Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmożercy i Moviesroom - komiksy
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-08, 10:53   1. "Oblivion Song. Pieśń otchłani" #1 - omawia "Filip":Cytat:
Oblivion Song bierze na warsztat kilka znanych tropów science-fiction o zniknięciu części populacji planety i wprowadza do nich kilka fabularnych innowacji. Skoro za scenariusz odpowiada Kirkman, wiadomo że możemy się spodziewać zgrabnej choć tasiemcowej struktury i zwrotów akcji, z których nie wszystkie wypadają tak samo przekonująco, ale z drugiej strony trudno nie być ciekawym tego, w jakim kierunku potoczy się historia.


"Oblivion Song. Pieśń otchłani" #1
A jak ktoś chce może się oczywiście cofnąć.

2. "Tank Girl" #3 - recenzuje Krzysztof Lewandowski:Cytat:
Nie chciałbym się przyznawać, że to czytam. Ale to nie jest rozrywka z kategorii grzesznej przyjemności, takiej wstydliwej, ale jednak przyjemnej. To w ogóle nie zapewnia rozrywki. To wygląda jak bohomaz twórcy, któremu się nie chce i który realizuje wszystko, co mu przyjdzie do głowy bez zastanowienia.


"Tank Girl" #3
Archiwum
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-06-20, 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-19, 11:20   Także Wojciech Lewandowski omówił część pierwszą "Ex Machiny":Cytat:
Tak, komiks zaczyna się właściwie na końcu drogi, a na następnych stronach poznajemy wcześniejsze wydarzenia. Vaughan często zmienia czas akcji - a to pokazuje początki głównej postaci, gdy dopiero zyskuje ona niezwykłe zdolności, a to przedstawia przebieg jej kadencji na stanowisku burmistrza. Zdarzenia układają się w klarowną, uporządkowaną całość.


"Ex Machina" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-26, 13:11   1. Tomasz Drozdowski recenzuje tom pierwszy "Sagi o Potworze z Bagien":Cytat:
Tożsamościowe refleksje są istotną kwestią tego albumu, co nie oznacza, że otrzymujemy wyłącznie przegadamy i pseudo-psychologizujący komiks w bagiennym środowisku. Moore znalazł miejsce na wątki rodem z powieści grozy, romansu, a nawet SF.


"Saga o Potworze z Bagien" #1
Inne artykuły napisali: Andrzej "Talos" Radziejewski, Piotr Piskozub i Tomasz Kuzia.
A tutaj to co publikowałem dotychczas na forum.

2. Również Tomasz Drozdowski tym razem o "B.B.P.O. - Pladze Żab" #1:Cytat:
Pierwszy tom Plagi żab ma formę zbioru opowiadań, w którym obok głównego wątku, pojawia się kilka innych, równie ciekawych. Bohaterom przychodzi zmierzyć się z klasycznymi dla ich organizacji zagrożeniami: od hiperborejskiego bóstwa pragnącego powrotu swej potęgi, poprzez fanatycznego księdza, aż do potworów z szafy.


"B.B.P.O. - Plaga Żab" #1
Wcześniejsze arykuły

3. I na koniec - dzisiaj oczywiście - Piotr Pocztarek o "Odległych miejscach" stanowiących trzecią już część "Odrodzenia":Cytat:
Dialogi są dobrze skrojone, naturalne i wiarygodne, a realistyczne rysunki zachwycają, nawet pomimo nadnaturalnej fabuły. Atmosfera tajemnicy i grozy jest tak gęsta, że można ją ciąć nożem, a wątki rodem z horroru, które zawsze działały na mnie najbardziej, przeplatają się ze scenami pełnymi dramatyzmu, w których zwykli ludzie stają naprzeciw niezwykłych wydarzeń.


"Odrodzenie" #3: "Odległe miejsca"
Recenzje Małgorzaty Chudziak i Michała Lipki oraz Krzysztofa Lewandowskiego.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-08-12, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-04, 17:50   Krzysztof Lewandowski recenzuje trzecią odsłonę "Głębi":Cytat:
Głębia jest jedną z ciekawszych serii SF, ponieważ wizja przyszłości z jednej strony wygląda pięknie w interpretacji Grega Tocchiniego, a z drugiej strony przeraża pesymistycznym podejściem. To nie tylko kwestia tego, że ludzie musieli zamieszkać pod wodą. To także kwestia tego, jakie życie tam sobie ułożyli. Terror w jednym ze społeczeństw - jak można było do tego dopuścić?


