Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Aleja Komiksu i Gildia Komiksu
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-12, 02:08   1. "Czekając na kolejny tom" - Tomasz Kleszcz mierzy się z trzecim tomem "Zabij albo zgiń":Cytat:
Trzeci tom Zabij albo Giń utrzymuje niezmiennie wysoki poziom, ale... formuła w aktualnej postaci powoli się wyczerpuje. Niemniej na razie mamy napisaną ze swadą i pomysłem dobrą historię, w której pierwsze skrzypce gra zdecydowanie nietuzinkowy już bohater, wzbogaconej o rewelacyjną oprawę graficzną.


"Zabij albo zgiń" #3
Poprzedni materiał wczoraj.

2. "Ping-pong w rytmie Depeche Mode" - Paweł Panic omawia "Kinderland":Cytat:
Mawil stworzył bohaterów z krwi i kości, nadał im wyraziste charaktery, nie pozwalając sobie na proste podziały typu: kujon, łobuz, dziewczyna.


"Kinderland"
To co było dotychczas
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-15, 11:30   "Blokada" - Łukasz Słoński z opinią dotyczącą tytułu "Życie ma sens" czyli drugiej części "Odrodzenia":Cytat:
Historie składające się na "Odrodzenie. Życie ma sens" tkane są z małomiasteczkowych relacji, wspólnej przeszłości czy zatargów rodzinnych. Owa mikroskala, w którą wtłacza swoich bohaterów Seeley, wydaje się ciekawym rozwiązaniem w opowieści o niewielkiej społeczności, która musi skonfrontować się z tytułowym odrodzeniem.


"Odrodzenie" #2: "Życie ma sens"
To co zamieszczałem do tej pory
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-07-10, 12:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-11, 15:52   1. "Zjazd rodzinny" - Łukasz Słoński omawia "Rodzinę" czyli czwartą część "Hrabstwa Harrow":Cytat:
Historia pomieszczona w albumie "Hrabstwo Harrow. Rodzina" to niedługa opowieść, która wprowadza kolejne tajemnice do życia Emmy. Cztery rozdziały, składające się na ten tom, nabierają jednak takiego tempa, iż można dostać czytelniczej zadyszki.


"Hrabstwo Harrow" #4: "Rodzina"
Wcześniejsze wypowiedzi

2. "Dzieciństwo diabła" - o "B.B.P.O: 1946-1948" pisze Karol Sus":Cytat:
Wraz z rozwojem uniwersum Mignola razem z współpracującymi scenarzystami wraca do pierwszych lat powojennych, kiedy to formowana zostaje specjalna jednostka do walki z mocami nadprzyrodzonymi (Biuro Badań Paranormalnych i Obrony pod dowództwem prof. Trevora Bruttenholma), a Hellboy wciąż jeszcze interesuje się jedynie baseballem i naleśnikami.


"B.B.P.O: 1946-1948"
Zaległe artykuły: Aleksandra Krukowskiego, Marcina Knyszyńskiego, Krzysztofa Ryszarda Wojciechowskiego, Tomasza Drozdowskiego, Michała Lipki oraz Jerzego Łanuszewskiego.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-19, 06:39, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-16, 09:16   1. "Numer lekko erotyczny" - Maciej Jasiński omawia numer 18 "Aktu":Cytat:
Erotyczne motywy w tym numerze to między innymi trzystronicowa galeria grafik Roberta Adlera. Są też dwa humorystyczne jednoplanszowe erotyki Jarosława Wojtasińskiego. Dopełniają to naprawdę ciekawe teksty: wywiad z Milo Manarą i przegląd bohaterek, które czytelnicy mogli podziwiać na łamach komiksów wydawanych przez TM-Semic.


"Akt" #18

2. "Wszyscy ludzie Gravesa" - o drugiej odsłonie "100 naboi" wypowiada się Łukasz Słoński:Cytat:
Niepokorność niektórych bohaterów, z lubością wdających się w barowe bójki, może przywodzić na myśl postaci z książek Charlesa Bukowskiego . "100 naboi" to także historie zdesperowanych ludzi, których życie wydaje się ciągiem porażek i rozczarowań.


Wcześniejszy artykuł tutaj.
A u tych recenzentów jeszcze inne: Marka Adamkiewicza, Marcina Knyszyńskiego i Tomasza Drozdowskiego.

3. "Nikt nie jest prorokiem we własnym kraju" - Marcin Knyszyński bierze na tapet "Koronę Atlantydy" czyli trzeci tom "Aquamana":Cytat:
Jeśli zatem pominąć raczej przeciętne pierwsze dwa rozdziały i skupić się na tym najważniejszym, trzeba przyznać, że historia skupiająca się wokół dwóch światów, które Artur bezskutecznie próbuje pogodzić, warta jest poznania.


