Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiks - POLTERGEIST - Zrodzony z fantastyki
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-17, 16:17   

1. "A mogło być tak pięknie" - 23 marca było o tomach #1-4 "Dimension W" no to dzisiaj jest o tomach #5-10. Omawia ponownie Tomasz 'Asthariel' Lisek:

Cytat:
Recenzując poprzednie tomy Dimension W podzieliłem się nadzieją, że wraz z rozwojem fabuły manga osiągnie wyższą jakość. Rzeczywistość okazała się jednak rozczarowująca, ponieważ autor nie poradził sobie z wyzwaniem, jakim było ekonomiczne rozłożenie poszczególnych wątków, w efekcie czego otrzymujemy wprawdzie interesującą, ale chaotyczną historię cechującą się zauważalnym marnotrawstwem potencjału.


"Dimension W" #5-10
Dotychczasowe recenzje tomu piątego, poprzednie recenzje tomów szóstego i siódmego, poprzednie recenzje tomu ósmego, pierwsza recenzja tomu dziewiątego, pierwsza recenzja tomu dziesiątego

2. "Czasem trzeba użyć mocy" - "Camillo" bierze pod lupę trzeci tom "Jessiki Jones: Alias":Cytat:
Złe wspomnienia to niejedyny osobisty problem Jessiki. Nadal zmaga się z wątpliwościami natury sercowej, a także niskim poczuciem własnej wartości, które często wychodzi na jaw pomimo jej pozornej siły i zdecydowania. I to właśnie na tym, identycznie jak w poprzednich tomach, koncentruje się większość fabuły trzeciej części Alias.


"Jessica Jones: Alias" #3
Uprzednie materiały

:evil2:
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-22, 06:41   

"Długa droga na powierzchnię" - Balint 'balint' Lengyel recenzuje zatytułowaną "Zanim spali nas świt" drugą odsłonę "Głębi":Cytat:
Remember zadaje pytania o podstawy funkcjonowania systemów totalitarnych, formy ustrojowej, która nikomu nie odpowiada, ale dla którego jednostki pracują, obawiając się politycznych sympatii najbliższych współpracowników.


"Głębia" #2: "Zanim spali nas świt"
Dotychczasowe omówienia
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-10, 08:25   

"Ciężkie jest życie wampira" - Joanna 'Shadov' Walczak opowiada o "Bezdomnych wampirach o zmroku":Cytat:
Wszystkie zawarte w zbiorze opowieści Baranowski utrzymuje w charakterze prześmiewczych, przerysowanych historii i równie pospolicie zabawnych problemów, które niewiele różnią się od tych przeciętnego mieszkańca Polsylwanii. Z uśmiechem śledzimy jak Szlurp i Burp wspominają lepsze czasy i narzekają na obecne biedne życie w Polsce. Klimat ten w dużej części podtrzymują dialogi.


"Bezdomne wampiry o zmroku"
Trochę już o tym tytule było - nieprawdaż? ;)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-14, 02:51   

"Wśród zgliszcz i potworów" - o otwarciu "Pieśni Otchłani" opowiada jeszcze Balint 'balint' Lengyel:Cytat:
Otchłań łączy w sobie klimat znany ze świata książkowo-growego Stalkera z drapieżnością otoczenia jako żywo przeniesioną z ekranizacji Mgły Stephena Kinga. Osobom nie znającym obu tytułów należy się wyjaśnienie: pośród zrujnowanej metropolii grasują fantazyjne potwory rodem z najmroczniejszych koszmarów, zaś pośród tego co było niegdyś cywilizacją trwają świetnie zaadaptowane do nowej rzeczywistości niedobitki ludzkości.


"Oblivion Song. Pieśń otchłani" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-23, 16:49   

"Kiedy przeszłość powraca" - zgodnie z zapowiedzią recenzja "Strachu" - trzeciej części przygód komisarza Zbigniewa Zgrozy - pisze Joanna 'Shadov' Walczak:Cytat:
Ciężka atmosfera, towarzysząca przygodom policjanta od zeszytu Lód, jeszcze bardziej się zagęszcza i osacza głównego bohatera. Emocje biorą górę, pięści idą w ruch i nim się obejrzymy, protagonista zostaje zdany sam na siebie.

Cytat:
Co cieszy, w końcu dowiadujemy się, co interesuje głównego antagonistę pogrywającego ze Zgrozą.


"Zgroza" #3: "Strach"
Przypomnijmy sobie treści związane z "Obłędem" oraz "Lodem".

