Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Paradoks
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-09, 13:28   

Zgodnie z zapowiedzią zaległy artykuł opowiadający o "Sherlocku Holmesie i podróżnikach w czasie" #1: "Wątku". Przedstawia Marcin Waincetel:Cytat:
Sylvain Cordurie coraz śmielej poczyna sobie z zadaniem zreinterpretowania opowieści o najsłynniejszym detektywie świata.

Cytat:
Niekwestionowanym mistrzem w budowaniu nastrojowości przy pomocy obrazów jest Laci, który z wyczuciem i ze smakiem kreśli rysunki wiktoriańskiego Londynu przesiąkniętego duchem tajemnicy i steampunku.


"Sherlock Holmes i podróżnicy w czasie" #1: "Wątek"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-13, 09:22   

"Gwiezdny zamek" #1: "1869: Podbój kosmosu" - recenzja autorstwa Tomasza Kleszcza:Cytat:
Pierwszy album wprowadza czytelnika w sprawiający dziś nieco fantastyczne wrażenie świat, który zaledwie półtora wieku temu, będąc czymś normalnym, dziś wydaje się czystą fantastyką.


"Gwiezdny zamek" #1: "1869: Podbój kosmosu"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-15, 09:28   

Kolejne ciekawe teksty z tego bogatego serwisu :-D :

1. Marcin Andrys recenzuje tom trzeci "Niezwykłej podróży":Cytat:
Wątek szpiegowski i przygodowy przeplata się z dynamiczną akcją, w której aż roi się od twistów. Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Do samego końca trwa tasowanie bohaterów. Trzeba przyznać, że finał historii zaskakuje, a częste i niepokojące odkrycia postaci nakręcają spiralę napięcia.


"Niezwykła podróż" #3
To pierwsza recenzja tego tomu. Tutaj recenzje drugiego a tu pierwszego.

2. Ponownie Marcin Andrys. Teraz na temat "Cienia Hipokratesa", który stanowi czwartą część cyklu "Undertaker":Cytat:
Xavier Dorison i Ralph Meyer wspinają się na wyżyny sztuki komiksowej. Cień Hipokratesa jest najlepszym z dotychczasowych albumów o przygodach wędrującego karawaniarza. Duet twórców stworzył postać mocno niejednoznaczną, a jednocześnie fascynującą. Do cna przesiąkniętą złem, dokonującą swoich bestialskich czynów wbrew etyce, ale według szczytnych pobudek.


"Undertaker" #4 "Cień Hipokratesa"
To pierwsza recenzja tego tomu. Tutaj recenzje trzeciego, tu artykuły o drugim.
Niezamieszczone przeze mnie na forum recenzje pierwszego: Oliwii Ziębińskiej, Marcina Andrysa, Macieja Gierszewskiego, Pawła Ciołkiewicza i Marcina Kamińskiego

3. Tomasz Kleszcz tak pisze o "Gwiezdnym Zamku": "1869: Podbojuj kosmosu" #1:Cytat:
Alex Alice dzięki wydawnictwu Egmont ma okazję zaprezentować swoje umiejętności i pomysły polskiemu czytelnikowi, a te zasługują na uznanie. Pięknie wydany album zawiera przygodową powieść najwyższej jakości, po którą śmiało powinni sięgnąć mali i duzi podróżnicy obojga płci.


"Gwiezdny Zamek": "1869: Podbój kosmosu" #1

4. "Andrzejewski rysownik złotego okresu polskiego komiksu" - to z kolei omówienie wydanego przez "Egmont" albumu "Wehikuł czasu i inne opowieści" - materiał przygotował wydawca:Cytat:
Antologia zbiera wszystkie komiksy stworzone przez Waldemara Andrzejewskiego tworzącego w złotym okresie polskiej sztuki komiksowej (koniec lat siedemdziesiątych XX wieku). Album zawiera też nigdy dotąd niewydaną opowieść Kapitan Nemo, opartą na prozie Juliusza Verne'a. Ta konkretna praca zachwyca rozmachem kadrowania i kolorem, a cały album Wehikuł czasu potwierdza, że autor był jednym z najciekawszych ilustratorów w historii polskiego komiksu. W środowisku komiksowym jego osoba też nie pozostaje bez echa.


"Wehikuł czasu i inne opowieści"

5. Po raz trzeci dzisiaj Marcin Andrys - z tekstem o noszącym tytuł "Pony Express" 59 tomie serii o... no jasne "Lucky Luke'u":Cytat:
"Pony Express" istniało w rzeczywistości i przez osiemnaście miesięcy zajmowało się transportowaniem poczty z zachodniej części Ameryki do wschodniej. Dla rządu była to priorytetowa sprawa z uwagi na Kalifornię, która była nowym stanem Unii. Trzeba było utrzymać sprawną łączność z dalekimi rejonami kraju.