"Aquaman" #3: "Korona Atlantydy"
Pierwsze dwa teksty
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-22, 08:11   1. "Atmosfera gęsta jak nigdy" - "Nieruchome śledztwo" - tom czwarty cyklu "Urban" w artykule Tomasza Kleszcza:Cytat:
Nic nie wydaje się być tu dziełem przypadku, każda scena jest potrzebna i nawet chwila nieuwagi może sprawić, że umknie nam coś fabularnie istotnego. Wszystko to dąży do emocjonującego finału, który jeszcze mocniej rozpala oczekiwania względem kolejnej odsłony cyklu.


"Urban" 4: "Nieruchome śledźctwo"
Dotychczasowe artykuły

2. "Akcja szybsza od fabuły" - "KM/H" w analizie Krzysztofa Zimińskiego:Cytat:
Jest tu niezły początek, sporo wypełniacza opartego na szukaniu szczęścia przez czwórkę zdemoralizowanych młodych ludzi i niezły zwrot akcji w finale, który jest zaskakujący chyba głównie dlatego, że jest aż tak odwlekany.


"KM/H"
Recenzje, których :shock: po prostu nie było:
Pawła Ciołkiewicza i Piotra Pocztarka
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-23, 05:01   1. "Witamy w Republice Weimarskiej" - Paweł Panic opowiada o "Mieście kamieni":Cytat:
Prosto, jasno, ale z miłością do bohaterów. Do tego z szacunkiem do historii i z przestrogą dla przyszłych pokoleń. W czasach, w których radykalizują się poglądy, społeczeństwo się dzieli, a dziennikarze chcąc nie chcąc opowiadają się po którejś ze stron, dzieła takie jak komiks Lutesa są wyjątkowo cenne.


"Berlin" #1: "Miasto kamieni"
Dotychczasowe omówienia
Republika Weimarska

2. "Jedna rękawica, by wszystkimi rządzić" - "Avengers. Wojna bez granic" - edycja DVD, Blue ray - omawia Krzysztof Zimiński:Cytat:
Można mieć do "Wojny bez granic" zastrzeżenia, można być nawet pewnymi kwestiami nieco zawiedzionym, ale nie sposób jednocześnie nie docenić złożoności tej produkcji. Mamy do czynienia ze spleceniem losów dziesiątek postaci, czymś wyjątkowym w kinematografii.


"Jedna rękawica, by wszystkimi rządzić" - "Avengers. Wojna bez granic" - edycja DVD, Blue ray
Recenzje wersji kinowej (też audycje)
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-10-31, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-10-23, 06:51   1. "Pamiętaj, że umrzesz" - Maciej Jasiński recenzuje "Opowieści Grabarza. Krótkie historie o życiu marnym i bez celu":Cytat:
Wojciechowski stworzył w tym komiksie bardzo realistyczny świat polskiej prowincji, gdzie proboszcz jest bardzo ważną postacią dla okolicznych mieszkańców, a mieszkający w pałacyku dziedzic traktuje ludzi jak niewolników. Dodał jednak do tego świata elementy paranormalne, które czynią go tak niezwykłym - tu Śmierć przechadza się polami wśród pracujących rolników, a diabły bawią się na przydrożnej kapliczce.


"Opowieści Grabarza. Krótkie historie o życiu marnym i bez celu"
Artykuł Przemysława Mazura

2. "Z łańcuchami im do twarzy" - Krzysztof Tymczyński bierze na tapet "Angolę" - drugą część przygód "Tylera Crossa":Cytat:
Scenarzysta rewelacyjnie pokazuje wyrachowanie głównego bohatera, jego inteligencję i psychologiczne zagrywki stosowane wobec innych więźniów oraz rodzący się nierzadko w bólach, ale za to śmiertelnie skuteczny plan.


"Tyler Cross" #2: "Angola"
Tom ten gości u nas po raz trzeci.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-10-28, 12:12   1. "Magiczna wędrówka" - Łukasz Słoński recenzuje "Mistrzów Komiksu - Exclusive": "Ślepą cytadelę/ Przystanek na Faragonescji/ The Long Tomorrow":Cytat:
Zaskakujące historie, zebrane w tym konkretnym albumie są niczym sny, w których ciężko o logikę czy z góry ustalony finał. Każda z nich pozwala zanurzyć się w świat fantazji, jak i lęków trapiących Moebiusa.


"Mistrzowie Komiksu - Exclusive": "Ślepa cytadela/ Przystanek na Faragonescji/ The Long Tomorrow"
To ósma recenzja tego tytułu.

