Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolorowe Zeszyty
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-25, 08:09   "Klasyk w nowych szatach" - na ciekawe powitanie niedzieli "Irek" na temat "Star Trek" #1:Cytat:
Pierwszy tom komiksu o ekipie "nowego" kapitana Kirka bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Obawiałem się infantylnych historii, a dostałem dojrzałą fabułę bez niepotrzebnego strzelania fazerami na lewo i prawo.

Cytat:
Co prawda niektóre elementy mogłyby zostać lepiej rozwiązane, ale mam wrażenie, że to również pewien ukłon dla oryginalnej serii (jak się pojawia nowa postać, to w większości przypadków wiadomo, co się z nią stanie ;) ).


"Star Trek" #1"Polska. Ostateczna granica" - i od razu wcześniejsza recenzja Janusza Samborskiego:Cytat:
Osoby liczące na widowiskowe batalie statków kosmicznych czy starć przedstawicieli różnych ras mogą czuć się zawiedzione. Fabuły obydwu historii są mocno utrzymane w wizji twórcy tego uniwersum, Gene'a Roddenberrego, który wierzył, iż w przyszłości ludzkość będzie w stanie wznieść się ponad swe wady, sięgnie gwiazd a rzeczą, jaką najbardziej będzie cenić, nie będą pieniądze, władza czy dobra materialne, ale życie i pokojowa koegzystencja. Pozycja ta jest dedykowana dojrzałemu czytelnikowi, który zrozumie i doceni płynący z historii morał.


"Star Trek" #1A tutaj pierwszy artykuł Pawła Deptucha.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-25, 09:54   

"Kolorowe Zeszyty" #2405: "Smutna historia pogromców Marvela - Crossgen". Pisze Michał Ochnik:Cytat:
Fabuły zazwyczaj opierały się na zgranych, fabularnych schematach, a bohaterowie pozbawieni byli pogłębionych osobowości. Były jednak solidne oraz oferowały czytelnikom (oraz czytelniczkom) coś mocno odmiennego i to właśnie wygrało uwagę grupy odbiorczej. Alessi początkowo nalegał na inkorporowanie do komiksów dość chamskiego fanserwisu, jednak po pewnym czasie okazało się to zupełnie zbędne – komiksy doskonale broniły się same, dzięki czemu po kilkunastu numerach postaci kobiece zaczęły nosić więcej ubrań i przybrały nieco bardziej racjonalne proporcje.


;)

"Kolorowe Zeszyty" #2405: "Smutna historia pogromców Marvela - Crossgen"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-27, 18:23   

"Kolorowe Zeszyty" #2406: "Anihilacja: Podbój" tom 1 - przedstawia Michał Ochnik:Cytat:
Osoby, które przegapiły oryginalną "Anihilację" uspokajam – "Podbój" to historia bardzo autonomiczna fabularnie, poza tym w pierwszym tomie w dodatkach znajduje się bardzo szczegółowe, bogato ilustrowane streszczenie tego wydarzenia, dzięki czemu czytelnicy sięgający po recenzowany tutaj komiks spokojnie mogą podejść do niego na czysto – wszystko, co trzeba wiedzieć, by w pełni cieszyć się tą historią znajduje się na jej kartach.


"Kolorowe Zeszyty" #2406: "Anihilacja: Podbój" tom 1
Wcześniejsze omówienia
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-28, 07:23   

Ja ze względu na odległość i stan zdrowia się nie wybiorę ale dziękuję za zaproszenie i rekomenduję oczywiście gorąco:

Wystawa "Paweł Garwol Instant":Cytat:
WERNISAŻ 🍷
6 kwietnia o 19:00

WYSTAWA 🎨
od 6 kwietnia do 6 maja
w godzinach: pon-pt 10:00 - 20:00 | sob-niedz 10:00 - 18:00
wstęp wolny


