Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Image Comics Journal
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2018-02-14, 07:35   

Krzysztof Tymczyński recenzuje "Przepisy rodzinne" - ósmą odsłonę serii "Chew":

Cytat:
No ale właśnie, nie można powiedzieć, by ten tom "Chew" pozbawiony był zalet. Co to, to nie! Gdy już przełkniemy gorzki smak braku momentów zdecydowanie popychających fabułę do przodu, znajdziemy na łamach "Przepisów rodzinnych" sporo dobrego. I tak oto kolejny raz Layman i Guillory upychają w każdy możliwy kąt mnóstwo smaczków i żarcików, których odkrywanie daje mnóstwo frajdy. Jednym z moich ulubionych jest podany na butelce detergentu do ubikacji skład produktu ("kwas do baterii i dużo gniewu").

"Chew" #08: "Przepisy rodzinne"
Szczegółowe informacje o tytule, opis + przykładowe plansze

jacek 

Wysłany: 2018-03-02, 06:48   

Na fajne rozpoczęcie dnia kolejne dwa artykuły Krzysztofa Tymczyńskiego:

1. "Paper Girls" #2!:

Cytat:
Drugi tom "Paper Girls" to nie tylko zręcznie napisana opowieść, której charakterystyczny klimat potrafi ująć i mocno zainteresować już od pierwszych stron poprzedniego tomu. Tym razem dostajemy także znacznie więcej. Twórca znacznie mocniej skupia się też na pisanych przez siebie postaciach. Dziewczyny, które wcześniej miały w zasadzie tylko nieźle, ale dość ogólnie nakreślony charakter, tutaj zostają mocno pogłębione.

"Paper Girls" #2
Poprzednie omówienia

2. Odświeżona recenzja "Rat Queens" #2: "Dalekosiężne macki N'rygotha" (to dobrze gdyż nie opublikowałem jej gdy była na to pora):

Cytat:
Recenzowany dzisiaj komiks nic nie stracił z tego, czym zdobył moje serce za pierwszym razem. Fabuła jest konsekwentnie prowadzona, potrafi wciągnąć i nierzadko zaskoczyć, a przy tym nie ma większych dziur w scenariuszu.

Cytat:
Kurtis J. Wiebe dał radę. Jako że po prostu nie da się nie pisać o drugim tomie ”Rat Queens” przez pryzmat części Upchurcha i części Sejica, trzeba po prostu śmiało napisać, że ci z Was, którzy pokochali ten tytuł przede wszystkim za świetną, zabawną i luźną fabułę, z całą pewnością się nie zawiodą. Recenzowany dzisiaj komiks nic nie stracił z tego, czym zdobył moje serce za pierwszym razem.

"Rat Queens" #2: "Dalekosiężne macki N'rygotha"

jacek 

Wysłany: 2018-04-01, 08:44   

O "Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01 dzisiaj również Krzysztof Tymczyński:

Cytat:
Kirkman jak zwykle buduje grupkę postaci, o której początkowo co prawda nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ale widać wyraźnie iż posiada na nie wyraźny pomysł i z biegiem kolejnych stron ujawnia on drzemiący w nich potencjał, zarazem nie wykładając od razu całej kawy na ławę.

"Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01

jacek 

Wysłany: 2018-04-02, 17:19   

A w dniu dzisiejszym o drugim tomie "Zabij albo zgiń": :mrgreen:

Cytat:
Pomijając oczywiście kwestie bardziej demoniczne, seria ta jest kolejnym komiksem autorstwa Eda Brubakera, w którym ujmuje mnie prawdziwość przedstawionych postaci. Nie mamy tutaj do czynienia z ani jednym bohaterem lub bohaterką, których można byłoby określić mianem sztucznej czy nieprawdziwej.

"Zabij albo zgiń" #2
Wczoraj również był tekst o tej części ;)

jacek 

Wysłany: 2018-05-13, 05:43   

O "Wadze" napisał również Krzysztof Tymczyński:

Cytat:
"The Black Monday Murders #2" jest esencją tego, za co swego czasu polubiłem Jonathana Hickmana. Tak, oczywiście kolejny raz 90% komiksu to jego popisywanie się jak świetnym jest architektem poprzez udowadnianie, że absolutnie wszystko, każdy detal komiksu został pieczołowicie zaplanowany.

