Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książkarnia i Krótko acz treściwie - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2018-06-19, 14:55   

Cztery kolejne materiały :mrgreen:

1. "Pierwszy Lucky Luke na wielkim ekranie" - "Lucky Luke" #51: "Daisy Town":

Cytat:
Film, który stał się podstawą dla niniejszego albumu (wydanego dopiero jedenaście lat później), choć był zupełnie nową opowieścią, zawierał szereg nawiązań i wiele elementów zaczerpniętych z komiksów o Luckym Luke'u. Te siłą rzeczy zostały przeniesione na strony papierowej wersji. Na szczęście Goscinny i Morris zdołali po raz kolejny zaserwować nam to samo danie, ale w świeży i bardzo udany sposób.

"Lucky Luke" #51: "Daisy Town"

2. "Komedia western kryminał horror"? - "Lucky Luke" #61: "Polowanie na duchy":

Cytat:
"Lucky Luke" to jedna z tych licznych klasycznych europejskich serii komiksowych, które czyta się znakomicie i daje się porwać szalonej zabawie niezależnie od swoich gatunkowych preferencji. Ja nie lubię westernów, a jednak od tego cyklu nie potrafię się oderwać. Wiem, że to przede wszystkim komedia, ale nie oszukujmy się, czy to ma jakieś znaczenie? Nie, liczy się jedno: wykonanie, a to w przypadku tych komiksów pozostaje zawsze na wysokim poziomie.

"Lucky Luke" #61: "Polowanie na duchy"l

3. "Niebezpieczne bestie" - "Akame ga Kill" #6:

Cytat:
"Akame" to wzorcowy shounen oferujący wszystko to, czym charakteryzuje się ten gatunek. Mamy więc bohatera, który jest bliski nastoletnim czytelnikom - nie jest może zbyt potężny na początku, ale wraz z rozwojem akcji nabiera siły i staje się kimś naprawdę ważnym. Mamy też piękne, seksowne, ale zabójcze bohaterki, do tego wrogów władających niesamowitą siłą, artefakty, przygody, ciągłe zagrożenia i wiążące się z nimi walki. Sam świat też jest pełen dziwów i niezwykłości.

"Akame ga Kill" #6

4. "Jak Sin City" - "100 Naboi" #2:

Cytat:
Największą siłą dzieła napisanego przez Briana Azzarello nie są ani wielkie nowości fabularne, ani łamanie schematów, ani też zaangażowana treść - choć trzeba przyznać, że historia potrafi skłonić do myślenia i komentuje niejedno zjawisko społeczne - a zagadka i strona obyczajowa.

"100 naboi" #2
Informacje, opis i przykładowe plansze

"Sin City"
"Sin City"

jacek 

Wysłany: 2018-06-20, 06:16   

"Więcej basketballu" - Na dzień dobry od Michała i ode mnie również recenzja szóstego tomu mangi "Kuroko's Basket":

Cytat:
Pot, krew, łzy i walka o zwycięstwo. Tak krótko można podsumować każdą sportową rywalizację i dokładnie to znajdziecie w "Kuroko's Basket". Nie spodziewajcie się, że znajdziecie tu brudy tego sportu, mroczne kulisy itd. To pełna pasji opowieść shounen. Historia młodych ludzi, którzy chcieli grać i wygrywać, chcieli się doskonalić i zdobywać nowe szczyty. A przy okazji to historia o przyjaźni i wartościach.

"Kuroko's Basket" #6

:-D

jacek 

Wysłany: 2018-06-20, 16:42   

"Transhumanopolitan" - artykuł o "Transmetropolitan" #2:

Cytat:
To seria dziwna, niełatwa, szczególnie ze względu na obrażającego wszystkich i wszystko, marudnego głównego bohatera. Świat, w którym przyszło mu żyć, też daleki jest od ideału – brudny, posklejany z różnych dobrze znanych miłośnikom Science Fiction motywów i pomysłów i wciśnięty w quasi rzeczywiste ramy.

"Transmetropolitan" #2

:mrgreen:

To co było o części pierwszej
Słów kilka również tutaj

jacek 

Wysłany: 2018-06-21, 09:37   

"Powrót do początku" - "Kuroko's Basket" #7:

Cytat:
Jak przystało na opowieść typu szkolne życie, "Kuroko's Basket" nie zapomina, że czytelnikom należy serwować emocje nie tylko związane ze sportowymi rozgrywkami. Oczywiście, to co przeżywają bohaterowie w tym tomie, jest wynikiem rywalizacji, jednak są intensywne i dość uniwersalne. Do tego dobrze wypada wątek z wprowadzeniem na scenę nowego bohatera, który rozładowuje nieco atmosferę, a jednocześnie dodaje jej tajemniczości, jaka panowała na początku serii.

