Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gayle Forman "Zostań jeśli kochasz"
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 

Wysłany: 2018-04-08, 08:41   Gayle Forman "Zostań jeśli kochasz"

Gayle Forman to amerykańska pisarka tworzącą powieści dla młodzieży. Nie słyszałam o niej nigdy wcześniej, dopóki nie zobaczyłam zwiasunu filmu opartego na jej książce "Zostań jeśli kochasz". Nie zaciekawił mnie, gdyż od lat wychodzę z założenia, że wystarczająco mam swoich problemów by nie smucić się cudzymi na kartach lektury/ ekranie. :P Kiedy jednak podczas ostatnich odwiedzin u siostry ciotecznej mój wzrok padł na tę książkę, stwierdziłam, że może jednak warto spróbować.

Bohaterką książki jest 17 letnia Mia, która ma kochającą rodzinę, chłopaka, pełna jest planów na przyszłość i rozterek. Kiedy jednak jej rodzina ginie w wypadku a ona pozostaje zawieszona pomiędzy życiem a śmiercią i musi dokonać wyboru.
Książka nie jest wybitna, ale przeczytałam ją w jeden dzień leżąc chora w łóżku. Przyznam szczerze, że popłakałam się raz, w momencie kiedy zginęła jej rodzina. To chyba dlatego, że dla wyobrażam to sobie jest to największą tragedię w życiu. Sama Mia momentami mnie irytowała. Często podkreślała jak bardzo nie pasuje do swojej rodziny, ponieważ oni kochają rocka, a ona muzykę klasyczną, ma brązowe włosy a oni blond itp. Z drugiej strony była tylko nastolatką, a wtedy ma się wiele dziwnych myśli i rozterek. Jej wspomnienia ukazują nam obraz kochającej rodziny, zwykłego, codziennego życia, problemów z pierwszym chłopakiem. Myślę, że gdybym przeczytała tę ksiażkę jakieś 10 lat temu, to trochę inaczej bym traktowała tę lekturę.

Odpowiedz do tematu