Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Panteon
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-28, 13:33   

1. "Jessica Jones: Alias" #3 - pisze "Śledź":Cytat:
Główną osią fabularną, tak jak w poprzednich historiach, jest śledztwo Jessiki. Tym razem zostaje ono sprowokowane przez nagłe pojawienie się (i równie nagłą ucieczkę) w biurze detektywistycznym dziwnie zachowującej się dziewczyny w kostiumie. W sprawę praktycznie natychmiast wkracza nikt inny jak J. Jonah Jameson, któremu bardzo zależy na odnalezieniu zagubionej wychowanki. Z tego powodu presja, pod którą nagle znajduje się Jessica, jest ogromna, a sama sprawa trudna i pełna niebezpieczeństw.


"Jessica Jones: Alias" #3
Dotychczasowe artykuły

2. "Nieśmiertelny Iron Fist" #1: "Opowieść ostatniego Iron Fista" - omawia Maja Głogowska:Cytat:
Danielowi nie układa się w życiu osobistym. Heros patrzy na swoją korporację bardziej podejrzliwym okiem zamaskowanego alter-ego, aniżeli kompetentnego szefa firmy. Sprawy nie ułatwia to, że z racji na polityczną sytuację panującą w tym okresie w uniwersum Marvela, wkładanie zielonego kostiumu zaczyna mu coraz bardziej ciążyć.


"Nieśmiertelny Iron Fist" #1: "Opowieść ostatniego Iron Fista"
Archiwum publikacji

3. "Bękarty z Południa" #2: "Na boisku" - przedstawia "LoboPrime":Cytat:
Mamy tu pokazaną postać na dwóch różnych etapach życia: młodego chłopaka, którego frustracja jest tak ogromna, że znajduje jednocześnie różne drogi jej ujścia, jak np.: zaburzenia psychosomatyczne (wymioty), fiksację na polu dostania się do drużyny (która jednocześnie jest też źródłem kolejnych frustracji) oraz ukształtowanego, pełnego goryczy starego faceta. Skąd potrzeba takiego zestawienia? Jest to niezbędne, by czytelnik zrozumiał pełny wymiar dramatu. Obserwacja z każdej perspektywy.


"Bękarty z Południa" #2: "Na boisku"
To co już prezentowałem
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-05, 13:28   

1. "LoboPrime" na temat "Powrotu do domu" - trzeciego tomu "Bękartów z Południa":Cytat:
To opowieść o zbiorowości. Konkretnych mieszkańcach, którzy jak czerwie muszą czerpać z umierającego miejskiego organizmu ile się da, po to, by przetrwać.


Cytat:
Bez względu na dzielący nas ocean, perypetie mieszkańców Alabamy nie zdają się być dalekie od naszego polskiego podwórka. Zwłaszcza biorąc pod uwagę choćby trend obecny w polskim kinie. Z pewnymi demonami nie warto walczyć, więc zostaje się z nimi zaprzyjaźnić.


"Bękarty z Południa" #03: "Powrót do domu"
To co już publikowałem

2. Maja Rybak o "Iluzji nadziei" - pierwszej części "Głębi":Cytat:
Głębia to kolejna historia o tym, jak z ludzkości w czasie zagłady wychodzą najgorsze, najmroczniejsze cechy. Miasto Salus, w którym żyje Stel ze swoją rodziną, z każdym dniem pogrąża się w bezmyślnej narkotycznej rozpuście, mieszkańcy nie dbają o to, że powietrze wkrótce się skończy. Wydają się być pogodzeni ze swoim losem i chcą zaznać jak najwięcej przyjemności. Inne miasto, Poluma, jest siedzibą bezprawia, gdzie rozrywką są walki gladiatorów i hazard.


"Głębia" #1: "Iluzja nadziei"
Poprzednie materiały
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-21, 13:06   

I od razu druga recenzja "Całkiem nowych historii" będących otwarciem tytułu "Riverdale" - teraz w tekście Victorii Październy:Cytat:
Ten komiks, a przynajmniej jego pierwszy tom, działa jedynie jako dodatek do telewizyjnego show. Pomaga utrwalić zapoczątkowane w nim motywy. Teoretycznie może zapowiadać jakieś nowe wątki, do których później może odwołać się serial.


"Riverdale" #01: "Całkiem nowe historie"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-30, 10:38   

"Moon Knight" #1: "Z martwych" w omówieniu "Chestera":Cytat:
Nasz bohater rozwiązuje sprawy kryminalne, które nękają miasto wyjątkowo sprawnie zarówno za pomocą mózgu, jak i silnego ciosu. Bo to na tym polegać będzie cała opowieść. Moon Knight kontra kolejni złoczyńcy. Tak, to tyle. Żadnego konkretnego story arcu, intrygi rozciągającej się na cały tom, czy zapowiedzi dużego eventu. To jednak paradoksalnie, największy atut tej opowieści.