"Kukoro's Basket" #7

jacek 

Wysłany: 2018-06-22, 09:02   

"Wakacyjny obóz trwa" - artykuł o "Kuroko's Basket" #8:

Cytat:
Być może staje się to już nudne, ale powtórzę, że nigdy nie lubiłem i nadal nie lubię sportu. Mam w tym powtórzeniu jednak cel: niniejszy tom, podobnie zresztą jak poprzedni, jest nieco mniej sportowy właśnie. Bohaterowie ćwiczą, nie zrezygnowali z boiska, ale jednocześnie w pewnym sensie odpoczywają od zmagań na parkiecie. Przynajmniej do czasu. Ale mi osobiście taka zmiana bardzo odpowiada. Wiem, że to przede wszystkim seria o koszykówce, ale właśnie tę mniej basketballową jej stronę cenię najbardziej.

"Kuroko's Basket" #8

:P

jacek 

Wysłany: 2018-06-25, 06:09   

"Powrót na boisko" - materiał na temat "Kuroko's Basket" #9:

Cytat:
Dziewiąty tom "Kuroko's" kontynuuje to, co pokazały nam poprzednie części. Z jednej strony w fabule mniej jest presji związanej z rywalizacją. Oczywiście bohaterowie nadal się zmagają, ale są to albo zmagania mniej formalne, albo mecze toczą się pomiędzy innymi drużynami, co pozwala i im, i nam nabrać pewnego dystansu. Ale nie brak w tym emocji, akcja nie zwalnia ani na chwilę, a manga wciąga przez cały czas..

"Kuroko's Basket" #9

;)

jacek 

Wysłany: 2018-06-26, 07:14   

"Walka o spełnienie marzeń" - "Kuroko's Basket" #10:

Cytat:
Wprawdzie nawet w ostatnich, bardziej stonowanych i skupionych na treningach tomach nie można było narzekać na niedosyt sportowych wrażeń, ale teraz akcja przyspiesza a bohaterowie znów stają do walki o najwyższą stawkę.

"Kuroko's Basket" #10

Dziękujemy :-D

jacek 

Wysłany: 2018-06-27, 06:03   

"Koszykarska przyszłość" - "Kuroko's Basket" #11:

Cytat:
Rzeczą, którą w przypadku "Kuroko" chyba najbardziej wypada docenić, jest fakt, że manga przez cały czas trzyma ten sam poziom. A przecież łatwo mogłaby stać się nudna. Bohaterowie wciąż tylko albo grają w piłkę, albo ćwiczą. Szkolne życie, jeśli się w ogóle pojawia, jest jedynie dodatkiem, podobnie jak wiele innych elementów.

"Kuroko's Basket" #11

:P

Oraz "Isztar w świecie postapo" - "Ja, Nina Szubur":

Cytat:
Mit o Isztar, mezopotamskiej bogini uwięzionej w krainie zmarłych, przeniesiony zostaje w realia postapo. Trochę może zbyt dosłownie, w końcu imiona (Inanna) czy miejsca (Uruk) zostały zaimportowane do tej historii w oryginalnym brzmieniu. Gdy jednak przestać zwracać uwagę na takie elementy, cała historia staje się mniej oczywista, choć jednocześnie swą uniwersalność czerpie z sumeryjskiego mitu. Wszystko to oczywiście osadzone w popularnych współcześnie ramach postapokaliptycznego science fiction.

"Ja, Nina Szubur"
Informacja o premierze

:-D
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-08-29, 08:37, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2018-06-28, 01:52   

"Czas coraz bliżej końca" - Michał i artykuł o dugiej odsłonie "Avengers - Czas się kończy":

Cytat:
Akcja, akcja, akcja, akcja i jeszcze raz akcja. "Avengers: Czas się kończy" to przepełniony pędzącymi na łeb na szyję wydarzeniami komiks, od którego trudno się oderwać. Do czego to wszystko zmierza wiedzą czytelnicy, którzy przeczytali np. wydany w Polsce album "Deadpool" #09: "Wszystko, co dobre…", gdzie ukazano finał inkursji.

