Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
#Egzaltowana
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2018-03-12, 16:17   

Natomiast w dniu dzisiejszym uwaga... ponownie dwa :P :

1. "Głębia" #2: "Zanim spali nas świt":

Cytat:
Fabuła w drugim tomie Głębi zwalnia. Bohaterka ma więcej czasu, żeby zastanowić się nad swoimi wyborami życiowymi oraz tym, co może przynieść niepewna przyszłość. Niestety zawiódł mnie wątek Delli, który rozpoczął się bardzo obiecująco.

"Głębia" #2: "Zanim spali nas świt"
Wcześniejsze recenzje

2. "Chew" #7: "Zgniłe jabłka":

Cytat:
Wszystko nadal dzieje się w absurdalnym świecie pełnym osobliwych organizacji rządowych oraz ludzi posiadających dziwne moce związane z jedzeniem. Od tych morderczych jak tworzenie broni z tortilli, po te zupełnie absurdalne, jak przyjmowanie postaci ostatnio zjedzonej rzeczy. Scenarzysta nadal potrafi zaskoczyć swoimi pomysłami, co w okolicach 35 zeszytu jest dość niezwykłe.

"Chew" #7: "Zgniłe jabłka"
Historyczne materiały

jacek 

Wysłany: 2018-03-22, 14:22   

Wczoraj pierwszy artykuł o tej pozycji a dzisiaj następny - również Małgorzata Chudziak napisała o noszącej tytuł "Dalekosiężne macki N'rygotha" drugiej odsłonie "Rat Queens" :-D :

Cytat:
Pogłębienie sylwetek bohaterek było strzałem w dziesiątkę. Komiks z przyjemnego akcyjniaka zmienił się w pozycję mocniej angażującą czytelnika w losy protagonistek. Cały czas mamy także do czynienia z czarnym humorem, przekleństwami i rozwiązłością. Jeżeli więc specyficzny urok bohaterek zadziałał na Was w poprzednim albumie, to zdecydowanie powinniście sięgnąć po kontynuację.

:mrgreen:

"Rat Queens" #2: "Dalekosiężne macki N'rygotha"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-09-02, 11:11, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2018-04-01, 03:17   

I... następne dwie publikacje Małgorzaty Chudziak:

1. "Zabij albo zgiń" #2:

Cytat:
Drugi tom początkowo nie skupia się na wewnętrznych rozterkach bohatera, który wydaje się pogodzony ze swoim parszywym losem. Ma zresztą poważniejsze problemy niż wyrzuty sumienia: policję i mafię idących jego tropem. Kiedy wydaje się, że fabuła będzie skupiać się na próbach umknięcia władzom i gangsterom, na bohatera zostaje wylane wiadro zimnej wody.

"Zabij albo zgiń" #2
To drugi tekst o drugim tomie.
A tutaj jeden, który wcięło (pierwotnie opublikowany 25 marca).

2. "Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01:

Cytat:
Album zaczyna się od dynamicznej akcji i paskudnych potworów, aby za chwilę na spokojnie przedstawić czytelnikowi świat i panujące w nim zasady. Umiejętne wyważenie pomiędzy żywiołowymi scenami a tymi pokazującymi życie ludzi po tragedii wywołuje zachwyt. Nie ma w komiksie żadnych dłużących się bijatyk czy niepotrzebnej gadaniny.

"Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01
To czwarty materiał na temat tej pozycji.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-07-04, 01:28, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2018-04-09, 06:50   

Trzy najnowsze artykuły "Blue Bird" :-D

1. ... "Tank Girl" #2 ;) :

Cytat:
Rozumiem, że komiks ma być absurdalny, ale chciałabym, żeby istniał choćby nikły związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy sekwencjami. Przy lekturze Tank Girl miałam wrażenie, że scenarzysta jest leniwy, nie wie jak zakończyć, co rozpoczął, więc daje czytelnikowi rozwiązanie zupełnie pozbawionego sensu, bo przecież z założenia seria nie jest "na serio".

