Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiks
Autor Wiadomość
M 

Wysłany: 2011-09-09, 14:32   

kenaz napisał/a:
Jedyny, który pamiętam z dzieciństwa to Old Shatterhand i Winnetou,
Też go miałem :mrgreen: Dziadek mi go sprezentował, bo wiedział że lubię Indian i opowieści o Dzikim Zachodzie, czego nie dało się nie zauważyć, bo zawsze siadałem z nim i oglądałem westerny :mrgreen:

A tak w ogóle, to po wypowiedzi w tym wątku aż nabrałem ochoty na komiksy z Asterixem w roli głównej :mrgreen: Według mnie to jest najlepszy komiks na świecie i chyba wszystkie inne, nawet razem wzięte, nie są w stanie go przebić. Bardzo miło mi się kojarzy z latami młodzieńczymi, a poza tym - jest zabawny i można boki ze śmiechu zrywać. Najlepsze dialogi jakie widziałem w komiksie i rewelacyjna mimika bohaterów sprawiła, że jest to dla mnie nr 1 :mrgreen: Poza fajną zabawą, komiksy te mają spore walory edukacyjne. Szczególnie, że to właśnie z Asterixa znam sporo łacińskich powiedzonek i słówek ;-) Nazwy obozów rzymskich legionistów skupionych wokół wioski Gallów nazywają się: Akwarium, Rabarbarium, Relanium i Delirium. Właśnie pod wpływem komiksu dowiedziałem się co znaczą te słowa, a zwłaszcza dwa ostatnie :mrgreen: No i dzięki temu, teraz każdy, kto czytał, wie, że nos Sfinksa, tak naprawdę oderwał Obelix :mrgreen:

Ale i tak rządzi stwierdzenie Obelixa: "Ale głupi ci Rzymianie" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kamil 

Wysłany: 2011-09-09, 16:37   

M napisał/a:
nabrałem ochoty na komiksy z Asterixem w roli głównej Według mnie to jest najlepszy komiks na świecie i chyba wszystkie inne, nawet razem wzięte, nie są w stanie go przebić. Bardzo miło mi się kojarzy z latami młodzieńczymi, a poza tym - jest zabawny i można boki ze śmiechu zrywać.

U koleżanki widziałem kilka albumów zbiorczych Asterixa, myślałem czy tego nie obadać kiedyś.
Widziałeś filmy? Możesz powiedzieć jak się ma film do komiksu?

Tego Old Shatterhand i Winnetou to mi przypomniałeś i aż musiałem poszukać w necie i sobie przejrzeć :mrgreen: Oglądam i poznaje całe sceny, tak mi w pamięć zapadły.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-09-09, 21:37   

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się coś o współczesnym komiksie, to zapraszam na KGB, Jacek, nasz Przyjaciel Forum, tworzy tam praktycznie sam świetny dział komiksowy:

http://ebooki.linuxpl.com/viewforum.php?f=213

znajdziecie tam między innymi zapowiedzi komiksowe na najbliższe miesiące, najbardziej polecane komiksy, galerię współczesnych autorów i wiele innych tematów komiksowych, np. o komiksach historycznych.

Nie chciałbym, żeby to było poczytane jako reklama, ja po prostu uważam, że Jacek włożył w ten dział dużo pracy. Jeśli jesteście na fejsie, to w Jego imieniu zapraszam do odwiedzenia również Krainy Komiksu: http://www.facebook.com/Kraina.komiksu :)
Caroline*

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-09-10, 18:55   

Nie będzie poczytane za reklamę, bo faktycznie Jacek odwalił kawał dobrej roboty i włożył sporo wysiłku w ten dział. To fan jakich mało, warto zajrzeć w wątki przez niego założone - zna się na komiksie jak mało kto mi znany i ma mnóstwo zapału :)

Lektury Kawoholiczki

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-09-20, 11:25   

"Thorgal" – tym razem w powieści
Nowość od wydawnictwa Egmont.

