Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zafon C.R. - Książę Mgły
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-09-08, 17:17   Zafon C.R. - Książę Mgły

Autor: Carlos Ruiz Zafon
Tytuł: Książę Mgły
Wydawca: Muza
Data wydania: listopad 2010

Na listopad wydawnictwo Muza zapowiada premierę kolejnej powieści Carlosa Ruiza Zafóna. „Książę mgły” to książkowy debiut autora bestsellerowego „Cienia wiatru”. Wysokość pierwszego nakłady ustalono na 140 tys. egz.

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje w domu należącym niegdyś do rodziny Fleischmannów, których dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj dziwne rzeczy; nocą w ogrodzie Max widzi posągi artystów cyrkowych. Dzieci poznają kilkunastoletniego Rolanda, od którego usłyszą różne ciekawostki o miasteczku i o zatopionym pod koniec pierwszej wojny statku.
Poznają także dziadka Rolanda, latarnika Victora Kraya. To on opowie im o złym czarowniku, Księciu Mgły, który gotów jest spełnić każde życzenie lub każdą prośbę, ale w zamian żąda bardzo wiele. Coś, co dzieciom wydaje się jeszcze jedną miejscową legendą, niebawem okazuje się zatrważającą prawdą.

Jednocześnie z wersją papierową „Księcia mgły” Muza wprowadzi do sprzedaży audiobook (w interpretacji Piotra Fronczewskiego) oraz e-book.

Dotąd na polskim rynku pojawiły się trzy powieści Carlosa Ruiza Zafóna: „Cień wiatru” (luty 2005) – 400 tys. egz. sprzedanych, „Gra anioła” (listopad 2008) – 208 tys. egz., „Marina” (listopad 2009) -150 tys. egz.

Na 2011 rok Muza zapowiada premiery kolejnych powieści hiszpańskiego autora. Będą to: „Pałac północy” i „Światła września”.

Za: Rynek Książki

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-09-08, 18:51   

Słyszałem, że to dawna powieść Zafona, bodaj nawet debiutancka, więc raczej znów odgrzewanie starych dzieł jak w przypadku Mariny.

Natomiast interesujące są zapowiedzi na rok 2011. Trochę się sparzyłem na Grze Anioła, ale może dam Zafonowi jeszcze jedną szansę.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2010-09-13, 08:00   

Ja juz sie nie skusze. Ostatnio probowalam przeczytac "Gre aniola" i absolutnie nie bylam w stanie. Proza Zafona zupelnie mi nie odpowiada. Wszystko co pisze smiertelnie mnie nudzi i przygnebia.

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2010-10-01, 20:03   

Czytałam o tym w empikowej gazetce :d bardzo się z tego ciesze, uwielbiam Zafona :D
Gdzieś mi się obiło o oczy,że ma promować swoją książkę w Polsce, mam nadzieje że to będzie gdzieś blisko Gliwic :D

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-10-11, 21:39   

I ja tak jak Elfia Dama, już się na Zafona nie skuszę. "Gra Anioła" mnie rozczarowała i zdołowała, a przede wszystkim zniecierpliwiła, "Marina" nie zachwyciła... A podejrzewam, że "Książę Mgły" będzie bardzo w stylu "Mariny". Chyba pan Zafon nie ma już mi nic ciekawego do zaoferowania ^^

Lektury Kawoholiczki

Odpowiedz do tematu