Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolorowe Zeszyty
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-09-30, 02:11   "Women power - recenzja komiksu "Istota"" - pisze Michał Wasilewski:Cytat:
Dzieło posiada atrakcyjną warstwę wizualną, jednak w zbyt wielu opowieściach, prezentuje swoją problematykę w pretensjonalny sposób. Dodatkowo, niedzielny komiksiarz może nie docenić abstrakcyjnej formy graficznej użytej w zobrazowaniu poszczególnych nowel, traktując je z pobłażaniem.


"Istota"

A tutaj wcześniejsze materiały (może jakiś w przeszłości już był - ale myślę, że warto je przy okazji zebrać) ;) :

Krzysztof Strzelecki
Sylwia Kaźmierczak i Olga Wróbel
Anna Konieczyńska
Tomasz Pstrągowski
Dwugłos autorek o albumie
Wywiad z twórczyniami
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-09-30, 14:05   1. "Kaczki, myszy i dinozaury" - recenzja "Gigant Mamut: Potwór z Przeszłości" - pisze Bartosz Stuła:Cytat:
W tym numerze dominują przede wszystkim Włosi, których fabuły nie są zbytnio skomplikowane, niemniej jednak potrafią rozśmieszyć. Pośród dwudziestu jeden opowiadań tylko niektóre okazały się dla mnie innowacyjne i godne uważnego "przeczytania".


:mrgreen:

"Gigant Mamut: Potwór z Przeszłości"

2. "Roztańczony Dragon Ball w kosmosie" - recenzja komiksu "Jaco z Galaktycznego Patrolu" - również Bartosz Stuła:Cytat:
Nie przesadzę jeśli stwierdzę, że Akira Toriyama napisał prequel Dragon Ball, o czym przekonamy się na samym końcu w dodatkowej historii, która wytłumaczy nam powiązanie między Son Goku i Jaco.


;)

"Jaco z Galaktycznego Patrolu"
Recenzja "Didy", recenzja Michała Lipki
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-01, 15:51   "Strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam" - Józef Śliwiński omawia "Daltonów na ślubie" czyli 62 zeszyt "Lucky Luke'a":Cytat:
O sile fenomenu Lucky Luke’a stanowi jego uniwersalność. To jedna z tych nielicznych, doskonale zbalansowanych historii, na których tak samo dobrze bawią się najstarsi, jak i najmłodsi czytelnicy.


"Lucky Luke" #62: "Daltonowie na ślubie"
Artykuł Michała Lipki, artykuł Marcina Mroziuka, artykuł Michała Żołyńskiego
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-02, 06:04   

"Projektor" Nr 5/32:Cytat:
Zapraszamy do relacji i recenzji najnowszych spektakli, wystaw, płyt, publikacji literackich i festiwali oraz na czterdziestostronicową wędrówkę z opowieściami rysunkowymi - na wystawę "Teraz komiks", Sabat Fiction Fest, peregrynację wśród komiksów Willa Eisnera, Marjane Satrapi, komisów historycznych, Karela Saudka, obrazkowych adaptacji klasyki, nowości od Jerzego Ozgi, Sylwii Resteckiej, Michała Osiesy, Huberta Czajkowskiego i innych, rysunkowych żartów Roberta Kolasy.


"Projektor" Nr 5/32
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-02, 08:50   Krzysztof Ryszard Wojciechowski tak pisze o "Powrocie Mrocznego Rycerza. Ostatniej krucjacie":Cytat:
Komiks ten to niewielka książeczka w której pojawia się jednak cała menażeria znana z komiksów o Batmanie: jest Poison Ivy, Catwoman, Robin i Joker. Każda z tych postaci odegra jakąś rolę w całym dramacie, który ma doprowadzić do odwieszenia kostiumu. Od tej strony wszystko gra i buczy i nawet pochwalę Millera za to, że upchał to wszystko w tak krótkim komiksie.


