Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zaczęła się wasza przygoda z fantasy?
Autor Wiadomość
Goldi_91 

Wysłany: 2012-03-02, 13:03   

Bo grać można godzinkę, dwie może troszkę więcej dziennie. Zdarzały się wagary z powodu maniaczenia w gry online oraz spędzanie całego dnia prze ekranem komputera. Oczywiście są gry, które zawsze będę miło wspominał (Gothic :) ),

kenaz napisał/a:
Dlaczego czytasz zamiast pokopać piłkę z kolegami?

A kto Ci tak powiedział kolego ?
Dlaczego tak pochopnie wyciągasz wnioski ?
Ograniczyłem tylko kontakt z komputerem i dzięki temu znalazłem czas na sport, spotkania ze znajomymi oraz inne zajęcia takie jak czytanie. Nie jestem czytelnikiem takim jak Wy co prawda, ponieważ nie pochłaniam aż tak potężnej liczby książek, ale w wolnych chwilach sięgam po książkę tak samo jak i zaglądam do internetu. Kiedyś korzystałem tylko z tego drugiego...

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-03-02, 13:28   

kenaz napisał/a:
że to książki są ambitne a gry nie? i że gry to właśnie strata czasu?

Od razu przypomina mi się całe dwie godziny dzisiejszej matmy przegrane w "Angry Birds" na tablecie kolegi xD

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-03-02, 13:36   

kenaz napisał/a:

W ogóle dlaczego społeczeństwo najczęściej uważa, że to książki są ambitne a gry nie? i że gry to właśnie strata czasu?

Bo mają obraz wyniesiony z telewizji, gdzie grożą krwawymi grami, ojej :(
Gry są dosyć młodą dziedziną, a mimo to już się pojawiają twory, które można nazwać ambitnymi, chociażby ukończony ostatnio przeze mnie Bioshock - odwołanie się do różnych nietypowych jak na grę tematów (utopia, eugenika itp.) i bardzo interesująco opowiedziana historia. Rewelacyjny tytuł.
No ale już nie offtopuję :-P
www.lowking.pl

Kamil 

Wysłany: 2012-03-02, 14:02   

Goldi_91 napisał/a:
Ograniczyłem tylko kontakt z komputerem i dzięki temu znalazłem czas na sport, spotkania ze znajomymi oraz inne zajęcia takie jak czytanie.

To się chwali. Ale z Twojego postu jasno wynikło: gry to zło.

Bywa, że to gry są ambitniejsze i od filmów i od książek - które odbiera się biernie (choć książki poruszają wyobraźnie a często i myślenie), a gry to nie tylko odbiór ale i aktywność, uczestnictwo w opowiadanej historii, rozwiązywanie zagadek, dużo czytania (szczególnie stare RPG pokroju Baldura czy Planescape), w końcu: ćwiczą spostrzegawczość, refleks.. zależy od tytułu.
Wiadomo, wszystko z umiarem :D nie da się też uogólniać, bo wszędzie są i plewy, i rzeczy wartościowe.

Goldi_91 

Wysłany: 2012-03-02, 22:26   

kenaz napisał/a:
Ale z Twojego postu jasno wynikło: gry to zło.

Duuża przesada. Wszystko jest dla ludu! Sam grywałem sporo. Obecnie grywam w karty :)
Swoją drogą chyba nie miałeś do czynienia z ludźmi, którzy żyli tylko i wyłącznie komputerem i internetem oraz nie słyszałeś o maniakach (najczęściej Counter Strike'a) którzy robili realne rzeźnie zabijając Bogu winnych ludzi (amerykańskie szkoły są przykładem).
Tak się składa,że jeszcze nie słyszałem o zbzikowanym gościu, który zrobił krzywdę poprzez wpływ książki. Zdarzało się jedynie opisać zbrodnię, ale to już co innego...

Kamil 

Wysłany: 2012-03-02, 22:37   

Goldi_91 napisał/a:
Swoją drogą chyba nie miałeś do czynienia z ludźmi, którzy żyli tylko i wyłącznie komputerem i internetem oraz nie słyszałeś o maniakach (najczęściej Counter Strike'a) którzy robili realne rzeźnie zabijając Bogu winnych ludzi (amerykańskie szkoły są przykładem). Tak się składa,że jeszcze nie słyszałem o zbzikowanym gościu, który zrobił krzywdę poprzez wpływ książki.

Bo o tym się nie powie. Powie się o tym, że PRZEZ gre ktoś zabił kogoś.
Jakby nie grali też byliby psychopatami. Psychopaci byli i będą, tak jest od zawsze. Obwiniać można i gry i filmy, ale to takie bezsensowne szukanie winnego. Były przypadki dzieci które wyskoczyły z okna po obejrzeniu Supermana - o czym to świadczy? że Superman jest zły? Nie.. o głupocie tego dziecka. Jak nie Superman to byłoby coś innego.

