Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zaczęła się wasza przygoda z fantasy?
Autor Wiadomość
Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-09-06, 19:20   

Kod:
A mnie jakoś ten zbiorek nie wciągnął. Mam go na własność, dostałem niegdyś od siostry na gwiazdkę. Przeczytałem prawie cały, ale, no, nie zobaczyłem w nim nic genialnego. Miło toto, ale w pamięć nie zapada.

No właśnie u mnie na odwrót, bardzo potrzebowałam takiej książki w typowym świecie fantasy i oto pojawił się Dębski. Mam do niej wielki sentyment. Aż musiałam zakupić dwie książki z tej serii.

Kod:
A Upiory południa może czytałaś?

Tak, jedną z tych książeczek. Też nie rozumiem dlaczego to podzielili, zwłaszcza, że każda z tych książeczek, jest droga , a tekst w niej jest ułożony w ten sposób, żeby na siłę zrobić z tego, aż 200 stron. Ale szczerze nie zachwyciło mnie to. Znaczy... spodobało owszem, takie tam, czytadło, ale nie na tyle, żeby usilnie szukać reszty.
Mój tomik to był... "Czerń"

@down

Cytat:
PS: dziwnie cytujesz wypowiedzi. Jakby nie z użyciem Quote a Code..

Cholerka, prawda. Trochę jestem roztargniona i klikam nie w to co powinnam. Nawet nie zauważyłam.
Ostatnio zmieniony przez Radament 2011-09-06, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  

Kamil 

Wysłany: 2011-09-06, 20:01   

Radament napisał/a:
Tak, jedną z tych książeczek. Też nie rozumiem dlaczego to podzielili, zwłaszcza, że każda z tych książeczek, jest droga , a tekst w niej jest ułożony w ten sposób, żeby na siłę zrobić z tego, aż 200 stron.

Typowe... Fabryka Słów z 670 stron Pustynnej Włóczni Bretta w polskim wydaniu zrobiła dwa tomy o sumie 1180 stron. Po 36-40 zł za tom.

PS: dziwnie cytujesz wypowiedzi. Jakby nie z użyciem Quote a Code..

M 

Wysłany: 2011-09-07, 07:10   

W moim przypadku książki wydawane przez Fabrykę Słów są zawsze na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o kupowanie. Już prędzej je wypożyczę z biblioteki albo od kogoś czytającego fantastykę... a że w bibliotekach bywam teraz rzadko, a nikt ze znajomych nie czyta fantastyki, więc w ogóle jestem z ofertą tego wydawnictwa na bakier :mrgreen: Nawet nie ma szans zbytnich, aby się to zmieniło. Krzywdzę pewnie kilku dobrych autorów, ale nic nie poradzę. Więcej interesującej mnie fantastyki wychodzi w innych wydawnictwach: w MAG-u (Uczta Wyobraźni), w Wydawnictwie Literackim (Dukaj), Rebisie (Williams) czy choćby w Powergraph (Kosik).

dorka 

Wysłany: 2011-09-22, 09:25   

na początku (podstawówka) był Verne.
Później (szkoła średnia) wypatrzyłam u starszego kolegi (bardzo przystojnego przy okazji) cały stos "nowej fantastyki". Okazało się, że jego gazetki są o niebo bardziej interesujące niż on sam. Przynosił mi te a ja chłonęłam je z przyjemnością. Teraz mam całą piwnicę starej dobrej fantastyki. Pełne roczniki od 90 roku.
W między czasie wygrzebałam Zajdla. I przepadłam.

Książki Fabryki Snów- książki dla dzieci..

Polecam Nancy Kress "Hiszpańscy żebracy", Barry B. Longyear "Mój własny wróg", Janusz A. Zajdel "Pełnia bytu". Dziecko raczej tego nie przełknie.

Kamil 

Wysłany: 2011-09-22, 10:11   

dorka napisał/a:
Książki Fabryki Snów- książki dla dzieci..

Niedałbym swoim dzieciom np. książek Piekary... Achaja też sie nie nadaje, może cos Komudy? hm, też nie - bo historycznie i raczej poważnie.

dorka 

Wysłany: 2011-09-22, 11:27   

za to fantastykę można pokochać- i Potter i Achaja w jednym worku :mrgreen:
Książki, które z radością dam swojemu dziecku i książki, które schowam na najwyższej półce, coby czasem nie sięgnęło. Książki, dzięki którym można chociaż na chwile zapomnieć o szarzyźnie.