"The Black Monday Murders" #02: "Waga"

jacek 

Wysłany: 2018-05-28, 09:24   

Trochę zaległy ;) artykuł Krzysztofa Tymczyńskiego o drugiej części "Black Kiss":

"Black Kiss" #2:

Cytat:
Wraz z główną bohaterką oraz jej zmieniającymi się co jakiś czas drag queen noszącymi zawsze ten sam pseudonim Dagmar, odbywamy podróż przez dwudziestowieczne Stany Zjednoczone. Ta obfituje w seksualne uniesienia w najróżniejszych konfiguracjach, a także równie dużą ilość krwi oraz bólu, niezależnie od miejsca i czasu, w którym rozgrywa się akcja komiksu.

"Black Kiss" #2
Pierwsza recenzja + dodatkowe materiały

jacek 

Wysłany: 2018-06-10, 17:59   

Przedpremierowa recenzja "Chew" #9: "Kurczę pieczone":

Cytat:
Dziewiąty tom serii "Chew" napisany został zgodnie z Hitchcockowską zasadą "trzęsienia ziemi". John Layman i Rob Guillory już w pierwszym rozdziale zrzucają na nas dwa dość zaskakujące zwroty akcji, by potem konsekwentnie podnosić ciśnienie, zaś w finale zrobić coś, co swego czasu zszokowało masę czytelników w USA i sądzę, że podobnie będzie także i w naszym kraju.

"Chew" #9: "Kurczę pieczone"
Informacje, opis + cała masa przykładowych plansz

jacek 

Wysłany: 2018-09-21, 12:04   

"Outcast: Opętanie" #4: "Pod diabelskim skrzydłem":

Cytat:
Kirkman wielokrotnie powtarzał, że ”Outcast: Opętanie” ma przedstawiać możliwie jak najbardziej realistyczne podejście do kwestii tytułowych opętań, nie robiąc z naszych bohaterów pancerne czołgi prujące przed siebie bez chwili wahania. Otóż nie, bohaterowie dużo rozmyślają (to akurat typowe dla tego scenarzysty), mają wątpliwości, przechodzą kryzysy, a także, co niestety zabija nieco tempo prowadzenia historii, przez bite 70 stron próbują się wydostać z uwięzienia.

"Outcast: Opętanie" #4: "Pod diabelskim skrzydłem"
Artykuł Jakuba Sytego

jacek 

Wysłany: 2018-10-12, 10:54   

"Head Looper" #2: "Karmazynowa Wieża":

Cytat:
Akcja rozwija się w znakomitym tempie, poszczególne postacie z każdą stroną zyskują na głębi i charakterze (aczkolwiek dodam, że jakichś turboskomplikowanych kreacji), zaś komiks bardzo przyjemnie wywiązuje się ze swoich podstawowych założeń: dostarcza niegłupiej rozrywki, która od czasu do czasu wywoła na naszych twarzach szeroki uśmiech, a czasem może ścisnąć za gardło i zasmucić.

"Head Looper" #2: "Karmazynowa Wieża"
Vide również wczoraj.

jacek 

Wysłany: 2018-11-12, 08:48   

"Głębia" #4: "Zewnętrzne aspekty wewnętrznych postaw":

Cytat:
Cieszyć się tylko należy, iż tym razem dane nam było uniknąć przerażająco sloganowych frazesów o sile nadziei.

Cytat:
Jednakże nie mogę powiedzieć, by ”Głębia #4” była jednocześnie komiksem przerażająco złym. Nie, absolutnie. Podczas lektury doświadczałem po prostu krótkich momentów, w których facepalm sam się strzelał i to mocno rzutuje na końcowe wrażenia, jednakże nie tylko tym tomik stał. Remender kolejny raz pokazał, że świetnie rozpisuje pełne dynamiki sceny, a także nie obawia się przekroczyć granice, których bym się nie spodziewał.

"Głębia" #4: "Zewnętrzne aspekty wewnętrznych postaw"
Artykuł Michała Lipki

jacek 

Wysłany: 2018-12-17, 22:28   

Tutaj też po ponad miesiącu warto zajrzeć:

1. "Jupiter's Legacy - Dziedzictwo Jowisza" #2:

Cytat:
Nie licząc jednego wyjątku, do którego za moment przejdę, "Jupiter's Legacy: Dziedzictwo Jowisza #2" praktycznie zupełnie pozbawione jest tego, co mi najmocniej przeszkadzało przy odsłonie pierwszej, a więc ogromnych dziur fabularnych. Znane nam już postacie doczekały się rozwinięcia, które może nie jest godne piania, zachwytów i Eisnerów, ale miło jest przypomnieć sobie, że postacie pisane przez Millara czasami mają jakieś nienajgorsze back-story, a i nawet możliwe jest napisanie rozwinięcia ich charakterów.