"Głębia" #3: "Wybrzeże gasnącego światła"
Dotychczasowe materiały
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-09, 16:57   1. "Śmierć Stalina" - pisze "Dengar":Cytat:
Wydaje mi się, że mogę śmiało powiedzieć, że to komiks polityczny. To nie historia o zwykłych, szarych, sterroryzowanych obywatelach Związku Radzieckiego. To historia o tych, którzy do tej pory stali obok Stalina, służyli mu, a teraz, gdy umiera i w końcu odchodzi ich "ukochany" Wódz, chcą zagarnąć dla siebie to, co on tworzył przez te wszystkie lata.


"Śmierć Stalina"
Archiwalia

2. "Superman" #3: "Wielokrotność" - także "Dengar":Cytat:
Generalnie historia to trochę nawalanki, trochę rozmowy, ale nic poruszającego. Już lepiej się prezentuje reszta komiksu, czyli tytułowa "Wielokrotność". No właśnie, czy ta historia jest czymś nowym, innowacyjnym? Otóż wydaje mi się, że niezbyt… Nie jest tajemnicą, że Marvel i DC walczą ze sobą o uwagę czytelników, a co za tym idzie kopiują swoje pomysły i adaptują na potrzeby swojego uniwersum.


"Superman" #3: "Wielokrotność"
To czwarte omówienie tego tomu.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-14, 10:19   1. "Powrót Mrocznego Rycerza - Ostatnia krucjata" - pisze Piotr Pocztarek:Cytat:
Bardzo ciekawie wypadają zmagania starzejącego się Batmana z własnymi słabościami i ograniczeniami. Bruce boi się tego, co ma nieuchronnie nadejść, ale mimo to nie jest jeszcze gotowy na porzucenie roli Mrocznego Rycerza i przejście na zasłużoną emeryturę. Żeby jednak była jasność: albumik nie składa się z samego jęczenia z bólu i użalania się nad sobą - akcji jest tutaj całkiem sporo, jak na tak skromną objętość.


"Powrót Mrocznego Rycerza - Ostatnia krucjata"

2. "Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #3: "Poszukiwanie nadziei" - analizuje Tomasz Drozdowski:Cytat:
Kosmos od zawsze był istotnym elementem świata superbohaterów, a z czasem stał się niemal niezależnym światem, który swobodnie poradziłby sobie bez Ziemi i jej herosów. Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni jest wszystkim tym, czego można by oczekiwać po solidnym komiksie superbohaterskim z silnym naciskiem na SF.


"Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #3: "Poszukiwanie nadziei"
To pierwsza recenzja trzeciej odsłony - recenzje poprzednich dwóch publikowałam wcześniej."Hawkeye" #3: "L.A. Woman" w analizie "Glimcława":Cytat:
Trzeba przyznać, że w opozycji do tomu drugiego historia jest lżejsza i opiera się w znacznej mierze na ukazaniu perypetii nastolatki, która stara się udowodnić, że przezwycięży przeciwności losu i udzieli pomocy każdemu, kto faktycznie tej pomocy potrzebuje, niezależnie od tego, czy to strapiony florysta, ekscentryczny podstarzały muzyk, czy też wiecznie nienażarty i do tego wybredny kot.


"Hawkeye" #3: "L.A. Woman"
Dotychczasowe materiały
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-17, 15:59   Krzysztof Lewandowski tak pisze o drugim tomie "Wonder Woman":Cytat:
Już po pierwszych stronach przypominamy sobie, za co polubiliśmy Wonder Woman Grega Rucki. Przede wszystkim - za czerpanie z mitologii. Na niej opiera się cały główny wątek - boskie intrygi, które śledzi się z ciekawością, do czego doprowadzą. Który bóg wygra? Jak w walce o władzę odnajdzie się Wonder Woman, której zależy na ochronie innych?


"Wonder Woman" #2
Pierwsza recenzja
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-21, 17:12   Tomasz Drozdowski jako pierwszy wziął na blat "Fandemonium" - drugą część "The Wicked + The Divine":Cytat:
The Wicked + The Divine tom 2: Fandemonium jest komiksem, który nie trafi do każdego. Nawet jeżeli kochasz uwspółcześnionych bogów, to wizja Gillena może nieco zaskoczyć. Scenarzysta nie boi się śmiałych eksperymentów, jakże jednak różnych od baśniowo- mitologicznych wizji Neila Gaimana.


