Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Własna książka fantasy, czy to dobry pomysł ?
Autor Wiadomość
ArcherOfMoon
TenCoBułekMiał6

Wysłany: 2013-10-13, 21:46   Własna książka fantasy, czy to dobry pomysł ?

Od jakiegoś czasu, dużo czytam książek. Głównie fantasy, rzadko sięgam pod inny gatunek. W pewien dzień bez internetu, będąc chory postanowiłem coś napisać. Jestem w tym kompletnym amatorem, więc pewnie szału nie ma. Nie mam raczej zamiaru zostać jakimś profesjonalnym pisarzem, raczej takie hobby. Liczę bardziej na opinie czy dalej w to się bawić czy może zostawić to ponieważ jestem do niczego ;) Więc miłego czytania(oby :) )

Nadchodził wieczór. Słońce powoli zachodził między szczytami wysokich gór Arh-dum. Miasto Hyum szykowało się do spania. Wartownicy zniecierpliwieni czekali na zmianę, by wrócić do swych rodzin. Prawie w każdym przedsionku domu zapalano lampy, które oświetlały stopniowo wioskę, dzięki czemu ułatwiało to robotę strażnikom. Po stromych kamienistych schodach prowadzących do twierdzy nad miastem wchodziły dwie postacie. Niskie z lekka nadwagą, ubrane w ciężki płytowy pancerz z kuszą na plecach i halabardami w dłoniach. Pierwszy z nich imieniem Avon zaczął rozmowę z dwoma wartownikami
-Przyszliśmy na zmianę warty, możecie wracać!
-Nareszcie moje stopy odpoczną-odpowiedział dość wysoki krasnolud-Jakież to piękne wrócić do ciepłego łoża.
- Siedź cicho i idź, nie mam nastroju na rozmowy. Cała noc wart mnie czeka
Jak usłyszeli, tak zrobili.
Cisza trwała przez kilkanaście minut aż drugi wartownik nie wytrzymał i zaczął rozmowę.
-Ech akurat mi przydzielili warte, kiedy mój syn wraca z bitwy. Jako jeden z niewielu zdobył fort Fum-ar, a podobno wróciło ich tylko siedemdziesięciu z tysiąca wojowników- przy tym krasnolód zrobił szybki gest oznaczający szacunek zmarłym.
-Mój ma dopiero 3 lata, a już dzieciak uczy się z kuszy strzelać-mruknął Avon
-Moja córka ukończyła szkolę rycia run magicznych z wyróżnieniem...
Krasnoludy zaczęli się dogryzać osiągnięciami synów i córek.
Krasnoludy jako jedna z niewielu ras posiada ich bardzo wielu. Średnia rodzina krasnoludowa składa się z ojca, matki i średnio siedmiu dzieciaków. dodajmy kuzynów, kuzynki ciotki wuje a na zjeździe rodzinnym nie ma miejsca w salonie.
Strażnicy wciąż się kłócili nie zważając na warte aż zaszło słońce całkowicie i musieli zapalić lampy sumie było ich czternaście na długim murze, co oznacza liczbę szczęścia w wierze krasnoludów, bowiem tyle dni trwało stworzenie ich oraz świata.
Lampy krasnoludzie znane na całym świecie, Tworzone od setek lat. Są piękne, świecą godzinami a niektóre dniami i nocami. To dzięki nim krasnoludy mają pełne skarbce. Oczywiście oprócz kopalni złota i kamieni szlachetnych. Trzy czwarte kopalni na świecie należy do krasnoludów. Reszta do ludzi. Niektóre rasy mają oczywiście ukryte kopalnie ale nie są wydajne. Mówi się że w samych białych górach jest ponad dwa tysiące kopalń. A rodów krasnoludowych dwanaście, a trzynasty rządzi wszystkimi klanami. włada nim król. Posiada on największą władze na świecie.
Koniec końców strażnicy powoli kończyli zapalać lampy. Została ostatnia, jednak krasnolud się zawahał.
EJ, Avon co ty robisz ?-krzyknął jeden z wartowników.- Coś się stało ? Znowu wypaliłeś całą siarkę ?
Cicho idioto - niespokojnym głosem zaczął bardzo szybko mówić- zamknij jadaczkę i daj mi się wsłuchać!
Zamilkł, ale nie na długo...
kilka sekund później miasto zaczęło się walić.
Bić dzwony! Chronić kobiety i dzieci, wszyscy do schronu. Czemu nikt nie bije w te cholerne dzw...- nie zdążył dokończyć zdania a spadł na niego głaz wielkości oberży.
Całe Miasto zaczęło się zapadać, wieże niszczyły domostwa a potężna cytadela runęła. Miasto stanęło w płomieniach. Było słychać krzyki, płacz, wołania o pomoc.
oprócz tego z północy zaczął wiać wiatr. Zimny... wręcz lodowaty... wszystko zaczęło zamarzać... nastała cisza.