"Powrót Mrocznego Rycerza. Ostatnia krucjata"
Forumowe zasoby
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-02, 12:06   ""Lubię to!", "Super!", "Haha!" - zbiorcza recenzja pierwszych albumów z linii "Komiksy są super!" - pisze Tomasz Kleszcz:Studio Tańca. Tom 1. [scen. Béka (zespół autorski) rys. Crip]:

Cytat:
Kupiłem, bo Maciej Kur mi polecał, a jak Maciej Kur coś poleca, to to jest dobre. No i się nie zawiodłem. Ten komiks pokazuje, jak zrobić dobrą serię jednostronicowych żartów. Autorzy wybrali interesujący temat i stworzyli fajne postacie.


Ernest i Rebeka. Mój kumpel mikrob [scen. Guillaume Bianco rys. Antonello Dalena]:

Cytat:
Pomysł, żeby główna bohaterka była chorowita i miała zmyślonego przyjaciela mikroba jest według mnie bardzo ciekawy i oryginalny i to mnie zachęciło do kupna tego komiksu.


Lou!. Codziennik (scen. i rys. Julien Neel):

Cytat:
Pierwsze, co mi się rzuca w oczy to genialne rysunki, które są narysowane niezwykle ciekawym stylem i techniką. Wyglądają trochę niedbale, ale tutaj to jest wielki atut.


Ptyś i Bill. Do ataku (scen. Cric, Laurent Verron, Pierre Veys, Diego Aranega rys. Laurent Verron):

Cytat:
Kupiłem dla tego, bo... bo mi się podoba ten typ kreski. Niestety ostatecznie się odrobinę zawiodłem, ponieważ wypada dość blado na tle pozostałych serii (co akurat przewidziałem, ale i tak liczyłem na coś lepszego).


Cytat:
Komiksy są super! to super inicjatywa. Trzy europejskie albumy za 40 dyszki to naprawdę atrakcyjna cena (zwłaszcza, jak się na dyskontach kupi). I do tego są wydane na satysfakcjonującym poziomie, a pomniejszony format nie odbiera przyjemności z lektury, a dzięki temu jest tak tanio.


""Lubię to!", "Super!", "Haha!" - zbiorcza recenzja pierwszych albumów z linii "Komiksy są super!"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-02, 14:36   "Outsider" - recenzja pierwszego tomu komiksu "Plemię Sów" - pisze Michał Wasilewski:Cytat:
Dużą zaletą tytułu jest historia i wykreowane postaci. Wnuczek stworzył atrakcyjny świat przedstawiony, którego sekrety są odkrywane przed czytelnikiem wraz z postępami w lekturze. Na niecałych 60 stronach komiksu, autor przedstawił sylwetki złożonych protagonistów, których losy nie są obojętne odbiorcy.


"Plemię Sów" #1
Opis, szczegółowe informacje i przykładowe plansze
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-05, 07:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-02, 17:03   "reece" recenzuje "Niekończącą się walkę" stanowiącą czwartą część "Ligii Sprawiedliwości":Cytat:
Czwarty tom Ligi Sprawiedliwości jest krokiem w dobrą stronę, powoli naprawiając błędy poprzedników. Nie jest to nic ponadczasowego, genialnego, jednakże zawarte tu historie czyta się o niebo przyjemniej i powinny stanowić gratkę dla większości fanów DC.


"Liga Sprawiedliwości" #4: "Niekończąca się walka"
Artykuł Michała Chmielowca, artykuł "Ksociala"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-01-22, 09:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-03, 01:44   "Staruszek Wayne" (recenzja: "Batman - Mroczny Rycerz": "Rasa Panów"). Pisze Rafał Białek:Cytat:
Autorzy mogli pójść na łatwiznę i wrzucić tutaj kolejne pokolenie superbohaterów, ale woleli opowiedzieć nam o przemijaniu i o tym, że ludzie nie zawsze są piękni i młodzi.


