Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytać do końca czy nie...?
Autor Wiadomość
Daria

Wysłany: 2013-08-13, 20:48   

Ja czytam książki, które sama wybieram, nie działam na zlecenie żadnego wydawnictwa. I tak, każdy tytuł, który przeczytam, potem znajduje swój wpis na blogu, co w tym dziwnego lub złego?

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-08-14, 11:06   

Nic i dlatego zaznaczyłam, że moja wypowiedź to nie atak.
Ja też kiedyś czytałam wszystko do końca, a potem uznałam, że szkoda życia na niejeden chłam.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Julietta 

Wysłany: 2013-08-14, 13:25   

Córka Lavransa napisał/a:
Nic i dlatego zaznaczyłam, że moja wypowiedź to nie atak.
Ja też kiedyś czytałam wszystko do końca, a potem uznałam, że szkoda życia na niejeden chłam.

Ostatnio tez tak mam... Czas wydaje sie zbyt cenny.

Ribati 
Leniwiec Pospolity

Wysłany: 2013-08-14, 14:37   

Córka Lavransa napisał/a:

bywa tak i u mnie, ale do tej pory zawsze był w książce jakiś element, który mnie interesował. Mimo, że fabuła sama w sobie to kupa, bohaterowie jeszcze większa. I ten jeden malutki szczególik kazał mi przeczytać książkę do końca :P Tak np. przy nieszczęsnym Forysiu było :P Brak mi silnej woli i dochodzi tez fakt, że kupiłam sobie tą książkę, wydałam na nią kasę, to dam radę :P

alibaba 

Wysłany: 2013-08-14, 16:03   

Właśnie stoję przed problemem- złamać zasadę czytania każdej rozpoczętej książki, zasadę której przestrzegałam czy pomęczyć się i czytać dalej. No bo a nuż dalej będzie lepiej. Zaczęłam "Stal", książkę o tym jak dorastające dziewczyny widzą Włochy. W tej chwili mam ochotę ją rzucić. Pełna idiotycznych scen jak dwie dziewczyny wiedząc, że są podglądane przez dużo starszych panów, przy odsłoniętych oknach rozbierają się do naga i odgrywają sceny erotyczne. I nie tylko to. Jeszcze inne niezbyt miłe sceny.
To nie dla takiego dinozaura jak ja.

Ribati 
Leniwiec Pospolity

Wysłany: 2013-08-14, 16:09   

alibaba napisał/a:
To nie dla takiego dinozaura jak ja.

też bym tego nie przebrnęła. Jesli będziesz miała czyste sumienie, rzuć i miej w nosie :P

czytatnik 
groźny mistrz

Wysłany: 2013-08-14, 19:29   

Ja zwykle staram się skończyć, jeśli już coś zaczęłam. Były w moim życiu dwa wyjątki: "Powrót króla" (bynajmniej nie dlatego, że mi się nie spodobała/znudziła/itp. - jakoś nie mogę nigdy dokończyć tej trylogii, obojętnie czy czytam czy oglądam) oraz "Ciemniejsza strona Greya". W tym drugim przypadku po prostu nie dało się tego czytać. Przez pierwszą część jakoś przebrnęłam w wielkich bólach i nawet zaczęłam tę drugą, ale rzuciłam chyba po pierwszych dwóch stronach. :D

Co do dawania książce szans po przeczytaniu X stron: robiłam tak kiedyś, dawno temu, jak jeszcze czytałam harlequiny. :P Niektóre były po prostu nie do przejścia. :mrgreen:

Alice4

Wysłany: 2013-08-20, 13:14   

Mi się cała trylogia Greya podobała:D
A co do tematu to, staram się kończyć, ale nie zawsze warto...