"Tank Girl" #2
Forumowa historia tomu

2. "Monstressa" #2: "Krew":

Cytat:
Niestety nadal nie udało mi się przekonać do głównej bohaterki. Jest ona zdeterminowana, aby osiągnąć założony cel, wie, jak się walczy i nie okazuje słabości. Jest tak silna, że nawet przez chwilę nie podejrzewałam, że ktoś będzie w stanie ją zranić. Niestety jest wyprana z jakichkolwiek pozytywnych cech i zwyczajnie nie mam najmniejszego powodu, by ją polubić.

"Monstressa" #2: "Krew"
To trzeci tekst o drugim tomie.

3. "Giant Days" #2: "Obudźcie mnie, jak będzie po wszystkim":

Cytat:
Giant Days to komiks o przyjaźni, miłości i problemach, z jakimi musi mierzyć się prawie każda młoda kobieta. Łatwo utożsamiać się z którąś z bohaterek, przez ich wspomniane wcześniej zróżnicowanie. Chociaż komiks na pierwszy rzut oka może wydawać się typową teen dramą przeznaczoną dla młodszego czytelnika, to jednak nie naklejałabym tej pozycji takiej etykietki.

"Giant Days" #2: "Obudźcie mnie, jak będzie po wszystkim"
Wcześniejsze treści
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-09-17, 18:13, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2018-05-12, 12:42   

W dniu dzisiejszym również trzy:

1. "Wonder Woman" #2: "Rok pierwszy":

Cytat:
Obdarzenie Diany jej niezwykłymi zdolnościami przypomina wersję ze srebrnej ery, to samo tyczy się faktu, że amazonki przypominają bardziej świetnie wyszkolone wojowniczki, niż mityczne stworzenia z supermocami. Historia Rucki jest więc interesująca nie tylko dla nowych czytelników, ale także dla tych, którzy śledzili losy bohaterki na przestrzeni lat.

"Wonder Woman" #2: "Rok pierwszy"
To co już było na forum
To co było o zatytułowanym "Kłamstwa" tomie pierwszym
Przypomnijmy sobie również co o Dianie pisze "Wikipedia"

2. "Paper Girls" #3:

Cytat:
Fabuła zdecydowanie zwalnia. Ilość pytań zadanych wcześniej nie zwiększa się, ale także nie otrzymujemy na nie żadnych odpowiedzi. To już trzeci tom tej historii, a ja nadal nie mam pojęcia, co się dzieje. Tym razem jednak zamiast pseudonaukowego bełkotu, z którego wiele nie wynika, otrzymujemy walkę z wielkimi zwierzętami oraz trójką mężczyzn.

"Paper Girls" #3
Dotychczasowe opinie (przy pierwszej znajduje się link do treści dotyczących dwóch poprzednich odsłon)

3. "Przeklęty" #1 "Przed powodzią":

Cytat:
Muszę przyznać, że jestem jedną z pięciu osób na świecie, której nie porywają komiksy Aarona. Ten poleciłabym wszystkim łaknącym brutalności i lubującym się w przygnębiających tekstach kultury. Fabuła nie jest skomplikowana i sprowadzona do walki bohatera ze wszystkimi, którzy chcieliby go okraść, albo zabić. Dużo ważniejsze, niż to, co się dzieje w komiksie, są komentarze Kaina dotyczące upadku ludzkości i jego klątwy.

"Przeklęty" #1 "Przed powodzią"
Rekomenduję porównać sobie z wcześniejszymi ocenami.

jacek 

Wysłany: 2018-05-15, 05:31   

Dzisiejszą przygodę z komiksem rozpoczynamy od lektury napisanej przez "Blue Bird" recenzji znanej już dobrze na forum pozycji "Vei", tom pierwszy:

Cytat:
Sięgając po historię osadzoną w czasach wikingów, spodziewałam się fabuły wypełnionej silnymi mężczyznami. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem, było odkrycie, że najsilniejszą postacią jest czarnowłosa kobieta wyłowiona z oceanu w stanie niemal agonalnym.

"Vei" #1

jacek 

Wysłany: 2018-05-23, 10:37   

Nadrabiamy lekkie zaległości! :mrgreen:

1. "Saga o potworze z bagien" #1:

Cytat:
Saga o Potworze z Bagien to w dużej mierze odwrócenie klasycznej konwencji horroru. Stawia paskudną kreaturę w roli ofiary, której najgorsze lęki zostają urzeczywistnione. Jest to także piękna opowieść o godzeniu się z przeznaczeniem i szukaniu swojego miejsca na ziemi.