Reszta zaległych publikacji z tego serwisu jutro ;)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-02, 11:00   

1. "Przygody nadszedł czas" - Joanna 'Shadov' Walczak omawia drugą odsłonę "Ani chybi magii":Cytat:
"Ani chybi magia" #2 to po raz kolejny przyjemna historia, która urzeka przede wszystkim niezobowiązującym podejściem do życia głównych bohaterów. Młodzieńcy korzystają z przyjemności jakie oferują leniwe przerwy w podróży, marząc m.in. o kobiecych atutach. Lekkość z jaką autorzy opowiadają ich dalsze przygody sprawia, że od komiksu trudno się oderwać.


To pierwsza recenzja drugiego tomu, materiały o pierwszym są w tych miejscach.

2. "Los wojownika" - "Balint 'balint' Lengyel" pisze o "Warpaintcie":Cytat:
Czuć delikatny wpływ Mike'a Mignoli i jego Hellboy'a. Elementem łączącym oba dzieła jest sposób prowadzenia narracji, na którą składają się przepełnione mistycyzmem, opierające się na niedopowiedzeniach oraz zagadkach dialogi prowadzone z niemniej tajemniczymi kobietami. Główny bohater – podobnie jak Hellboy – nie pasuje do świata, będąc bytem wywodzącym się z zupełnie innego świata.


"Warpaint"
To trzeci materiał o tym tytule.

3. "Królowe Szczurów i kolejne problemy" - po raz drugi dzisiaj Joanna 'Shadov' Walczak - o "Dalekosiężnych macki N'Rygotha" - czyli drugiej części przygód szalonych Szczurzych Królowych":Cytat:
W Mackach N’Rygotha Kurstis J. Webe bardzo umiejętnie połączył ze sobą obecne wydarzenia, czyli nadchodzące niebezpieczeństwo nad Palisadą, jak i emocjonalne zmagania bohaterek z demonami przeszłości. Nie tylko zobaczymy, jak kolejny raz Panie kopią dupska, ale również poznamy co nieco wstydliwych momentów z dawnego życia. W świetny sposób pokazano ich często trudne doświadczenia, czasami bardzo przyjemne, a wręcz oznaczone "18+".


"Rat Queens" #2: "Dalekosiężne macki N'rygotha"
A w tych miejscach to co było dotychczas o przygodach tych pań.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-13, 17:54   

1. "Potwory i demony" - "Pets" omawia "Balint 'balint' Lengyel":Cytat:
Już od pierwszych kadrów czytelnik został rzucony w nurt bardzo wartkiej, a przy tym brutalnej akcji. Na kartach powieści dzieje się bardzo wiele, zaś perypetie, które stają się udziałem Luca po pierwszych stronach, znamionujących klimaty political fiction, coraz szybciej nabierają charakteru powieści z pogranicza fantastyki i horroru.


"Pets"
To co już przedstawiałem

2. "Rosyjska myśl komiksowa" - debiutujący na forum tytuł "Syberyjskie Sny" analizuje Marcin 'Karriari' Martyniuk:Cytat:
Autorzy pokazali, że mimo skupienia się na historiach przynależących gatunkowo do fantastyki, nie wzdrygnęli się przed poruszaniem m.in. tematu seksualności. Naturalnie skłonność scenarzystów do tworzenia mrocznych i dorosłych fabuł skutkuje ograniczeniem wiekowym potencjalnych czytelników.


"Syberyjskie Sny"
Prastara recenzja autorstwa Rafała Pawłowskiego

3. "Królowe dramy dalej w formie" - Joanna 'Shadov' Walczak i artykuł o "Giant Days" #2: "Obudźcie mnie jak będzie po wszystkim":Cytat:
Przesycona dramatyzmem protagonistki historia nabiera kryminalnego charakteru, zwłaszcza, że scenarzysta odkopuje stare waśnie dziewczyny. Poznajemy nieco jej wspomnień na temat miasteczka, w którym się wychowała, a co więcej autor zadbał, aby niektóre jego charakterystyczne elementy zostały mocno wyolbrzymione.


"Giant Days" #2: "Obudźcie mnie jak będzie po wszystkim"
Dotychczasowe materiały
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-13, 15:50   

Minął miesiąc - czas zatem ponownie odwiedzić ten portal ;)

1. "Wikingowie dla młodzieży" - "Balint 'balint' Lengyel" omawia część pierwszą "Vei":Cytat:
Mnóstwo dobrej zabawy, niestety dość płytkiej, bowiem ani kreacja świata, ani wplecenie w stricte przygodowy komiks mitologii, ani miałcy bohaterowie, w zasadzie żaden element nie skłania nawet do chwili refleksji.