Cytat:
Tym razem na ścianach Galerii zobaczymy prace Pawła Garwola, który zaprezentuje premierowo swój najnowszy projekt komiksowy Kino. Poza tym pojawi się jego malarstwo oraz ilustracje do książki "Pakuska" Olgerta Dziechciarza, w której oczami dziecka pokazane zostają realia polskiego blokowiska na przełomie lat 70/80. Przez pryzmat przeżyć bohatera i jednocześnie autora spojrzymy na ówczesną rzeczywistość. Poza tym do obejrzenia będą plansze komiksowe z publikacji takich jak Odwiedziny, Chwila jak Płomień i Bez Końca. Na wystawie autor zaprezentuje również cykl OK. KOMPUTER - który stanowi graficzny zapis spostrzeżeń zainspirowanych przypadkowo wygenerowanymi przez komputer kompozycjami. Ten zbiór rysunków na płótnie oprawionych w pleksi jest komentarzem Garwola do wszechobecnej mechanizacji i wykluczenia czynnika ludzkiego.

Paweł Garwol -ur. w 1976 r. w Katowicach. Absolwent Opus Art w Sosnowcu. Zajmuje się komiksem, ilustracją, malarstwem i formami przestrzennymi. W roku 2002 otrzymał dyplom z projektowania wizualnego i przestrzennego z wyróżnieniem. Jest autorem, opartego na prozie Romana Lipczyńskiego komiksu "Bez końca" - jednego z najlepiej ocenianych komiksowych debiutów ostatnich lat, oraz jego kontynuacji, wydanego w maju 2013 komiksu "Chwila jak płomień". Swoje prace prezentował w kraju i zagranicą, na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Autor komiksów: Bez Końca, Chwila jak Płomień, Miasto z widokiem, Jadzia, Odwiedziny.


Cytat:
Galeria Tymczasem, komiks i ilustracja: pl. Świętojański 1, Wrocław


:-D
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-04-08, 15:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-28, 19:33   "Ach te baby!" - "Martwa Kosteczka" recenzuje noszący tytuł "O kobietach, które robią to co chcą" pierwszy tom dopiero co wydanego u nas tytułu "Tupeciary" Pénélope Bagieu:Cytat:
Poznajemy sportsmenki, aktorki, władczynie, artystki, ale i zdawałoby się przeciętne gospodynie domowe, każdy czytelnik znajdzie postać, z którą się może utożsamiać. To, co je łączy to fakt, że są buntowniczkami i miały czelność żyć po swojemu – bez względu na to, czy chodziło o styl bycia, wybór ścieżki życiowej, czy codzienne sprawy. Co więcej, nie są to tylko bohaterki kryształowo czyste, stawiane jako wzór do naśladowania.


"Tupeciary"
A tutaj szczegółowe informacje o tytule + obszerny opis i tak jak w recenzji również króciutki materiał video.
I jeszcze audycja radiowa z rozgłośni "TOK FM"

:mrgreen:
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-03-29, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-29, 09:21   No właśnie - okazało się, że jest jeszcze jeden, trochę wcześniejszy materiał z tego serwisu: Janusz Samborski pisze na temat "Superman. Action Comics" #02: "Powrót do Daily Planet":Cytat:
Cieszę się, że dałem tej serii drugą szansę, gdyż tom drugi ma o wiele lepiej wyważony ton komiksu i skupiono się bardziej na budowaniu fabuły oraz rozwikłaniu tajemnic, niż na epickich pojedynkach, jak to miało miejsce w pierwszym tomie.


"Superman. Action Comics" #02: "Powrót do Daily Planet"
To piąta analiza drugiego tomu.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-29, 14:51   I jeszcze jeden :P

Janusz Samborski przyjrzał się zatytułowanemu "Epidemia" drugiemu tomowi "Ligii Sprawiedliwości":Cytat:
Sięgając po tę pozycję, drogi czytelniku, nie spodziewaj się, iż będziesz miał do czynienia z czymś epickim. Na pewno drugi tom wypada lepiej od pierwszego, gdyż pozwala lepiej poznać członków Ligii oraz ich relacje.