"Lucky Luke" #59: "Pony Express"
To trzecia recenzja tej części.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-07-31, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-21, 11:56   

"Dalekosiężne macki N'rygotha" przedstawia Dominika Małecka:Cytat:
Świat mrocznej magii i lovecraftańskich potworów kusi oraz fascynuje. Mimo że historia nie należy do przesadnie skomplikowanych, to dzięki pastiszowi gatunku przygody Szczurzych Królowych czyta się z lekkością. Duża w tym zasługa dialogów, gdy trzeba zabawnych, innym razem soczyście mięsistych.


"Rat Queens" #2: "Dalekosiężne macki N'rygotha"

8-)
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-09-02, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-30, 18:53   

Na wieczór trzy nowe teksty z "Paradoksu":

1. Przemysław Mazur omawia "Flash" #2: "Pęd ciemności":Cytat:
Odpowiedzialny za skrypt tej serii Joshua Williamson (wcześniej udzielający się m.in. w "barwach" Image i Marvela) nie wykazał się co prawda ambicjami zaproponowania unikalnej i choćby śladowo odkrywczej opowieści, a niekiedy zdaje się on niebezpiecznie balansować w kierunku fabuły ukierunkowanej na nastoletniego odbiorcę. Fortunnie jednak na ogół udaje mu się powstrzymać ów pęd, niekoniecznie korzystny dla profilu cyklu z udziałem "Szkarłatnego Sprintera".


"Flash" #2: "Pęd ciemności"

2. O części pierwszej "Historii okupacyjnych - Mitologii" wypowiada się Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
Zygmunt Similak opowiada w komiksie zarówno o zdarzeniach, których doświadczył na własnej skórze, jak i tych, o których tylko słyszał. Autor w bardzo interesujący sposób pokazuje, jak wówczas pracowała jego dziecięca wyobraźnia. Widzimy zatem, jak mały Zygmunt wyobrażał sobie starcie polskich ułanów dosiadających koni z Niemcami walczącymi… na tygrysach. Na marginesie warto odnotować, że później owe tygrysy – bynajmniej nie czołgi – stawały się źródłem nocnych koszmarów.


"Historie okupacyjne - Mitologia" #1
Rekomenduję również się wrócić.

3. Natomiast Jakub Syty przybliża "Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01:Cytat:
Jak się okazuje, istnieje możliwość przedostania się do drugiego świata i wydostania z niego zagubionych po drugiej stronie ludzi. Zajmuje się tym Nathan Cole, nie w pojedynkę, a nawet korzystając z dofinansowania ze strony państwa, co niestety dobiega końca. Poznajemy go właśnie w tym trudnym dla niego momencie, kiedy okazuje się, że kierowana nie tylko altruizmem, ale też osobistymi pobudkami krucjata, jest zagrożona.


"Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01
To trzeci tekst o tej opowieści.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-08-21, 08:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-06, 18:14   

Przed chwilą Damian Drabik a teraz ze wcześniejszą publikacją Łukasz Kaszkowiak - druga część "Tank Girl" ponownie dzisiaj:Cytat:
Autorzy w równym stopniu wymagają od swoich odbiorców surrealistycznej wrażliwości, co znajomości konwencji komiksu punkowego. To rzecz jeszcze bardziej hermetyczna niż poprzedni tom, przez co krąg jego czytelników pozostaje jeszcze węższy.


"Tank Girl" #2
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-07, 08:36   

1. "Zabij albo zgiń" #2 przedstawia tym razem Przemysław Mazur:Cytat:
Napięcie spowodowane niejednoznaczną przyczyną nietypowej działalności Dylana nie tylko nie zostaje wygaszone, ale wręcz narasta. Zwłaszcza że "Bru" nie odmówił sobie prześledzenia swoistej ewolucji psychiki protagonisty. Tym sposobem "komedia jednego pomysłu" okazuje się nadspodziewanie pojemna fabularnie.


"Zabij albo zgiń" #2

:P

2. "Batman - Detective Comics" #2: "Syndykat ofiar" omawia również Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
James Tynion IV konstruuje swoją opowieść w ciekawy sposób. Widać, że ma pewną wizję tej opowieści i chce przekazać coś ważnego. Nie są to wprawdzie rzeczy nowe – wątek odpowiedzialności superbohaterów jest rozwijany w znacznie bardziej obrazoburczej i ciekawej formie np. w "Chłopakach" Ennisa – ale scenarzysta podchodzi do tego w dość intrygujący sposób.


"Batman - Detective Comics" #2: "Syndykat ofiar"

:-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-08, 13:34   

1. O szóstej części "Inspektora Akane Tsunemori" opowiada Anna Andrys:Cytat:
Akane staje przed trudnymi wyborami, a jednocześnie stara się być wierna swoim ideałom. Ostateczne spotkanie z Makishimą nie obejdzie się bez ofiar oraz bez zastanowienia się co jest ważniejsze spokój społeczeństwa czy prawda?


"Inspektor Akane Tsunemori" #6

2. Następny materiał o "Gromowładnej" - w dniu dzisiejszym w omówieniu Przemysława Mazura:Cytat:
Na etapie niniejszego tomu faktyczne personalia kobiety skrywającej się pod tożsamością "nowego" Thora pozostają zagadką. Tytuł oraz ilustracja zdobiąca okładkę kolejnego wydania zbiorczego wprost sugeruje, że owa tajemnica być może doczeka się rozwikłania.


"Thor" #1: "Gromowładna"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-09, 10:39   

Małgorzata Chudziak o szóstej części przygód "Jonaha Hexa":Cytat:
"Kule nie kłamią" to kolejny komiks, w którym Hex będzie cierpiał i zabijał. Powoli zaczyna brakować mi jakiś optymistycznych akcentów w życiu tego samotnego rewolwerowca. W końcu ile złych rzeczy może przytrafić się jednemu człowiekowi?


"Jonah Hex" #6: "Kule nie kłamią"

Przypomnijmy sobie od razu recenzje poprzednich tomów opublikowane na tym serwisie:
"Jonah Hex" #5: "Garbate szczęście", "Jonah Hex" #4: "Tylko zacni umierają młodo", "Jonah Hex" #3: "Początki", "Jonah Hex" #2 "Mściciel" oraz "Jonah Hex" #1: "Oblicze pełne gniewu"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-11, 09:16   

I drugi tekst omawiający "Wonder Woman" #2: "Rok pierwszy". Autorem tego jest Przemysław Mazur:Cytat:
"Kolejna geneza?! Ileż można?!!" – jak być może zareagowałaby na tę inicjatywę część nieco bardziej kąśliwie usposobionych (by nie rzec, że wręcz zblazowanych) odbiorców superbohaterskich produkcji. Otóż można i Greg Rucka za sprawą tegoż albumu wielce sprawnie to wykazał.


"Wonder Woman" #2: "Rok pierwszy"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-02-11, 10:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-11, 11:11   

W dniu dzisiejszym jeszcze dwa felietony z tego serwisu:

1. "Kaznodzieja" #4 - pisze Marcin Waincetel:Cytat:
Chłopak ze zmasakrowaną twarzą stanowi symbol autodestrukcji, a także świadectwo braku zrozumienia, niedostatków rodzinnej miłości. Ennis stworzył bardzo ujmującą opowieść obyczajową, która umiejętnie łączy się z jednostkową perspektywą zbuntowanego nastolatka, a także szerszymi problemami społeczno-kulturowymi. A także postacią Jessiego Custera.


"Kaznodzieja" #4
Pierwsze omówienie + linki do materiałów związanych poprzednimi tomami

2. "Largo Winch" #6 - pisze Marcin Andrys:Cytat:
Komplikacje, ucieczki i pościgi, a także wsparcie oddanych przyjaciół – to już norma tej serii. Jean van Hamme nie zapomina też o innych postaciach, zarówno tych znanych od pierwszego tomu, jak i wprowadzonych ostatnio.


"Largo Winch" #6
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-15, 09:55   

Czwarty u nas tekst o pierwszym tomie "Avengers - Czas się kończy" - pisze Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
Podczas lektury tego tomu trudno powstrzymać się od refleksji, że Hickman doprowadził swoją opowieść do momentu, w którym zaczęła ona niebezpiecznie przypominać "Civil War". Oto znów dwie frakcje superbohaterów stają do bratobójczej walki, którą zapowiada okładka kolejnego tomu tej opowieści. Tego typu konflikty zawsze wzbudzają jednak ciekawość czytelników i zapewne o to właśnie chodzi Hickmanowi.


"Avengers - Czas się kończy" #1
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-06-28, 00:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-15, 13:34   

Przed chwilą Przemysław Mazur a teraz ze wcześniejszą opinią Jakub Syty:Cytat:
"Podczas lektury "Przeklętego" na myśl przychodzi sentencja "vanitas vanitatum et omnia vanitas". Marność świata ukazana w tym komiksie nie pozostawia najmniejszych złudzeń, że człowiek jest najpodlejszym ze stworzeń, jakie stąpa po naszej planecie.


"Przeklęty" #1: "Przed powodzią"

:-(
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-21, 07:19   

"Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #2: "Światło w butelce" - pisze Przemysław Mazur:Cytat:
Wszystkich zaniepokojonych o dziedzictwo nieodżałowanego przez wielu Geoffa Johnsa można z pełną śmiałością uspokoić. Na ten bowiem moment perypetie najbardziej kosmicznego tytułu spośród publikowanych przez Egmont "odrodzonych" serii DC Comics zachowują pełnię swoich rozrywkowych walorów.


"Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #2: "Światło w butelce"
Zaległe artykuły:
Tomasza Drozdowskiego i Janusza Samborskiego
To co było o tomie pierwszym
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-08-10, 06:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-21, 08:05   

"Tyler Cross" #1: "Black Rock" - teraz (tu poprzednio) w artykule Marcina Andrysa:Cytat:
Tyler Cross jest typem bohatera, który mimo swej niemodnej profesji zyskuje sympatię czytelnika. Twardziel z zasadami, spryciarz i elegant, czegóż chcieć więcej. Bohater, który nie ma nic do stracenia, dlatego można mieć pewność, że nie sprzeda tanio skóry, a przeciwnikom zaserwuje krwawą łaźnię.


"Tyler Cross" #1: "Black Rock"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12