"Vei" #1
Ale o tym już było :)

2. "Ciężko być wyrzutkiem" - Joanna 'Shadov' Walczak pisze na temat czwartego tomu "Księgi Vanitasa":Cytat:
Do tej pory (Księga Vanitasa #01-03) przebrnęliśmy przez cały las problemów związanych z wampirzym zabójcą, który zdążył napsuć krwi zarówno wampirom, jak i śmiertelnikom. Niemniej to właśnie w najnowszej części, w końcu, otrzymaliśmy upragnione odpowiedzi.


"Księga Vanitasa" #4
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-24, 10:12   

"Komiks o poważnych sprawach" - "Balint 'balint' Lengyel" rzucił na blat "Śmierć Stalina":Cytat:
Udanie poprowadzona intryga oraz niesamowicie wiarygodne postacie znalazły świetne przełożenie w klimacie komiksu: niesamowicie ciężkim, przytłaczającym, doskonale oddającym obłęd komunizmu, w którym życie jednostek jest niewiele bardziej istotne od rozrodczości trzody chlewnej.


"Śmierć Stalina"
Historia tytułu
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-28, 06:42   

1. "Miało być śmiesznie" - "Balint 'balint' Lengyel" opowiada o tytule "Pan Higgins wraca do domu":Cytat:
Czytelnika, który miał do czynienia z kilkoma wampirycznymi powieściami, już sam początek historii niczym nie zaskakuje. Mignola niespecjalnie oddala się od klasycznego schematu zaproponowanego jeszcze w XIX wieku przez Brama Stokera.


"Pan Higgins wraca do domu"
To co było dotychczas

2. "Królowe życia" - Joanna 'Shadov' Walczak bierze na tapet "Giant Days" #3: "Bycie miłą nic nie kosztuje":Cytat:
Bycie miłą, nic nie kosztuje to o tyle ważny komiks, że poza krótkimi pobocznymi epizodami Ester czy Daisy mamy okazję poznać nieco smutniejszy etap w uczuciowym życiu Susan. Świetnie pokazujący, że oprócz szaleństwa i zwariowanych zmagań dziewczyn, opowieść porusza poważniejsze tematy, nadając niejako całej historii większej głębi.


"Giant Days" #3: "Bycie miłą nic nie kosztuje"
Recenzja Tymoteusza Wronki, artykuł Jakuba Wołosowskiego, tekst Michała Lipki, materiał video

3. "Witamy na lądzie" - "Wybrzeże gasnącego światła" czyli trzecią część "Głębi" recenzuje Balint 'balint' Lengyel:Cytat:
To zdecydowanie najbardziej melancholijny tom z dotychczasowych, ale te retrospektywy dobrze robią całości, bowiem budują dodatkową nić łączącą bohaterów z czytelnikiem. Zresztą relacje pomiędzy siostrami do najłatwiejszych również nie należą i ich dalsze losy mogą w przyszłości dostarczyć jeszcze mnóstwo wrażeń.


"Głębia" #3: "Wybrzeże gasnącego światła"
Vide również wcześniej
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-02, 04:45   

1. "System niejedno ma imię" - Marcin 'Karriari' Martyniuk omawia tom piąty "Inspektora Akane Tsunemori":Cytat:
To już przedostatnia część serii, na dodatek taka, która od pierwszych stron trzyma wysoki poziom. I to mimo iż Akane jako główna bohaterka ponownie rozczarowuje, wydaje się jednak, że taki stan rzeczy utrzyma się do samego końca.


"Inspektor Akane Tsunemori" #5
Poprzednie artykuły napisali Ania Andrys i "IKa".

2. "Baga Jaga patrzy" - Jan 'gower' Popieluch omawia film "Ant-Man i Osa":Cytat:
Ant-Man i Osa to lekki film, idealny na wakacyjny wypad do kina ze znajomymi. Jest dość luźno związany z resztą Filmowego Uniwersum Marvela, więc może być dobrą propozycją także dla osób niebędących weteranami kina superbohaterskiego.


"Ant-Man i Osa"
O filmie w "Wikipedii"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-05, 14:06   

Brutalnościom nie ma końca - Joanna 'Shadov' Walczak przygląda się drugiej części "Murciélago":Cytat:
Często "grobowe” klimatem sceny są przerwane przez wydarzenia o charakterze znacznie bardziej humorystycznym. Owe, a trochę ich jest, potęgują wrażenie nierealności historii – już zamysł zabójcy na usługach policji/rządu, przypomina scenariusz przeznaczony pod kryminalno - sensacyjny kinowy film akcji.


