Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiks
Autor Wiadomość
Julietta 

Wysłany: 2015-04-08, 14:55   

Gorm1 napisał/a:
Ja wreszcie zaprenumerowałam sobie mój ulubiony Magazyn literacki o książkach i teraz mam do domu i niemal na kanapę. A do tego zaległe Thorgale i "Masze i niedźwiedź" jest nie tylko bajka filmowa ale już w wyd. książkowym, ubaw mamy po pachy z dzieciakami, cudne są te wielkie oczy Maszy, patrzące niekiedy prosząco na Miśka.

Jakaś jetsem zacofana, w ogóle nie ogarniam co to za Masza, brzmi jak za czasów moich rodziców ;)
Za to nie wiem czy nie polubie się z komiksami My little pony... Mloda uwielabiła bajkę, a teraz usłysząła że jest komiks i miłość odżyła.

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2015-04-13, 17:00   

Masza i owszem wyrosła na bajkach rosyjskich (Masza i niedźwiedź) ale od jakiegoś czasu oglądamy namiętnie bajki animowane o Maszy i jej dobrotliwym przyjacielu niedźwiedziu. A teraz książeczki na podstawie tych bajek są, a na kucyki Pony też czekamy.

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2015-05-11, 16:16   

Najnowszy nabytek - "Smerf reporter" i "Smerfy hazardziści" ;)

Zastanawiam się też poważniej nad wycieczką na targi książki w ten weekend - będzie się na nim odbywał festiwal komiksowej Warszawy. :) To może być coś ciekawego.

Julietta 

Wysłany: 2015-05-22, 15:37   

Molencius napisał/a:

Zastanawiam się też poważniej nad wycieczką na targi książki w ten weekend - będzie się na nim odbywał festiwal komiksowej Warszawy. :) To może być coś ciekawego.

To są komiksy o smerfach? Nigdy nie widziałam.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2015-05-27, 06:52   

Julietta napisał/a:
Molencius napisał/a:

To są komiksy o smerfach? Nigdy nie widziałam.

Tak! Wszystko zaczelo sie od komiksow Pierre Culliforda (Peyo). :)

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2015-06-02, 13:10   

Czasami mam wrażenie, że wszystko co fajne miało swój początek w komisach. :) Tak patrząc na seriale, filmy itp. Ale nie do wszystkich komiksów chciałbym wracać, albo je poznawać np. te rzeczy, z których robi się efekciarskie filmy, chyba wolę w nowej wersji. Za to humorystyczne komiksy, to jest to. Zwłaszcza jeżeli chodzi o Calvina i Hobbesa. :D

Julietta 

Wysłany: 2015-06-16, 11:36   

Molencius napisał/a:
Czasami mam wrażenie, że wszystko co fajne miało swój początek w komisach. :) Tak patrząc na seriale, filmy itp. Ale nie do wszystkich komiksów chciałbym wracać, albo je poznawać np. te rzeczy, z których robi się efekciarskie filmy, chyba wolę w nowej wersji. Za to humorystyczne komiksy, to jest to. Zwłaszcza jeżeli chodzi o Calvina i Hobbesa. :D

Ale o tym jeszcze chyba nie bylo filmu? Mnie komiksy jak avenger, batmany jakoś nie kręciły nigdy, trochę maga w liceum, ale do teraz lubię te z humorem. Za to na dzień ojca chyba kupie mojemu Tytus, Romek i Atomek - egmont wydał ładnie, a on jest fanem, ostatnio wspominał, że powinnam młodej takie rzeczy czytać, niech spróbuje - w wakacje będzie sposobność. Ja wolę pony i Hobbsa :P

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2015-07-03, 12:47   

Julietta - ale o jaki film pytasz? Czy były Smerfy, czy Calvin i Hobbes? Bo te pierwsze, to była przecież kreskówka, a z tego co wiem, to chyba komiksu Billa Wattersona nie animowano w pełnej skali, za to na youtubie jest cała masa fanowskich animacji. :)

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2015-08-05, 14:38   

Julietta napisał/a:
Molencius napisał/a:

Ale o tym jeszcze chyba nie bylo filmu? Mnie komiksy jak avenger, batmany jakoś nie kręciły nigdy, trochę maga w liceum, ale do teraz lubię te z humorem. Za to na dzień ojca chyba kupie mojemu Tytus, Romek i Atomek - egmont wydał ładnie, a on jest fanem, ostatnio wspominał, że powinnam młodej takie rzeczy czytać, niech spróbuje - w wakacje będzie sposobność. Ja wolę pony i Hobbsa :P

Tak ślicznie wydane też mam, i się człowiek od razu odmłodził, co nie? Ja dostałam niedawno od brata furę komiksów ( z jego kolekcji) bo likwidował, jeszcze nie przejrzałam nawet dokładnie tych skarbów (dwa pudła)

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2015-09-01, 12:39   

Gorm - dlatego ja już ostrożnie patrzę, co kupować, bo jak coś zacznę zbierać, to do końca.

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2015-11-02, 16:50   

Oj coś w tym jest nic nie mów, ja dokupiłam ostatnio kolejnego Asteriksa do kolekcji pt. "Papirus Cezara"

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2016-01-05, 11:51   

Będzie nowy Calvin i Hobbes pod koniec stycznia. :) Mam nadzieję, że to nie bedzie jedyny w tym roku.

Julietta 

Wysłany: 2016-02-26, 16:28   

Molencius napisał/a:
Będzie nowy Calvin i Hobbes pod koniec stycznia. :) Mam nadzieję, że to nie bedzie jedyny w tym roku.
Ja się czaję na nowe smerfy - fajny tytuł: Nie igraj z postępem. ;)

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2016-04-01, 13:49   

Ktoś już czytał, albo czytać zamierza komiksowego "Deadpoola"? Ponoć pierwszy nakład rozszedł się jeszcze przed premierą, ale widzę, że można go znowu dostać.

Julietta - Widziałem te komiksy. Są ładne, ale już chyba bardziej właśnie dla dzieci. "Calvin i Hobbes" już może śmieszyć dzieci, ale chyba nawet bardziej dorosłych. :)

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2016-06-28, 14:53   

Calvina to ja czytam chyba od zawsze. A teraz z racji Euro2016. Biografię Roberta Lewandowskiego "Wygrane marzenia, choc to nie komiks, ale kto wie może i zrobią zaraz po Euro.

Odpowiedz do tematu