Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytelnicze kryzysy
Autor Wiadomość
elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2015-05-22, 10:01   

Brajan napisał/a:
O 4.00, no ładnie, to bardziej gra ma taką siłę przyciągania czy po prostu bezsenność? :)

To gra ma taka sile przyciagania. Na bezsennosc na szczescie nie cierpie zbyt czesto. :-D

Brajan 

Wysłany: 2015-05-22, 21:29   

To musi być dobra gra, mi też się zdarza zerwać o 4:00, żeby przewrócić się na drugi bok. ;)

jagus 

Wysłany: 2015-08-02, 15:09   

Ja w pewnym sensie od półtora roku mam kryzys czytelniczy. Własnie od półtora roku czytam tylko książki lekkie, takie, które mają odciągnąć mnie od rzeczywistości, rozbawić. Żadnych łez, wzruszeń, nie wymagające przemyśleń lub większego skupienia na fabule. Nazwałam je mianem odmużdźaczy.

Tego własnie było mi trzeba, oderwania od problemu i myślenia, wypełnienia czymkolwiek czasu. Teraz jest już czas by wrócić do rzeczywistości i dlatego między innym wróciłam na forum :)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2017-10-23, 16:02   

Od kilku miesięcy dręczy mnie kryzys czytelniczy. Najgorzej jest od maja kiedy to zaczęłam męczyć się swoją pracą magisterską a potem ją w końcu pisać. Nie potrafię się skupić na lekturze, nawet przy lekkich pozycjach. Ostatnio w pociągu patrzyłam za okno przez 3 godziny przy zamkniętej książce. Audiobooki, które zawsze bardzo lubiłam stały się nagle nużące.

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2017-10-29, 11:15   

Cały 2017 rok jest dla mnie jednym wielkim kryzysem czytelniczym. Czytam najczęściej w autobusie w drodze do pracy, a i tak trudno mi się wtedy skupić. Kiedy wracam, mam siłę wyłącznie na puszczenie sobie odcinka jakiegoś serialu kryminalnego, przy którym często zasypiam. Najwięcej przeczytałam we wrześniu w trakcie urlopu, a tak to bryndza totalna, wręcz boję się zacząć liczyć, nawet nie stworzyłam kategorii 2017 na lubimy czytać:(

Bruixa 

Wysłany: 2017-10-29, 23:34   

Mnie kryzysy czytelnicze nie dotykają, przynajmniej w ostatnich latach. Od czasu do czasu odczuwam pewien przesyt czytaniem i przestawiam się na inne zajęcia, ale trwa to najwyżej kilka dni i znów rzucam się na nową książkę. Jeśli czasem czytanie idzie mi jak po grudzie, to znaczy, że wybrałam sobie nieodpowiednią lekturę i należy się przerzucić na coś innego.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2017-11-09, 14:23   

Ja kryzysu jako takiego nie mam - mam ciekawe lektury, mam dużo chęci. I tylko czasu ciągle mi brak.
Mam tyle na głowie, że nie jestem w stanie wygospodarować kilku chwil spokoju i skupienia. Męczy mnie to okrutnie. :-(

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2017-11-09, 14:43   

Poza domem bywam nieraz po 12-14 godzin. Większość czasu każdego dnia - spokojnie będzie 10h każdego roboczego dnia - spędzam czytając lub się czegoś ucząc z tekstu na pamięć. Nie umiem czytać.
www.lowking.pl

Procella 

Wysłany: 2018-06-10, 13:08   

Mnie, odpukać, od dłuższego czasu kryzysy czytelnicze omijają (odpukać!). Mogę wręcz powiedzieć, że dawno nie czytałam tak dużo!

alibaba 

Wysłany: 2018-06-10, 18:26   

To co dzieje się u mnie trudno nazwać kryzysem czytelniczym bo czytam dużo, tyle, że nie potrafię zmusić się do czegoś poważniejszego, wartościowego i po prostu idę po linii najmniejszego oporu i czytam dosłownie byle co. Jakiejś obyczajówki, marne kryminały. Na szczęście nie sięgnęłam jeszcze po romanse. To byłoby już dno.
Nie chcę przyznać sama przed sobą, że to pewnie mam już swoje lata i że to one zniechęcają mnie do poważniejszej lektury.
Może ktoś podsunie mi jakiś tytuł książki którą powinnam przeczytać? Może by mnie to zmobilizowało.

Procella 

Wysłany: 2018-06-13, 18:32   

Wydaje mi się, że mogą Ci się spodobać książki, które Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński wydali pod pseudoninem "Maryla Szymiczkowa". To takie historyczne (Kraków w ostatnich latach XIX w.) kryminały z dużym przymrużeniem oka, bardzo fajnie napisane. W tej chwili są dwie części ("Tajemnica Domu Helclów" i "Rozdarta zasłona"), na przyszły miesiąc zapowiadana jest kolejna.

alibaba 

Wysłany: 2018-06-13, 18:40   

Sprawdziłam na stronie internetowej mojej biblioteki- niestety tych książek jeszcze nie ma. Dziękuję za podpowiedź, bo rzeczywiście te książki mogą mi się podobać. Będę śledzić, czy pojawią się w bibliotece. Kupić niestety nie mogę.

Odpowiedz do tematu