"Avengers - Czas się kończy" #2
To co było o pierwszym tomie
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-06-28, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2018-06-28, 06:17   

"Sadyzm na boisku" - "Kuroko's Basket" #12:

Cytat:
W tym tomie "Kuroko's" następuje pewna zmiana, która mi osobiście bardzo się podoba, a mianowicie, że pokazano wreszcie nieco brudniejsze oblicze sportu. Nie ma tu dopingu, sprzedawania meczy i tym podobnych kwestii, jednak zderzenie marzeń i ideałów chłopaków z Seirin z prawdziwym sadyzmem i brutalnością daje naprawdę ciekawy efekt, a sam mecz dostarcza emocji, jakich jeszcze w tej serii nie mieliśmy okazji odczuwać. I jak drażnią ci wrogowie!.

"Kuroko's Basket" #12

jacek 

Wysłany: 2018-06-28, 09:53   

I jeszcze Robert Woźniak napisał o początku "Ex Machiny":

Cytat:
Mamy tu fantastykę, ocierającą się o horror, a jednocześnie śledzimy zupełnie zwyczajne życie bohatera jako burmistrza, który zmaga się z codziennością. Być może nie jest to jakieś odkrycia stulecia, takie mieszanie gatunków, jednak dla mnie był to jakiś powiew świeżości.

"Ex Machina" #1
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-06-29, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2018-06-29, 13:07   

"Kwintesencja Kuroko" - "Kuroko's Basket" #13:

Cytat:
Humor w początkowych epizodach jest rozbrajający, jak nigdy (szorowanie pleców, próby podglądania, etc.), erotyki też jest więcej (spotkanie dwóch trenerek), w połowie wracają sportowe emocje, zaczynają się pojedynki na boisku, do akcji wkraczają nowe techniki… Tempo jest tak szybkie, że zanim czytelnik się obejrzy, tomik już się kończy, ale emocje wciąż nie opadają. Czy można chcieć czegoś więcej?

"Kuroko's Basket" #13

jacek 

Wysłany: 2018-06-30, 08:51   

"Niemy krzyk" recenzja szóstego tomu mangi - "Kształt twojego głosu":

Cytat:
Czuć wielkie emocje i wzruszenie podczas lektury to jedno, ale żeby wciąż je czuć tak samo intensywnie i przeżywać wszystko równie mocno w trakcie pisania recenzji to już zupełnie inna rzecz. A jednak „Kształt twojego głosu” za każdym razem trąca we mnie tak wiele strun, że nawet teraz, gdy wystukuję słowa na klawiaturze, wraca do mnie wszystko to, co wyzwoliła w mym sercu i umyśle lektura. Czy można nie cenić czegoś takiego?

"Kształt twojego głosu" #6

jacek 

Wysłany: 2018-07-02, 11:08   

1. "Horror na hali" - artykuł o 14 części "Kuroko's Basket":

Cytat:
Jest sporo zaskoczeń, kilka dramatycznych momentów, pojawia się kilka nowych wątków z przeszłości, które intrygują… Można by wymieniać tak dalej, ale każdy kto czytał poprzednie tomy (nikt przecież nie zacznie lektury od czternastego, prawda?) wie czego się spodziewać.

"Kuroko's Basket" #14
Artykuł "moshi-moshi"

2. "Misja ratunkowa" - tekst na temat 11 odsłony "Rycerzy Sidonii":

Cytat:
Jak pisałem na wstępie, największym atutem "Rycerzy Sidonii" - a właściwie wszystkich mang Niheiego - jest klimat. Duszny, klaustrofobiczny i pełen mroku, który częściej czai się gdzieś niemal niezauważony, niż atakuje nas wprost.

"Rycerze Sidonii" #11
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-07-26, 11:07, w całości zmieniany 5 razy  

jacek 

Wysłany: 2018-07-03, 06:46   

"Połowa Kuroko's za nami" - Michał i omówienie "Kuroko's Basket" #15:

Cytat:
Jak ten czas szybko leci. Mam wrażenie, że dopiero co zacząłem czytać "Kuroko's Basket", a już mam za sobą piętnasty tom - czyli dokładnie połowę serii. I wciąż mam także ochotę na dalsze tomy, bo przygody niewidzialnego gracza i jego kolegów dostarczają mi lepszej rozrywki niż się spodziewałem, sięgając po ten tytuł. Jest tu i humor, i akcja, i starcia między potężnymi zawodnikami, które wyglądają, jak w bitewniakach. Wiem, pisałem to wiele razy, ale dla tych, którzy może nie czytali moich poprzednich recenzji warto to powtórzyć.

"Kuroko's Basket" #15
Artykuł "moshi-moshi"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-07-05, 07:32, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu