Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Game Exe - komiksy
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-18, 19:26   

Dwa najnowsze artykuły z tego serwisu:

1. Marcin "Amaro" Martyniuk omawia "Zanim spali nas świt" - czyli drugi tom "Głębi":Cytat:
Ludzkość na skraju przepaści, wstrząsająca historia rodziny, bohaterka, która mimo przeciwności brnie do przodu, kilkoro drugoplanowych aktorów mających spory wpływ na wrażenia z lektury - to tylko ogólny zarys elementów składających się na sukces "Głębi".


"Głębia" #2: "Zanim spali nas świt"
To trzeci tekst o tym tomie.

2. Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski przedstawia drugą część tytułu "Daredevil Nieustraszony!":Cytat:
Tym razem wyraźniej w centrum akcji znajduje się Daredevil. Bierze sprawy w swoje ręce, a my przyglądamy się i analizujemy jego zachowanie, jednocześnie zastanawiając się, czy jest ono słuszne, czy nie. Twórca nie obawia się prowadzić do konfliktów między postaciami i uwypuklać różnic w ich rozumieniu tego, kim ma być zamaskowany superbohater.


"Daredevil. Nieustraszony!" #2
To co było dotychczas.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-25, 11:12   

1. "Czarny Młot" #2: "Wydarzenie" - pisze Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
"Czarny Młot" łączy w sobie fantastykę o tematyce superhero z dramatem obyczajowym. Postacie borykają się z samotnością i odrzuceniem - już wcześniej było widać, że tworzą rodzinę z problemami. Jednak nie oznacza to braku tajemnic bądź niespodziewanych zwrotów akcji. Takie połączenie dalej wypada bardzo dobrze. Na pochwałę zasługuje również fenomenalna strona graficzna.


"Czarny Młot" #2: "Wydarzenie"
To trzeci tekst o drugim tomie.

2. "Hulk: Szary" - recenzuje Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
Tradycyjnie już dla serii obserwujemy wydarzenia, które doprowadziły do powstania alter ego głównego bohatera, jednocześnie opatrzone jego komentarzami, a w tym przypadku rozmową z psychoterapeutą i bliskim przyjacielem. To jeden z powodów, dlaczego kolorowa seria nabiera tak osobistego wymiaru.


"Hulk: Szary"

A tutaj artykuły nie zamieszczone przeze mnie na forum - piszą:
Adrian Turzański, Karol Sus, Izabela Julke, Mirosław Skrzydło, Jerzy Łanuszewski, Tymoteusz Wronka, Dariusz Stańczyk, Marcin Andrys, Marcin Kamiński i Dominik "Undercik" Nowicki

3. "Tokyo Ghoul" #1 - ponownie Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
Początek "Tokyo Ghoul" to wejście w mroczny świat, gdzie do życia zwykłego studenta wkracza groza. Akcja jest w miarę szybka i właściwie od pierwszej do ostatniej strony manga trzyma w zaciekawieniu losami bohatera, mimo że póki co są one dosyć szablonowe.


"Tokyo Ghoul" #1
To czwarty artykuł o tym tomie.

4. "Jupiter's Legacy" #1: "Dziedzictwo Jowisza" - ponownie Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
Scenariusz bynajmniej nie obfituje w sceny głoszące peany na cześć odzianych w peleryny postaci - w znacznie większym stopniu koncentruje się na ukazaniu przywar szarego człowieka, od których herosi nie są wolni.


"Jupiter's Legacy" #1: "Dziedzictwo Jowisza"
Poprzednia publikacja wczoraj.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-27, 19:20   

1. "Magi: Labyrinth of Magic" #09 - opisuje Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
Kolejne strony bez pośpiechu rozwijają fabułę, która okazuje się jedynie zlepkiem luźno powiązanych ze sobą scen, zwłaszcza że większość z nich można by znacząco skrócić, co nie wpłynęłoby negatywnie na ich czytelność.


"Magi: Labyrinth of Magic" #09

2. "Star Wars Komiks" 1/2018": "Doctor Aphra: Ścigana przez wszystkich" - przybliża Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
Fabuła "Ściganej przez wszystkich" to typowa wyprawa po zakurzone tajemnice, odsłaniające następny fragment wielkiego uniwersum. Miks lekkiego humoru, szybkiej akcji, potyczek ze sprytnymi posunięciami i napiętych relacji rodzinnych.


"Star Wars Komiks" 1/2018": "Doctor Aphra: Ścigana przez wszystkich"
A tutaj recenzja z magazynu "Świat Star Wars" natomiast w tym miejscu omówienie audio.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-04, 10:47   

1. "Hellboy" #2: "Spętana trumna/ Prawa ręka zniszczenia" - autorem recenzji jest Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
W komiksie mamy wyraźne bogactwo fantastycznego folkloru. Mike Mignola tworzy intrygującą rzeczywistość, wypełnioną tajemnicami i mrocznymi, zagadkowymi istotami. Wraz z Hellboyem odkrywamy przynajmniej część tych tajemnic i mierzymy się z grozą ówczesnego świata. Zrezygnowano tym razem z udziału nazistów - historie najczęściej koncentrują się na legendach, zbrodniach sprzed lat czy klątwach.


"Hellboy" #2: "Spętana trumna/ Prawa ręka zniszczenia"
Artykuł Michała Lipki

2. "Ludzie gniewu" - o tym tytule pisze Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
Niejaki Isom Rath niegdyś zabił człowieka, zaś przyczyną krwawego czynu było nieporozumienie dotyczące stadka owiec. Życie kolejnych członków rodziny również było naznaczone krwawymi czynami. Aż do momentu, gdy płatny zabójca z Alabamy, Ira Rath, otrzymał ostatnie zlecenie.


"Ludzie gniewu"
Artykuł Aleksandra Krukowskiego
Zaległy tekst Karola Susa
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-20, 19:07   

Dzisiaj nadesłane - dziękujemy :-D Sporo tego! :P :

1. Marcin "Amaro" Martyniuk omawia "Niesamowite opowieści pana Shiranui":Cytat:
Zbiór został zręcznie skomponowany i choć zawiera historie krwawe, czasem wręcz bardzo brutalne, to daleko im do tytułów spod znaku gore. Wszystkie opowiadania łączy przede wszystkim gęsta atmosfera - niemal każdej stronie towarzyszy poczucie, że za chwilę "coś" się wydarzy. Kaoru Inai tworzy nastrój poprzez zręczną narrację i sugestywne kadrowanie.


"Niesamowite opowieści pana Shiranui"
Materiał audio, wcześniejsze recenzje

2. "Batman: Świt mrocznego Księżyca" - również Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
Obie części tego niemal 300-stronicowego komiksu koncentrują się na wczesnych etapach kariery Mrocznego Rycerza. Posiada niewiele gadżetów, spora część przestępców się go boi, ale podobne odczucia budzi u zwykłych cywilów. James Gordon dopiero uczy się z nim współpracować, co jednak jest często źle odbierane przez innych policjantów, zaś sam Bruce Wayne w większym stopniu otwiera się przed płcią piękną.


"Batman: Świt mrocznego Księżyca"
To trzecie omówienie tego tytułu.

3. "Requiem Króla Róż" #08 - a teraz Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
Brak wojen i konflikty wśród swoich już nakierowują fabułę na trochę inne tory. W świętowaniu zwycięstwa widać ułudę szczęścia i zapowiedź dramatów, ale dopiero wraz z pojawieniem się Jane manga oferuje kompletną, wciągającą historię. Nowa postać wprowadza istotny wątek fantastyczny, pełen tajemniczości i wpływający na bohaterów.