"Mucielago" #2
Pierwsze dwa artykuły
Archiwum pierwszej odsłony
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-07, 13:33   

"Każdy kij ma dwa końce" - Marcin 'Karriari' Martyniuk omawia tytuł "Był to facet co się zowie" stanowiący początek opowieści o "Bękartach z Południa":Cytat:
Bez trudu można dostrzec, że całość została świetnie przemyślana i odnalezienie zbędnych scen byłoby sporym wyzwaniem. Na tak pozytywny odbiór, bądź co bądź ciężkiej historii, wydatnie wpływa dopasowane tempo. Aaron zręcznie przeplata osobiste momenty Earla w rodzinnej posiadłości ze zwykle bardziej dynamicznymi kadrami w miejscach publicznych pokroju stadionu czy restauracji. Całość kończy się w należyty sposób – mocnymi i poruszającymi scenami.


"Bękarty z Południa" #1: "Był to facet co się zowie"
Szczegółowe informacje, opis, video, przykładowe plansze i recenzja Macieja Szatko
Przypomnienie innych artykułów, które przygotowali:
Wiktoria Mierzwińska, Łukasz "Kisiel" Krzeszowiec, Krzysztof Tymczyński, Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski, Sylwia Sekret, Piotr Pocztarek, Paweł Warowny, Maciej Gierszewski, Maciej Rybicki, Dariusz Stańczyk, Tymoteusz Wronka, Dominik Szcześniak, Mirosław Skrzydło, Paweł Deptuch, Paweł Ciołkiewicz, Marcin Kamiński i Rafał Christ + materiał audio
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-09, 12:23   

1. "Rodzicielskie problemy" - o "Pierwszych próbach Superboya" pisze Joanna 'Shadov' Walczak:Cytat:
Nasz protagonista, a później protagoniści (bowiem syn Batmana też odgrywa ważną rolę w życiu Superboya) mierzą się z ojcowską kontrolą, pierwszymi wrogami, jak i problemami w postaci braku wzajemnego zaufania.


"Superman" #2: "Pierwsze próby Superboya"
Forumowe zasoby

2. "O detektywie z manierami" - Marcin 'Karriari' Martyniuk recenzuje pierwszy tom "Cliftona":Cytat:
Album miewa lepsze i gorsze momenty, jednakże tych pierwszych jest znacznie więcej. Przede wszystkim historie są dosyć różnorodne, a ich wspólnym mianownikiem, poza protagonistą, jest wyraźne zabarwienie kryminalne.


"Clifton" #1
Dotychczasowe treści
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15505
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-13, 14:54   

1. "Podróż w czasie" - "Wehikuł czasu i inne opowieści" - pisze Adam Waskiewicz:Cytat:
Wznowienie najlepszych historii publikowanych przed laty w Relaxie, zbiór prac "polskiego Druilleta" – można tylko życzyć sobie, by na tym nie skończyły się wyprawy Egmontu w czasy, gdy szarą, siermiężną rzeczywistość nad Wisłą ubarwiały nieliczne komiksowe publikacje kierowane do czytelników starszych niż docelowi odbiorcy Kajka i Kokosza czy Tytusa, Romka i A'Tomka.


"Wehikuł czasu i inne opowieści"
Rekomenduję się również cofnąć

2. "Demony przeszłości powracają" - "Rat Queens" #3: "Demony" - przedstawia Joanna 'Shadov' Walczak:Cytat:
Na uwagę najbardziej zasługuje sposób w jaki Wiebe charakteryzuje te niekoniecznie moralne dziewczyny, posiadające mroczne sekrety, i wystawiające często swą przyjaźń na próbę.


"Rat Queens" #3: "Demony"
Wcześniejsze omówienia

3. "15 prac Hellboya" - "Spętaną trumna, Prawą ręka zniszczenia" stanowiącą drugą odsłonę przygód "Hellboya" analizuje Tomasz 'Asthariel' Lisek:Cytat:
Nie zmieniła się, niestety, kwestia będąca moim głównym zarzutem kierowanym w stronę poprzedniej części, czyli płytkość postaci.


"Hellboy" #2: "Spętana trumna/ Prawa ręka zniszczenia"
To co było przedtem
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-03-12, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12