"Saga o potworze z bagien" #1
To czwarty artykuł o pierwszym tomie tego wydania.

2. "BBPO: Plaga żab" #01:

Cytat:
Plaga żab 1 to bardzo ciekawy komiks dziejący się w świecie Hellboya. Pozwala lepiej poznać postaci, które często są w jego cieniu. W tomie jest zawartych kilka ciekawych wątków, które mam nadzieję, będą kontynuowane. Co czyni potwora potworem i co różni go od innych monstrów?

"BBPO: Plaga żab" #01
Vide także tutaj.

3. "Hawkeye" #3: "L.A. Woman":

Cytat:
Zrobienie z drugiego Hawkeye’a głównego bohatera tomu było bardzo dobrym pomysłem. Kate jest młodą, czasem lekkomyślną dziewczyną o silnym poczuciu moralności. Kiedy widzi, że ktoś cierpi skrzywdzony przez przestępców, szybko proponuje swoje usługi (pytając nieśmiało o zapłatę za rozwiązanie problemu). Jest bardzo odważną bohaterką, rzucającą się w jaskinie lwa bez zważania na konsekwencje swoich działań.

"Hawkeye" #3: "L.A. Woman"
Opowieść ta gości na forum szósty raz.

4. "Transmetropolitan" #1:

Cytat:
Właściwie co chwilę scenarzysta zaskakuje nowymi, ciekawymi pomysłami na swoją wizję dalekiej przyszłości. Poziom absurdu pewnych koncepcji połączony ze specyficznym głównym bohaterem buduje wiele zabawnych sytuacji, ale także kilka przygnębiających. Uczuciowy roller coster gwarantowany!

"Transmetropolitan" #1
To czwarta recenzja otwarcia tej pozycji.
A słów kilka było jeszcze w tym miejscu.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-06-21, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2018-06-07, 06:44   

1. "Gnat" #3: "Przyjaciele i wrogowie":

Cytat:
Chociaż ograniczenie komediowych sytuacji trochę mi przeszkadzało, to jednak umiejętnie budowane napięcie sprawiło, że nie mogłam oderwać się od albumu. Z jednej strony miałam wrażenie, że tak sympatyczna opowieść nie może skończyć się źle, ale z drugiej w pełni odczuwałam powagę sytuacji.

"Gnat" #3: "Przyjaciele i wrogowie"
Pierwszy tekst + linki do materiałów o poprzednich tomach

2. "Twierdzi Pereira. Na podstawie powieści Antonia Tabucchiego":

Cytat:
Twierdzi Perira to opowieść o tym, jak w jednostce rodzi się bunt przeciwko dyktaturze. Na szali z jednej strony leży wygodne uporządkowane życie, a z drugiej zasady moralne i szacunek do samego siebie. Gorąca Lizbona przestaje być schronieniem, a staje się duszną pułapką. Pereira musi podjąć najważniejszą decyzję w życiu: czy porzucić swoje wspomnienia i zawalczyć o niepewną przyszłość?

"Twierdzi Pereira. Na podstawie powieści Antonia Tabucchiego"
Pierwsza recenzja

jacek 

Wysłany: 2018-06-11, 08:04   

1. "Rat Queens" #3: "Demony":

Cytat:
Bohaterki na samym początku tomu co jakiś czas, losowo podkreślają, jak dobrymi są przyjaciółkami. Takie słodzenie sobie nawzajem nie tylko nie pasuje mi do tego tytułu, ale także sugeruje, że ich relacja zostanie wystawiona na próbę.

"Rat Queens" #3: "Demony"
Artykuł Michała Lipki

2. "Odrodzenie" #3: "Odległe miejsce":

Cytat:
Tom trzeci Odrodzenia trzyma tak samo wysoki poziom, jak poprzednie części. Bardzo podoba mi się, że scenarzysta odkrywa niektóre karty, a nie trzyma ich schowanych aż do WIELKIEGO FINAŁU TŁUMACZĄCEGO WSZYSTKIE SEKRETY.