"Requiem Króla Róż" #08
Zaległy artykuł "tamakary"

4. "Outcast: Opętanie" #3: "Światełko". Ponownie Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
W trzecim albumie Kirkman przeplótł zaledwie parę udanych scen i zwrotów akcji z licznymi dialogami. Niestety wiele konwersacji, mimo iż dobrze napisanych, nie popycha fabuły do przodu ani nie dodaje nic nowego do wizerunków bohaterów. Kolejne egzorcyzmy czy rozmowy o tym, że Kyle podejrzewa, jak może powstrzymać demony, nie są przesadnie absorbujące, bo wywołują uczucie déjà vu.


"Outcast: Opętanie" #3: "Światełko"
Dotychczasowe publikacje

5. "Bośniacki płaski pies" - po raz drugi dzisiaj Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
Można dyskutować, czy obrana droga do przedstawienia wydarzeń na terenach byłej Jugosławii była słuszna, ale choć moim zdaniem twórcy wybrali właściwie, to album mnie nie porwał. To jednak nie do końca moje klimaty - być może zabrakło większej więzi z bohaterami, może należałoby wydłużyć główną opowieść.


"Bośniacki płaski pies"
Vide również dopiero co!

6. "Tank Girl" #2 - to czwarty dzisiaj tekst Marcina "Amaro" Martyniuka!:Cytat:
Chaotyczność wylewa się z każdej strony, a zaangażowanie w losy bohaterki zostaje uniemożliwione przez rzadko kiedy wyraźny znać ciąg przyczynowo-skutkowy wydarzeń. Wszystko tu zdaje się tylko pretekstem do kolejnych, niewybrednych żarcików.


"Tank Girl" #2
To pierwszy tej nocy artykuł o drugim tomie a drugi dotychczas.

7. "My Hero Academia: Akademia bohaterów" #1 - to zaś trzeci Krzysztofa "krzyslewego" Lewandowskiego:Cytat:
O ile u Marvela za moce można być piętnowanym (przykład X-Menów), o tyle w "My Hero Academia" budzą one pozytywne odczucia. I w sumie tak jest z całą fantastyczną otoczką. Dominują radość, zabawa i ekscytacja. Chociaż sytuacja bohatera nie należy do najlepszych (jest czarną owcą w klasie), to zdeterminowany Izuku krok po kroku przybliża się do realizacji swojego pozornie nierealnego marzenia.


"My Hero Academia: Akademia bohaterów" #1
Tytuł ten gości na forum po raz trzeci.

8. "Daredevil: Żółty" - po raz piąty Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
Podobnie jak w przypadku pozostałych tomów kolorowej serii, tak i "Daredevil: Żółty" traktuje o najbardziej osobistych aspektach życia głównego bohatera, a i też jego początkach. Nieustraszony heros przywdziewa strój w żółtym kolorze, symbolizującym tchórzy, niejako w kontraście dla swojej odwagi i w hołdzie ojcu, noszącemu niegdyś tę barwę.


"Daredevil: Żółty"
Coś niecoś już o tym było ;)

Uff... Jakoś się udało! :mrgreen:
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-01-04, 12:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-26, 14:24   

Na dzisiejsze popołudnie trzy następne materiały - podziękowania oczywiście! :-D

1. O "Magi: Labyrinth of Magic" #10 pisze Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
"Magi: Labyrinth of Magic" po lekko ospałej dziewiątej części powraca na dobrze znane nam tory. Warto zauważyć, iż to od próby zdobycia pierwszego Labiryntu rozpoczęły się perypetie sympatycznych bohaterów.


"Magi: Labyrinth of Magic" #10
Zaległy artykuł "Nanami"

2. "Giant Days" #2: "Obudźcie mnie, jak będzie po wszystkim" omawia Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
Współczesny świat traktowany jest z dużym dystansem. Komórki, Internet... fanatyzm religijny? Czy chodzi o technologię, która stała się nieodłącznym elementem ludzkiego życia, czy o konkretne zachowania, nie czuć w tym surowej krytyki. Bardziej chodzi o rozbawienie i danie czytelnikowi do myślenia, bez stawiania mu prostego morału do przyswojenia. Imponowało to w poprzedniej odsłonie, imponuje także w tej.