Międzynarodowy bestseller "Thorgal. Dziecko z gwiazd" to znane z komiksów Grzegorza Rosińskiego dzieje Thorgala, wzbogacone o nowe, nieznane dotąd wątki. Gratka dla fanów nie tylko tych wiernych bohaterowi już od 30 lat.
Francuska pisarka Amelie Sarn doceniła bogactwo fabularne scenariuszy komiksów. Na podstawie niewiarygodnych przygód pełnych magii z jednej strony, a emocji i prawdy z drugiej powstała powieść o Thorgalu.
Tajemnicze niemowlę Thorgal Aegirsson, syn burz i morza: niezwykły los chłopca przybyłego z daleka… Magiczny świat zaskoczy czytelników ponownie.

Premiera czytelnicza książki "Thorgal. Dziecko z gwiazd" odbędzie się 21 września. W listopadzie dodatkowo ukażą się dwa nowe albumy komiksowe – "Statek miecz" - 33. tom serii Thorgal oraz "Raissa" - pierwszy tom album pobocznej serii "Thorgal – Louve".

Lektury Kawoholiczki

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-09-20, 14:40   

Thorgal. *_*
Jestem nim autentycznie zauroczona mimo, że nie przeczytałam jeszcze wszystkich tomów. Staram się robić to w kolejności, a trudno gdzieś dostać, je wszystkie po kolei.
Mimo wszystko nie stoi jeszcze na równi z "Żywymi Trupami" - Kirkmana i Moorea.
Sporą czcią darzę tez komiksy z wydawnictwa MARVEL. Bardzo marzy mi się takie śliczne grube wydanie Spidermana, oczywiście jednocześnie chciałbym nabyć "X-men", bądź Kapitana Amerykę, ale... Koszty, koszty...
Swojego czasu byłam wielbicielką mangi, jednak z biegiem czasu trochę zmieniłam podejście i teraz po ten nieco specyficzny rodzaj komiksu sięgam rzadziej, jeśli coś mnie naprawdę zainteresuje.

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-23, 08:06   

Ah, Thorgal :)

Uwielbiam ten komiks, mam wszystkie części i czytam praktycznie co tydzień, bez Thorgala nie ma życia! Uwielbiam też poboczną serię Kriss de Valnor, pomimo innego rysownika, komiks jest bardzo dobry i świetnie się go czyta.

Poza tym Hugo autorstwa Bédu. Ten komiks to bajka w czystej postaci, tak magiczna, że bardziej chyba już nie można. Pamiętam, jak mama kupowałą mi wszystkie częsci po trochu; nie mogłąm się doczekać kolejnej :)
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Paleolog 
czytaczszerokopojęty

Wysłany: 2011-09-25, 20:00   

Książka o Thorgalu... karkołomny pomysł. Próbować przenieść tę opowieść na papier tylko przy użyciu słów, to tak jakby lepić wieżę Eiffla z plasteliny.

Pomijam już to, że dla niektórych, także dla mnie, to trochę szarganie świętości. Tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że tytuł "Dziecko z gwiazd" bardzo przypomina mi część komiksu, od której rozpoczęła się moja przygoda z Thorgalem, (zresztą jedną z ulubionych): Gwiezdne dziecko.

No ale cóż, prawa rynku.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-01-10, 21:01   

Loki napisał/a:
Poza tym Hugo autorstwa Bédu

Czytałam dzisiaj "Błękitną perłę". Bédu ma świetne poczucie humoru. :)

Odświeżałam sobie właśnie Thorgala. Doszłam do końca moich wydań papierowych, czyli do "Kriss de Valnor". Ściągnęłam też z sieci resztę, czyli "Ofiarę" "Ja, Jolan" "Tarczę Thora" i "Bitwę o Asgard".
Z przykrością stwierdzam, że po "Strażniczce kluczy" seria leci na łeb, na szyję. Zrobiła się z tego prawdziwa "Moda na sukces", Thorgal nie ma nic innego do roboty, tylko miota się między brunetką, a blondynką, po drodze rozkochując w sobie wszystko płci żeńskiej (czekam, aż miłość wyzna mu jego ulubiona klacz). Aaricia opanowała tylko jedną kwestię ("Ukochany, nareszcie cię odnalazłam!"), on też nie lepiej ("Pragnę tylko żyć w spokoju na naszej wyspie/poza naszą wyspą*"). Postacie zaczynają być wszystkie podobne do siebie i powtarzają się też motywy, turniej łuczników i inne.
Rysunki są coraz gorsze.
Bardzo to smutne, co się dzieje z kultowym komiksem mojego dzieciństwa.