"Odrodzenie - Liga Sprawiedliwości" #2: "Epidemia"
To piąta recenzja tego tomu.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-04-09, 08:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-29, 16:29   "Tam, gdzie jedziemy, nie potrzebujemy drogi". U "Starych koni" Wojtek z recenzją drugiego epizodu... "Paper Girls" 8-) :Cytat:
Kilka tajemnic z poprzedniego tomu powoli wychodzi na jaw, oczywiście tworząc kolejne pytania.

Cytat:
Paper Girls cholernie wciąga i nie puszcza, dopóki nie przeczytacie ostatniej strony.


"Paper Girls" #2

Ha! Nie trzeba się tak bardzo cofać :-D
Tu zaś było krótko o obydwóch dotychczasowych numerach. I tutaj też z podaniem linku do całości publikacji dotyczących pierwszego ;)
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-04-23, 12:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-30, 04:34   "Królowe są tylko jedne!" Ponownie o początku przygód odjazdowych szczurzych królowych. Omawia Aleksandra Bohdziewicz:Cytat:
To ciekawa, lekka fantastyczna historia z fajnymi zwrotami akcji. I chociaż autor wprowadza bardzo szybko bardzo dużo postaci, każda z nich ma wyraźny charakter i służy fabule.


"Rat Queens" #1: "Magią i maskarą"
O drugim tomie ostatnio było... wczoraj ;)

:-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-31, 08:55   

"Kolorowe Zeszyty" #2407: "Invincible: superbohaterska telenowela" - omawia Michał Ochnik:Cytat:
Invincible to superbohaterska telenowela opowiadająca o Marku Graysonie – nastolatku, który odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce, zakłada kostium i walczy ze złem. Co w tym takiego interesującego, skoro bazowy opis fabuły jest najmniej oryginalnym punktem wyjściowym dla komiksowego superhero, jaki tylko można sobie wyobrazić? Kluczem jest tu nieprzypadkowo użyte przeze mnie słowo "telenowela" - Invincible utylizuje bowiem motywy charakterystyczne dla ciągnących się latami oper mydlanych.


"Kolorowe Zeszyty" #2407: "Invincible: superbohaterska telenowela"

"Kolorowe Zeszyty" #2408 - "Nie przebaczaj" - po raz drugi Michał Ochnik:Cytat:
Tak, jak wciśnięcie superbohatera w biało-czerwony trykot i postawienie go na tle Pałacu Kultury nie sprawi, że konwencja superhero nagle stanie się nowatorska, tak przeniesienie westernowo-tarantinowskiej gawędy o zemście na Kresy Wschodnie czasów międzywojnia nie jest czymś, co automatycznie uczyni tę opowieść świeżą.


"Kolorowe Zeszyty" #2408 - "Nie przebaczaj"
Dotychczasowe recenzje tomu drugiego: "Dobrego Łotra", Rafała Kołsuta, Oliwii Ziębińskiej i Agnieszki Pileckiej
Dotychczasowe recenzje tomu pierwszego: Oliwii Ziębińskiej, "Dobrego Łotra", Michała Chudolińskiego, Agnieszki Pileckiej i Rafała Kołsuta
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-31, 11:40   

"Kolorowe Zeszyty" #2409: "Dark Ark" - prezentuje Kuba Oleksak:Cytat:
Wyjściowy pomysł na "Dark Ark" pióra Cullena Bunna i pędzla Juana Doego jest bardzo prosty, zwięzły, wyrazisty i fascynujący – co by było, gdyby w czasach biblijnego potopu Szatan poszedł w ślady Boga i nakazał komuś zbudowanie własnej arki, w której schronienie znajdą wszelkie mroczne, plugawe, czarnomagiczne istoty? Frapująca idea momentalnie przykuwająca uwagę odbiorcy za którą ciągnie się sznur pytań zgłębiających koncept. Jak zareaguje na to Bóg? Kto i dlaczego chciałby pomóc Diabłu w ocaleniu tych istot, których Bóg chciał się pozbyć ze świata zsyłając nań potop?