"Odrodzenie" #3: "Odległe miejsce"
Artykuł Michała Lipki

3. "Hellboy" #3: "Zdobywca Czerw/ Dziwne miejsca":

Cytat:
Pomimo jednej historii, której zupełnie nie czuję, album oceniam jako bardzo dobry. Wątki powoli zaczynają się zazębiać, ukazując, jak przemyślany jest świat Hellboya. Nawiązania do samego początku serii, a także BBPO tworzą spójny obraz.

"Hellboy" #3: "Zdobywca Czerw/ Dziwne miejsca"
Vide też wcześniej

jacek 

Wysłany: 2018-06-16, 12:41   

1. "Głębia" 3: "Wybrzeże gasnącego światła":

Cytat:
Cały czas nie rozumiem, dlaczego bohaterka tak ślepo wierzy w szczęśliwe zakończenie swojej nieszczęśliwej historii. Czuję, że ta wiara może zostać zachwiana w kolejnym albumie, na co skrycie liczę. Załamanie postaci dającej nadzieję wszystkim dookoła jest potencjalnie interesującym wątkiem.

"Głębia" 3: "Wybrzeże gasnącego światła"
Pierwsza recenzja
Materiały o tomie drugim, materiały o tomie pierwszym

2. "Zabij albo zgiń" #3:

Cytat:
Zabij albo zgiń nieodmiennie intryguje i zachwyca. Scenarzysta umiejętnie podrzuca czytelnikowi sprzeczne tropy interpretacyjne. Czasami miałam wrażenie, że demon jest wymysłem bohatera chorego psychicznie, żeby za moment nie być tego pewną.

"Zabij albo zgiń" #3
Czytaj także wczoraj, cztery dni temu oraz 5 tego miesiąca
Tutaj zaś archiwum tomu drugiego natomiast tutaj pierwszego.

jacek 

Wysłany: 2018-06-28, 02:40   

Zaległy tekst Pani Małgorzaty: "Daredevil. Nieustraszony" #4:

Cytat:
Nie sądziłam, że kontynuacja serii, która wyszła spod pióra innego scenarzysty, może być tak spójna z tym, co zrobił jego poprzednik. Brubaker nie tylko sprawnie rozwinął i zamknął wątki rozpoczęte przez Bendisa, ale także wprowadził trochę radości do smutnego żywota superbohatera.

"Daredevil. Nieustraszony" #4
Czytaj również wcześniej

jacek 

Wysłany: 2018-07-04, 15:04   

"Undertaker" #4: "Cień Hipokratesa"

Cytat:
Pozornie może wydawać się, że mamy do czynienia z opowieścią o dwóch nietypowych kowbojach – grabarzu i lekarzu, którzy prędzej czy później muszą się pozabijać. Jednak nie jest to do końca prawda. W historii występują dwie silne postaci kobiece, które także są bardzo istotne.

"Undertaker" # 4: "Cień Hipokratesa"
To trzeci materiał o tym tomie

jacek 

Wysłany: 2018-07-20, 15:40   

"Paper Girls" #4

Cytat:
Paper Girls 4 to kolejna odsłona serii wypełniona dziwnymi ludźmi z dalekiej przyszłości i oczywiście bieganiną głównych bohaterek. Tym razem jednak W KOŃCU coś z tego wszystkiego wynika.

"Paper Girls" #4
Tom ten gości u nas po raz trzeci

jacek 

Wysłany: 2018-07-28, 14:15   

"Daredevil: Nieustraszony" #5:

Cytat:
W komiksie zobaczymy zupełnie nowy rodzaj przeciwnika, kogoś, kto – parafrazując – nie chce zniszczyć człowieka, ale go pokonać. Nie zależy mu na pieniądzach czy władzy – ma jeden prosty cel: złamanie Matta.

"Daredevil: Nieustraszony" #5

jacek 

Wysłany: 2018-07-29, 15:28   

"Superman Odrodzony":

Cytat:
Ponownie w komiksie o Supermanie nie zabraknie wątków rodzinnych. Syn Clarka i Lois będzie odgrywał kluczową rolę podczas starcia z… odpowiedzialnym za to całe zamieszanie.

Superman Odrodzony

Odpowiedz do tematu