Widzę że nic, nikt nie pisze, szkoda trochę :P

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2014-01-16, 14:24   

Pisanie jest zawsze dobrym pomysłem, pisz nawet do szuflada wyrabiaj warsztat, to jest wazne... 3-mam kciuki ;-)

ArcherOfMoon
TenCoBułekMiał6

Wysłany: 2014-01-18, 11:32   

Dzięki ;)
Obecnie pisze tylko w wolnym czasie, ale po przeczytaniu kilku książek, znowu mam inspiracje :D

jula

Wysłany: 2014-09-04, 14:17   

Pewnie, że dobry. Zwróć uwagę ile twórców fantasy robi karierę i ile ma zwolenników, którzy ich popierają. Po pomoc możesz się zwrócić do https://www.rozpisani.pl/km-wydaj-ksiazke, podpowiedzą Ci co robić dalej. Jeśli masz już przynajmniej część to spokojnie możesz zadzwonić i podpytać ich co robić dalej, żeby się udało :) Pomogą Ci się wypromować

andy 

Wysłany: 2014-09-04, 17:09   

Pisz, fantasy tak sobie trawię, ale jak dobre to poczytam

lukaszmigura 

Wysłany: 2014-10-01, 16:58   

wszyscy zawodowi pisarze radzą, by unikać klasycznego fantasy - podobno warto znaleźć swoją niszę.

Raven 

Wysłany: 2016-09-13, 14:58   

No niby wszystko fajnie, ale takie kwiatki się zdarzają:

"Prawie w każdym przedsionku domu zapalano lampy, które oświetlały stopniowo wioskę, dzięki czemu ułatwiało to robotę strażnikom."

Chodzi mi o tą "robotę". Trochę za bardzo potocznie to brzmi, nie sądzisz? Ale ogólnie fajnie, że nad tym przysiadłeś. Temat widzę stary, więc może już coś wydałeś, a ja tu jakiegoś znanego pisarza strofuję, hehe ;)

tomkot

Wysłany: 2017-05-05, 09:07   

Warto pisać, ale nie należy zapominać o tym, że jest to ciążka praca, głównie nad rozwojem umiejętności.
Odnośnie samego tekstu, to ja dosyć szybko odpadłem, a pierwsza uwaga jaką mam, to pisz kwestie dialogowe do postaci, a nie do czytelnika. Wartownik pewnie wie po co przyszli jego zmiennicy. Nie ma potrzeby tego wyjaśniać. Czytelnika jest domyślny i się zorientuje. Inna sprawa to oryginalność. Uważam, że każdy tekst powinien mieć w sobie coś niepowtarzalnego. Dodatkowo początek jest dosyć ważny.

----------------
dobre ksiażki

lukaszglinek 

Wysłany: 2018-09-17, 15:52   

Podążaj za swoją pasją!

Odpowiedz do tematu