"Giant Days" #2: "Obudźcie mnie, jak będzie po wszystkim"
Zaległy materiał Piotra Pocztarka a w tym miejscu pierwszy.

3. Po raz drugi dzisiaj Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski - na temat siódmej części "Sagi":Cytat:
Bohaterowie wciąż uciekają przed wojną i pościgiem, a po drodze spotykają nowe osoby, które zasilają ich i tak różnorodną grupkę. Twórca mówi tu wprost: inność jest w porządku, zaś konflikty zbrojne pochłaniają mnóstwo ofiar - i w imię czego?


"Saga" #7
Pierwsza recenzja
Zaległy artykuł Rafała Pośnika
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-18, 07:41, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-05, 15:32   

Ciekawi co nam dzisiaj podesłali? Już odpowiadam :-D :

1. "Pluto" #1 - referuje "Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski":Cytat:
Naoki Urasawa już na początku pokazuje, że zależy mu na wykreowaniu złożonego świata przyszłości. Ta złożoność ma się opierać na postaciach robotów, które mają rodziny, mogą być zmęczone i wydaje się, że również czują. W coraz większym stopniu zaczynają więc przypominać swoich twórców - ludzi.


"Pluto" #1
I od razu zaległe artykuły: Michała Lipki, Pawła Ciołkiewicza i "Grisznaka".

2. "Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01 - opiniuje Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
Kirkman po raz kolejny obarcza protagonistę trudną przeszłością i poplątanymi relacjami z innymi ludźmi. Z jednej strony Nathan Cole sprawia wrażenie pełnokrwistego człowieka borykającego się z poczuciem winny i mającego sprecyzowaną motywację do działania. Z drugiej - nie wyróżnia się niczym szczególnym i jak na razie nie jest w stanie wystarczająco zaciekawić czytelnika.


"Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01
Vide też poprzednio.

_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-09, 16:05   

1. "Potter's Field": "Cmentarz Bezimiennych" - pisze Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
Za śmierciami anonimowych ludzi skrywają się subtelne dramaty. Bohater musi wejść w ten brud, żeby móc cokolwiek odkryć. Dzięki temu odsłania się przed nami obraz Nowego Jorku jako miasta niesprawiedliwości, miasta, w którym liczy się pieniądz, miasta ludzi, którymi żądzą niskie pobudki.


"Potter's Field": "Cmentarz Bezimiennych"
Historia tytułu

2. "Batman - Detective Comics" #2: "Syndykat ofiar" - ponownie Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
James Tynion IV umiejętnie kreuje gęstą, mroczną atmosferę. Każda z głównych postaci jest obarczona nieprzyjemną przeszłością. Musi się z nią zmierzyć, ale to nie należy do łatwych zadań. Scenarzysta pozwala nam zajrzeć bohaterom za maskę - dzięki czemu zaczynamy rozumieć ich intencje i traumatyczne doświadczenia.


"Batman - Detective Comics" #2: "Syndykat ofiar"
To trzeci tekst o drugim tomie.

3. "Magi: Labyrinth of Magic" #11 - a teraz Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
Właściwie jedenastą odsłonę "Magi: Labyrinth of Magic" da się bardzo łatwo sprowadzić do krótkiego opisu prowadzonych walk. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż w cyklu Shinobu Ohtaki mieliśmy już okazję śledzić tomiki wypełnione tylko i wyłącznie pojedynkami. Tak samo i teraz bataliom nie ma końca.


"Magi: Labyrinth of Magic" #11
To pierwsza dzisiaj recenzja tej części.

Dziękujemy! :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-13, 09:59   

Przed chwilą otrzymane!

1. "Rat Queens" #2: "Dalekosiężne macki N'rygotha" - opiniuje Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
W centrum akcji znajdują się silne kobiece postacie, w czym upatruje się wyjątkowości komiksu. Pod tym względem "Rat Queens" rzeczywiście się wyróżnia, a Królowe Szczurów bardzo szybko można polubić - są twarde, zaciekłe i lojalne wobec siebie.


