Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W pajęczej sieci - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2018-05-31, 16:40   

A teraz na temat tytułu "Star Wars Legendy" #18 - "Darth Vader i dziewiąty zamachowiec":

Cytat:
Sama historia ma prosty szkic, ale posiada wiele sekretów, ukrytych na tyle głęboko, że poznamy je dopiero na koniec. To ciekawy zabieg, dobrze przeprowadzony i dający tym samym satysfakcję z lektury. Dość krótkiej, bowiem tekstu nie ma tu zbyt dużo, nawet jak na komiksy tego typu. Z drugiej strony wypada to na plus, dla całej opowieści, bowiem ta jest przesiąknięta akcją.

"Star Wars Legendy" #18 - "Darth Vader i dziewiąty zamachowiec"
To trzeci + video tekst o tej historii.
A tutaj jeszcze opis, szczegółowe informacje oraz przykładowe plansze.

Artur!

jacek 

Wysłany: 2018-06-01, 07:35   

"Barakuda" #1: "Niewolnicy":

Cytat:
Ogólnie komiks posiada bardzo mroczną aurę, przesiąknięty jest brutalnością, choć zawsze uzasadnioną na potrzeby fabuły, oraz scenami rodem z rasowego thrillera. Nie widzę zatem powodu, aby sięgały po niego osoby nieletnie. Być może to moje lekkie przewrażliwienie, ale przy pierwszym tomie tej serii, dowolny album "Thorgala" to szkolne igraszki, a miłośnicy komiksu doskonale wiedzą, jak mocno potrafi lać się tam krew.

"Barakuda" #1: "Niewolnicy"
Dotychczasowe informacje
A w tych miejscach o tomie drugim.

Podziękowania :-D

jacek 

Wysłany: 2018-06-01, 13:40   

Nie trzeba było długo czekać na recenzję drugiego tomu "Barakudy" od Artura - :

Cytat:
Nienawiść, pogarda, pragnienie zemsty, a czasem nawet nieudolna próba odkupienia swoich win. Przynajmniej z pozoru, bowiem i tak ostatecznie człowiek wybierze "łatwiejsze" rozwiązanie. Pytanie tylko, jakie będą tego konsekwencje?

Cytat:
Gdy zagłębiałem się coraz bardziej w komiks, dopadało mnie uczucie przerażenia. Widziałem co inni ludzie uformowali z dzieci, które nie były niewinne, ale nadal tliło się w nich dobro. Teraz dorosły, przekształcając się w monstra o niepohamowanym apetycie.

"Barakuda" #2: "Blizny"

jacek 

Wysłany: 2018-06-01, 17:30   

A teraz o "Zabij albo zgiń" #1:

Cytat:
Fabuła wydaje się być mocno zakręcona, ale tak nie jest. Z każdym kolejnym rozdziałem, wszystko układa się w logiczną całość. Dylan występuje tutaj w roli narratora opowiadającego czytelnikowi swoje życie. Podczas lektury czuć, że czasem łamie czwartą ścianę, choć w sposób tak subtelny, że można to przeoczyć. Rozmawia z czytelnikiem, prowadząc rozbudowany monolog i wtrącając pytania, czasem czysto retoryczne.

"Zabij albo zgiń" #1
Archiwalia

Za kilka godzin recenzja tomu drugiego.

:-D

jacek 

Wysłany: 2018-06-03, 10:29   

Miała być za kilka godzin ale trzeba było poczekać troszeczkę dłużej - ale oczywiście warto było ;)

"Zabij albo zgiń" #2:

Cytat:
Czytając drugi tom tej serii, jeszcze bardziej zdziwiło mnie, że na okładce nie ma znaczka "Tylko dla dorosłych". Komiks jest naprawdę mocny. W praktyce to thriller psychologiczny, z kapką negliżu i kilkoma drastyczniejszymi scenami morderstw. Jakoś nie widzi mi się, że większość nastolatków, które zdecydowały się sięgnąć po tą serię, faktycznie zrozumie jej siłę przekazu. Jej sedno. To zdecydowanie tytuł dla dojrzałego odbiorcy, który interesuje się literaturą psychologiczną.