"Staruszek Wayne" (recenzja: "Batman - Mroczny Rycerz": "Rasa Panów")
Artykuł Jana Sławińskiego, artykuł Artura Sadzińskiego, artykuł Tomasza Drozdowskiego
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-03, 09:27   "Tajemnica pokoju numer 6". Przed chwileczką nadesłana przez autora artykułu (wyrazy radości :-D ) recenzja "Garażu hermetycznego":Cytat:
"Garaż hermetyczny" to prawdziwy obłęd. Zwariowana podróż po świecie "garażu" i umyśle majora Gruberta, ale przede wszystkim wycieczka do wnętrza duszy Moebiusa, którą on sam zawsze chciał odbyć. Teraz po prostu zdarzyło się, że zabrał iluś tam pasażerów na gapę – czytelników.


"Garaż hermetyczny"
Przypomnienie wcześniejszych artykułów, których o dziwo nie było:
"Gamedeca", Macieja Gierszewskiego i Pawła Deptucha
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-03, 14:41   

"Crécy":Każdy z nas z lekcji historii pamięta bodaj czy nie najważniejszą bitwę w okresie "Wojny stuletniej" jaką była "Bitwa pod Crécy", która miała miejsce 26 sierpnia 1346 r. stanowiąc jednocześnie pogrom Francuzów i co za tym idzie uzyskanie militarnej i moralnej przewagi przez Anglików.
Omawiana przeze mnie powieść graficzna jest próbą faktograficznego ujęcia tego wydarzenia poprzez doskonale odmalowane charaktery i postawy (fikcyjnych) bohaterów oraz co także bardzo ważne kapitalną (czarno-białą) warstwę graficzną. Autorami tego komiksu są genialni twórcy komiksowi - Warren Ellis (scenariusz) oraz Raulo Caceres (rysunki). W opowieści tej równie świetnie zostało przedstawione uzbrojenie walczących stron. Bardzo ważna jest także warstwa językowa - cóż - bywa, że z bardzo mocnymi przekleństwami (jak to na polu każdej bitwy) zresztą ;)
Dlaczego napisałem fikcyjnych chociaż wydarzenie bynajmniej fikcją nie było? Ano właśnie dlatego, że imiona zwykłych rycerzy, ich giermków i sług pozostają i pozostaną nam nieznane. A to oni są właśnie bohaterami tego tytułu. I tak jest w związku z tym znacznie bardziej wiarygodniej. W całej wojnie stuletniej a więc również i w tej bitwie w armii angielskiej walczyli również zwerbowani (albo wcieleni siłą - jak kto woli ;) ) Walijczycy i Kornwalijczycy, których zresztą Anglicy traktowali bardzo pogardliwie co także jest ukazane na kartach tej opowieści. Natomiast w armii francuskiej służyli też kapitalni genueńscy kusznicy. To z tego tytułu dowiedziałem się na przykład, że genueński kusznik mógł wypuścić bełt co siedem i pół sekundy (jak oni to wtedy zmierzyli? :P ). Lecz... niestety wcześniej padał deszcz a wtedy kusze są praktycznie na nic. Popadali więc jak muchy lub pouciekali co z kolei jeden z angielskich bohaterów komiksu skomentował: "Panie i panowie, tak oto narodzili się włoscy piłkarze" :-D (nawiasem mówiąc uciekających kuszników zmiażdżyła nacierająca już francuska jazda - ale koordynacja posunięć... :mrgreen: )
Francuzi jednak nadal byli pewni siebie (mieli w końcu znaczącą przewagę liczebną) no i rozpoczęli szarżę konnicą. Ha - angielskie długie łuki były za daleko aby przebić zbroje ale, ale żabojady zapomnieli przyodziać w zbroje swoje konie! Zatem z każdą kolejną szarżą koni zwierząt znacząco ubywało. Kolejna ciekawostka - Anglicy mieli miecze umazane w gównie - to tak na wszelki wypadek - jeśli rana Cię nie wykończy to infekcja na pewno :-D . Właśnie podstawy mikrobiologii również są bardzo ważne.
Potem Francuz napisał: "Pośród Anglików było kilku łotrów, którzy chodzili pomiędzy wojskowymi i mordowali ich, bezbronnie leżących na ziemi. Jednako hrabiów jak i baronów, rycerzy i giermków". Anglicy jednak bardzo byli już wtedy ucieszeni i zabijali na pobojowisku z przyjemnością. Straty obu stron są trudne do dokładnego określenia ale to nie istotne - ważne że Francuzi stracili ogromną liczbę rycerzy (1542) o raz masę giermków i sług natomiast straty Anglików wyniosły około 100-300 ludzi. Patrz: "Wikipedia". Przez stulecia Francuzi nie mogli zapomnieć Anglikom tego pogromu - sytuację tą zmienił w zasadzie dopiero XXI wiek i obie wojny światowe.
O tym właśnie wydarzeniu jest ten komiks, który Wam szczerze rekomenduję - bo kapitalny (w Polsce nie wydany).