"Rat Queens" #2: "Dalekosiężne macki N'rygotha"
To piąta recenzja tej części.

2. "Zabij albo zgiń" #2 - analizuje Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
W drugim tomie śledztwo jeszcze nie odgrywa pierwszych skrzypiec, jednak bohaterowi pali się grunt pod nogami. Scenarzysta świetnie to uchwycił. Pokazał zarówno desperackie, nieprzemyślane zachowania Dylana, jak i jego empatię wobec garstki bliższych mu osób. To w dalszym ciągu historia, w której ważniejsze od otoczki kryminalnej są kwestie dotyczące psychiki i życia emocjonalnego protagonisty.


"Zabij albo zgiń" #2
To szósty felieton o tym tomie.

Serdeczne podziękowania! :-D
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-09-02, 11:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-16, 13:31   

"krzyslewy" dopiero co podrzucił!

"Wehikuł czasu i inne opowieści":Cytat:
Adaptacje zawierają główną treść książek, na podstawie których powstały. Co więcej, potrafią zainteresować rozwojem wydarzeń i obrazem przedstawionego świata. Odnoszę jednak wrażenie, że nie do końca udało się gładko przekazać poszczególne wątki, ponieważ akcja rozgrywa się za szybko i chaotycznie. Ten materiał można byłoby oddać w dłuższej niż około 20-stronicowej formie (mniej więcej tyle przypada na jeden komiks oparty o powieść). Za to album zdecydowanie zachęca do sięgnięcia właśnie po pierwowzory.


"Wehikuł czasu i inne opowieści"
Dotychczasowe materiały

:-D

Za chwilę będzie jeszcze jedna recenzja + prezentacja video ;)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-20, 10:05   

A dzisiaj od Krzysztofa "krzyslewego" Lewandowskiego recenzja pierwszej odsłony "Sagi Winlandzkiej":Cytat:
W XI wieku nadal było niewolnictwo. Były też wojny, kwitła niesprawiedliwość. W "Sadze Winladzkiej" pojawiają się te motywy, dzięki czemu historyczny świat jest wiarygodny w oczach czytelnika. Cieszy również niejednoznaczność niektórych postaci. Daje to intrygujące możliwości w rozwoju fabuły. Oczywiście to dopiero początek historii, ale obiecujący.


"Saga Winlandzka" #1
To co było dotychczas

Super! :-D

A tutaj artykuły o tomie drugim.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-26, 16:32   

Trzy świeżutkie recenzje :-D :

1. "The Wicked + The Divine": "Faustowska zagrywka" - pisze Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
Czym ma być "The Wicked + The Divine"? Nie jestem w stanie do końca odpowiedzieć na to pytanie, więcej konkretów pada z komentarza autora, niż nasuwa się na myśl po lekturze samej historii. Na pewno wyklarował się wątek kryminalny, tylko że nie da się określić, jaka będzie jego rola w kolejnych odsłonach.


"The Wicked + The Divine": "Faustowska zagrywka"
Co nie co już o tym tytule było ale jakiś czas temu.

2. "Przebudzenie" - omawia Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
Snyder przywiązał się do opowieści grozy, lecz w przypadku "Przebudzenia" fragmenty rodem z survival horroru nie dominują fabuły, a tylko ją urozmaicają. I dobrze, że znalazły się w komiksie, bo nie powodują spadku zainteresowania w drugiej połowie lektury, a nawet odpowiadają za pobudzanie czytelnika.


"Przebudzenie"
Zaś tu recenzje, których nie mogę odszukać na forum - piszą: Jerzy Łanuszewski, Tomasz Miecznikowski i Marcin Kamiński.