"Zabij albo zgiń" #2
Wcześniejsze materiały

Serdeczne podziękowania :-D

jacek 

Wysłany: 2018-06-04, 15:01   

"Comics Report" #28: "Nowości od Non Stop Comics":

Cytat:
Na dziś mam dla was prezentację świeżej paczuszki od wydawnictwa Non Stop Comics. Otrzymałem tytuły, na których mocno mi zależało, a szczególnie na dwóch z nich.

"Comics Report" #28: "Nowości od Non Stop Comics"
Z tych pozycji gościły u nas jak dotąd tylko "Odrodzenie" #2: "Życie ma sens" oraz "Pan Higgins wraca do domu".

:brawo:

jacek 

Wysłany: 2018-06-11, 10:34   

A dzisiaj od Artura o "Zabij albo zgiń" #3, o której to pozycji było już trochę w "CR" #28:

Cytat:
"Zabij albo zgiń" to naprawdę mocna seria. Z jednej strony fabuła jest przewidywalna, ale z drugiej każdy tom potrafi czymś zaskoczyć. Nie inaczej jest i tym razem, a sekretna niespodzianka wywarła na mnie ogromne wrażenie.

"Zabij albo zgiń" #3
Recenzja Michała Lipki
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-06-16, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2018-06-13, 19:09   

"Comics Report" #29: "Czerwcowa Kultura Gniewu":

Tym razem materiał video:

Cytat:
Prezentacja garści komiksów wydawnictwa Kultura Gniewu.

"Comics Report" #29: "Czerwcowa Kultura Gniewu"

jacek 

Wysłany: 2018-06-14, 16:50   

Również od Artura dzisiaj "Pan Higgins wraca do domu":

Cytat:
Komiks jest tak krótki, że napisanie czegokolwiek o fabule, graniczy ze spoilerem. Do tego fabuła jest mocno przewidywalna, choć, jak wspomniałem we wstępie, mamy jeden, ciekawy twist w akcji. Niemniej uważny czytelnik oraz fan wszelkiej maści filmów, komiksów, gier czy książek o wampirach, raczej bez problemu go przewidzi.

"Pan Higgins wraca do domu"

:P

jacek 

Wysłany: 2018-06-16, 14:46   

Dzisiaj na "Krainie komiksu" i na facebooku "W pajęczej sieci" fotogaleria z "Festiwalu Książki w Opolu" - dziękujemy :-D

"Festiwal Książki w Opolu"

Pod galerią znajduje się link do artykułu.

:brawo:

jacek 

Wysłany: 2018-06-17, 08:01   

"Inspektor Akane Tsunemori" #2:

Cytat:
Gdy fabuła rusza bardziej do przodu, poznajemy powoli elementy z przeszłości Ginozy i czytelnik zaczyna rozumieć co kieruje Inspektorem. Relacja ta jest ciekawie napisana, ale nie powiem aby mnie zaskoczyła. Spodziewałem się już czegoś takiego po lekturze pierwszego tomu. Niemniej ciekawie się to uzupełnia z portretem tytułowej Akane Tsunemori, która jest młodziutka, naiwna i bardzo wrażliwa.

"Inspektor Akane Tsunemori" #2
A poniżej przypomnienie wcześniejszych recenzji, z których część może i była publikowana na forum - piszą:
Michał Lipka, Marcin 'Karriari' Martyniuk, "Frydzia", "IKa" oraz Anna Andrys - artykuł o dwóch pierwszych tomach.

Super Arturze :-D

jacek 

Wysłany: 2018-06-18, 14:52   

Przedwczoraj była fotogaleria i artykuł o imprezie zaś dziś podsumowanie "3 Festiwalu Książki w Opolu":

Cytat:
Byłem na Festiwalu Książki w Opolu po raz pierwszy, bo poprzednie dwie edycje, kompletnie przeszły mi bez echa. Jestem jednak bardzo zadowolony i wiem, że wrócę za rok, starając się odłożyć nieco grosza przez ten czas na kilka interesujących mnie pozycji. Głównie komiksów, ale to mój konik. Mam nadzieję, ze za rok będzie więcej autorów, wystawców i samych komiksów. Naprawdę warto rozwijać tą imprezę, bo może stać się ona kolejną, silną wizytówką Opola. Szkoda zatem, ze tak mało się mówiło w mediach o samym festiwalu, nie pokazując co faktycznie oferuje., a rzucając jedynie oklepane frazesy.