2. "Zakochani szaleńcy" - Łukasz Słoński tako rzecze o "Odległych miejscach" - trzecim tomie "Odrodzenia":Cytat:
Z pozoru spokojniejsze "Odległe miejsce" doskonale wykorzystuje iluzoryczny spokój Walentynek, w których do głosu dochodzi ukryta groza. "Odrodzenie" jest ciekawym przykładem kameralnego połączenia kryminału i horroru, w którym ważną funkcję pełnią mieszkańcy zaśnieżonego miasteczka.


"Odrodzenie" #3: "Odległe miejsca"
Poprzednie omówienia
Plus Piotra Pocztarka.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-01-20, 21:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-11-02, 07:24   "Nazywam się Robert Kirkman i kocham komiksy" - tom pierwszy "Invincible" w artykule Jana Sławińskiego:Cytat:
Nie brakuje akcji ani humoru, a motywy superbohaterskie zrównoważone są przez solidną warstwę obyczajową. Świat przedstawiony tętni życiem (a w trzynastu zeszytach, które składają się na pierwszy tom polskiego wydania "Invincible’a" jest to zaledwie mały wycinek kosmosu), bohaterowie wydają się tak realni, na ile to możliwe, na co pracują również świetnie napisane dialogi: pełne urwanych zdań, powtórzeń, niedopowiedzeń.


"Invincible" #1
Czytaj wcześniej tu.
A słuchaj tu (o planowanej ekranizacji).
Zaś w tym miejscu jeszcze artykuł "Kajtii".
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-12-20, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-12-02, 06:07   1. "Berlinerluft, czyli seks w wielkim mieście" - Paweł Panic pisze o "Mieście dymu" czyli drugiej części "Berlina":Cytat:
Nie zrozumcie mnie źle, tło polityczne nadal odmalowane jest z pieczołowitością, a kilka scen mówi o poglądach ludności niemieckiej (a tym samym o powodach dojścia narodowych socjalistów do władzy) więcej niż niejeden artykuł. Sęk w tym, że chcąc pokazać jak najszerszy obraz przedwojennego Berlina, Lutes po prostu przedobrzył.


"Berlin" # "Miasto dymu"
Pierwsza recenzja + odnośnik do tego co było na temat "Miasta kamieni"

2. "Próba wybrańców" - Krzysztof Tymczyński wypowiada się na temat "Ostatniej rady" stanowiącej czwarty tom "Amuletu":Cytat:
Kazu Kibuishi tym razem zaoferował nam nieco mroczniejszą niż zazwyczaj odsłonę ”Amuletu”. Chociaż unikamy tu oczywiście krwawych i brutalnych scen, to jednak jest w komiksie parę momentów, których nie spodziewałem się po tego rodzaju lekturze. Nie widzę w tym jednak nic złego, wszak od dłuższego czasu uważam, że tytuły skierowane do najmłodszych nie powinny ubarwiać świata poprzez pomijanie wątków trudniejszych bądź smutnych.


"Amulet" #4: "Ostatnia rada"
Wcześniejszy artykuł Marcina Waincetela, artykuł Sary Glanc o częściach czwartej i trzeciej
Forumowe omówienia tomu trzeciego, forumowe omówienia tomu drugiego, forumowe omówienia tomu pierwszego

3. "Bez przebaczenia" - "Człowieka, który zabił Lucky Luke'a" przedstawia Jan Sławiński:Cytat:
W opowieści dominuje ponury klimat (który podkreśla malownicza sceneria - część akcji dzieje się nocą podczas ulewnego deszczu, co sugeruje już okładka albumu), zagrożenie jest realne i przytłaczające, a w niektórych momentach napięcie można kroić nożem. Autor porusza również ciekawy wątek bycia legendą Dzikiego Zachodu już za życia.


"Człowiek, który zabił Lucky Luke'a"
Pierwsze dwa teksty

4. "Druga nawijka" - drugiej część filmowego "Deadpoola" przygląda się Krzysztof Zimiński:Cytat:
Drugiego Deadpoola ogląda się przyjemnie, ale brak tu 'efektu WOW', który niosła część pierwsza, da się też wyczuć nierówność dzieła. Film płynie wartko w sekwencjach akcji, służy mu dynamika, rozwadnia go jednak początkowa część z naciąganym motywem przyszywanego ojcostwa.


