Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zaczęła się wasza przygoda z fantasy?
Autor Wiadomość
Belial

Wysłany: 2013-12-18, 08:40   Re: Jak zaczęła się wasza przygoda z fantasy?

M napisał/a:
No właśnie, jak to w waszym przypadku było? Ktoś was zaraził, czy może sami wpadliście na "trop"? Co było najpierw? Literatura, film, gry komputerowe czy może RPG? I dlaczego tak właśnie lubicie fantasy?
Zapraszam do dyskusji i liczę na długaśne oraz treściwe wypowiedzi :mrgreen:

Nie wiem. RPGi czy to komputerowe czy fabularne od dawna mnie interesowały, ale nie wiem co było pierwsze. Czy książki, czy filmy, czy gry. Na pewno już w podstawówce. Nic nie pamiętam. Pewnie w bibliotece coś mnie trafiło, jeszcze z czasów gówniarskich.

Lubię... bo lubię. ;)

BiałyKruk 
odkrywam horyzonty

Wysłany: 2013-12-23, 23:48   

Z tego co pamiętam taka moja prawdziwa książkowa przygoda fantasy zaczęła się od Hobbita. Tak się wciągnąłem w świat wykreowany przez Tolkiena że przeczytałem trylogię Władcy Pierścieni. A w najbliższym czasie wybieram się na kolejną ekranizację Hobbita ;-)

Fini 

Wysłany: 2013-12-28, 12:15   

BiałyKruk napisał/a:
A w najbliższym czasie wybieram się na kolejną ekranizację Hobbita ;-)

I co? Byłeś już? Bo ja jeszcze nie i zastanawiam się, czy iść, czy darować sobie. Boję się, że nie będę mogła się przyzwyczaić do dużych różnic między książką a filmem.

AniSty 

Wysłany: 2014-01-01, 19:49   

A ja bylem na nowym "Hobbicie" i po seansie naprawdę byłem w szoku. Przede wszystkim kasuje wszystkich Freeman, efekty 3D i muzyka. Po seansie daje dobre 8 :)

1mirinda 

Wysłany: 2014-01-02, 00:20   

Trylogia husycka Sapkowskiego zachęciła mnie do zagłębienia się w tym gatunku.

Co do wspomnianej wyżej ekranizacji Hobbita. Ucieszyłem się kiedy zapowiedziano że przeniosą tą książkę na ekran ale kiedy dowiedziałem się że podzielili ją na kilka części byłem w szoku.Z tak krótkiej książki nie można zrobić kilkugodzinnego filmu nie zmieniając fabuły,a to wystarczyło aby mnie zniechęcić do pójścia do kina.

Fini 

Wysłany: 2014-01-03, 12:04   

Ja poszłam wreszcie na Hobbita, bo znajomi mnie wyciągali i nie żałuję. :)
Wprawdzie jest to kompletnie co innego niż książka i tak też potraktowałam ten film - jako oddzielny byt. ;) W takiej postaci jest to udany film, wątki Jacksona są ok, jestem mile zaskoczona ogólnie. No i efekty faktycznie są powalające. ;)

BiałyKruk 
odkrywam horyzonty

Wysłany: 2014-01-07, 14:54   

Już byłem i się nie zawiodłem ;-) Film niesamowity, epicki, moim zdaniem nawet lepszy od jedynki, dużo akcji no i momentami mroczny. Dla samego Smauga warto zobaczyć :-D

Żabka 

Wysłany: 2014-01-11, 21:59   

Fini napisał/a:
Ja poszłam wreszcie na Hobbita, bo znajomi mnie wyciągali i nie żałuję. :)

Tak jak mówisz film trzeba potraktować jako zupełnie inny byt i wtedy wyjście do kina ma sens, bo nie jest to czas zmarnowany... Żałuję, że pierwszej części nie oglądałam w ten sposób, bo byłam zawiedziona... Po tym seansie uważam, że całkiem nieźle oddali klimat i nawet tak bardzo nie przeszkadzały mi dodatki ;)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Elrond 

Wysłany: 2014-03-18, 08:14   :)

Ze mną było można by rzec banalnie - ktoś proponował mi trylogię "Władca pierścieni" do poczytania ale odmówiłem - zdecydowanie urażony że o krasnoludkach nie będę czytał bo jestem na to za stary i zbyt poważny . Po kilku latach zdecydowałem się i to było pierwszy raz w moim życiu że przeczytałem trylogię i zacząłem czytać od nowa i tak dwa razy .
Teraz tkwię w świecie fantasy po uszy :)

PS a co sądzicie o serii książkowej Warcraft nie czytałem jakoś nie mogę się zdecydować a może już czas tak jak z LOTR

Ravnar 
Master of Disaster

Wysłany: 2014-10-23, 14:27   

Moja przygoda z fantasy rozpoczęła się od Smoków Jesiennego Zmierzchu, czyli pierwszy tom sagi Dragonlance. Brat przyniósł z jakiegoś antykwariatu pożółkłe tomiszcze i gdy zacząłem czytać (w wieku bodajże 8 lat), to wsiąkłem na dobre.

Tą samą książką zaraziłem kilka lat temu swojego kuzyna. Wcześniej w ogóle książek nie czytał, teraz czyta ich więcej ode mnie :D Jak to on stwierdził, po pierwszym rozdziale albo wyskakuje się z bohaterami przez okno karczmy, albo zostaje w środku. I albo cię wsysa, albo fantasy nie jest dla Ciebie :)

andy 

Wysłany: 2014-10-23, 16:51   

Już pisałem

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-11-06, 11:24   

Ravnar napisał/a:
Smoków Jesiennego Zmierzchu

Jestem fanką Smoków. :) Tylko czterech pierwszych tomów, potem się to rozłazi, ale ta historia jest świetna. Czytałam ją w tym roku znowu... :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

gil050

Wysłany: 2015-03-12, 08:46   

Moją przygodę z fantastyką zaczęła się od Sagi O Ludziach Lodu. Być może dla wielu z Was wyda sie ona mało ambitną literatura. Prawdą jest jednak fakt, że wciągnęła mnie na wiele miesięc :)

Kamil 

Wysłany: 2015-03-12, 21:59   

gil050 napisał/a:
Być może dla wielu z Was wyda sie ona mało ambitną literatura.

A co tam, ja sie przyznam, tak, czytałem :) i podobało mi sie :mrgreen: No ale ja nigdy nie pretendowałem do miana ambitnego czytelnika ;) Dałem rade przeczytać 10 tomów. Brałem taki lekki tomik do pociągu jak studiowałem, zwykle starczał na droge do/z domu na weekend.
Ah Sol... :oops:

ChataChatson 

Wysłany: 2016-08-29, 13:05   

Swoją przygodę rozpocząłem mało oryginalnie... od Harrego Pottera, Eragona oraz Hobbita :)

Odpowiedz do tematu