Podsumowanie "3 Festiwalu Książki w Opolu"

:-D

jacek 

Wysłany: 2018-06-20, 14:45   

1. "Wesoła wędrówka przez jednakie słówka":

Cytat:
Ta dwuczęściowa seria jest naprawdę świetna. Co prawda ma krótką żywotność, ale idealnie nadaje się dla malutkich dzieci, w wieku 1-2 lat. Do tego jest tania (dycha za zeszyt), ładnie zilustrowana i zawiera bardzo różnorodne słowa. Jeśli zatem leży nam na sercu edukacja naszego dziecka,

"Wesoła wędrówka przez jednakie słówka"

Szczera rekomendacja dla młodszego odbiorcy :-D

2. "Inspektor Akane Tsunemori" #3:

Cytat:
Ilość pytań na końcu tego tomu, jest całkiem spora. Czysto teoretycznie poznaliśmy lepiej naszego przestępcę, dowiedzieliśmy się o nim kilku nad wyraz istotnych szczegółów, podobne jak Akane. Mimo wszystko zdaje się być to działaniem celowym z jego strony. Ewidentnie czułem, że wodził mnie za nos, wskazując na co mam patrzeć, podczas gdy szerszy obraz całości umykał mej uwadze.

"Inspektor Akane Tsunemori" #3

Wcześniejsze artykuły napisali "IKa" i Michał Lipka
Artykuly o tomie drugim oraz recenzja tomu pierwszego a tutaj jeszcze jedna ;)

Super!

jacek 

Wysłany: 2018-06-22, 07:51   

Dziś na dzień dobry od Artura i ode mnie dwa artykuły:

1. Nie prezentowany jeszcze na forum tytuł "Szczurołap" :-D :

Cytat:
Po pierwsze jest to baśń. Do tego znana baśń i to może przyciągnąć świeżą krew. Chciałoby się, aby przygoda z komiksem u Rebisa zaczęła się od bardziej znamienitych tytułów, jednak należy pamiętać o jednym - baśnie zawsze się sprzedają. Czy to w wersji dla dzieci, młodzieży, albo dla dorosłych, takie materiały to wieczny młynek napędzający biznes literacki.

"Szczurołap"
A tutaj o Szczurołapie w "Wikipedii".

2. "Rufus" #1: "Wilk w owczej skórze":

Cytat:
Komiks idealnie pokazuje, jak stereotypy i odgórnie ustalone przez społeczne poglądy "normy", szufladkują ludzi. Okularnik musi być od razu kujonem, umięśniony dzieciak koksem bez mózgu, ładna dziewczyna pustakiem i tak dalej. Tutaj przedstawiono podobne typy zachowań właśnie za pomocą zwierzaków.

"Rufus" #1: "Wilk w owczej skórze"
Dotychczasowe materiały

jacek 

Wysłany: 2018-06-23, 09:02   

Trzy temu były materiały o tomie trzecim + informacje na temat poprzednich zaś dzisiaj o tomie czwartym - znakomicie :-D :

Cytat:
W przypadku tej serii pisanie o fabula tego tomu, czy też późniejszych, stanowi zagrożenie zdradzeniem kluczowych elementów. Dlatego celowo staram się pominąć ten fragment i skupić na emocjach, jakie dominują w komiksie. Na tym etapie mam kilka teorii co do fabuły finalnego tomu i samego zakończenia.

'Inspektor Akane Tsunemori" #4
Wcześniejsze artykuły napisali Marcin 'Kariari' Martyniuk, Michał Lipka i Anna Andrys.

Odpowiedz do tematu