"Deadpool" #2
A tutaj inne materiały gdyż nie mogę ich odnaleźć (a może ich nie było ?):
Dawida Muszyńskiego, Dariusza Pawłowskiego, Piotra Guszkowskiego, "WOJTINI-ego" i Piotra Grabca

4. "Zaplątany we własne sieci" - o trzecim tomie "Transmetropolitana" opowiada Krzysztof Zimiński:Cytat:
Trzeci tom to niestety mało treściwe przeciąganie historii, aż do momentu, gdy w naszym bohaterze zbierze się masa krytyczna i postanawia on znowu pokazać wszystkim, co o nich myśli. Album pozostaje jednak fazą przejściową tej serii, obowiązkową dla fanów Pająka, ale pewnie zniechęcającą dla sceptyków.


"Transmetropolitan" #3
Wczoraj też czytaliśmy o tym tytule
A w moim świetnym radio właśnie leci to :P
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-12-10, 07:13   1. "Po czym poznać prawdziwego mężczyznę?" - Karol Sus opowiada o siódmym tomie "Sagi":Cytat:
Pierwsze trade'y rozbudzały apetyt na więcej. Niestety, od pewnego już czasu widać zmęczenie materiału, a serię dopada częsta u Vaughana bolączka. Autor scenariusza nie wie kiedy powiedzieć "dość!".


"Saga" #7
Wcześniejsze omówienia

2. "Poyo nie uratuje wszystkiego" - Tymoteusz Wronka pisze o zatytułowanym "Kurczę pieczone" dziewiątym tomie cyklu "Chew":Cytat:
Seria "Chew" coraz bardziej budzi ambiwalentne uczucia. Jest w niej sporo świetnego humoru, cieszących oko i ducha detali, ale jednocześnie coraz bardziej czytelnik zdaje sobie sprawę, że jest to opowieść o niczym.


"Chew" #9: "Kurczę pieczone"
To z czym już Was zapoznawałem

3. "Bestie na Czarnym Lądzie" - to tytuł napisanej przez Tymoteusza Wronkę recenzji albumu "Kenia":Cytat:
Najlepiej prezentuje się kreacja świata, co znane jest już z innych komiksów Leo. Jednakże całość jest zbyt rozciągnięta, za mało skondensowana. Faza wprowadzenia i ekspozycji trwa zbyt długo, więc gdy wreszcie pojawiają się jakieś odpowiedzi, to u czytelnika dawno już pojawiło się zobojętnienie.


"Kenia"
Vide też poprzednio

4. "Mroczniej znaczy lepiej" - Tomasz Kleszcz i artykuł o "Nightwing musi umrzeć":Cytat:
Za wyłączeniem kilku zbędnych i oklepanych frazesów fabuła prezentuje się całkiem nieźle. Sięgnięcie po niedopracowane sobowtóry głównych postaci, chociaż nie jest całkiem oryginalnym pomysłem, wykorzystane zostaje naprawdę dobrze.


"Nightwing" #3: "Nightwing musi umrzeć"
A tutaj to co już czytaliście.

5. "Norgal powraca" - Paweł Panic pisze na temat opowieści "Head Lopper" #2: "Head Lopper i Karmazynowa Wieża":Cytat:
W tej prostej fabule brakuje rozmachu, którym charakteryzowała się cześć pierwsza. Jeśli w "Pladze albo Wyspie Bestii" spotykały się klimaty rodem z Howarda z wczesnośredniowieczną północną Europą, tak tutaj ten sam Howard został zabarwiony groteskowymi postaciami rodem z przygód He-Mana.


"Head Lopper" #2: "Head Lopper i Karmazynowa Wieża"
Nasze materiały
Zasoby tomu pierwszego
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-02-20, 03:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-12-16, 06:07   1. "Niecelny strzał" - "Hawkeye kontra Deadpool" w omówieniu Michała Grygiela:Cytat:
Nie ma tu zbyt wiele emocji, nie ma tu zaskoczeń, nie jest to zbyt śmieszne, choć warto zauważyć, że rysownicy i koloryści robią tu przyzwoitą, rzemieślniczą robotę.


"Hawkeye kontra Deadpool"
Mamy już z czym porównać

2. "Kaijū, Kain i Abel" - o "Giants" opowiada Paweł Panic:Cytat:
Dobre ilustracje Miguela Valderramy nie są w stanie przykryć słabego scenariusza jego brata. Owszem, mamy tu ważne przesłanie, że wygórowana ambicja potrafi popchnąć człowieka w otchłań zła – wartościowy moralitet, który podany w zaprezentowany sposób mógłby trafić do dzieci. Gdyby tylko to był komiks dla dzieci...