"The Wicked + The Divine" #2: "Fandemonium"
Opis, szczegółowe informacje i mnóstwo przykładowych plansz
Materiały o części pierwszej
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-26, 12:36   "Superman Action Comics" #3: "Ludzie ze stali" - pisze "Dengar":Cytat:
Generalnie cała historia to jedna wielka bójka i mordobicie, lecz jest również tajemnica: nowa Lois zajmuje miejsce starej Lois i musi stanąć twarzą w twarz z tutejszym Clarkiem, który nie tak dawno powrócił z martwych. No i to, co na końcu tomu zobaczył Bogobójca, jest jedną wielką zagadką. Co czeka naszych bohaterów z innego świata? No nie powiem, jestem bardzo zaintrygowany i zaciekawiony.


"Superman Action Comics" #3: "Ludzie ze stali"
To piąty tekst o trzecim tomie.
A tutaj jeszcze jeden.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-27, 14:35   Jacek Werner tak pisze o pierwszej części tytułu "Transmetropolitan":Cytat:
Nadzieja w komiksie Warrena Ellisa to ta należąca do wisielca, któremu życzy się, by wierzgając nogami w ostatnich spazmach życia, zdał sobie sprawę, że jest o co walczyć i zdążył przeciąć sznur. Nie zawsze mu się to jednak udaje, co więcej – nie zawsze próbuje. Dzieło Warrena Ellisa jest komiksem niezwykle ciężkim w przekazie, a jednocześnie napisanym z rozkoszną lekkością.


"Transmetropolitan" #1
Całkiem sporo już o tym tomie było ;)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-30, 08:26   "Catwoman" #3: "Pod presją". O tytule pisze Krzysztof Lewandowski:Cytat:
...i jak na event przystało, dostajemy bardzo okrojoną część historii. Znienacka wkraczamy w już trwającą walkę i od tej chwili przeskakujemy w czasie, więc nawet nie mamy pojęcia, co i jak się stało. Zakończenia też nie ma, całą fabułę streszcza dopiero Małgorzata Chudziak na końcu albumu - z jej słów poznajemy wszystkie wydarzenia, w tym ich finał.
"Catwoman" #3: "Pod presją"
To trzeci tekst o trzecim tomie.
A tutaj jeszcze inne: Piotra Pocztarka, Mirosława Skrzydło i Tomasza Drozdowskiego.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-31, 11:55   "Thor" #2: "Kto dzierży młot?" - przy klawiaturze Tomasz Drozdowski:Cytat:
Trochę to smutne, że Marvel, robiąc wielka rewoltę, niemal na każdym froncie dość szybko powraca do klasyki, miejscami wręcz siermiężnej, cofającej wyewoluowane postaci do stadiów nie tylko sprzed kilku, a wręcz kilkudziesięciu lat.


"Thor" #2: "Kto dzierży młot"
To pierwszy artykuł o drugiej części - materiały o pierwszej są w tych tematach.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-12, 11:36   "Hellboy" #4: "Lichwiarz/ Trollowa wiedźma" - tytuł wziął na tapet Tomasz Drozdowski:Cytat:
Dotąd Mike Mignola najwięcej czasu poświęcał mitologiom spoza kontynentu amerykańskiego. Swoisty powrót do domu dokonuje się tu z przytupem, a wykrzywione oblicze Lichwiarza czy szalony wzrok wiedźmy Effie Kolb nie znikną szybko z pamięci.


"Hellboy" #4: "Lichwiarz/ Trollowa wiedźma"
Artykuł Michała Lipki
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-12, 15:27   Łukasz tak pisze o "Polowaniu" stanowiącym drugą część "Wbrew naturze":Cytat:
Na stronie wydawcy komiks ten reklamowany jest jako połączenie Zwierzogrodu z Rokiem 1984 Orwella. To trafne porównanie, choć elementów podobnych do kolejnej hitowej animacji ze studia Disneya jest w tym komiksie o wiele więcej niż w odniesieniu do klasycznej powieści angielskiego pisarza.


"Wbrew naturze" #2: "Polowanie"
To co było wcześniej o obydwu tomach
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-10-01, 17:29   Tomasz Drozdowski jako drugi zaprasza do zapoznania się z otwarciem pozycji "Księżycówka":Cytat:
Niepowtarzalny klimat epoki, słoiki z whisky, wspaniałe samochody i to połączenie elegancji, której próżno szukać u współczesnych bliźnich, z prowadzącą na samo dno szaloną dekadencją, też skądinąd niepojawiającą się obecnie w tym podłym, sennie komfortowym i pozbawionym cienia przygody świecie.


"Księżycówka" #1
Napisany przez Krzysztofa Tymczyńskiego artykuł o wydaniu oryginalnym
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-10-18, 10:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14