"Jupiter's Legacy - Dziedzictwo Jowisza" #2
Pierwsze trzy analizy
+ jedna zaległa:

2. "Monstressa" #3: "Przystań":

Cytat:
W trzecim tomie "Monstressy", Marjorie Liu postawiła na mocne rozbudowanie postaci, które towarzyszą Maice, jednocześnie nawet przez moment nie dając pomyśleć czytelnikowi, że to nie ona jest tutaj najważniejszą postacią.

Cytat:
Marjorie Liu dostarczyła nam bardzo dobrze poprowadzoną, interesującą historię. Całość jednak nie miałaby aż tak dużej siły rażenia, gdyby nie rewelacyjne rysunki Takedy.

"Monstressa" #3: "Przystań"
Wcześniejsze artykuły

3. "Palcojad" #1:

Cytat:
Pierwszych pięć rozdziałów ”Palcojada” przede wszystkim irytowało. Fajny pomysł szybko się rozmywa, ponieważ Williamson zaczyna stawiać kalkę za kalką, traktując czytelnika jak zwykłego naiwniaka.

Cytat:
No i wreszcie przychodzi moment, w którym dotarłem do rozdziału szóstego – pierwszego z tych, których jeszcze nie znałem. Niestety, zamiast ruszenia poszczególnych wątków z kopyta i ujawnianiu odpowiedzi na pierwsze ze znaków zapytania, Williamson bardzo niechlujnie zaczyna stawiać kolejne.

"Palcojad" #1
To siódma wizyta tej opowieści.

jacek 

Wysłany: 2018-12-23, 13:55   

"Zabij Albo Zgiń" #4:

Dylan i Sharpe.
Cytat:
Na tej dwójce zdecydowanie najmocniej skupia się omawiany komiks, nieco umniejszając przy tym rolę wcześniej poznanych już postaci drugoplanowych. Tu właśnie pojawiać zaczynają się rzeczy, które do końca mnie nie przekonały i doprowadziły do finału, który niestety mogę określić jedynie mianem przewidywalnego i zaskakująco bezpiecznego.

"Zabij albo zgiń" #4
To czwarty materiał o tym tomie.

jacek 

Wysłany: 2018-12-30, 08:26   

"Invincible" #2 u Krzysztofa Tymczyńskiego:

Cytat:
Robert Kirkman w drugim tomie ”Invincible” ponownie pisze list miłosny do gatunku superbohaterskiego. Twórca ten sięga po kolejne banały typowe dla komiksów z udziałem trykociarzy i wykorzystuje je na swój niesamowity sposób, tworząc przy tym historię świeżą i wciągającą jak diabli. W omawianym właśnie komiksie, przykładowo pochyla się on kilkukrotnie nad kwestią zachowania tajnej tożsamości, dzięki czemu nieraz otrzymujemy sceny, które spokojnie można nazwać czystym, komiksowym złotem.

"Invinvicible" #2
Zasoby dotyczące pierwszej części

jacek 

Wysłany: 2019-02-05, 11:46   

Wczoraj Michał Lipka a dnia dzisiejszego Krzysztof Tymczyński - czyli po raz drugi o "Fujowym żywocie" będącym drugim tomem "Nienawidzę Baśniowa":

Cytat:
Z jednej strony komiks ma swoje wyraźne wady i można już teraz zacząć się zastanawiać, czy wszystkie cztery tomy nie będą przypadkiem wałkowanym w kółko, jednym i tym samym żartem. Z drugiej zaś, "Fujowy żywot" cały czas potrafi oczarować czytelnika tym, co stanowiło siłę premierowej odsłony: rewelacyjnym tłumaczeniem, luźnym i niczym nieskrępowanym podejściem do tematu, przeurocznymi rysunkami oraz miejscami bardzo dobrym humorem.

"Nienawidzę Baśniowa" #2: "Fujowy żywot"

jacek 

Wysłany: 2019-02-10, 12:01   

"Odrodzenie" #4: "Ucieczka do Wisconsin":

Cytat:
”Odrodzenie” broni się w moich oczach przede wszystkim tym, że potrafi nieźle namieszać i wbić solidnego klina w to, co myśleliśmy iż jest pewniakiem. Całość zaś rozpisana jest w na tyle interesujący sposób, że w żaden sposób nie przeszkadzało mi to, a w pewnym momencie wręcz zapomniałem o tym, iż tak naprawdę nie wykonaliśmy zbyt dużego kroku w kierunku wyjaśnienia tych najistotniejszych pytań.

"Odrodzenie" #4: "Ucieczka do Wisconsin"
Pierwszy tekst + dodatkowe materiały

Odpowiedz do tematu