mamy zawsze otwarte dla każdego.

Co miałeś na myśli mówiąc 'reklama' Martinusie?

M 

Wysłany: 2010-11-29, 12:03   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Nasze forum nigdy nie było masowe. Jak przychodziłem przed dwoma czy już więcej laty (szybko leci) też nie było tłumów. Za to na niewielu forach da się odczuć tak sympatyczną atmosferę jak tutaj. :)
Ja nie miałem na myśli zrobienia z tego forum jakieś Sodomy i Gomory z masówką pełną rozwydrzonych i hałaśliwych małolatów ;) Chodzi mi po prostu o jakiś większy ruch w interesie. Wiadomo, że im więcej ludzi piszących, tym ciekawsze dyskusje i więcej zdań w rozmowach. Nie mam nic przeciwko kameralnej atmosferze i sympatycznemu gronu dyskutantów. To główny powód, dla którego postanowiłem tu zostać ;) Niemniej, uważam, ze zastrzyk świeżej krwi niewątpliwie podniósłby jakość dyskusji i wprowadziłby trochę więcej życia ;)

Nie mam jednak nic przeciw, żeby więcej osób tu zaglądało. Drzwi mamy zawsze otwarte dla każdego.
Wiem o tym doskonale. Sam się przekonałem o tym, doświadczając bardzo miłego powitania :)

Co miałeś na myśli mówiąc 'reklama' Martinusie?
Szczerze mówiąc, nie do końca wiem ;) Wiadomo, że jeżeli chcemy, aby forum się rozwijało i aby było tu coraz ciekawiej, musimy je promować i starać się znajdować nowych użytkowników. Można to robić na wiele sposobów, zapraszać znajomych z innych forów, wymieniać się bannerami i linkami z innymi serwisami o tematyce fantasy, może założyć profil na facebooku czy nk.pl, itp. W przyszłości można się starać o patronat nad jakimiś książkami, co skutkowałoby logiem na okładkach. Tyle, że to raczej melodia przyszłości.

Panna Jeż 

Wysłany: 2010-11-29, 14:36   

Ech, mi też się podoba, ze to forum jest dość kameralne, choć w porównaniu z innymi, na których bywam i tak jest duuuuuże. To mnie najbardziej do tego miejsca przekonało i mówiąc szczerze, gdyby było naprawdę duże zarówno liczbą użytkowników jak i działów, pewni bym tu nie zaglądała. Podoba mi się to, że na takich mniejszych forach można nawiązać bliższą więź z użytkownikami. Tak prawdziwie zżyć się z ludźmi, niemal jak z realnymi znajomymi ( a może i bardziej) ;-) Mam też wrażenie, ze bez żadnego wysiłku jednak napływają nowi użytkownicy, zwłaszcza ostatnio. Raczej zastanowiłabym się jak tych, którzy już są, skłonić do większej aktywności. Bo ludzi tu chyba nie brakuje, tylko regularności w pisaniu :)
Albo mi się wydaje... z moją regularnością też bywa różnie :-P

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2010-11-29, 16:08   

jeny, już się bałam że jakieś partackie reklamy będą mi latać po ekranie i będę się mocno irytować klikając w krzyżyk.
Z resztą reklamy google na forach też mnie wkurzają.

Dam linka na bloga :) Może jakaś kosmetykomaniaczka sie skusi :P

M 

Wysłany: 2010-12-30, 08:08   

Eva del Dolores napisał/a:
Raczej zastanowiłabym się jak tych, którzy już są, skłonić do większej aktywności.
Trafna uwaga. Niestety, część forumowiczów angażuje się głównie w bitwy książek i aktorów, jednocześnie skutecznie omijając pozostałe tematy i wątki. Jak ich zmotywować do dyskusji? :evil2:

Zauważyłem też na liście użytkowników, że było na forum sporo osób, które swego czasu dość masowo pisało posty, a obecnie nie odwiedzają naszego skromnego kącika. Może spróbować ich jakoś ponownie zaktywować? Na przykład masowo wysłać do wszystkich użytkowników PM z życzeniami na nowy rok i zaproszeniem do dyskusji? Może się okazać, że ktoś wróci ;-) Co wy na to?

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-12-30, 15:45   

Martinus napisał/a:
Jak ich zmotywować do dyskusji?

Jeśli ktoś sobie życzy udzielać się wyłącznie w zabawach i tematach nie-książkowych, nie zamierzam siłą nikogo przymuszać. Sama czasem nie mam ochoty na żadne "wymądrzanie się" i pomijam dyskusje ;-)
Martinus napisał/a:
Na przykład masowo wysłać do wszystkich użytkowników PM z życzeniami na nowy rok i zaproszeniem do dyskusji? Może się okazać, że ktoś wróci

Można oczywiście. Tylko, że jeśli ludzie znikają to wydaje mi się, nie bez powodu. Brak czasu, życiowe zawirowania, nie każdy spędza czas wolny przed komputerem ^^ Powodów jest tyle, co ludzi. Pomysł do zrealizowania, choć - z tego co wiem - na innych forach niekoniecznie się sprawdził :->

Lektury Kawoholiczki

M 

Wysłany: 2010-12-30, 15:53   

Ravena napisał/a:
Jeśli ktoś sobie życzy udzielać się wyłącznie w zabawach i tematach nie-książkowych, nie zamierzam siłą nikogo przymuszać. Sama czasem nie mam ochoty na żadne "wymądrzanie się" i pomijam dyskusje ;-)
1. Ja też "Czasem" nie mam, ale "czasem" to nie "Zawsze" ;-)
2. Zwróciłem na to uwagę głównie dlatego, że we 2-3 osoby nie damy rady. A zabawy i quizy nie pociągną forum dalej... Również nie chcę nikogo przymuszać, po prostu zwróciłem uwagę na ten nieco niepokojący fakt.

Ravena napisał/a:
Można oczywiście. Tylko, że jeśli ludzie znikają to wydaje mi się, nie bez powodu. Brak czasu, życiowe zawirowania, nie każdy spędza czas wolny przed komputerem ^^ Powodów jest tyle, co ludzi. Pomysł do zrealizowania, choć - z tego co wiem - na innych forach niekoniecznie się sprawdził :->
Spróbować można, to chyba nie kosztuje. A nóż-widelec ktoś jednak sobie przypomni? ;-)

Odpowiedz do tematu