Przy okazji ściągnęłam też Yansa - "Przybysz z przyszłości" i "Mutanci z Xanai" to moje ulubione tomy serii. Pierwsze pięc tomów, które mam papierowe, podobają mi się. Od szóstego - nie czuję tego klimatu. Histeryczne gadki Orchidei, snucie się bez ładu i składu po jakiejś planecie, potem absurdalnie dziwaczne dziecko dwojga głównych bohaterów.
Kolejny upadek...
:cry:

* - zależnie od aktualnego położenia

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-01-10, 21:12   

Paleolog napisał/a:
Książka o Thorgalu... karkołomny pomysł. Próbować przenieść tę opowieść na papier tylko przy użyciu słów, to tak jakby lepić wieżę Eiffla z plasteliny.

Powiem tak książka o Thorgalu, jest dokładnie komiksem zapisanym w formie dialogów, przeplatanych krótkimi opisami. Mój Luby jest jej posiadaczem i taki to wysni ół wniosek po przeczytaniu. Jak tylko się do niej dorwę to się wypowiem pełniej x]

Lumen 
Zimowy spioch

Wysłany: 2012-01-15, 19:54   

Przypomnieliscie mi o mojej dawnej milosci. Wczoraj sciagnelam sobie pierwsze odcinki Arii i Szninkla. I tak mi milo weekend uplywa na ponownym odgadaniu ich po latach. Thorgala tez calego mam od dawna. Ale faktycznie pozniejsze odcinki wioná smutkiem i brak w nich zycia. Thorgalowie zachowuja sie jak staruszki, a na moje oko maja ze 30-35 lat!
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-01-15, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-01-15, 20:03   

Lumen napisał/a:
Wczoraj sciagnelam sobie pierwsze odcinki Arii

Arie miałam tylko dwie i nawet nie wiem, ile wyszło po polsku. Pięć? Muszę poszukać, bo "Rycerze z Aquariusa" i "Łzy bogini" były naprawdę fajne.

Lumen napisał/a:
Thorgalowie zachowuja sie jak staruszki, a na moje oko maja ze 30-35 lat!

Biorąc pod uwagę średnią życia w średniowieczu, może to całkiem typowe... ;-) Ale to fakt, że seria traci impet. Nawet nie wiem, czy chcę sięgać po serie poboczne: "Jolan" i "Louve". Może po "Kriss de Valnor"... miał ktoś w ręku którąś?

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-01-15, 20:29   

Córka Lavransa napisał/a:
Ale to fakt, że seria traci impet. Nawet nie wiem, czy chcę sięgać po serie poboczne: "Jolan" i "Louve". Może po "Kriss de Valnor"... miał ktoś w ręku którąś?
Kliknij mnie. :-P Generalnie polecam cały ten temat o Thorgalu i całe subforum o komiksach, Jacek zrobił tam na prawdę sporo. :) Oczywiście ewentualnm dyskutantom nie zabronię rejestracji ;-) zwłaszcza, że Jacek nie bardzo ma z kim pogadać o komiksach. :-/
Caroline*

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-01-15, 20:48   

Dzięki, Tomaszu, poczytam... może nawet nie wytrzymam i napiszę. ;-)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-01-15, 20:54   

FK i KGB się przenikają i poddawane są ciągłym migracjom i to bynajmniej nie o charakterze stałym, poza jednym czy trzema przypadkami, więc zapraszam - jeśli tylko będziesz miała ochotę, bo to jest najważniejsze. :) Z pewnością Uczeń Ci z tego powodu nie da bana, choć co do ostrzeżenia, to nie mogę być pewny. :-P
Caroline*

Odpowiedz do tematu