"Giants"
O tej powieści graficznej także już trochę było

3. "Antologia na miarę króla" - z "Aquamanem. Antologią" jako pierwszy zmierzył się Tomasz Kleszcz:Cytat:
Będziemy mieli przyjemność dzięki temu jednemu albumowi doświadczyć ewolucji, jaka dokonała się w genezie blondwłosego charakteru. Zostaniemy dzięki temu świadkami ślubu Arthura z Merą. Prześledzimy najbardziej dramatyczną chwilę w życiu herosa, kiedy to Czarna Manta doprowadził do śmierci małego Adama. Poznamy najbardziej zaciekłych wrogów, ale również nielicznych sprzymierzeńców. Będziemy mogli obserwować eskalację przemocy, jak również zmianę charakteru samej głównej postaci.


Aquaman. Antologia
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-02-23, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-12-29, 08:27   1. "Nosił Rosomak razy kilka" - Michał Grygiel i artykuł o czwartym tomie "Wolverine'a - Jasona Aarona kolekcji":Cytat:
Czytając zarówno cały ten cykl wydawniczy, jak i czwarty tom, można odnieść wrażenie, że nikt nawet nie próbował powściągnąć fantazji scenarzysty, który biegał, czy raczej tłukł w klawiaturę samopas, pogrążony w czymś pomiędzy pisarskim delirium a ADHD.


:mrgreen:

"Wolverine - Jason Aaron kolekcja" #4
To czwarta wypowiedź o tym tomie.

2. "Conan grabi, zabija i używa bez zmian" - Tomasz Kleszcz i omówienie "Miasta złodziei":Cytat:
Album jest obszerny, a ilość wątków, wydarzeń, dialogów i narracji bardzo spora. Chociaż te opowiadania stanowią niejako zamknięte i osobne elementy, to jednak łączą się ze sobą za pomocą pewnych postaci i związków przyczynowo skutkowych. Z tego też powodu cały tom można potraktować jako długą, bogatą opowieść.


"Conan" #2: "Miasto złodziei"
To czwarta wizyta tej historii.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-01-10, 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-12-31, 15:28   "Dobre rzeczy trwają krótko" - tak swój esej recenzencki o czwartej części "Zabij albo zgiń" zatytułował Tomasz Kleszcz:Cytat:
Ostatni tom serii "Zabij albo Giń" jest - w porównaniu z poprzednią odsłoną - znacznie bardziej kameralny. Prawie nie ma akcji, trupy padają dopiero pod sam koniec opowieści. Przez większą część albumu śledzimy losy Dylana w szpitalu. Wraz z nim próbujemy rozwikłać największą z zagadek, mianowicie czym tak naprawdę jest demon?


"Zabij albo zgiń" #4

A tutaj artykuły zaległe:
Łukasza Wasilewskiego, Michała Ostrowskiego, Przemysława Mazura, Piotra Pocztarka i Marcina "Amaro" Martyniuka.
Pierwsze omówienie + odnośniki do treści związanych z poprzednimi tomami
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-01-02, 06:56   1. "Córka szuka Czarnego Młota" - O "Sherlocku Frankensteinie i Legionie Zła" opowiada Jan Sławiński:Cytat:
"Sherlock Frankenstein i Legion Zła" to tytuł, który zapowiadał pulpową jazdę bez trzymanki. Zamiast tego dostaliśmy dość leniwy kryminał, który może i rozgrywa się w świecie tętniącym życiem i pełnym barwnych postaci, ale sam w sobie jest niezbyt fascynujący.


"Sherlock Frankenstein i Legion Zła"
Forumowe zasoby

2. "Zanim nadszedł Lemire" - Tomasz Kleszcz bierze na tapet tom pierwszy "Planetary":Cytat:
Sięgnięcie do nierozwiązanych zagadek archeologii, wymieszanie tego z fantastyczną pomysłowością, doprawienie szczyptą zjawisk paranormalnych i okraszenie bezkompromisowym, mocnym językiem oraz silnymi charakterami daje w efekcie mieszankę wybuchowej ekspresji. Kolejne zeszyty pochłania się w błyskawicznym tempie i nie ma mowy o nudzie.


"Planetary" #1
Już kilka razy czytaliśmy o tej historii.

3. "Nikt nie wygrał" - na temat "Śmierci króla" dzieli się uwagami Paweł Panic:Cytat:
Wizja starożytności, w której boje toczą ludy rozrzucone na osi czasu, do tego przy wykorzystaniu prehistorycznych i baśniowych stworzeń, była tyleż oryginalna, co intrygująca. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność różnych pseudohistorycznych teorii, obawiam się jednak, że ktoś może potraktować przedstawioną wersję wydarzeń jako zapis faktów.


"Podboje" #: "Śmierć króla"
To drugi tekst o tej części.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12