Z pozdrowieniami - jacek.

Tutaj napisany dla magazynu "KZ" tekst Jakuba "Tialla" Sytego.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-03, 17:02   "Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad" - pisze "PASTOR":Cytat:
Scenariusz daje każdej z postaci swoje pięć minut, jednak całość koncentruje się na osobie Amandy Waller. Autorzy świetnie przedstawili jej charakterystyczną postać, silne strony, jak potrafi wpływać na innych oraz specyfikę jej postępowania.


"Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad"
Czytaj również w tej wiadomości.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-04, 03:48   

Cytat:
Mando i Misiael - po raz pierwszy w duecie - omówią dziś dla Was komiks wyjątkowy, tj. tom otwierający jedną z najlepszych - a zdaniem wielu po prostu najlepszą - serię superbohaterską, jakie kiedykolwiek się ukazały, czyli "Invincible" Roberta Kirkmana. Panowie oceniają tę opowieść z nieco odmiennych perspektyw - Michał czytał już całość w oryginale, Mando zaś poznaje tę historię w dużej mierze po raz pierwszy. Czy opowieść zachwyca już od pierwszego tomu? Co wyróżnia ją na tle setek innych tytułów o postaciach z supermocami? Jak prezentują się nieco kreskówkowe rysunki w zestawieniu z momentami brutalną historią? Co "Invincible" ma wspólnego z operami mydlanymi? I w końcu, czy w grudniu Panowie spotkają się przy okazji premiery drugiego tomu? O tym wszystkim i o wielu innych kwestiach posłuchacie w dzisiejszym podcaście!


"Invincible" #1
Pierwsze dwa materiały
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-04, 05:12   "Nostalgiczna niedziela" - "Marzi" #1: "Dzieci i ryby głosu nie mają":Cytat:
Marzena Sowa przekopała się zapewne przez tony wspomnień, emocji, obrazów. Stworzyła (oczywiście we współpracy z Sylvain Savoi'ą) jedną z najbardziej wiarygodnych bohaterek komiksowych, z jaką miałam do czynienia.

Cytat:
To jest, owszem, książka o czasach PRL, o wpływie, jaki historia miała na ludzi, o stanie wojennym i strajkach. Ale to jest jakby na marginesie. Najważniejsza jest tu po prostu ta mała dziewczynka i jej świat, który zderza się ze światem dorosłych – czasem niezrozumiałym, czasem okrutnym...


"Marzi" #1: "Dzieci i ryby głosu nie mają"
Mamy już z czym porównać
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15133
Skąd: Puławy

Wysłany: 2018-10-04, 07:47   "Klatka, śmierć i dziewczyna" - tak swój artykuł o tytule "Alive" zatytułował Józef Śliwiński:Cytat:
Obrazowo przedstawiona atmosfera egzekucji zawiera w sobie całą gamę emocji człowieka, który w przyspieszonym trybie próbuje pogodzić się ze śmiercią. Mocne otwarcie prowadzi do kolejnego zagrania podsycającego ciekawość – oferty ułaskawienia.


"Alive"
Nasze zasoby
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13