"Moon Knight" #1: "Z martwych"
Wcześniejsze opinie
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-02, 07:32   

Na interesujące rozpoczęcie dnia Maurycy Janota z artykułem o drugim albumie "Odrodzenia", który nosi tytuł "Życie ma sens" :-D :Cytat:
Drugi tom pozbawiony jest wstępu lub innej formy przypomnienia, co działo się wcześniej. Dlatego jeśli niewiele pamiętacie z poprzedniej części, lepiej odświeżcie ją sobie przed lekturą kontynuacji. Inaczej przez mniej więcej połowę będziecie głowić się o kim mówią bohaterowie.


"Odrodzenie" #2: "Życie ma sens"
Poprzednie materiały
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-05-11, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-08, 06:33   

Wczoraj był najnowszy felieton o tomie drugim... no to dzisiaj wracamy do tomu pierwszego - o "Zabij albo zgiń" #1 opowiada "Chester":Cytat:
Dylan jest postacią równie świadomą obecnych w historii klisz, jak potencjalny czytelnik. Doskonale zna zagrywki scenarzystów i wie, że jego życie nie powinno przebiegać w taki właśnie sposób. Gdy jakieś okoliczności prowadzą do znanych już scen akcji, czy mentalnych transformacji, zostajemy błyskawicznie sprowadzeni na ziemię.


"Zabij albo zgiń" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-12, 10:46   

1. Paweł Kicman na temat "Za późno, by przebaczyć & Rad Erwank":Cytat:
Jeśli w Waszej pamięci lata 80 i 90 to najlepsze lata w historii Ziemi, jesteście przekonani, że jednym ciosem karate można zburzyć ścianę, a z głośników leci Wam punk rock – kupujcie bez wahania! Jeśli jednak ta stylistyka Was odpycha… to i tak spróbujcie, choćby dla Rada Erwanka.


"Za późno, by przebaczyć & Rad Erwank"
Materiał audio, poprzednie teksty

2. Natomiast Maja Rybak pisze o czwartym tomie "Jessiki Jones: Alias":Cytat:
Akcja ani na chwilę nie traci na płynności. Niestety, bywały momenty, którymi byłam znudzona i mało brakowało, a odłożyłabym komiks na bok na późniejszy czas. Postać Jessici skutecznie mnie jednak przytrzymywała przy lekturze.


"Jessica Jones: Alias" #4
Historia albumu
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-23, 12:46   

Po recenzji części trzeciej wracamy do drugiej - "Chester" i "Paper Girls" #2:Cytat:
Niezwykłym zaskoczeniem jest dla mnie po dziś dzień jak złożoną, a jednocześnie czytelną fabułę prezentuje scenarzysta. Potrafi on sprawnie połączyć nie tylko różnorodne tony i sposoby budowania dramaturgii, ale również motywy stricte fabularne budujące świat przedstawiony.


"Paper Girls" #2

:-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-01, 12:27   

Trzy nowe publikacje z "Panteonu":

1. "Vei" #1 - recenzuje Paweł Kicman:Cytat:
Scenariusz jest całkiem zgrabny. To nieskomplikowana, naszpikowana akcją opowieść, w której główny plan wypełniają głównie dwie postacie – wspomniana Vei i wiking Dal. Ich relacje są typowe dla gatunku, więc mamy trochę łzawego dzielenia się przeszłością przeplatanego z romansem.


"Vei" #1
Artykuł Michała Lipki

2. "Tank Girl" #2 - przedstawia Rafał "Kujaw" Olejko:Cytat:
Nie ma czołgów, pustyni, gangów antropomorficznych kangurów, oraz całkiem ciekawych nawiązań do aborygeńskiego folkloru. Jeżeli te elementy sprawiały Wam radość w pierwszym tomie, to czeka Was spory zawód.


"Tank Girl" #2
Artykuł napisany na podstawie oryginalnej wersji językowej ale jest przecież i nasza ;)

3. Nie zdziwcie się... "Avengers: Wojna bez granic" :mrgreen: Prezentuje Maja Rybak + pomocnik:Cytat:
Sama koncepcja podsumowania osiemnastu filmów w dwóch, wydawała się niemal niemożliwa do zrealizowania. Scenarzyści i bracia Russo dali z siebie niemalże wszystko, miejscami czuć jednak, że coś nas omija przez tak szybkie tempo, niektórym bohaterom i bohaterkom czegoś brakuje, w kilku miejscach sami musimy sobie dopowiedzieć co działo się "za kurtyną".