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2013-10-10, 12:46   

Niezmiennie póki co uważam, że jak się zaczęło, to wypada skończyć. Niektóre książki potrafią zaskoczyć na koniec. Chyba:P, bo dobra historia nie powinna się rozkręcać nie wiadomo jak długo.

alibaba 

Wysłany: 2013-10-14, 20:35   

Do niedawna wyznawałam zasadę : jak zaczęłaś to dokończ. Teraz jednak doszłam do wniosku, że szkoda mojego czasu na czytanie tego co mnie nudzi.

Procella 

Wysłany: 2013-10-15, 07:32   

Molencius napisał/a:
Niezmiennie póki co uważam, że jak się zaczęło, to wypada skończyć. Niektóre książki potrafią zaskoczyć na koniec.

Ile czytałeś złych ksiązek - naprawdę złych, nie średnich czy całkiem przyzwoitych z pewnymi wadami, nie takich, które po prostu nie były tym, czego w danej chwili szukałeś, a ZŁYCH - które nagle pod koniec stały się dobre?

Gorgona 

Wysłany: 2013-10-15, 09:04   

czytatnik napisał/a:
Ja zwykle staram się skończyć, jeśli już coś zaczęłam. Były w moim życiu dwa wyjątki: "Powrót króla" (bynajmniej nie dlatego, że mi się nie spodobała/znudziła/itp. - jakoś nie mogę nigdy dokończyć tej trylogii, obojętnie czy czytam czy oglądam) oraz "Ciemniejsza strona Greya". W tym drugim przypadku po prostu nie dało się tego czytać. Przez pierwszą część jakoś przebrnęłam w wielkich bólach i nawet zaczęłam tę drugą, ale rzuciłam chyba po pierwszych dwóch stronach. :D

Co do dawania książce szans po przeczytaniu X stron: robiłam tak kiedyś, dawno temu, jak jeszcze czytałam harlequiny. :P Niektóre były po prostu nie do przejścia. :mrgreen:

Miałam tak samo - "Ciemniejsza strona Grey'a" okazała się dla mnie nie do przejścia... . Jeśli zaczynam czytać i w połowie książka "nie łapie za serce", to nie czytam dalej. Zwiększyłam obecność na forach, czytam kilka blogów, na których były recenzje książek, które mi "podeszły". W ten sposób omijam papierowe "rafy" :) ( aczkolwiek kiedyś się zdziwiłam, gdyż wpadł mi w ręce tekst mocno skrytykowany, a ja przeczytałam jednym tchem :)

Reniś 

Wysłany: 2013-12-21, 17:50   

Przeważnie jeśli książka mnie nudzi, to odkładam - uważam że nie ma sensu się męczyć. Jednak potem zapisuję, czego nie dokończyłam - nigdy nie wiadomo, czy znowu mnie najdzie na czytanie. Jeśli książka mi się dłuży, ale da się ją skończyć, to robię sobie przerwy albo czytam dwie pozycje na zmianę - raz tą ciekawszą a raz tą mniej interesującą.

tomeosx

Wysłany: 2014-01-13, 22:35   

Widzę, że trzeba trochę odświeżyć ten wątek :)
Wracając do tematu.
Dwa razy nie dobrnąłem do końca przeczytania zaczętej książki, dwa razy tej samej :) ,,Iliada" Homera... Ciekawa, ale niestety później zaczyna męczyć.
A co do reszty, to zawsze czytałem do końca i to raczej nie z przymusu, ale z własnej woli. Zazwyczaj staram się wypożyczyć/kupować takie książki, o których prędzej przeczytam np. recenzje :)

Yacek 

Wysłany: 2014-01-13, 23:07   

Niegdyś zawsze starałem się dobrnąć do końca nawet największej szmiry (np. "Katedra w Barcelonie"). Teraz zdarza mi się rezygnować ale dopiero po dokładnym sprawdzeniu tematu. Raz miałem wyrzucić oknem "Obcego" Camusa, dociągnąłem jednak do końca i to było to :) Pod koniec jest bowiem taka wolta, że zupełnie inaczej musiałem na całość spojrzeć.

Odpowiedz do tematu