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-23, 08:29   

Od cyklu "Xanth" Pierce'a Anthony :) To świetny cykl i akurat dla małej szkraby szukającej czegoś innego niż książki przyrodnicze ^^ Matka wypożyczyła z biblioteki dla siebie i zabrała na wczasy do lasu, a ja podwędziłam i zamiast chodzić po lesie, siedziałam w domku i czytałam.

Potem zaczęłam czytać głównie i prawie tylko fantastykę.
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Bruixa 

Wysłany: 2011-10-27, 18:36   

Zaczęlo się, jak u większości z Was, od baśni i książek dla dzieci. Potem było nietypowo: po raz pierwszy zetknęłam się z terminem "fantasy" w związku z albumem Uriah Heep "Return to Fantasy". Zanim sięgnęłam po książkę z tego gatunku obejrzałam kilka filmów. Nie jestem na 100% pewna, ale pierwszy, jaki mi się nasuwa, to "Excalibur" Boormana, dzięki któremu poznałam "Carmina burana" Orffa, ale to na marginesie.
A z literatury pierwszy był Tolkien - "Hobbit" i "Władca Pierścieni", niedługo potem Ziemiomorze Le Guin.

Kamil 

Wysłany: 2011-10-27, 19:29   

Bruixa napisał/a:
po raz pierwszy zetknęłam się z terminem "fantasy" w związku z albumem Uriah Heep "Return to Fantasy"

Mój ulubiony album Uriah Heep wraz z Look at Yourself, tylko że to do tego pierwszego mam większy sentyment. Jak byłem mały nie wiązałem terminu "fantasy" z książkami, był to dla mnie tytuł płyty i koniec, no to by wychodziło że to i moje prawdopodobnie pierwsze spotkanie z tym słowem.

Bartek 

Wysłany: 2012-01-21, 13:56   

Potter, Władca Pierścieni, Verne, a dalej to już z górki. Wciągnęlo mnie jakoś na początku gimnazjum :D

beakwi
www.ebooksearch.pl

Wysłany: 2012-02-07, 15:28   

"Hyperion" Dana Simmonsa. Czytałam wcześniej Tolkiena, "Diunę" i kilka powieści K. Dicka, ale dopiero ta książka mi uświadomiła, że jest coś poza klasyką fantastyki, że to jest żywy nurt i można trafić na niesamowite perełki :) .

Mogadorian 
Obcy z Mogadore

Wysłany: 2012-02-13, 10:35   

"Hobbit" :) Czytałem, jak byłem dzieckiem i pamiętam, że strasznie chciałem być jak Smaug ^^ Bilbo zrobił na mnie takie wrażenie, że długo trzymałem go na piedestale ulubionej postaci, dopóki nie przeczytałem książek Martina.

Potem był "Władca Pierścieni", dwa lata po "Hobbicie". Miałem chyba 10 lat, ale i tak mnie wciągnęło, mimo trudnego języka.

Vesper 

Wysłany: 2012-02-16, 20:17   

Na początku był Hobbit - miałam jakieś 4 lata - tata mi czytał...

Goldi_91 

Wysłany: 2012-03-02, 11:31   

Ja po prostu miałem dość gier komputerowych, nad którymi spędzałem wiele godzin (często marnując czas zamiast pokopać piłkę z chłopakami lub porobić coś pożytecznego!) i postanowiłem sięgnąć po coś innego. Był Hobbit, po którym zostało wiele pozytywnych wrażeń. Później rozpętała się mania Harry'ego Pottera i tak już zostało :)

Kamil 

Wysłany: 2012-03-02, 12:38   

Goldi_91 napisał/a:
(często marnując czas zamiast pokopać piłkę z chłopakami lub porobić coś pożytecznego!)

Czemu uważasz granie za stratę czasu, a książek nie? Dlaczego czytasz zamiast pokopać piłkę z kolegami?

W ogóle dlaczego społeczeństwo najczęściej uważa, że to książki są ambitne a gry nie? i że gry to właśnie strata czasu?

Odpowiedz do tematu