3. "Daredevil: Nieustraszony!" #3 - ponownie Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
Wydawałoby się, kolejna uliczna historia z kolejnym złym wrogiem, który chce zemsty. Jednak Bendis sposobem narracji, dbaniem o kreacje poszczególnych postaci oraz brudnym, przekonującym światem pełnym szaleńców z pozornie niewyróżniającego się materiału tworzy prawdziwą perełkę. Rzecz jasna, ilustrator Alex Maleev również znacząco przyczynia się do końcowego sukcesu.


"Daredevil: Nieustraszony!" #3
To pierwsza dzisiaj recenzja tego tomu - wkrótce będą jeszcze dwie wcześniejsze.

Dzięki! :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-29, 15:04   

Przed chwileczką nadesłany kolejny tekst o "Avengers: Wojnie bez granic" - autorem tego jest Tomasz "Tokar" Tokarczyk:Cytat:
"Wojna bez granic" to marvelowska biblia - próba dopięcia wątków z osiemnastu mega-produkcji, wymagająca pracy setki filmowców i aktorów, pewien fenomen popkulturowy. Tu nikt nie zamierza się pieścić z widzem, a jeńcy nie są brani pod uwagę.


"Avengers: Wojna bez granic"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-04, 19:12   

Ciekawi co nam dzisiaj przysłali? Zaraz zaspokoję ciekawość :-D

1. "Monstressa" #2: "Krew" - pisze Marcin "Amaro" Martyniuk:Cytat:
Scenarzystka nie szczędzi licznych i bardzo rozbudowanych konwersacji, co niesie za sobą pewne konsekwencje. Oczywiście pozytywnymi aspektami takiego stanu rzeczy są pogłębione kreacje bohaterów oraz sporo informacji o ciekawym uniwersum. Pod tym względem komiks nie zawodzi, mimo iż to zlepek wielu różnych motywów, wielokrotnie widzianych w fantastyce.


"Monstressa" #2: "Krew"
Historia tytułu

2. "Mushishi" #01 - przedstawia Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
Historie, zaraz po rozpoczęciu, budzą zaciekawienie dzięki swojej wyjątkowości. Yuki Urushibara tworzy nieszablonowe wątki, które mają wymiar lokalny albo ich konsekwencje ograniczają się tylko do osób, których dotyczy dany problem. W ten sposób są bardziej angażujące, jakby intymne. Mushi wszak zaburzają codzienne życie zwykłych ludzi (za jednym wyjątkiem), a żeby pomóc pokrzywdzonym, bohater również musi naruszyć ich prywatność.


"Mushishi" #01
Od razu zaległe artykuły: Roberta Woźniaka, Agaty 'Aninreh' Włodarczyk, Pawła Ciołkiewicza oraz Jarosława Drożdżewskiego

3. "Fatale" #5: "Klątwa dla demona" - ponownie Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski:Cytat:
Jak na femme fatale przystało, Josephine jest postacią tragiczną. Nieintencjonalnie niszczącą życie innych, nieszczęśliwą i ciągle uciekającą. "Klątwa dla demona" pokazuje to jednak dużo dobitniej, ponieważ dopiero teraz poznajemy najbardziej dramatyczne wydarzenia, które świadczą o tym, o jak mrocznych mocach czytamy.


"Fatale" #5: "Klątwa dla demona"
Tom ten gości na forum po raz czwarty.

Cieszymy się - nieprawdaż? :mrgreen:
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-08-25, 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-11, 13:24   

Dopiero co podrzucona recenzja uwaga... "Pana Żarówki" :mrgreen: Dziękujemy jej autorowi Krzysztofowi "krzyslewemu" Lewandowskiemu :-D :Cytat:
W "Panu Żarówce" mówi się o miłości, a pewne postacie poświęcają się dla swoich bliskich. Miałem jednak przeświadczenie, że w efekcie nikt wcale nie jest szczęśliwy, przynajmniej nie na dłuższą metę. Szczęście wydaje się tutaj ułudą. Nawet śmiech zdaje się śmiechem przez łzy. Stwierdzenie, że lektura jest depresyjna, to stanowczo zbyt daleko idący wniosek, ale bije od niej smutkiem.


"Pan Żarówka"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12