"Kolorowe Zeszyty" #2409: "Dark Ark"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-02, 10:27   Druga u nas recenzja "Siedmiu stolic nieba" czyli drugiej części "Nieśmiertelnego Iron Fista" - dzisiaj w felietonie Janusza Samborskiego:Cytat:
Ciekawym elementem historii są tytułowe stolice Nieba, które także posiadają swoje nieśmiertelne bronie – odpowiedników Iron Fista. Każda z tych postaci różni się od pozostałych charakterem oraz zdolnościami i technikami sztuk walki.


"Nieśmiertelny Iron Fist" #2: "Siedem stolic nieba"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-08-09, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-04, 07:48   "Gizmo" opowiada o "Obudźcie mnie jak będzie po wszystkim", które stanowi drugi epizod "Giant Days":Cytat:
"Giant Days" to niesamowita mieszanka humoru i codziennego życia, pomieszane z elementami popkultury. Sytuacje oraz emocje są przedstawione tak realistycznie, że z łatwością przyjdzie nam się zżyć z bohaterkami, bo przecież “ja też tak miałam/miałem!”. Komiks porusza tematy ważne dla młodego człowieka, który dopiero zaczyna wkraczać w dorosłość i nie zawsze starcza mu we wszystkim doświadczenia. Jest zabawny, ale i momentami na wskroś poruszający.


"Giant Days" #2: "Obudźcie mnie, jak będzie po wszystkim"
Tom ten przedstawiam na forum po raz piąty.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-04, 14:02   

Kolejny blog, który tutaj dodaję to "Rękopis znaleziony w Arkham" Krzysztofa Ryszarda Wojciechowskiego - niestety nie mogę już rozszerzyć tytułu tematu ;) :Na początek dwa artykuły:

1. "100 naboi" #1: :P :Cytat:
Opowieść dotyczy głównie ludzi znajdujących się na najniższym szczeblu drabiny. Mimo iż komiks nie aspiruje do bycia czymś więcej niż gatunkowym czytadłem, to jest tu całkiem sprawnie poruszony wątek społeczny, wszak bohaterami jest głównie amerykańska biedota. Będziemy więc śledzić losy szaraków, nierzadko drobnych przestępców i postaci z marginesu.


"100 naboi" #1
Pierwszy tekst wczoraj :-D

2. "Gwiezdny Zamek": "1869: Podbój kosmosu" #1:Cytat:
Scenariusz, mimo iż całkiem poprawny, jest dla Alexa Alice'a jedynie pretekstem do popisania się swoim rzemiosłem ilustratorskim. Wszystko utrzymane jest w stylistyce realistycznej, i genialnie wypadają zarówno bohaterowie, architektura jak i fantastyczne machiny które z lubością portretuje rysownik.


"Gwiezdny Zamek": "1869: Podbój kosmosu" #1
To czwarte omówienie tej opowieści.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-07-31, 11:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15132
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-04, 18:31   Z tej strony już kiedyś chyba korzystałem... ale tylko chyba ;)

"Z wizytą na mistycznym turnieju". Marcin 'Lekt' Wiatrak pisze na temat "Nieśmiertelnego Iron Fista" #2: "Siedmiu stolic nieba":Cytat:
Poza brawurowymi wojownikami, natkniemy się na starych znajomych. Odniosłem wrażenie, iż postaci Colleen, Misty oraz Luke'a dodano na siłę, nie wnoszą one niczego konstruktywnego do fabuły, zaś krótka, miłosna rozmówka między Danny'm a panią detektyw zaburza w dość kuriozalny sposób powagę sytuację w jakiej tymczasowo znaleźli się bohaterowie. Za pozytyw uznajmy żarcik o Avengersach rozładowujący nadętą atmosferę.


"Nieśmiertelny Iron Fist" #2: "Siedem stolic nieba"
To trzeci felieton o tym tomie.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-27, 10:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum KGB

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13