Ale na pewno słyszałeś o zbzikowanych gościach, którzy zrobili krzywde Bogu winnym ludziom nie wiedząc co to gry komputerowe :) w czasach, kiedy istniała tylko telewizja i książki, albo nawet w czasach kiedy były tylko książki...

Goldi_91 napisał/a:
chyba nie miałeś do czynienia z ludźmi, którzy żyli tylko i wyłącznie komputerem i internetem

Takich ludzi jest wokół cała masa. Większość otoczenia nie czyta książek, nie gra w gry, nie uprawia żadnego sportu - siedzą w necie. Znam pare osób które ostro przesadzały z graniem w WoWa, całkiem normalni.

Panna Jeż 

Wysłany: 2012-03-03, 08:21   

Radament napisał/a:
Od razu przypomina mi się całe dwie godziny dzisiejszej matmy przegrane w "Angry Birds" na tablecie kolegi xD

O! w takie gry to i ja gram xD Jakieś dwa miesiące temu koleżanka mnie wciągnęła ^^

maravilla

Wysłany: 2012-04-22, 20:15   

jeśli chcielibyście zachęcić do fantasy młodych (dzieci, młodzież) to polecam na początek "Crom i uczeń czarnoksiężnika" K. Stelmarczyka - na pewno połkną bakcyla ;)

Najaa 

Wysłany: 2012-04-22, 23:51   

Czasami zdarza mi się zawalić noc grając w jakąś grę (ostatnio Mass Effect III ). A czasami mam nawet wyrzuty sumienia z powodu podjęcia jakieś decyzji w grze. Wiec jak wszyscy wiedzą gry, alkohol są dla ludzi, ale wszystko należy używać zachowując zdrowy rozsądek. W przypadku dzieci należy po prostu pilnować w co grają - czwartoklasista grający w Diablo nie jest dobrym zjawiskiem.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-04-22, 23:56   

Najaa napisał/a:
czwartoklasista grający w Diablo nie jest dobrym zjawiskiem.

Aż mi się przykro zrobiło :c

Kamil 

Wysłany: 2012-04-23, 10:03   

Radament napisał/a:
Najaa napisał/a:
czwartoklasista grający w Diablo nie jest dobrym zjawiskiem.

Aż mi się przykro zrobiło :c

mi też :-P
Diablo, Baldur's Gate i Planescape: Torment to moje dzieciństwo! No i Commandos i Desperados.
Chyba wyrosłem na ludzi :D

Nie od wieku zależy co dla kogo, tylko od dojrzałości emocjonalnej danej jednostki :D Jakby nie patrzeć BG i PT to raczej ambitne gry, a Commandos i Desperados to gry taktyczne, które nawet dorosłym mogą napsuć nerwów. Cóż zrobić, że wszędzie się zabija? :)

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-04-23, 15:26   

kenaz napisał/a:
Chyba wyrosłem na ludzi :D

No ba! A biorąc pod uwagę, że ja całkiem też, to... Gry nie mają aż tak wielkiego wpływu na dzieci, jakby niektórzy chcieli x]

Cytat:
Jakby nie patrzeć BG i PT to raczej ambitne gry, a Commandos i Desperados to gry taktyczne, które nawet dorosłym mogą napsuć nerwów. Cóż zrobić, że wszędzie się zabija?

To mi przypomina mojego brata, lat aktualnie 13, od dziecka nic tylko siedzi i gra na komputerze, a kiedy liczył sobie lat mniej więcej dziesięć już sama nie ogarniałam tego co chłopak wyczynia na kompie, zwłaszcza że świetnie radził sobie w tych durnych grach taktycznych w których ja idę na czuje i zawsze mnie mordują xD

Kamil 

Wysłany: 2012-04-23, 18:57   

Radament napisał/a:
To mi przypomina mojego brata, lat aktualnie 13, od dziecka nic tylko siedzi i gra na komputerze, a kiedy liczył sobie lat mniej więcej dziesięć już sama nie ogarniałam tego co chłopak wyczynia na kompie, zwłaszcza że świetnie radził sobie w tych durnych grach taktycznych w których ja idę na czuje i zawsze mnie mordują xD

Mnie obecnie Commandos przerasta... chyba będąc mały miałem więcej cierpliwości :)
Radament napisał/a:
Gry nie mają aż tak wielkiego wpływu na dzieci, jakby niektórzy chcieli x]

Pewnie, że nie.
Hitler i Stalin w gry nie grali.. i zobacz do czego to doprowadziło.
Ja swoje zapędy eksterminacji ludności realizowałem w grach, więc czuję się spełniony i nikt nie ucierpiał.
:D

Najaa 

Wysłany: 2012-04-23, 20:34   

Do aż tak ambitnych gier to nie sięgam - gram żeby się odmóżdżyć, więc nie chce mi się dużo przy grach myśleć.

migotka 

Wysłany: 2012-04-25, 09:01   

kenaz napisał/a:
Hitler i Stalin w gry nie grali.. i zobacz do czego to doprowadziło.

Dobre :hehe:

Odpowiedz do tematu