"Avengers: Wojna bez granic"
Vide ostatnio... oczywiście dnia poprzedniego :P
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-06-11, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-21, 04:21   

O dwójce filmowego "Deadpoola" również Paweł Kicman:Cytat:
Bo widzicie, jak informuje sam Deadpool na początku filmu, ta produkcja jest… familijna. Nie znaczy to, że można zabrać do kina swoje siedmioletnie pociechy, ale to, że rodzina jest kluczowym motywem. Ba, nie tylko rodzina, bo też przyjaźń, odpowiedzialność i bohaterstwo. I pewnie teraz podejrzewacie, że te wszystkie tematy służą tylko jako podłoże do nabijania się? Niekoniecznie.


"Deadpool" #2

_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-26, 08:11   

1. "Chester" recenzuje "Giant Days" #2: "Obudźcie mnie, jak będzie po wszystkim":Cytat:
W Obudźcie Mnie jak Będzie po Wszystkim wiele przeciwności z jakimi muszą zmagać się nasze dziewczęta dotyczy spraw miłosnych. W porywach do otwartej seksualności, czy "zakazanej" relacji. Nietrudno dostrzec tutaj czytelne sygnały wkraczania w prawdziwą dorosłość, która co prawda przyniesie wiele rozczarowań, ale również perspektyw na pozytywne zmiany.


"Giant Days" #2: "Obudźcie mnie, jak będzie po wszystkim"
Cofamy się jak najbardziej :-D

2. Natomiast Paweł Kicman omawia... "Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01 ;) :Cytat:
Akcja przeplata się z osobistymi dramatami bohaterów, a głębia bohaterów zbudowana jest na traumach, miłościach czy żalu. Niestety żadna postać nie wyróżnia się z tła, a po przeczytaniu tych 144 stron niemal od razu wyrzuciłem z głowy ich imiona, motywacje czy twarze.


"Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01
Poprzednia recenzja przed chwilą :mrgreen:
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-04, 13:30   

Jeszcze jedno sprawozdanie z ostatniego "Polconu" - to jest autorstwa Martyny:Cytat:
Jeśli chodzi o program i atrakcje było okay. W programie znalazłam kilka interesujących mnie prelekcji i konkursów. Jak wspomniałam był games room, a właściwie games hallway. Był turniej karcianek i LARPy. Niestety te ostatnie znajdowały się jeszcze w innym miejscu. Trzeba było znaleźć odpowiedni akademik. Postanowiłam wybrać się na koncert zespołu Heroes Orchestra, która ma w swoim repertuarze muzykę z gier komputerowych.


"Polcon" 2018
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-06, 07:04   

Druga na forum recenzja "Elektry" - tą przygotował Maurycy Janota:Cytat:
Czterdziesty tom kolekcji Superbohaterowie Marvela prezentuje w końcu wszystko to, co pozornie najbardziej kluczowe. Ignoruje oczywiście kilka ważnych zeszytów, ale nie można powiedzieć, że fabuła sprawia przez to wrażenie niezrozumiałej lub zdaje się urywać w połowie.


"Superbohaterowie Marvela" #40: "Elektra"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-12, 17:39   

"Zabij albo zgiń" #3 - przy klawiaturze "Chester":Cytat:
Nie ganiamy tu permanentnie po ulicach mrocznego miasta z bronią w ręku. Musimy mieć czas na niezręczne odwiedziny u matki, wypady do kina, czy kłótnie ze współlokatorem. Bo nawet jeśli ktoś przybiera nową tożsamość, nie ucieknie przed codzienną rzeczywistością.


"Zabij albo zgiń" #3
A tutaj wcześniejsze materiały gdyż nie wszystkie zostały zamieszczone w odpowiednim czasie: Marcina "Amaro" Martyniuka, "Konglomeratu Podcastowego", Krzysztofa Lewandowskiego, Pawła Ciołkiewicza, Marka Adamkiewicza, Piotra Pocztarka, Tomasza Drabika, Jakuba Wołosowskiego i Przemysława Mazura.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-14, 05:08   

"Daredevil. Nieustraszony!” #5 - wypowiada się Maurycy Janota:Cytat:
Fabuła, która na papierze mogłaby się przecież wydawać nieznośnie wtórna, skonstruowana jest przez Brubakera tak inteligentnie i zręcznie, że wręcz nie pozwala oderwać się od lektury. Protagonista, prowadzony przez wytrawnego scenarzystę, stopniowo odkrywa tajemnicę. Zamiast jednak ulgi i zwycięstwa, na mecie znajduje wyłącznie następny powód do cierpienia.


"Daredevil. Nieustraszony!" #5
Tom ten gości na forum po raz trzeci zaś tutaj jeszcze artykuły zaległe:
Pawła Olejniczaka, Wojtka "Rodzyna" Rozmusa, "Zillego", Janusza Samborskiego, Piotra Pocztarka, Przemysława Mazura, Adama Grochockiego i Małgorzaty Chudziak.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13